Τα πάντα για τις Ακαδημαϊκές Ταυτότητες / Φοιτητικά Πάσο

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
pffff και περιμενουμεεεεεε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsimtsikestisi

Νεοφερμένος

Ο tsimtsikestisi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Εμένα μου έβγαλε αυτό..Η Σχολή σας επέστρεψε κενή τιμή στον Αρ. Μητρώου σας..Να ανησυχήσω???:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
εμένα μου ήρθε μήνυμα να παω να την παραλάβω :clapup:
πολύ γρήγορα...αρχίζω να ανυσηχω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
εμένα μου ήρθε μήνυμα να παω να την παραλάβω :clapup:
πολύ γρήγορα...αρχίζω να ανυσηχω :P

O Χριστός και η Παναγία, εμένα ακόμα δεν την έχει εγκρίνει η γραμματεία την αίτηση!:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Λέει κάπου ότι το πάσο ισχύει μέχρι 8/2017. Ισχύει το ν+2 εδώ, ε; Άρα δεν θα ξαναβγάλουμε πάσο ποτέ ξανά; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Λέει κάπου ότι το πάσο ισχύει μέχρι 8/2017. Ισχύει το ν+2 εδώ, ε; Άρα δεν θα ξαναβγάλουμε πάσο ποτέ ξανά; :confused:
και εγώ κάτι τέτοιο κατάλαβα:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steve391242

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Ναι,αυτο θα το κρατησουμε μεχρι να τελειωσουμε.Εμενα π ειναι πολυτεχνειακο το τμημα μ ληγει 8/18.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Να κάτι αρκετά καλό...να μην έχουμε κάθε χρόνο τα ίδια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ευτυχώς έβαλα καλή φωτογραφία. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Yeap, αρκεί να μην χάσεις το πάσο και έχεις μεγαλύτερα τρεξίματα μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexandra8

Νεοφερμένος

Η Alexandra8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
ρε παιδια εχω να κανω μια ερωτηση...ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΠΛΕΟΝ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕΣΑ???ΤΟ ΠΑΣΟ ΠΟΤΕ ΤΟ ΔΗΛΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ,ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ????? ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
ρε παιδια εχω να κανω μια ερωτηση...ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΠΛΕΟΝ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕΣΑ???ΤΟ ΠΑΣΟ ΠΟΤΕ ΤΟ ΔΗΛΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ,ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ????? ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ

Το πάσο το φτιάχνεις από προχθές, τι φταίει η γραφειοκρατία; :worry:
Τι σου φταίνε τα μαθήματα; :worry:


:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexandra8

Νεοφερμένος

Η Alexandra8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
τι τι φταιει βρε συ? τοση πολυ χαρτουρα για σιτηση για τισ φωτωτυπιες και ολα αυτα για να γραφτεισ και να παρεις ενα πασο...εννοω με τα μαθηματα που κανεις δεν ξερει ποτε αρχιζουν αφου εχουν απεργια τουλαχιστον στο δικο μ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
τι τι φταιει βρε συ? τοση πολυ χαρτουρα για σιτηση για τισ φωτωτυπιες και ολα αυτα για να γραφτεισ και να παρεις ενα πασο...εννοω με τα μαθηματα που κανεις δεν ξερει ποτε αρχιζουν αφου εχουν απεργια τουλαχιστον στο δικο μ

Μην πας ποτέ σε ΔΟΥ.
Απεργία έχουν σήμερα, όχι 2 μήνες. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Καλησπέρα!

Πριν μισή ώρα ολοκλήρωσα την εγγραφή στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες του ΑΠΘ. Τώρα προχώρησα στην αίτηση για πάσο. Πήγα στο site https://paso.minedu.gov.gr/ και πάτησα "Υποβολή Αίτησης" στα δεξιά. Μετά μου βγάζει δύο λίστες με επιλογές. Στην αριστερή γράφει το εξής:

Σημείωση: Οι Προπτυχιακοί Φοιτητές μπορούν να συνδεθούν κατευθείαν στην εφαρμογή χρησιμοποιώντας τα στοιχεία σύνδεσης από το Ίδρυμα στο οποίο ανήκουν επιλέγοντας "Προπτυχιακός" στο δεξί μέρος της σελίδας.

Έτσι λοιπόν διάλεξα την επιλογή Προπτυχιακός στο δεξί μέρος της σελίδας, και μεταφέρθηκα στην Υποδομή Πιστοποίησης και Εξουσιοδότησης του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης. Εκεί έβαλα το username και τον κωδικό που δημιούργησα στην εγγραφή μου στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες του ΑΠΘ, αλλά μου βγάζει ότι ο κωδικός δεν είναι σωστός. Δοκίμασα ξανά, αλλά τίποτα. Μου βγάζει το εξής:

"Η είσοδος απέτυχε γιατί το όνομα χρήστης ή ο κωδικός πρόσβασης ήταν λάθος.
Ξαναδοκιμάστε ή ελέγξτε την κατάσταση του λογαριασμού σας και του κωδικού πρόσβασης."

Στον έλεγχο της κατάστασης του λογαριασμού μου όμως συνδέομαι κανονικά. Τι κάνω λάθος; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexandra8

Νεοφερμένος

Η Alexandra8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Εντάξει τότε. Ίσως ήμουν λίγο υπερβολική...
Όχι, έχουν παραπάνω τουλάχιστον στη δική μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

sophia_b

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία-Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Δοκιμασες να εισαχθεις με ολους τους συνδυασμους απο κωδικους και ονοματα χρηστη που σου εδωσαν?
Κατα πασα πιθανοτητα ομως, δεν κανεις τιποτα λαθος . Το συστημα τους δεν αντεχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Καλησπέρα!

Πριν μισή ώρα ολοκλήρωσα την εγγραφή στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες του ΑΠΘ. Τώρα προχώρησα στην αίτηση για πάσο. Πήγα στο site https://paso.minedu.gov.gr/ και πάτησα "Υποβολή Αίτησης" στα δεξιά. Μετά μου βγάζει δύο λίστες με επιλογές. Στην αριστερή γράφει το εξής:

Σημείωση: Οι Προπτυχιακοί Φοιτητές μπορούν να συνδεθούν κατευθείαν στην εφαρμογή χρησιμοποιώντας τα στοιχεία σύνδεσης από το Ίδρυμα στο οποίο ανήκουν επιλέγοντας "Προπτυχιακός" στο δεξί μέρος της σελίδας.

Έτσι λοιπόν διάλεξα την επιλογή Προπτυχιακός στο δεξί μέρος της σελίδας, και μεταφέρθηκα στην Υποδομή Πιστοποίησης και Εξουσιοδότησης του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης. Εκεί έβαλα το username και τον κωδικό που δημιούργησα στην εγγραφή μου στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες του ΑΠΘ, αλλά μου βγάζει ότι ο κωδικός δεν είναι σωστός. Δοκίμασα ξανά, αλλά τίποτα. Μου βγάζει το εξής:

"Η είσοδος απέτυχε γιατί το όνομα χρήστης ή ο κωδικός πρόσβασης ήταν λάθος.
Ξαναδοκιμάστε ή ελέγξτε την κατάσταση του λογαριασμού σας και του κωδικού πρόσβασης."

Στον έλεγχο της κατάστασης του λογαριασμού μου όμως συνδέομαι κανονικά. Τι κάνω λάθος; :worry:
και γω το ιδο προβλημα εχω δεν ξερω τι συμβαινει:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Ρε μάγκες, αφού δε ζητάνε e-mail ενεργοποίησης. Μόνο το gmail μου έδωσα για προώθηση μηνυμάτων. Πώς να φανταστώ ότι θα μου στείλουν εκεί e-mail ενεργοποίησης;! :mad: Όλα οκ τώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top