Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Armark

Νεοφερμένος

Ο Armark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Κοιτα το 2016 το 90% ειχε βαση 14442 και το περσυνο 10% για την χρονια του 2016 ειχε 14589 δηλαδη ανεβηκε αυτο διχνει οτι ειχε ζητησει σαν τμημα τωρα φετος δεν ξερω οι μαθητες που κανουν 2η χρονια 10% ειναι ποιο αραιοι οποτε εχεις πιαθνοτητες σαν δευτερη επιλογη τι εχεις??

2η επιλογη εβαλα το ΟΔΕ πειραια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christianam23

Νεοφερμένος

Η Christianam23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Οι υποψήφιοι με το 10% σε ποια ιστοσελίδα θα μπουν για να δουν το που περασαν; Στο results.minedu; Επιχείρησα να πληκτρολογησω τον κωδικό μου αλλά λέει ότι δεν υπάρχει υποψήφιος με τέτοιο κωδικό. Φταίει που είμαι περσινός υποψηφιος; Κι αν ναι,την ημέρα των βάσεων πως θα διαφοροποιηθεί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Στην ίδια σελίδα που αφορά τα παιδιά του 90%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mar_gr

Νεοφερμένος

Η mar_gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Στην ίδια ιστοσελίδα βλέπουν όλοι τα αποτελέσματα.Έκανες τις απαραίτητες διεργασίες για το 10% φέτος;Μηχανογραφικό έχεις κάνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι υποψήφιοι με το 10% σε ποια ιστοσελίδα θα μπουν για να δουν το που περασαν; Στο results.minedu; Επιχείρησα να πληκτρολογησω τον κωδικό μου αλλά λέει ότι δεν υπάρχει υποψήφιος με τέτοιο κωδικό. Φταίει που είμαι περσινός υποψηφιος; Κι αν ναι,την ημέρα των βάσεων πως θα διαφοροποιηθεί;


Αν θες να ξαναδείς την αίτησή σου θα μπεις εδώ https://exams.it.minedu.gov.gr/ ΄Οταν βγουν τα αποτελέσματα στο τέλος Αυγούστου θα μπεις εδώ https://results.it.minedu.gov.gr/ (τότε θα ανοίξει η εφαρμογή) για να δεις πού μπήκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Christianam23

Νεοφερμένος

Η Christianam23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Στην ίδια ιστοσελίδα βλέπουν όλοι τα αποτελέσματα.Έκανες τις απαραίτητες διεργασίες για το 10% φέτος;Μηχανογραφικό έχεις κάνει;
Ναι πήγα σχολείο,πήρα κωδικό και συμπληρωσα το μηχανογραφικο. Στην σελίδα exams.minedu μπαίνω κανονικά και βλέπω την αίτηση μου. Στο results.minedu δεν μπορώ να μπω.
Αν θες να ξαναδείς την αίτησή σου θα μπεις εδώ https://results.it.minedu.gov.gr/ (τότε θα ανοίξει η εφαρμογή) για να δεις πού μπήκες.">https://exams.it.minedu.gov.gr/.΄Οταν βγουν τα αποτελέσματα στο τέλος Αυγούστου θα μπεις εδώ https://results.it.minedu.gov.gr/ (τότε θα ανοίξει η εφαρμογή) για να δεις πού μπήκες.
Άρα δεν έχω εγώ κάποιο προβλημα;Όλοι οι υποψήφιοι του 10% δεν μπορούν να μπουν προσωρινά στο results minedu; Στο exams minedu μπορώ να δω το μηχανογραφικο μου. Στο results όμως μου λέει ότι δεν υπάρχει υποψήφιος με τέτοιο κωδικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άρα δεν έχω εγώ κάποιο προβλημα;Όλοι οι υποψήφιοι του 10% δεν μπορούν να μπουν προσωρινά στο results minedu; Στο exams minedu μπορώ να δω το μηχανογραφικο μου. Στο results όμως μου λέει ότι δεν υπάρχει υποψήφιος με τέτοιο κωδικό.

΄Οχι μόνο οι υποψήφιοι του 10% αλλά όλοι οι υποψήφιοι δεν μπορούν να μπουν στο σάιτ των αποτελεσμάτων αν δεν ανακοινωθούν τα αποτελέσματα (δεν τους αναγνωρίζει). Και λογικό είναι! Τι να δουν αφού δεν έχει ανακοινωθεί κάτι; Μην ανησυχείς, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα! Διόρθωσε αν θες την παράθεσή μου γιατί δεν βγαίνει νόημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christianam23

Νεοφερμένος

Η Christianam23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
΄Οχι μόνο οι υποψήφιοι του 10% αλλά όλοι οι υποψήφιοι δεν μπορούν να μπουν στο σάιτ των αποτελεσμάτων αν δεν ανακοινωθούν τα αποτελέσματα (δεν τους αναγνωρίζει). Και λογικό είναι! Τι να δουν αφού δεν έχει ανακοινωθεί κάτι; Μην ανησυχείς, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα! Διόρθωσε αν θες την παράθεσή μου γιατί δεν βγαίνει νόημα!

Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντησεις. Ανησύχησα διότι περσι όντας υποψήφια με το 90% Όταν έμπαινα κατά την διάρκεια του καλοκαιριού στο results.minedu μπορούσα να δω την βαθμολογία μου. Επιχείρησα λοιπόν τώρα και αυτό που με ανησυχησε δεν είναι ότι δεν έμπαινα στο σαιτ αλλά αυτό που έλεγε "δεν υπάρχει υποψήφιος με τέτοιο κωδικο". Αναρωτήθηκα λοιπόν πως από την μία έχω τυπωμένο οριστικοποιημενο μηχανογραφικό ως υποψήφια με το 10% κι από την άλλη δεν υπάρχει υποψήφιος με τέτοιο κωδικό. Συγγνώμη για τις απορίες μου,ξέρω ότι δεν βγάζουν νόημα, αλλά υπάρχει πάντα ο παράγοντας του άγχους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SotirisR.

Νεοφερμένος

Ο SotirisR. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Καλησπέρα,

Έδωσα πανελλαδικές το 2016, έγραψα 13.000 μόρια στην θεωρητική κατεύθυνση με το νέο σύστημα και πέρασα στο τμήμα Ιστορίας και Εθνολογίας στην Κομοτηνή.

Το 2017 (πέρυσι) συμπλήρωσα το μηχανογραφικό μου πάλι αξιοποιώντας το δικαίωμα του 10% (6% δηλαδή) που είχα, αλλά δεν κατάφερα να περάσω σε κάποια σχολή στην Αθήνα (θέλω σχολή μόνο σε αυτήν την πόλη).

Φέτος, ως δικαιούχος του 4%, συμπλήρωσα πάλι μηχανογραφικό. Θέλω να μου πει κάποιος, που να έχει εμπειρία στο θέμα του 10%, αν έχω πιθανότητες εισαγωγής σε κάποια σχολή στην Αθήνα (δηλωμένες όλες όσες είναι στην πόλη).

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 719211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα,

Έδωσα πανελλαδικές το 2016, έγραψα 13.000 μόρια στην θεωρητική κατεύθυνση με το νέο σύστημα και πέρασα στο τμήμα Ιστορίας και Εθνολογίας στην Κομοτηνή.

Το 2017 (πέρυσι) συμπλήρωσα το μηχανογραφικό μου πάλι αξιοποιώντας το δικαίωμα του 10% (6% δηλαδή) που είχα, αλλά δεν κατάφερα να περάσω σε κάποια σχολή στην Αθήνα (θέλω σχολή μόνο σε αυτήν την πόλη).

Φέτος, ως δικαιούχος του 4%, συμπλήρωσα πάλι μηχανογραφικό. Θέλω να μου πει κάποιος, που να έχει εμπειρία στο θέμα του 10%, αν έχω πιθανότητες εισαγωγής σε κάποια σχολή στην Αθήνα (δηλωμένες όλες όσες είναι στην πόλη).

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.


Θεολογία εκπα δηλαδή πόσο είχε πέρσι με το 6%?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SotirisR.

Νεοφερμένος

Ο SotirisR. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Θεολογία εκπα δηλαδή πόσο είχε πέρσι με το 6%?

Παράλειψη δίκη μου. Δηλωμένες όλες οι σχολές, μέχρι και τουρκικών σπουδών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 719211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παράλειψη δίκη μου. Δηλωμένες όλες οι σχολές, μέχρι και τουρκικών σπουδών.


Έχεις 600 μόρια διαφορα, είναι δύσκολο όμως μην απελπιζεσαι ίσως φέτος να μην το επιλέξουν πολλοί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SotirisR.

Νεοφερμένος

Ο SotirisR. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Για να ολοκληρώσω την διατύπωση μου. Έχω την εντύπωση, ότι δεν έχουν καμία σχέση οι βασεις του 90% με αυτές του 10%. Ακόμα και μεγάλη απόκλιση να έχω, δεν με επηρεάζει αυτό ουσιαστικά.

Τα ερωτήματα μου είναι δυο.

Πρώτον, εφόσον δεν μπήκα την πρώτη χρόνια σε κάποια σχολή, έχω αρκετές παραπάνω πιθανότητες να μπω με το 4% την δεύτερη;

Δεύτερον, οι βάσεις του 4% συνήθως διαχρονικά είναι πολύ πιο κάτω από αυτές του 6%;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 719211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για να ολοκληρώσω την διατύπωση μου. Έχω την εντύπωση, ότι δεν έχουν καμία σχέση οι βασεις του 90% με αυτές του 10%. Ακόμα και μεγάλη απόκλιση να έχω, δεν με επηρεάζει αυτό ουσιαστικά.

Τα ερωτήματα μου είναι δυο.

Πρώτον, εφόσον δεν μπήκα την πρώτη χρόνια σε κάποια σχολή, έχω αρκετές παραπάνω πιθανότητες να μπω με το 4% την δεύτερη;

Οι βάσεις του 4% συνήθως διαχρονικά είναι πολύ πιο κάτω από αυτές του 6%;


Μπορεί πάνω μπορεί και κατω. Τα 600 μόρια διάφορα από τουρκικών σπουδών τα έχει με το 6% περσι, προπερσι όταν έδωσες το έχασες για 200 μορια. Οπότε η συγκεκριμένη σχολή ανέβηκε 400 μόρια με το 6%. Γενικά έχω την εντύπωση ότι η πιο χαμηλές βάσεις αυξάνονται με το 10%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SotirisR.

Νεοφερμένος

Ο SotirisR. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Οπότε, έχω ελάχιστες πιθανότητες εισαγωγής σε κάποια σχολή στην Αθήνα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 719211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οπότε, έχω ελάχιστες πιθανότητες εισαγωγής σε κάποια σχολή στην Αθήνα;


Κανένας δεν μπορει να κρίνει τις πιθανότητες να μπεις έστω τουρκικών σπουδών που είσαι πιο κοντά ή σε κάτι αλλο, είναι ανάλογα τι θα επιλέξουν οι υπολοιποι. Μπορεί να πέσει μια σχολή 2000 μόρια μπορεί να ανέβει τόσα . Το καλύτερο είναι να περιμενεις δύο εβδομαεβδ έως ότου βγουν οι βάσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SotirisR.

Νεοφερμένος

Ο SotirisR. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Συμφωνώ, δεν ζητάω να μου πει κάποιος με σιγουριά τι θα γίνει.

Αυτό που ζητάω να μου πει κάποιος, αν είναι εφικτό και εφόσον γνωρίζει, τι γίνεται στατιστικά με τις βάζεις του 4%. Αν μειώνονται κατά πολύ όπως ακούω συνήθως ή αν αυξάνονται.

ΥΓ. Αναγκαστικά θα περιμένω δυο εβδομάδες, απλά έχω αρκετό άγχος εδώ και μέρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συμφωνώ, δεν ζητάω να μου πει κάποιος με σιγουριά τι θα γίνει.

Αυτό που ζητάω να μου πει κάποιος, αν είναι εφικτό και εφόσον γνωρίζει, τι γίνεται στατιστικά με τις βάζεις του 4%. Αν μειώνονται κατά πολύ όπως ακούω συνήθως ή αν αυξάνονται.


Παρόλο που οι βάσεις του 10% είναι απρόβλεπτες μπορείς να πάρεις μια ιδέα ψάχνοντας τις βάσεις του 4% προηγούμενων ετών. Επικεντρώσου στις σχολές:
1) Τουρκικών Σπουδών και Σύγχρονων Ασιατικών Σπουδών
2) Θεολογίας
3) Κοινωνικής Θεολογίας
4) Θεατρικών Σπουδών
5) Θεωρίας και Ιστορίας της Τέχνης
6) Βιβλιοθηκονομίας και Συστημάτων Πληροφόρησης
7) Φωτογραφίας και Οπτικοακουστικών Τεχνών

Ξεκίνα βλέποντας τη βάση μιας σχολής πχ το 2015 με το 90% και την εξέλιξή της με το 6% το 2016 και με το 4% το 2017. Και πάλι σου λέω δεν είναι κάτι σίγουρο αλλά θα δεις την τάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SotirisR.

Νεοφερμένος

Ο SotirisR. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Οι πολιτικές επιστήμες στο εκπα, είχαν το 2015 16.368 μόρια. Το 2016 με το 10%, η βάση τους ήταν τα 16.080 μόρια. Ενώ, το 2017 με το 4%, η βάση τους ήταν τα 12.411 μόρια.

Μπορείς, αν δεν σου κάνει κόπο, να τσεκάρεις το συγκεκριμένο παράδειγμα και να μου πεις αν το ψάχνω σωστά;

Επίσης, αν το έψαξα σωστά και ισχύει το παραπάνω, εφόσον διατηρηθεί έτσι και φέτος, θεωρητικά δεν θα το πιάσω με τα μορια μου;

Συγνώμη αν κουράζω, απλά προσπαθώ να το ξεκαθαρίσω λίγο, για να μην μου δίνω τζάμπα ελπίδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι πολιτικές επιστήμες στο εκπα, είχαν το 2015 16.368 μόρια. Το 2016 με το 10%, η βάση τους ήταν τα 16.080 μόρια. Ενώ, το 2017 με το 4%, η βάση τους ήταν τα 12.411 μόρια.


Πολύ σωστά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top