Συρίγος: Με τηλεκπαίδευση το Εαρινό εξάμηνο

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,501 μηνύματα.
Με τηλεκπαιδευση θα κυλισει και το εαρινο εξαμηνο προφανως και οι εξετασεις.
Υπαρχει πιθανοτητα για εργαστηρια απο κοντα με χρηση self test με το πασχα

 

annfire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η annfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Ας βγάλουν μια ανακοίνωση "με τηλεκπαίδευση ως το εαρινό του 2023" να σταματήσουμε να ασχολούμαστε με τις εξελίξεις.
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εντομεταξυ το εαρινό εξάμηνο ήδη τρέχει με τηλεκπαίδευση. ΡΕ αυτη είναι κυριολεκτικά ΜΠΑΝΑΝΙΕΣ
 

bovid19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bovid19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
"Κανονικότητα στα πανεπιστήμια από Σεπτέμβρη"
Μακάρι όλες οι παρατάξεις στους δρόμους αν δεν τηρηθεί αυτό.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,632 μηνύματα.
Ας ευχηθούμε να ανοίξουν οι εμβολιασμοί ως τότε και να γλιτώσουμε τα self-test.

"Κανονικότητα στα πανεπιστήμια από Σεπτέμβρη"
Μακάρι όλες οι παρατάξεις στους δρόμους αν δεν τηρηθεί αυτό.
Και τώρα στους δρόμους είναι συνέχεια αλλά δεν βλέπω τίποτα το θετικό.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,589 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
H βόμβα που θα σκάσει από τα κρούσματα που θα προκαλέσει ο τουρισμός δεν δίνει πολλά περιθώρια για να ανοίξουν τα πανεπιστήμια τον Σεμπτέμβρη.

Όσες καταλήψεις και πορείες να γίνουν αυτό δεν αλλάζει.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
"Κανονικότητα στα πανεπιστήμια από Σεπτέμβρη"
Μακάρι όλες οι παρατάξεις στους δρόμους αν δεν τηρηθεί αυτό.

Aυτή η καραμέλα περί αγωνιστικότητας των παρατάξεων με το παραμικρό πορείες κτλ έχει φέρει την παιδεία σε αυτό το χάλι. Άλλη ιδέα;
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,589 μηνύματα.
Aυτή η καραμέλα περί αγωνιστικότητας των παρατάξεων με το παραμικρό πορείες κτλ έχει φέρει την παιδεία σε αυτό το χάλι. Άλλη ιδέα;
Πανελληνια αποχη απο την τηλ'"εκπαιδευση" ισως
 

bovid19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bovid19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Aυτή η καραμέλα περί αγωνιστικότητας των παρατάξεων με το παραμικρό πορείες κτλ έχει φέρει την παιδεία σε αυτό το χάλι. Άλλη ιδέα;
Οι παρατάξεις είναι ένας λόγος (μεταξύ πολλών άλλων) που είναι χάλια η τριτοβάθμια εκπαίδευση. Εγώ πιο πολύ το είπα για να δείξω ότι τα υψηλόβαθμα πολιτικά στελέχη πρέπει να είναι υπεύθυνα για ό,τι λένε.
Πανελληνια αποχη απο την τηλ'"εκπαιδευση" ισως
Ίσως η καλύτερη ιδέα.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Οι παρατάξεις είναι ένας λόγος (μεταξύ πολλών άλλων) που είναι χάλια η τριτοβάθμια εκπαίδευση. Εγώ πιο πολύ το είπα για να δείξω ότι τα υψηλόβαθμα πολιτικά στελέχη πρέπει να είναι υπεύθυνα για ό,τι λένε.

Ίσως η καλύτερη ιδέα.

Aπό τη μεταπολίτευση και δώθε η κασέτα παίζει την ίδια μελωδία. Ήμασταν φοιτητές, είστε φοιτητές, αύριο θα είναι κάποιοι άλλοι φοιτητές και οι γνωστές κυβερνήσεις θα εναλλάσσονται την εξουσία. :D
 

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Εγώ έχω κουραστεί να πετάγονται άκυροι (κομματόσκυλα) την ώρα του μαθήματος και να οργανώνουν το ότιδιποτε χωρίς να έχουν την παραμικρή ιδέα ότι κάποιοι είναι σε ευπαθείς ομάδες. Δε λέω,θέλω πολύ να ανοίξουμε ωστόσο χωρίς να έχουν γίνει εμβολιασμοί ακόμα είναι παράδοξο.
Το ότι θα γίνουν όλα από απόσταση ήταν αναμενόμενο,εφ όσον οι νέοι θα εμβολιαστούν τον Ιούνιο (όπου και αρχίζει η εξεταστική περίοδος).
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,501 μηνύματα.
Δεν ξερω τι σοι κομματοσκυλα ειναι αυτα που λες αλλα πρεπει να ξερεις οτι εμβολιασμος δεν προστατευει απο την μεταδοση. Ενας εμβολιασμος δικος σου ομως θα προστετεψει εσενα που εχεις ευαισθησια αν καταλαβα καλα και εχεις. Αλλα δες το και διαφορετικα, μια σεβαστη κατα τα αλλα μικρη μειοψηφια φοιτητων (100-200) μπορουν να κρατουν σε αποσταση απο το πανεπιστημια 10.000 αλλους φοιτητες? νομιζω πως οχι.
Αλλωστε εχει δειχθεί οτι το lock down δρα υπερ της μεταδοσης.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,589 μηνύματα.
Εγώ έχω κουραστεί να πετάγονται άκυροι (κομματόσκυλα) την ώρα του μαθήματος και να οργανώνουν το ότιδιποτε χωρίς να έχουν την παραμικρή ιδέα ότι κάποιοι είναι σε ευπαθείς ομάδες. Δε λέω,θέλω πολύ να ανοίξουμε ωστόσο χωρίς να έχουν γίνει εμβολιασμοί ακόμα είναι παράδοξο.
Το ότι θα γίνουν όλα από απόσταση ήταν αναμενόμενο,εφ όσον οι νέοι θα εμβολιαστούν τον Ιούνιο (όπου και αρχίζει η εξεταστική περίοδος).
Αμα σε ενοχλουν ρε σκοτ ανοξε μικροφωνο και βαλε μουσικουλα να μην ακουγονται οπως κανουμε και στην δικια μας σχολη.Επισης οπως ειπε ο γιαννης δεν γινεται η μειοψηφια να κρατα κλειστα τα πανεπστημια και να στερει τα καλυτερα χρονια μας.
 

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Αμα σε ενοχλουν ρε σκοτ ανοξε μικροφωνο και βαλε μουσικουλα να μην ακουγονται οπως κανουμε και στην δικια μας σχολη.Επισης οπως ειπε ο γιαννης δεν γινεται η μειοψηφια να κρατα κλειστα τα πανεπστημια και να στερει τα καλυτερα χρονια μας.
Δεν τα κρατάει η μειοψηφία, είναι μια πολύ κακή κατάσταση αυτή που βρισκόμαστε. Όντας και φοιτητής νοσηλευτικής, πολλοί νοσηλευτές στα νοσοκομεία κάνουν 14ωρα με full body suit για να πάμε εμείς να κάνουμε φοιτητική ζωή.
Η μειοψηφία έχει και αυτή φωνή και είναι η μόνη φορά που ακούγεται,εφ όσον ζούμε σε μια χώρα που δε σέβεται ανθρώπους που έχουν παθήσεις και κάτι τέτοιο (αντίθετα με εσένα που είσαι υγιείς) θα μπορούσε να τον σκοτώσει. Δεν είναι καθαρά πολιτικό το θέμα, όλα τα πανεπιστήμια είναι κλειστά λόγο της κατάστασης.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν ξερω τι σοι κομματοσκυλα ειναι αυτα που λες αλλα πρεπει να ξερεις οτι εμβολιασμος δεν προστατευει απο την μεταδοση. Ενας εμβολιασμος δικος σου ομως θα προστετεψει εσενα που εχεις ευαισθησια αν καταλαβα καλα και εχεις. Αλλα δες το και διαφορετικα, μια σεβαστη κατα τα αλλα μικρη μειοψηφια φοιτητων (100-200) μπορουν να κρατουν σε αποσταση απο το πανεπιστημια 10.000 αλλους φοιτητες? νομιζω πως οχι.
Αλλωστε εχει δειχθεί οτι το lock down δρα υπερ της μεταδοσης.
Το γνωρίζω ότι δεν προστατεύει πλήρως και είναι για να εξοικειωθεί ο οργανισμός με τον ιό. Καταλαβαίνω την διαδικασία εμβολιασμών από ιώσεις, είναι για να αποκτήσουμε ανοσία.
Ωστόσο, δεν θα φτιαχτεί τίποτα με το να ανοίξουν τώρα όλα τα πανεπιστήμια όπου η μετάδοση θα είναι 100% σίγουρη.
Στα κομματόσκυλα που ανέφερα εννοώ τους ακυρους που μπαίνουν μόνο για να κάνουν άσχετες πολιτικές δηλώσεις σε ένα μη πολιτικό θέμα. Αντί να διαμαρτυρηθούν για την μη διεξαγωγή εμβολιασμών ή και την υποστήριξη υγειονομικού προσωπικού διαμαρτύρονται για το (πρόωρο) άνοιγμα των πανεπιστημίων χωρίς κανένα σχέδιο και προστασία. Και, φυσικά, οι ίδιοι δεν είναι καν φοιτητές και χώνουν την μύτη τους εκεί που δεν τους σπέρνουν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,501 μηνύματα.
ΕΙμαι αλεργικος στα κομματόσκυλα γιατι ακριβως ειναι κομματοσκυλα αλλα πρεπει να τα ακουω γιατι μπορει καποια στιγμη και να εχουν κατι να πουν.
Σκοτ , τα παροντα εμβολια εχουν αποτυχει, αμφιβολη συντομη ανοσια και πολυ βαριες παρενεργιες οχι τοσο πολλες αλλα πολυ βαριες . Το Ισραηλ με 55% εμβολιασμενους σταματησε να δινει ρεπορτ θανατων σε στατιστικο ευρωπαϊκο οργανισμο διοτι εχουν αυξηθη πολυ σημαντικα τα εφραγματα του.
Εδω θα πουληθουν 2,5Μ εμβολια σε 1,25Μ ανθρωπους και τελος, οι αλλοι θα αρνηθουν. Πρωτοποροι οι νοσηλευτες ( 50% ειναι η αρνηση τους) κατι περισσοτερο βλεπουν τα ματακια τους.
 

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
ΕΙμαι αλεργικος στα κομματόσκυλα γιατι ακριβως ειναι κομματοσκυλα αλλα πρεπει να τα ακουω γιατι μπορει καποια στιγμη και να εχουν κατι να πουν.
Σκοτ , τα παροντα εμβολια εχουν αποτυχει, αμφιβολη συντομη ανοσια και πολυ βαριες παρενεργιες οχι τοσο πολλες αλλα πολυ βαριες . Το Ισραηλ με 55% εμβολιασμενους σταματησε να δινει ρεπορτ θανατων σε στατιστικο ευρωπαϊκο οργανισμο διοτι εχουν αυξηθη πολυ σημαντικα τα εφραγματα του.
Εδω θα πουληθουν 2,5Μ εμβολια σε 1,25Μ ανθρωπους και τελος, οι αλλοι θα αρνηθουν. Πρωτοποροι οι νοσηλευτες ( 50% ειναι η αρνηση τους) κατι περισσοτερο βλεπουν τα ματακια τους.
Μπορώ να σου πω πως δεν έλεγε τίποτε το σημαντικό και τίποτα που δεν έχουμε ήδη ακούσει. Ήταν με λίγα λόγια rebel without a cause...
Εγώ προσωπικά εμπιστεύομαι τον γιατρό μου που το έκανε και ο ίδιος και είναι μια χαρά. Ο οποίος με συμβούλεψε να το κάνω και εγώ όταν έρθει η σειρά μου.
Βέβαια είναι σεβαστό σε όποιον δε θέλει να το κάνει. Υπάρχουν και πιο έμπιστα εμβόλια όπως το j&j.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,501 μηνύματα.
Μπορώ να σου πω πως δεν έλεγε τίποτε το σημαντικό και τίποτα που δεν έχουμε ήδη ακούσει. Ήταν με λίγα λόγια rebel without a cause...
Εγώ προσωπικά εμπιστεύομαι τον γιατρό μου που το έκανε και ο ίδιος και είναι μια χαρά. Ο οποίος με συμβούλεψε να το κάνω και εγώ όταν έρθει η σειρά μου.
Βέβαια είναι σεβαστό σε όποιον δε θέλει να το κάνει. Υπάρχουν και πιο έμπιστα εμβόλια όπως το j&j.
Σωστα, εγω παλι πηγα την γιαγια μου σημερα για ενζυμο τροπονινης, εκανε στις 4/4 την δευτερη δοση.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Με τηλεκπαιδευση θα κυλισει και το εαρινο εξαμηνο προφανως και οι εξετασεις.
Υπαρχει πιθανοτητα για εργαστηρια απο κοντα με χρηση self test με το πασχα

Δεν παμε καλα, το εαρινό εξαμηνο ΗΔΗ γίνεται εξ αποστάσεως.
Επίσης, δεν παίζει να ανοίξουν τα Πανεπιστήμια απο τον Σεπτέμβρη με τοσο τουρισμό που θα εχουμε το καλοκαίρι. Ολο μας παραμυθιαζουν. Και πετάγεται ο καθε δαπιτης στο μάθημα και λεει "θα κάνουμε και εμεις self- test και θα γίνουν καλύτερα τα πράγματα οποτε απο Σεπτέμβρη ολοι εδω θα είμαστε".
Αναρωτιέμαι ποιος λογικός άνθρωπος συνεχίζει να τους πιστεύει.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,501 μηνύματα.
Δεν παμε καλα, το εαρινό εξαμηνο ΗΔΗ γίνεται εξ αποστάσεως.
Επίσης, δεν παίζει να ανοίξουν τα Πανεπιστήμια απο τον Σεπτέμβρη με τοσο τουρισμό που θα εχουμε το καλοκαίρι. Ολο μας παραμυθιαζουν. Και πετάγεται ο καθε δαπιτης στο μάθημα και λεει "θα κάνουμε και εμεις self- test και θα γίνουν καλύτερα τα πράγματα οποτε απο Σεπτέμβρη ολοι εδω θα είμαστε".
Αναρωτιέμαι ποιος λογικός άνθρωπος συνεχίζει να τους πιστεύει.
χαχαχαχα και προπαγανδα στο ms teams , ο δρομος για την πολιτικη ανοδο ειναι επιπονος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top