Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αστυφυλάκων. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Ποια η διαδικασία που ακολουθεί κανείς για 10%; Κάνει αίτηση για πανελλήνιες κι απλώς δεν πάει να γράψει ή απευθείας κάνει μηχανογραφικό το καλοκαίρι;

Ευχαριστώ!
 

Giorno

Νεοφερμένος

Ο Giorno αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Καλησπέρα. Γνωρίζω ότι γίνεται αναγνώριση μαθημάτων με το 10% και έχω διαβασει ότι με την αναγνώριση μπορώ να εισαχθώ σε διαφορετικό εξάμηνο από αυτό που θα γίνει η εγγραφή μου. Πως γίνεται το τελευταίο ; Πρέπει να αναγνωριστεί κάποιος συγκεκριμένος αριθμός μαθημάτων για να γίνει ;

Ευχαριστώ
 

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Η αναγνωριση μπορει να γινει αν μαζι με την εγραφη σου δωσεις και αναλυτικη βαθμολογια απο το τμημα οπου ησουν φοιτητης. Κανεις αιτηση και πρεπει να δουν το θεμα αυτο οι καθηγητες σε μελλοντικη συνελευση
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα. Γνωρίζω ότι γίνεται αναγνώριση μαθημάτων με το 10% και έχω διαβασει ότι με την αναγνώριση μπορώ να εισαχθώ σε διαφορετικό εξάμηνο από αυτό που θα γίνει η εγγραφή μου. Πως γίνεται το τελευταίο ; Πρέπει να αναγνωριστεί κάποιος συγκεκριμένος αριθμός μαθημάτων για να γίνει ;

Ευχαριστώ


Αφού ολοκληρώσεις την εγγραφή σου στο νέο τμήμα μπορείς να καταθέσεις την αίτηση αναγνώρισης μαθημάτων η οποία θα συνοδεύεται από:
1) Βεβαίωση αναλυτικής βαθμολογίας από το τμήμα προέλευσης,
2) Πρόγραμμα σπουδών του τμήματος προέλευσης με περιγραφή των μαθημάτων για τα οποία αιτείσαι την αναγνώριση όπου δηλώνονται και οι διδάσκοντες καθηγητές των μαθημάτων και
3) Βεβαίωση για τα συγγράμματα που διδάχθηκαν στα συγκεκριμένα μαθήματα.
Για να ενταχθείς σε διαφορετικό εξάμηνο από αυτό που θα γίνει η εγγραφή σου είναι δύσκολο και να σου πω την αλήθεια δεν έχει τύχει να ακούσω τέτοια περίπτωση.
Απλά όπως είναι ευνόητο, όσα περισσότερα μαθήματα σου αναγνωριστούν τόσο μειώνεται ο συνολικός αριθμός των μαθημάτων στα οποία θα πρέπει να εξεταστείς.
 

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αστυφυλάκων. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς τη διαδικασία που πρέπει να κάνει κάποιος για το 10%;

Ευχαριστώ!
 

Markaf

Νεοφερμένος

Η Markaf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς τη διαδικασία που πρέπει να κάνει κάποιος για το 10%;

Ευχαριστώ!
Αρχικα πρεπει να εχεις δωσει πανελληνιες η το 2019 η το 2018 για να μπορεσεις να συμμετεχεις στη διαδικασια του 10%. Στη συνεχεια , τον ιουνιο θα πας στο σχολειο σου η σε καποιο σχολειο της περιοχης σου και θα σου δωσουν εκει νεο κωδικο μηχανογραφικου και νομιζω πρεπει να εχεις και τη βεβαιωση οτι εχεις δωσει πανελληνιες !και κανονικα θα υποβαλεις νεο μηχανογραφικο με τις σχολες που σε ενδιαφερουν !!!
 

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αστυφυλάκων. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Αρχικα πρεπει να εχεις δωσει πανελληνιες η το 2019 η το 2018 για να μπορεσεις να συμμετεχεις στη διαδικασια του 10%. Στη συνεχεια , τον ιουνιο θα πας στο σχολειο σου η σε καποιο σχολειο της περιοχης σου και θα σου δωσουν εκει νεο κωδικο μηχανογραφικου και νομιζω πρεπει να εχεις και τη βεβαιωση οτι εχεις δωσει πανελληνιες !και κανονικα θα υποβαλεις νεο μηχανογραφικο με τις σχολες που σε ενδιαφερουν !!!

Σε ευχαριστώ! Άρα δεν κάνω κάτι πριν τον Ιούνιο έτσι; Για σώματα ασφαλείας θέλω.
 

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Εχεις δωσει αθληματα ; Γιατι νομιζω πρεπει να εχεις δωσει καλου κακου αν ημουν στην θεση σου θα εκανα ενα τηλεφωνο στο σχολειο μου
 

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αστυφυλάκων. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Εχεις δωσει αθληματα ; Γιατι νομιζω πρεπει να εχεις δωσει καλου κακου αν ημουν στην θεση σου θα εκανα ενα τηλεφωνο στο σχολειο μου

Τα αθλήματα δίνονται τέλη Ιουνίου-αρχές Ιουλίου
 

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
οχι αναφερομαι αν μπορεις να δωσεις αν δεν εχεις δωσει αθληματα στο παρελθον
 

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αστυφυλάκων. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
οχι αναφερομαι αν μπορεις να δωσεις αν δεν εχεις δωσει αθληματα στο παρελθον

Αυτό ξέρω πως γίνεται αλλά αναρωτιέμαι μήπως εφόσον θέλω σώματα ασφαλείας πρέπει να δηλωθεί νωρίτερα (όπως τη χρονιά των Πανελληνίων που το συμπληρώναμε στην αίτηση αν ενδιαφερόμασταν για αυτά τα σώματα
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό ξέρω πως γίνεται αλλά αναρωτιέμαι μήπως εφόσον θέλω σώματα ασφαλείας πρέπει να δηλωθεί νωρίτερα (όπως τη χρονιά των Πανελληνίων που το συμπληρώναμε στην αίτηση αν ενδιαφερόμασταν για αυτά τα σώματα


Κατευθείαν στο μηχανογραφικό θα τις δηλώσεις.
Αυτό που πρέπει να παρακολουθείς είναι τις ανακοινώσεις των προκηρύξεων ώστε να πας να καταθέσεις τα απαιτούμενα δικαιολογητικά μέσα στις προθεσμίες που θα αναφέρονται.
 

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αστυφυλάκων. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Κατευθείαν στο μηχανογραφικό θα τις δηλώσεις.
Αυτό που πρέπει να παρακολουθείς είναι τις ανακοινώσεις των προκηρύξεων ώστε να πας να καταθέσεις τα απαιτούμενα δικαιολογητικά μέσα στις προθεσμίες που θα αναφέρονται.

Σε ευχαριστώ πολύ!
 

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αστυφυλάκων. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά! Με το 4% τι πιστεύετε για αστυφυλάκων για το 2021; Μπορώ να περάσω; Είχα συγκεντρώσει 16.439 μόρια.
 

Giorgosmnbb

Νεοφερμένος

Ο Giorgosmnbb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Καλησπερα σας
Εδωσα πανελληνιες το 2019 και μιας και οι βασεις στις περισσοτερες σχολες ακολουθησαν καθοδικη πορεια και οι εισακτεοι αυξηθηκαν, υπαρχει περιπτωση να συμβει κατι αντιστοιχο και στις 10% βασεις; Πχ συγκεντρωσα 13.950 μορια εχω ελπιδες για την δημοσια διοικηση του παντειου που ως βαση ειχε 14.296 μορια;
Ευχαριστω
 

jimis2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimis2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Καλησπερα σας
Εδωσα πανελληνιες το 2019 και μιας και οι βασεις στις περισσοτερες σχολες ακολουθησαν καθοδικη πορεια και οι εισακτεοι αυξηθηκαν, υπαρχει περιπτωση να συμβει κατι αντιστοιχο και στις 10% βασεις; Πχ συγκεντρωσα 13.950 μορια εχω ελπιδες για την δημοσια διοικηση του παντειου που ως βαση ειχε 14.296 μορια;
Ευχαριστω
Δεν είναι σίγουρο ότι θα πέσουν οι βάσεις του 10%, μπορεί ακόμα και να ανέβουν, αλλά ακόμα υπάρχει μια πιθανότητα να περάσεις. Θα γίνει σίγουρα καθοδική πορεία στο 10% διότι συναγωνίζεσαι με άλλα άτομα που έδωσαν το 2019 άρα γενικά καθοδική πορεία σε σχέση με τις βάσεις του 2018 θα υπάρχει. Όμως το αν η βάση θα πέσει από αυτή του 19 εξαρτάται από το τι μόρια θα έχουν και τι σχολές θα δηλώσουν οι υπόλοιποι στο 10%. Μπορεί να γράψανε καλά και να ανέβει η βάση ή να έγραψαν χειρότερα και να κατέβει. Δηλαδή Υπάρχει η πιθανότητα και για τα δύο χωρίς να είναι εύκολο να γίνει πρόβλεψη επειδή υπάρχουν λίγες θέσεις διαθέσιμες. Βέβαια εφόσον τα μόρια σου είναι κοντά στην βάση της σχολής έχεις μια ελπίδα.
 

Markaf

Νεοφερμένος

Η Markaf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Δεν είναι σίγουρο ότι θα πέσουν οι βάσεις του 10%, μπορεί ακόμα και να ανέβουν, αλλά ακόμα υπάρχει μια πιθανότητα να περάσεις. Θα γίνει σίγουρα καθοδική πορεία στο 10% διότι συναγωνίζεσαι με άλλα άτομα που έδωσαν το 2019 άρα γενικά καθοδική πορεία σε σχέση με τις βάσεις του 2018 θα υπάρχει. Όμως το αν η βάση θα πέσει από αυτή του 19 εξαρτάται από το τι μόρια θα έχουν και τι σχολές θα δηλώσουν οι υπόλοιποι στο 10%. Μπορεί να γράψανε καλά και να ανέβει η βάση ή να έγραψαν χειρότερα και να κατέβει. Δηλαδή Υπάρχει η πιθανότητα και για τα δύο χωρίς να είναι εύκολο να γίνει πρόβλεψη επειδή υπάρχουν λίγες θέσεις διαθέσιμες. Βέβαια εφόσον τα μόρια σου είναι κοντά στην βάση της σχολής έχεις μια ελπίδα.
εγω εχω δωσει πανελληνιες το 2019 και εγραψα 16972 μορια και θα ηθελα να κανω 10 τα 100 για παιδαγωγικο δημοτικης απθ που οι βασεις του 10% του 2018 ηταν 16420 ενω φετος οι βασεις του 90 ηταν 15 χιλιαδες κατι εχω πιθανοτητες?
 

jimis2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimis2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
εγω εχω δωσει πανελληνιες το 2019 και εγραψα 16972 μορια και θα ηθελα να κανω 10 τα 100 για παιδαγωγικο δημοτικης απθ που οι βασεις του 10% του 2018 ηταν 16420 ενω φετος οι βασεις του 90 ηταν 15 χιλιαδες κατι εχω πιθανοτητες?
Ναι με σχετικά μεγάλη σιγουριά, η βάση δε θα ανέβει παραπάνω από τα 17000 από τα 15262 που ήταν το 2019, άρα έχεις πολύ μεγάλες πιθανότητες να περνάς, μπορεί και με διαφορά
 

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αστυφυλάκων. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Καλησπέρα. Ένας φίλος μου θέλει να δώσει με το 10% για αστυφυλάκων και εκείνος αλλά δεν είχε δώσει αθλήματα τη χρονιά που έδινε πανελλαδικές. Είχε δηλώσει στην αίτηση των Πανελληνίων του Μαρτίου, είχε κάνει όλες τις απαραίτητες κινήσεις (να πάει στο ΑΤ να συμπληρώσει δηλώσεις) αλλά δεν εμφανίστηκε για τις ΠΚΕ. Έχει δικαίωμα να δώσει με το 10%;

Ευχαριστώ!
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα. Ένας φίλος μου θέλει να δώσει με το 10% για αστυφυλάκων και εκείνος αλλά δεν είχε δώσει αθλήματα τη χρονιά που έδινε πανελλαδικές. Είχε δηλώσει στην αίτηση των Πανελληνίων του Μαρτίου, είχε κάνει όλες τις απαραίτητες κινήσεις (να πάει στο ΑΤ να συμπληρώσει δηλώσεις) αλλά δεν εμφανίστηκε για τις ΠΚΕ. Έχει δικαίωμα να δώσει με το 10%;
Ευχαριστώ!

Δεν έχει σημασία τι είχε κάνει τη χρονιά που έδινε πανελλαδικές.
Μπορεί κανονικά να κάνει φέτος για το 10% αρκεί να παρακολουθεί πότε θα εκδοθεί η προκήρυξη της Αστυνομίας και να πάει στο ΑΤ του τόπου κατοικίας του ή του τόπου διαμονής του μέσα στις καθορισμένες ημερομηνίες για να καταθέσει την αίτηση και τα δικαιολογητικά.
Εννοείται ότι θα πρέπει να δηλώσει τη σχολή και στο μηχανογραφικό του.
Προς το παρόν δεν χρειάζεται να κάνει κάτι.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top