Σύνοδος Παιδαγωγικών Τμημάτων: Η ΕΒΕ συμβάλλει στον κοινωνικό αποκλεισμό, δεν έχει καμιά παιδαγωγική τεκμηρίωση & δεν αναβαθμίζει την ποιότητα σπουδών

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Παντα ειχα μια συμπαθεια προς τις δασκαλες

 

An_uknown_world

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η An_uknown_world αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 146 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Για αυτό είσαι κάτι σαν δάσκαλος του ischool; Ψάχνω μία ερώτηση που ειπώθηκε και να μην έχεις απαντήσει 😂
Ναι αλλα σημερα καναμε μετακινηση στο κοριτσι χωρις μηχανογραφικο, το καψαμε , ωρα για συνταξη.
Πως μου διεφυγε ? μου την εφερε η κεραμεως, ευτηχως που το ειδε η Νικολετα.
 

An_uknown_world

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η An_uknown_world αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
ωρα για συνταξη.
Έλα σιγαα χαχα Κανένας δεν είναι αλάνθαστος. Θα έπρεπε να έχω πάρει σύνταξη από το κινητό μου όταν το ξέχασα στο ψυγείο. Ευτυχώς ανοίγω συχνά το ψυγείο ✌️

ευτηχως που το ειδε η Νικολετα.
Από κοντά να την έχεις τοτε τη Νικολέτα γιατί η Κεραμεως ίσως σε κάνει να ξεχάσεις όσα ξέρεις. Είναι χάρισμα των πολιτικών αυτο, λένε και μετά ξεχνάνε.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Έλα σιγαα χαχα Κανένας δεν είναι αλάνθαστος. Θα έπρεπε να έχω πάρει σύνταξη από το κινητό μου όταν το ξέχασα στο ψυγείο. Ευτυχώς ανοίγω συχνά το ψυγείο ✌️


Από κοντά να την έχεις τοτε τη Νικολέτα γιατί η Κεραμεως ίσως σε κάνει να ξεχάσεις όσα ξέρεις. Είναι χάρισμα των πολιτικών αυτο, λένε και μετά ξεχνάνε.
Η Νικολετα εναι καλο παιδι και σκεπτομενο και θαραλεο και καπως την ζηλευω γιατι ειναι πιο τιμια απο μενα.
 

An_uknown_world

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η An_uknown_world αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Η Νικολετα εναι καλο παιδι και σκεπτομενο και θαραλεο και καπως την ζηλευω γιατι ειναι πιο τιμια απο μενα.
Που είναι η Νικολετα να τα δει αυτά; Δε μπορώ να τη βρω και στα ταγκ. Νικολέτα έλα δω να δεις πόσο σε θαυμάζει το παιδί! Νικολεταααα!

Αχα σε βρήκα @Nikoleta_Giann
Για αυτή τη Νικολέτα λες @γιαννης_00 ;
Έλα δω κοπέλα μου ολόκληρη συζήτηση υπήρξε για χάρη σου!
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,749 μηνύματα.
Η ΕΒΕ ήτο απλά το μεγαλύτερο τσίρκο που είδαμε στα χρονικά στη Παιδεία. Έβαλαν βάση εισαγωγής και σε χρονιά μάλιστα όπου στη μεγαλύτερη διάρκεια της τα εκπαιδευτικά ιδρύματα της χώρας ήσαν κλειστά και η εξ αποστάσεως διδασκαλία όλοι ξέρουμε πόσο αναποτελεσματική ήσαν. 40.000 μαθητές έμειναν εκτός και μάλιστα πολλοί/πολλές εξ αυτών ήσαν αριστούχοι. Αν θέλουν μείωση των εισακτέων ας ρίξουν τις θέσεις που προκηρύσσονται ετησίως άλλωστε τα πανεπιστήμια της χώρας διαμαρτύρονται καιρό τώρα ότι ετησίως παίρνουν περισσότερους/ες φοιτητ(ρι)ες από όσους/ες κανονικά αντέχουν παρά να παίζουν με τα νεύρα και με την υπομονή των νέων με αυτόν τον επαίσχυντο τρόπον.
 

An_uknown_world

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η An_uknown_world αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Αν θέλουν μείωση των εισακτέων ας ρίξουν τις θέσεις που προκηρύσσονται ετησίως άλλωστε τα πανεπιστήμια της χώρας διαμαρτύρονται καιρό τώρα ότι ετησίως παίρνουν περισσότερους/ες φοιτητ(ρι)ες από όσους/ες κανονικά αντέχουν
Αυτό αν και πιο δίκαιο δε θα τους συμφέρει. Θα ήταν αυτοί οι κακοί που μειώνουν τις θέσεις στα Πανεπιστήμια ενώ τώρα τα παιδιά είναι τα χαζά που δε κατάφεραν να περάσουν. Δε φταίει η καημένη η κυβέρνηση τα παιδιά δε διάβασαν αρκετά ακόμη και αν είχαν εξ αποστάσεως μάθημα όπως προανέφερες. Ψυχολογικά προβλήματα λόγο του εγκλεισμού και μπορεί να πέθανε και κανένας γνωστός από κορωνοιο αλλααα.. Ας διάβαζαν! Γενικά αυτό το σύστημα απαξιώνει τη ψυχολογία των μαθημάτων. Και φυσικά προωθεί τα ιδιωτικά Πανεπιστήμια και τα Κολέγια. Και αν έχει κάποιος χρήματα να πάει φυσικά σε ιδιωτικό δεν είναι δα και κακό αλλά εξαιτίας της καραντίνας χάθηκαν μισθοί, κλείσανε δουλειές που θα βρουν τα λεφτά οι γονείς; Πού;
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,622 μηνύματα.
Παντα ειχα μια συμπαθεια προς τις δασκαλες

Σωστή τοποθέτηση.
Εκ των προτέρων το Υπουργείο γνώριζε που θα οδηγήσει η ΕΒΕ και ποιοι θα επωφεληθούν.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top