Σχολές Πληροφορικής - για προγραμματιστής, όχι δάσκαλος

Αριστοτέλης Ωνα

Νεοφερμένος

Ο Αριστοτέλης Ωνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Θα ήθελα να δουλέψω σε μια αυτοκινητοβιομηχανία στο κομμάτι των εγκεφάλων και του προγραμματισμού των αυτοκινήτων τι προτείνετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ratapla

Νεοφερμένος

Ο ratapla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Φαντάζομαι ο μηχανολόγος μηχανικός ασχολείται ακριβώς με τέτοια θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αριστοτέλης Ωνα

Νεοφερμένος

Ο Αριστοτέλης Ωνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
μπα δεν νομίζω εγώ πιστεύω κάτι σε πληροφορική ή σχολή ηλεκτρολόγων μηχανικών και μηχανικών υπολογιστών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greeklover13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο greeklover13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
μπα δεν νομίζω εγώ πιστεύω κάτι σε πληροφορική ή σχολή ηλεκτρολόγων μηχανικών και μηχανικών υπολογιστών

καμια σχεση, σε σχολη πληροφορικης δεν μαθενεις τετοιαα πραγματα επειδη αυτο ποθ θες ειναι πολυ εξειδικευμενο πιστευω οτι θα μπορουσες να το μαθεις σε επιπεδο μαστερ και σαν προπτυχιακο να εκανες ενα στους μηχανολογους μηχανικους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ratapla

Νεοφερμένος

Ο ratapla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Σίγουρα υπάρχει δυνατότητα και από αυτές τις σχολές αλλά από μηχανολόγους είναι πολύ πιο εύκολο μιας και θα μάθεις περισσότερα για φυσική που είναι απαραίτητη. Επίσης νομίζω ότι και η πληροφορική που χρειάζεται θα τη μάθεις. Ωστόσο αν δεν είσαι σίγουρος για τη σχολή μην την επιλέξεις μόνο για αυτό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αριστοτέλης Ωνα

Νεοφερμένος

Ο Αριστοτέλης Ωνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
αφού ένας εγκέφαλος αυτοκινήτου δεν είναι κάτι σαν hardware π.χ η σχολή μηχανικών υπολογιστών και πληροφορικής στην Πάτρα που ασχολούνται με hardware και software δεν θα βοηθούσε οι μηχανολόγοι δεν κάνουν τέτοια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ratapla

Νεοφερμένος

Ο ratapla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εγώ θα πρότεινα να κοιτάξεις το πρόγραμμα σπουδών και τα μαθήματα της σχολής που ενδιαφέρεσαι. Σίγουρα υπάρχει κατεύθυνση σχετικά με μηχανές γιατί ό,τι και να γίνει δε γίνεται καθαρά με γνώσεις πληροφορικής να δουλέψεις σε αυτόν τον τομέα. Όσο ξέρω το hardware που αναφέρεσαι για τέτοιες σχολές είναι κυρίως υπολογιστών... Αλλά γιατί προτιμάς σχολή υπολογιστών?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
ΗΜΜΥ,ΜΜ,CEID Ωναση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αριστοτέλης Ωνα

Νεοφερμένος

Ο Αριστοτέλης Ωνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
λογικά το hardware του υπολογιστή δεν θα μου δίνει βάση για to hardware του αυτοκινήτου; κοιτάχτε : Οι όροι Μονάδα Ελέγχου Κινητήρα (Engine Control Unit / ΕCU), ή Κεντρική Ηλεκτρονική Μονάδα Ελέγχου, είναι δυο από τις πολλές ονομασίες οι οποίες χρησιμοποιούνται για τον εγκέφαλο αυτοκινήτου, όπως έχει επικρατήσει να ονομάζεται από τους τεχνικούς οχημάτων. Πρόκειται για ολοκληρωμένη μονάδα ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ η οποία, στα σύγχρονα αυτοκίνητα και φορτηγά, χρησιμοποιείται για τον έλεγχο όλων των λειτουργιών του ηλεκτρικού συστήματος αλλά και άλλων υποσυστημάτων του οχήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ευάκι23

Νεοφερμένος

Η Ευάκι23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
λογικά το hardware του υπολογιστή δεν θα μου δίνει βάση για to hardware του αυτοκινήτου; κοιτάχτε : Οι όροι Μονάδα Ελέγχου Κινητήρα (Engine Control Unit / ΕCU), ή Κεντρική Ηλεκτρονική Μονάδα Ελέγχου, είναι δυο από τις πολλές ονομασίες οι οποίες χρησιμοποιούνται για τον εγκέφαλο αυτοκινήτου, όπως έχει επικρατήσει να ονομάζεται από τους τεχνικούς οχημάτων. Πρόκειται για ολοκληρωμένη μονάδα ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ η οποία, στα σύγχρονα αυτοκίνητα και φορτηγά, χρησιμοποιείται για τον έλεγχο όλων των λειτουργιών του ηλεκτρικού συστήματος αλλά και άλλων υποσυστημάτων του οχήματος.

Πήγαινε σε μια σχολή μηχανικών πληροφορικής και επέλεξε κατεύθυνση hardware. Έχουν μαθήματα για μικροελενγκτές και θα μαθαίνεις και Assembly/C που χρειάζονται γι'αυτό που θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πήγαινε σε μια σχολή μηχανικών πληροφορικής και επέλεξε κατεύθυνση hardware. Έχουν μαθήματα για μικροελενγκτές και θα μαθαίνεις και Assembly/C που χρειάζονται γι'αυτό που θες.

Εσύ είσαι δικηγορίνα αλλά ξέρεις και τι παίζει σε σχολές πληροφορικής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αριστοτέλης Ωνα

Νεοφερμένος

Ο Αριστοτέλης Ωνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
CeiD?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Εσύ είσαι δικηγορίνα αλλά ξέρεις και τι παίζει σε σχολές πληροφορικής;

ειναι ξεχασμενη δικηγορινα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ευάκι23

Νεοφερμένος

Η Ευάκι23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Εσύ είσαι δικηγορίνα αλλά ξέρεις και τι παίζει σε σχολές πληροφορικής;

Ναι, σπουδάζει ο αδερφός μου στο ΕΚΠΑ και ξέρω τι παίζει. Επίσης σκοπεύω να ασχοληθώ με την τεχνική νομοθεσία στον τομέα της πληροφορικής όταν τελειώσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ναι, σπουδάζει ο αδερφός μου στο ΕΚΠΑ και ξέρω τι παίζει. Επίσης σκοπεύω να ασχοληθώ με την τεχνική νομοθεσία στον τομέα της πληροφορικής όταν τελειώσω.

wow so badass
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgoshan

Νεοφερμένος

Ο Giorgoshan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ναι, σπουδάζει ο αδερφός μου στο ΕΚΠΑ και ξέρω τι παίζει. Επίσης σκοπεύω να ασχοληθώ με την τεχνική νομοθεσία στον τομέα της πληροφορικής όταν τελειώσω.
Αυτό είναι καλό.Σημαίνει ότι ξέρεις τι σου γίνεται έχεις αποφασίσει για το μέλλον σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Ναι, σπουδάζει ο αδερφός μου στο ΕΚΠΑ και ξέρω τι παίζει. Επίσης σκοπεύω να ασχοληθώ με την τεχνική νομοθεσία στον τομέα της πληροφορικής όταν τελειώσω.


Τόσο "ψωμί" έχεις ο τομέας τεχνικής νομοθεσίας;Δεδομένου οτι μιλάμε για ενα πολύ καινούργιο νομικό πλαίσιο που καταρτίστηκε δεκαετία του 1990
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ευάκι23

Νεοφερμένος

Η Ευάκι23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Τόσο "ψωμί" έχεις ο τομέας τεχνικής νομοθεσίας;Δεδομένου οτι μιλάμε για ενα πολύ καινούργιο νομικό πλαίσιο που καταρτίστηκε δεκαετία του 1990

Εχμ ναι έχει, διότι και δεν υπάρχουν αρκετοί δικηγόροι επαρκώς καταρτισμένοι στον τομέα και ο ίδιος ο τομέας θα εκτιναχθεί στο άμεσο μέλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sinai

Νεοφερμένος

Ο Sinai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Εχμ ναι έχει, διότι και δεν υπάρχουν αρκετοί δικηγόροι επαρκώς καταρτισμένοι στον τομέα και ο ίδιος ο τομέας θα εκτιναχθεί στο άμεσο μέλλον.

Τι να πω;Δεν ξέρω τίποτα σχετικά με αυτόν τον τομέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Εχμ ναι έχει, διότι και δεν υπάρχουν αρκετοί δικηγόροι επαρκώς καταρτισμένοι στον τομέα και ο ίδιος ο τομέας θα εκτιναχθεί στο άμεσο μέλλον.

Μακάρι να μην συμβεί ποτέ κάτι τέτοιο...αυστηροποιήση τεχνικής νομοθεσίας είναι οτι χειρότερο για τους χρήστες του διαδικτύου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top