Τα πάντα για τις Ακαδημαϊκές Ταυτότητες / Φοιτητικά Πάσο

Georginaaa!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georginaaa!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Ερώτηση: Πώς θα καταλάβω αν έχει εγκρίνει η γραμματεία την αίτησή μου?? Θα λάβω κάποιο mail που θα το λέει???:confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ερώτηση: Πώς θα καταλάβω αν έχει εγκρίνει η γραμματεία την αίτησή μου?? Θα λάβω κάποιο mail που θα το λέει???:confused::confused:

Nα τσεκάρεις το paso.minedu.gov, θα το γράφει πάνω με πράσινα γράμματα.

Α νομίζω θα σου έρθει και σμσ/μέιλ με έναν κωδικό όταν θα είναι έτοιμο στη vodafone που διάλεξες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georginaaa!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georginaaa!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Nα τσεκάρεις το paso.minedu.gov, θα το γράφει πάνω με πράσινα γράμματα.

Α νομίζω θα σου έρθει και σμσ/μέιλ με έναν κωδικό όταν θα είναι έτοιμο στη vodafone που διάλεξες.

Thanks!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
παιδιά όποιος έχει θέμα με το πάσο να δει αυτό το βίντεο τα λεει αναλυτικά για την διαδικασία https://academicid.minedu.gov.gr/Video.aspx
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia_b

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία-Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Εκει που λεει μηνας πρωτης εγγραφης(εισαγωσης) τι γραφουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Εκει που λεει μηνας πρωτης εγγραφης(εισαγωσης) τι γραφουμε?
Σεπτέμβρης..?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia_b

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία-Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
οχι ας πουμε αυγουστος που στην ουσια περασαμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.

sophia_b

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία-Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
χιλια ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
οχι ας πουμε αυγουστος που στην ουσια περασαμε?

Εγώ Σεπτέμβρη έβαλα. Ημερομηνία εγγραφής ζητάει... Όχι πότε βγήκαν οι βάσεις...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia_b

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία-Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Εγώ Σεπτέμβρη έβαλα. Ημερομηνία εγγραφής ζητάει... Όχι πότε βγήκαν οι βάσεις...:)

Απλα επειδη γραφει εισαγωγης στην παρενθεση.
Μην κανω κανα λαθος και μετα τρεχα γυρευε..:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
και εγω εκει κολλησα για λιγο αλλα στο τελος εβαλα σεπτεμβρη μετα απο 30 δευτερολεπτα σκεψης :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Να ρωτήσω και εγώ το πρόβλημα μου.
Πέρασα στη σχολή μου το έτος 2007-2008 στο εαρινό εξάμηνο(τότε ίσχυε τώρα όχι)
δεν θυμάμαι μήνα εγγραφής αλλά υπολογίζω ότι ήταν Μάρτιος αυτό και έβαλα σαν επιλογή.
Τώρα για χρονολογία που κόλλησα λίγο, ρωτάει χρονολογία εγγραφής, λογικά όσοι περάσατε την χρονιά που πέρασα εγώ βάλατε 2007 αλλά εγώ αφου πέρασα εαρινό εξάμηνο δεν πρέπει να βάλω 2008????από τι στιγμή που άλλαξε η χρονολογία?Γιατί αν βάλω μήνα πρώτης εγγραφής μάρτιο και χρονολογία 2007 τότε μου χρεώνετε ένας επιπλέον χρόνος...Το ρωτάω γιατί κάποιος μου είπε ότι αφού πέρασες το έτος 2007-2008 πρέπει να βάλεις το 2007
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Μήπως να το ρωτούσες αυτό για σιγουριά...; Γιατί είναι αρκετά σοβαρό, μην "χρεωθείς" ένα χρόνο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Ακαδημαϊκό έτος εισαγωγής είναι. 2007 θα βάλεις. Μπορείς να το επιβεβαιώσεις στο σάιτ που μπαίνουν οι βαθμολογίες σας, λογικά θα το αναγράφει.

Edit: Άκυρο βασικά. κουλό μου φαίνεται το 2007.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Μήπως να το ρωτούσες αυτό για σιγουριά...; Γιατί είναι αρκετά σοβαρό, μην "χρεωθείς" ένα χρόνο..

Αν και φαίνεται απλό μάλλον δεν είναι ε??πάντως εμένα μου φαίνεται λογικό να βάλω 2008

fmarulezkd μήνα εγγραφής θα βάλω μάρτιο οπότε αν βάλω 2007 και μάρτιο μου χρεώνετε ένας χρόνος......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Για να μας ζητάνε και τον μήνα, αυτό δεν είχαν στο νου τους; Ότι πριν μερικά χρόνια άλλοι έμπαιναν χειμερινό και άλλοι εαρινό εξάμηνο. Αλλιώς θα ζητούσαν μόνο το έτος και θα τελείωνε η υπόθεση.

Στείλε στην υπηρεσία αρωγής θα απαντήσουν πολύ γρήγορα λογικά.

:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Για να μας ζητάνε και τον μήνα, αυτό δεν είχαν στο νου τους; Ότι πριν μερικά χρόνια άλλοι έμπαιναν χειμερινό και άλλοι εαρινό εξάμηνο. Αλλιώς θα ζητούσαν μόνο το έτος και θα τελείωνε η υπόθεση.

Στείλε στην υπηρεσία αρωγής θα απαντήσουν πολύ γρήγορα λογικά.

:/:

Ναι αλλά ξανά λέω πέρασα το ακαδημαϊκό έτος 2007-2008
Άμα γράψω Μάρτιο του 2007 τι θα καταλάβουν?Το Μάρτιο που γράφτηκα εγώ είχαμε 2008 άσχετα αν πέρασα το 2007-2008
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
παιδια μηπως για την αιτηση της ταυτοτητας πρεπει να εχει προηγηθει και η εγγραφη στη σχολη η λεκτρονικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Ναι αλλά ξανά λέω πέρασα το ακαδημαϊκό έτος 2007-2008
Άμα γράψω Μάρτιο του 2007 τι θα καταλάβουν?Το Μάρτιο που γράφτηκα εγώ είχαμε 2008 άσχετα αν πέρασα το 2007-2008

Ημερομηνία εγγραφής δεν ζητάει; Αν στη γραμματεία πήγες και γράφτηκες τον Μάρτιο του 2008, αυτό να συμπληρώσεις, αυτό είναι και το λογικό. Αν υπάρξει οποιοδήποτε πρόβλημα θα σου στείλουν e-mail κατευθείαν. Αλλά ξαναλέω, καλύτερα να τους στείλεις ένα μήνυμα με την ερώτηση, δεν νομίζω πως θα καθυστερήσει η απάντηση! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top