Σχέσεις: Ποιος κάνει την πρώτη κίνηση;

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
νταξι, δεν τα βαψα και μάυρα, απλά τα έχω βάλει με τον εαυτό μου γιατί δεν τα συνηθίζω κατι τέτοια. Πάντα ήξερα τι ήθελα απο την πρώτη στιγμή...
θε βρεθεί κάποιος και για μένα, τυφλός, κουτσός κάποιος θα βρεθεί! :P


:P

Δηλαδή, Μυρτώ, του την έπεσες κανονικά;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
:P

Δηλαδή, Μυρτώ, του την έπεσες κανονικά;:P
κανονικότατα!
;)
όχι παίζουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Τι του είπες, δηλαδή, αν επιτρέπεται; Έτσι για να μαθαίνουμε κι εμείς.
Γιατί εσύ σίγουρα το έκανες κομψά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
κανονικότατα!
;)
όχι παίζουμε...
έτσι μπράβο! Όχι σαν κάτι άλλες που περιμένουν από μας την πρώτη κίνηση... αμαν! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
έτσι μπράβο! Όχι σαν κάτι άλλες που περιμένουν από μας την πρώτη κίνηση... αμαν! :P


Όοοοοοοοχι! Όοοοοοοχι, Νικολάκη!!!
Η πρώτη κίνηση ήταν, είναι και θα είναι των ανδρών κανονικά. Εννοείται όταν δίνει το πράσινο φως η γυναίκα. Θα έρθει η στιγμή που θα το επιθυμήσεις σφόδρα να κατακτήσεις μια γυναίκα και να μη σου δίνεται στο πιάτο. Τα ίδια έλεγα κι εγώ παλιά. Τι να πεις. Μειράκιο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
έτσι μπράβο! Όχι σαν κάτι άλλες που περιμένουν από μας την πρώτη κίνηση... αμαν! :P
Αυτό όμως κάνει τη μαγεία του φλερτ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.

Adamsdoor

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,189 μηνύματα.
Δε θα τα ζητουσα απο αγορι..μυρτω σαγαπω και το ξερεις :Dαλλα προσωπικα δε θα το εκανα αν και το ξερω πως ειναι λαθος ο τροπος π σκεφτομαι...ειμαι απλα δειλη..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
Βασικά του το είπα πολύ φιλοσοφημένα
του λέω...
προτιμω να μετανιώνω για κάτι που έκανα για κάτι που δεν έκανα έτσι αποφάσισα να σου μιλήσω παρα να αναρωτιέμαι πάντα τι θα γινόταν αν το έκανα μπλα μπλα
και του είπα ότι μ αρέσει...
και μετά μου είπε αυτός ότι ενώ με θέλει ακόμα (:P) πιστεύει ότι μια σχέση που αρχίζει μετά απο 5 μήνες φτύσιμο και τόση σκέψη δεν θα έχει καλό τέλος και να σου πω την αλήθεια έχει κι αυτός τα δίκαια του γιατί τον παίδεψα πολύ κι έρχομαι μετα και του λέω ξερεις, άκυρο ότι σου έλεγα τοσο καιρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Όοοοοοοοχι! Όοοοοοοχι, Νικολάκη!!!
Η πρώτη κίνηση ήταν, είναι και θα είναι των ανδρών κανονικά. Εννοείται όταν δίνει το πράσινο φως η γυναίκα. Θα έρθει η στιγμή που θα το επιθυμήσεις σφόδρα να κατακτήσεις μια γυναίκα και να μη σου δίνεται στο πιάτο. Τα ίδια έλεγα κι εγώ παλιά. Τι να πεις. Μειράκιο.:P

Ναι, εντάξει, κι εμένα μου τη δίνουν οι "εύκολες", αλλά αν μιμα γυναίκα θέλει έναν άντρα γιατί να μην κάνιε κάτι και αυτή?:(

Δε θα τα ζητουσα απο αγορι..μυρτω σαγαπω και το ξερεις :Dαλλα προσωπικα δε θα το εκανα αν και το ξερω πως ειναι λαθος ο τροπος π σκεφτομαι...ειμαι απλα δειλη..:(

Κι αν είναι και ο άλλος δειλός?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Δε θα τα ζητουσα απο αγορι..μυρτω σαγαπω και το ξερεις :Dαλλα προσωπικα δε θα το εκανα αν και το ξερω πως ειναι λαθος ο τροπος π σκεφτομαι...ειμαι απλα δειλη..:(

Το πρόβλημα κατ' εμέ δεν είναι αυτό.
Απλώς περιμένετε τον Μπραντ Πιτ και καταλαβαίνετε την ωμή πραγματικότητα όταν φτάσετε στα 45 με 3 παιδιά.
:lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Βασικά του το είπα πολύ φιλοσοφημένα
του λέω...
προτιμω να μετανιώνω για κάτι που έκανα για κάτι που δεν έκανα έτσι αποφάσισα να σου μιλήσω παρα να αναρωτιέμαι πάντα τι θα γινόταν αν το έκανα μπλα μπλα
και του είπα ότι μ αρέσει...
και μετά μου είπε αυτός ότι ενώ με θέλει ακόμα (:P) πιστεύει ότι μια σχέση που αρχίζει μετά απο 5 μήνες φτύσιμο και τόση σκέψη δεν θα έχει καλό τέλος και να σου πω την αλήθεια έχει κι αυτός τα δίκαια του γιατί τον παίδεψα πολύ κι έρχομαι μετα και του λέω ξερεις, άκυρο ότι σου έλεγα τοσο καιρο...
Τα είπε αυτά γιατί νευρίασε. Σε γουστάρει και θα θέλει να τα φτιάξετε αλλά με λίγη προσπάθεια ακόμη. Στο λέω υπεύθυνα αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Βασικά του το είπα πολύ φιλοσοφημένα
του λέω...
προτιμω να μετανιώνω για κάτι που έκανα για κάτι που δεν έκανα έτσι προτιμησα να σου μιλήσω παρα να αναρωτιέμαι πάντα τι θα γινόταν αν το έκανα μπλα μπλα
και του είπα ότι μ αρέσει...
και μετά μου είπε αυτός ότι ενώ με θέλει ακόμα (:P) πιστεύει ότι μια σχέση που αρχίζει μετά απο 5 μήνες φτύσιμο και τόση σκέψη δεν θα έχει καλό τέλος και να σου πω την αλήθεια έχει κι αυτός τα δίκαια του γιατί τον παίδεψα πολύ κι έρχομαι μετα και του λέω ξερεις, άκυρο ότι σου έλεγα τοσο καιρο...

Εμ, το παλικάρι εξαντλήθηκε..
Αλλά, θα του περάσει. Μυρτούλα, θα τα φτιάξετε!:jumpy:
Μου αρέσουν αυτά τα σκηνικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
Να σας πω την αλήθεια ούτε κι εμένα με έπεισε και πολύ. Νομίζω πως δεν θέλει να βρεθεί πάλι αυτός στην άσχημη θέση

καλά, κι εγώ δεν του τα ζήτησα. Του είπα απλά πως μ αρέσει και θα άφηνα τα πράγματα να προχωρήσουν μόνα τους. Δεν μου αρέσει η φάση ερώτηση: θες να τα φτιάξουμε απάντηση: ναι θα σ αγαπάω παντοτινά. είναι για παιδάκια του δημοτικού...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
καλά εννοείεται δεν είμαστε δημοτικό "σαγαπώ"-θέλεις να γίνεις το κορίτσι μου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Ναι, εντάξει, κι εμένα μου τη δίνουν οι "εύκολες", αλλά αν μιμα γυναίκα θέλει έναν άντρα γιατί να μην κάνιε κάτι και αυτή?:(



Κι αν είναι και ο άλλος δειλός?:P

Κάνει, Νίκο μου, με τον τρόπο της. Άσε, κι εγώ εδώ και λίγο καιρό έμαθα πώς γίνονται αυτά. Τα έμαθα, όμως.
Αν είναι δειλός, αυτή είναι και η επιδεξίότητα της γυναίκας, να του δώσει θάρρος. Πρέπει σε μια γυναίκα να αποδείξεις ότι θέλεις αυτή και μόνο αυτή για να σου δώσει το πράσινο φως. Εδώ έγκειται το νόημα της κατάκτησης. Πρέπει να καταλάβει ότι θέλεις μόνο αυτή. Τότε θα σου δώσει τη δυνατότητα να προχωρήσεις. Γιατί είναι γνωστό ότι πολλοί άντρες λειτουργούν ως κομμάντο: χτυπάνε και ό,τι πετύχουν. Γι' αυτό χρειάζεται η γυναίκα να νιώσει πρώτα σιγουριά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Να σας πω την αλήθεια ούτε κι εμένα με έπεισε και πολύ. Νομίζω πως δεν θέλει να βρεθεί πάλι αυτός στην άσχημη θέση

καλά, κι εγώ δεν του τα ζήτησα. Του είπα απλά πως μ αρέσει και θα άφηνα τα πράγματα να προχωρήσουν μόνα τους. Δεν μου αρέσει η φάση ερώτηση: θες να τα φτιάξουμε απάντηση: ναι θα σ αγαπάω παντοτινά. είναι για παιδάκια του δημοτικού...
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=HZBUb0ElnNY[/ame]

:P

Μία άλλη πρόταση για την πρόταση.
:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Αυτό όμως κάνει τη μαγεία του φλερτ.

αυτο κανει τη μαγεια του φλερτ;
εγω που νομιζα οτι εινα γενικοτερα το παιχνιδι που μαγευει και οχι ποιος θα κανει την πρωτη κινηση... :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Η γυναίκα πρέπει να κατακτηθεί. Και ο άντρας πρέπει να νιώσει ότι κατακτά.
Είναι πολύ σημαντικά πράγματα αυτά. Έτσι είναι η λειτουργία των δύο φύλων. Δεν είμαστε ίδιοι, άντρες και γυναίκες, λυπάμαι. Ο ψυχισμός μας διαφέρει.
Η Μυρτώ δεν πήγε να του την πέσει του παιδιού, απλά του απάντησε ετεροχρονισμένα. Υπάρχει διαφορά.
Άποψή μου, είναι και κρατήστε την στο μυαλό σας.
Στην πράξη όλοι κάνουμε λάθη μέχρι να μάθουμε και να καταλάβουμε.
Για να κρατήσει μια σχέση στο χρόνο, αυτό είναι σημαντικό , κατά τη γνώμη μου: Πρέπει ο άντρας να νιώσει ότι προσπάθησε για αυτή τη γυναίκα, ότι την κέρδισε και ότι εκείνη θέλει τώρα εκείνον και μόνον εκείνον πια. Και η γυναίκα πρέπει να νιώσει ότι ο άντρας την διεκδίκησε. Ίσως ακούγονται πολύ ρομαντικά αυτά, αλλά έτσι είναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mord79

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Για να κρατήσει μια σχέση στο χρόνο, αυτό είναι σημαντικό , κατά τη γνώμη μου: Πρέπει ο άντρας να νιώσει ότι προσπάθησε για αυτή τη γυναίκα, ότι την κέρδισε και ότι εκείνη θέλει τώρα εκείνον και μόνον εκείνον πια. Και η γυναίκα πρέπει να νιώσει ότι ο άντρας την διεκδίκησε. Ίσως ακούγονται πολύ ρομαντικά αυτά, αλλά έτσι είναι..

Για να κρατησει μια σχεση -πιστευω- πρεπει ο ενας να κατακτα και να κερδιζει τον αλλο, οχι μονο μια φορα, αλλα καθε μερα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top