Σχολή Φυσικής και μεταπτυχιακό στην αστροφυσική

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
lol οι υπολογιστες δεν ειναι με τπτ καινουριοι

Πλάκα κάνεις; Μία ολόκληρη αίθουσα με καινούριους υπολογιστές έχουν φτιάξει :!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
ποτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Θα σου πω αύριο. Θα ρωτησω τον κολλητό μου, που ο πατέρας του είναι παραδίδει μαθήματα υπολογιστών. Μπορεί να σου κάνει :P Τέσπα... οφφ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
πως τον λενε τον πατερα του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AlexanderV

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Γεια σας ,
διάβασα όλη τη συζήτηση μιας και ενδιαφέρομαι και εγώ :D
Δεν έχω χρόνο να πω πολλά εδώ αλλά η γνώμη μου είναι η εξής :
Δε λέω βοηθάει ένα καλό πανεπιστήμιο ή καθηγητής αλλά δεν είναι αυτό που σε κάνει καλό, είναι η προσωπική σου δουλειά ,τεσπα άμα γουστάρετε κάτι πραγματικά πολύ το πιο πιθανό είναι να το πετύχετε .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toknil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η toknil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Παιδιά κι εγώ φυσικό θέλω να περάσω. Αθήνα ή Ηράκλειο... Θα 'θελα κάποιες πληροφορίες πάνω στη δυσκολία και ιδιαίτερα του Ηρακλείου γιτί ακούω πολλά αλλά και από εγκαταστάσεις κτλ τι γίνεται...?
Πρόσφατα ήμουν σε μια συζήτηση που έγινε με τον Σήφη Παπαδάκη(καθηγητής στο Φυσικό Ηρακλείου αν θυμάμαι καλά) και ο άνθρωπος είπε ότι το πανεπιστήμιο Κρήτης σε πόλλα τμήματα(και το φυσικό) είναι ανώτερο(και δυσκολότερο)απ'ότι άλλα πανεπιστήμια στην Ελλάδα,ακόμα και της Αθήνας(όπου όπως χαρακτηριστικά είπε η διαφορά είναι στην αναλογία φοιτητών-καθηγητών).Αυτό που πρέπει να ψάξεις είναι τα μαθήματα που γίνονται(μιας και διαφέρουν).Αν θυμάμαι καλά(σορρυ γι'αυτό αλλά ουτε με ενδιεφερε τότε,ούτε τα άκουσα και πολύ πρόσφατα) το Φυσικό Ηρακλείου προσεγγίζει ιδιαίτερα τη σύγχρονη Φυσική και τους κλάδους της,σε αντίθεση με το αντίστοιχο τμήμα της Αθήνας που ασχολείται κυρίως με την παροδοσιακή Φυσικη.(ας το επιβεβαιώσει κάποιος αυτό παρακαλώ...)
Επιπλέον δε νομίζω ότι μπορεί κάποιος να σου πει με σιγουριά ποιό ειναι πιο δύσκολο,μιάς και κανείς δεν μπορεί να κάνει τη σύγκριση έχοντας βιώσει μόνο τις σπουδές ενός πανεπιστημίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vortex

Νεοφερμένος

Ο Vortex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ρε παιδια για να καταλαβω!! Πολυ καλα κανετε και ψαχνετε το μελλον σας και την σχολη που θα πατε. Δεν καταλαβαινω τι σας ενδιαφερει εσας αν ειναι καινουρια τα μηχανηματα, ή καλες οι αιθουσες. Με τα εργαστηρια θα ασχολειθητε στα πλαισια μονο μαθηματων και θα κανετε κατι πολυ συγκεκριμενο με τον διδασκοντα πανω απο το κεφαλι σας(ουτε ενα κουμπι δεν θα πατησετε απο μονοι σας). Αυτο που θα ηθελα να ψαχνετε ειναι οι κατευθυνσεις που σας ενδιαφερουν, και αν το τμημα που θελετε εχει τους καθηγητες που θα μπορουν να 'υποστηριξουν' την κατευθυνση και να βοηθησουν εσας. Γιατι τουλαχιστον προπτυχιακα το μονο που εχει σημασια ειναι ο προσωπικος σας κοπος και ενας καθηγητης που θα μπορεσει να σας βοηθησει να πατε πιο μετα. Τιποτε αλλο!
Ολες οι σχολες στην ελλαδα ειναι πανω κατω οι ιδιες. Αλλες καλυτερες σε εναν τομεα, αλλες σε αλλο. μικρη σημασια εχει. γιατι αν μια σχολη μπορει να σε βοηθησει κατα ενα 10%, η προσωπικη σου δουλεια(διαβασμα) θα σου δωσει το 90%. Γι'αυτο καλα κανετε και ψαχνετε σχολη, αλλα να ξερετε πως το αν θα κανετε μεταπτυχιακα και διδακτορικα ή ακομα και αν θα τα πατε καλα στον ΑΣΕΠ, ΟΛΑ εξαρτωνται απο το δικο σας διαβασμα, και πιστεψτε με εχει πολυ απο αυτο.
Συμπερασματικα, πηγαινε στο τμημα που θα εχει την κατευθυνση που θα θελεις.αυτο αρκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top