Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Δεν μπορούμε να ξέρουμε από βάσεις, καθώς τώρα με το νέο νόμο για τα πανεπιστήμια, όλα θα αλλάξουν...
 

Destroyer00

Νεοφερμένος

Ο Destroyer00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Γεια σας ξέρετε εγώ τι πρέπει να κάνω για να ξαναπεράσω με το 10%; Έπρεπε να έχω ήδη κάνει κάτι ;
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στο θέμα "Σχετικά με το 10%" θα βρεις όλες τις απαντήσεις που ζητάς!
 

toulaskatoula

Νεοφερμένος

Η toulaskatoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Έδωσα εξετάσεις το 2016, υπάρχει καμία πιθανότητα να μπορέσω να υποβάλω φέτος 10%; Μόνο με θαύμα μάλλον αλλά από την άλλη θυμάμαι πως πριν από μερικά χρόνια μπορούσαν να κάνουν αίτηση για 10% και υποψήφιοι που είχαν δώσει παράπανω απο 2 χρόνια πριν γραπτές εξετάσεις.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έδωσα εξετάσεις το 2016, υπάρχει καμία πιθανότητα να μπορέσω να υποβάλω φέτος 10%; Μόνο με θαύμα μάλλον αλλά από την άλλη θυμάμαι πως πριν από μερικά χρόνια μπορούσαν να κάνουν αίτηση για 10% και υποψήφιοι που είχαν δώσει παράπανω απο 2 χρόνια πριν γραπτές εξετάσεις.


΄Οχι δεν μπορείς. Για να δηλώσεις φέτος με το 10% θα έπρεπε να είχες δώσει πανελλαδικές το 2017 ή το 2018.
 

toulaskatoula

Νεοφερμένος

Η toulaskatoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
΄Οχι δεν μπορείς. Για να δηλώσεις φέτος με το 10% θα έπρεπε να είχες δώσει πανελλαδικές το 2017 ή το 2018.


:( Κατανοώ γιατί γενικά υπάρχει αυτός ο χρονικός περιορισμός, όμως σε κάποιες σχολές, ιδιαίτερα πολυτεχνικές, δύσκολα διαμορφώνεις μια πλήρη εικόνα για τη σχολή από το δεύτερο έτος καθώς τα πρώτα τέσσερα εξάμηνα είναι σχεδόν ίδια σ όλες τις σχολές από άποψη περιεχομένου μαθημάτων. (το λεω γιατί ενδιαφέρομαι για πολυτεχνική σχολή, απλά διαφορετικού αντικειμένου από αυτή που μαι τώρα) Ευχαριστώ για την απάντησή σου παρ' όλα αυτά!
 
Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
:( Κατανοώ γιατί γενικά υπάρχει αυτός ο χρονικός περιορισμός, όμως σε κάποιες σχολές, ιδιαίτερα πολυτεχνικές, δύσκολα διαμορφώνεις μια πλήρη εικόνα για τη σχολή από το δεύτερο έτος καθώς τα πρώτα τέσσερα εξάμηνα είναι σχεδόν ίδια σ όλες τις σχολές από άποψη περιεχομένου μαθημάτων. (το λεω γιατί ενδιαφέρομαι για πολυτεχνική σχολή, απλά διαφορετικού αντικειμένου από αυτή που μαι τώρα) Ευχαριστώ για την απάντησή σου παρ' όλα αυτά!


Aν και έχεις δίκιο, περισσότερο εντύπωση μου έκανε το name σου. Γλώσσα λανθάνουσα αλήθειες λέγει; :playboy: Από τα αστεία names πολλών Ελλήνων σε φόρουμ καταλαβαίνεις τι φαντασίωση έχουν από αυτό που σου βγάζουν.
 

anathimatikos

Νεοφερμένος

Ο anathimatikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Aν και έχεις δίκιο, περισσότερο εντύπωση μου έκανε το name σου. Γλώσσα λανθάνουσα αλήθειες λέγει; :playboy: Από τα αστεία names πολλών Ελλήνων σε φόρουμ καταλαβαίνεις τι φαντασίωση έχουν από αυτό που σου βγάζουν.

Τι θες να πεις; Ότι τρολάρει; Bullshitting us, αγγλιστί; Ή ότι είναι "σκατούλα" επειδή θέλει να αλλάξει σχολή;
 

toulaskatoula

Νεοφερμένος

Η toulaskatoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Aν και έχεις δίκιο, περισσότερο εντύπωση μου έκανε το name σου. Γλώσσα λανθάνουσα αλήθειες λέγει; :playboy: Από τα αστεία names πολλών Ελλήνων σε φόρουμ καταλαβαίνεις τι φαντασίωση έχουν από αυτό που σου βγάζουν.

Ήταν το πιο γρήγορο nickname που μου ρθε όταν έφτιαχνα το account. Χαίρομαι που το βρήκες δημιουργικό.

Και για να είμαι ειλικρινής, μάλλον αντικατοπτρίζει τις κακές επιλόγες που έχω κάνει στην επαγγελματική μου σταδιοδρομία:whistle:
 

Chris212

Νεοφερμένος

Ο Chris212 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Τίποτα καινούργιο για εμάς με το 10% ???
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τίποτα καινούργιο για εμάς με το 10% ???


Υποψήφιοι για το 10% των θέσεων (χωρίς νέα εξέταση) μπορούν να είναι μόνο όσοι εξετάστηκαν πανελλαδικά το 2017 ή το 2018 (με τα ημερήσια ΓΕΛ ή με τα ημερήσια ΕΠΑΛ). Όσοι επιθυμούν να είναι υποψήφιοι για το 10% των θέσεων θα υποβάλουν απευθείας μηχανογραφικό δελτίο. Οι υποψήφιοι για το 10% των ΓΕΛ έτους 2017 θα συμπληρώσουν μηχανογραφικό δελτίο με πέντε (5) επιστημονικά πεδία. (https://www.minedu.gov.gr/exetaseis...lladikes-eksetaseis-ton-gel-i-epal-etous-2021)

Μηχανογραφικό δελτίο για τις πανελλαδικές εξετάσεις 2019
https://www.minedu.gov.gr/exetaseis...o-deltio-gia-tis-panelladikes-eksetaseis-2020
 

Stasy

Νεοφερμένος

Η Stasy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Γειά σας! Ποιες οι πιθανότητες να περάσω με 10 % σε σχολή που απέχω 100 μόρια;
 

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Γειά σας! Ποιες οι πιθανότητες να περάσω με 10 % σε σχολή που απέχω 100 μόρια;


Έχει σημασία το ποσά άτομα θα κάνουν 10% φέτος και θα δηλώσουν το συγκεκριμένο τμήμα
Γενικά όσο πιο υψηλόβαθμο είναι ένα τμήμα συνήθως υπάρχει κ μεγάλος ανταγωνισμός με το 10%
Για που στοχεύεις ;
 

JK shorty

Νεοφερμένος

Ο JK shorty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καμία εκτίμηση για το πότε θα ανακοινωθεί η προθεσμία υποβολής μηχανογραφικού ώστε να παμε στα λύκεια να πάρουμε κωδικό ασφαλείας εμείς με το 10%?
 

Destroyer00

Νεοφερμένος

Ο Destroyer00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Παιδιά σος, η βεβαίωση συμμετοχής για τις πανελλήνιες υπάρχει και στο σχολείο σου, αν δε την έχω μπορώ να κάνω 10%; (Με ξέρουν στο σχολείο μου ξέρουν ότι έδωσα πέρυσι αλλά τρ την ψάχνω την βεβαίωση)
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Πέρυσι τέτοιο καιρό, διάβαζα σαν τρελός και με περίσσεια ματαιοδοξία αυτό το θέμα πιστεύοντας πως δεν θα κατάφερνα να φύγω από την προηγούμενη σχολή μου. Θα γελούσα αν κάποιος μου έλεγε ότι θα περνούσα στην 1η μου επιλογή με το 4%. Κι όμως, έγινε. Και τώρα διαβάζω τα δικά σας μηνύματα and I feel for you.
Αν δεν περνάτε καλά στην σχολή σας/μέρος που διαμένετε/δεν είναι αυτό που θέλατε, δώστε ακόμη μια ευκαιρία στον εαυτό σας με το 10%. Αν δεν κάτσει το 6%, δοκιμάστε με το 4%. Μπορεί και να σας λυτρώσει.

Αρχική Δημοσίευση από Miavarkhtan:
Παιδιά σος, η βεβαίωση συμμετοχής για τις πανελλήνιες υπάρχει και στο σχολείο σου, αν δε την έχω μπορώ να κάνω 10%; (Με ξέρουν στο σχολείο μου ξέρουν ότι έδωσα πέρυσι αλλά τρ την ψάχνω την βεβαίωση)

Νομίζω δεν μου χρειάστηκε καν πέρυσι.
 

Destroyer00

Νεοφερμένος

Ο Destroyer00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Καλησπέρα αν και έκανα την ερώτηση στη συζήτηση με το 10% πήρα μια απάντηση που δε με κάλυψε πλήρως. Υπάρχει περίπτωση το σχολείο μου να μη μου επιτρέψει να κάνω 10% αν δεν έχω την βεβαίωση συμμετοχής στις περσινές πανελλήνιες;
 

Guest 468119

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα αν και έκανα την ερώτηση στη συζήτηση με το 10% πήρα μια απάντηση που δε με κάλυψε πλήρως. Υπάρχει περίπτωση το σχολείο μου να μη μου επιτρέψει να κάνω 10% αν δεν έχω την βεβαίωση συμμετοχής στις περσινές πανελλήνιες;


Στο λύκειο το σχολείο φυσιολογικά κρατάει αντιγραφο απο την βεβαίωση, για ψάξε λίγο
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top