koukdespoina2004

Νεοφερμένος

Η koukdespoina2004 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Αξιωματικών Νοσηλευτικής (ΣΑΝ). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Ενδιαφέρομαι για τις στρατιωτικές σχολές του πεδίου υγείας (δηλαδή φαρμακευτική , ιατρική , νοσηλευτική και ιδιαίτερα οδοντιατρική).Οποίος έχει φοιτήσει ή φοιτεί σε κάποια από αυτές τις σχολές θα με ενδιέφερε να ακούσω την εμπειρία του. Με ενδιαφέρει κυρίως το πώς συνδυάζονται οι σπουδές με την στρατιωτική εκπαίδευση. Ευχαριστώ !
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,522 μηνύματα.
Ενδιαφέρομαι για τις στρατιωτικές σχολές του πεδίου υγείας (δηλαδή φαρμακευτική , ιατρική , νοσηλευτική και ιδιαίτερα οδοντιατρική).Οποίος έχει φοιτήσει ή φοιτεί σε κάποια από αυτές τις σχολές θα με ενδιέφερε να ακούσω την εμπειρία του. Με ενδιαφέρει κυρίως το πώς συνδυάζονται οι σπουδές με την στρατιωτική εκπαίδευση. Ευχαριστώ !
Ως προς την επιστημη ειναι οι σχολες του απθ και για την νοσηλευτικη η αντιστοιχη του εκπα.
Η αντιμετωπιση των φοιτητων απο το απθ ειναι πιο λαιτ διοτι ελεγχονται απο τον στρατο και πιθανων τα παιδια να τιμωρουνται αν δεν περνανε μαθηματα και η ζωη ειναι στρατιωτικη ρομποτικη αλλα πιο λαιτ.
Το κοινοβιο ειναι θαλαμμος 4 ατομων και οχι 40 και υπαρχει αυστηρο προγραμμα για ολλα , χρονοτουαλετα , χρονουπνος χρονοφαι χρονοδιαβασμα.


1660349782553.png

εδω παραπανω επισημες πληροφοριες

 

koukdespoina2004

Νεοφερμένος

Η koukdespoina2004 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Αξιωματικών Νοσηλευτικής (ΣΑΝ). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολυ για τις πληροφορίες. Μου είναι χρήσιμες.
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Ως προς την επιστημη ειναι οι σχολες του απθ και για την νοσηλευτικη η αντιστοιχη του εκπα.
Η αντιμετωπιση των φοιτητων απο το απθ ειναι πιο λαιτ διοτι ελεγχονται απο τον στρατο και πιθανων τα παιδια να τιμωρουνται αν δεν περνανε μαθηματα και η ζωη ειναι στρατιωτικη ρομποτικη αλλα πιο λαιτ.
Το κοινοβιο ειναι θαλαμμος 4 ατομων και οχι 40 και υπαρχει αυστηρο προγραμμα για ολλα , χρονοτουαλετα , χρονουπνος χρονοφαι χρονοδιαβασμα.


View attachment 106536
εδω παραπανω επισημες πληροφοριες

Παναγία βόηθα!!!!! Ούτε μια στο εκατομμύριο δεν θα ήθελα τέτοια φοιτητική ζωή
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,891 μηνύματα.
Παναγία βόηθα!!!!! Ούτε μια στο εκατομμύριο δεν θα ήθελα τέτοια φοιτητική ζωή
Το καλο ειναι οτι το μεγαλο ζορισμα διαρκει μονο τον 1ο χρονο, μετα εισαι αρκετα πιο ελευθερος, ειδικα οσο περνουν και τα χρονια και παλιωνεις, μενεις εξω, κυκλοφορειςμε κανονικα ρουχα, παυεις σχεδον να εισαι δοκιμος.

Για τα αγορια ειναι αρκετα συμφερον, καθως ουτως ή αλλως θα χασουν 1 χρονο στη θητεια καποια στιγμη, γιατι αυτη να μην συμπτυχθει με το 1ο ετος της σχολης?

*Αναφερομαι αποκλειστικα στο προγραμμα, οχι για το εαν αξιζει ή οχι σαν επαγγελματικη επιλογη!

@γιαννης_00 ουτε εγω, εαν χρειαζονται στελεχη αυτα θα μπορουσαν να αντληθουν απο το πολιτικο δυναμικο. Αλλα και αλλες χωρες εχουν πχ βελγιο, οποτε θεωρω οτι ειναι και καποιου ειδους πρεστιζ ή παραδοση των ενοπλων δυναμεων να εκπαιδευουν και επιστημονικο προσωπικο..
Επισης η σχολη αυτη σε δεσμευει να παραμεινεις, καθως εαν αποφασισεις να αλλαξεις απο το 2ερο ετος και μετα βρισκεσαι αντιμετωπος με ενα υπερογκο χρεος
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,522 μηνύματα.
Παναγία βόηθα!!!!! Ούτε μια στο εκατομμύριο δεν θα ήθελα τέτοια φοιτητική ζωή
ελα ντε ... τα παιδια ομως δεν ξερουν που πανε και τους ερχεται πιο λαιτ.
βασικα το ζορι ειναι ο πολεμος με το χρονομετρο .. ο υπνος και το εξω.
ειναι ομως μια καλη λυση αν δεν εχεις τα χρηματα να σπουδασεις....και παιρνεις και καλο χατζηλικι

βασικα εγω δεν βλεπω το νοημα να υπαρχει αυτη η σχολη
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
ελα ντε ... τα παιδια ομως δεν ξερουν που πανε και τους ερχεται πιο λαιτ.
βασικα το ζορι ειναι ο πολεμος με το χρονομετρο .. ο υπνος και το εξω.
ειναι ομως μια καλη λυση αν δεν εχεις τα χρηματα να σπουδασεις....και παιρνεις και καλο χατζηλικι

βασικα εγω δεν βλεπω το νοημα να υπαρχει αυτη η σχολη
Συμφωνώ μαζί σου.
 

Littlechemist

Νεοφερμένος

Η Littlechemist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αξιωματικών Νοσηλευτικής (ΣΑΝ). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
ελα ντε ... τα παιδια ομως δεν ξερουν που πανε και τους ερχεται πιο λαιτ.
βασικα το ζορι ειναι ο πολεμος με το χρονομετρο .. ο υπνος και το εξω.
ειναι ομως μια καλη λυση αν δεν εχεις τα χρηματα να σπουδασεις....και παιρνεις και καλο χατζηλικι

βασικα εγω δεν βλεπω το νοημα να υπαρχει αυτη η σχολη
Δεν βλέπεις το νόημα να υπάρχει αυτή η σχολή;;;
 

koukdespoina2004

Νεοφερμένος

Η koukdespoina2004 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Αξιωματικών Νοσηλευτικής (ΣΑΝ). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Ποια είναι η εμπειρία σου στην ΣΑΝ?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν βλέπεις το νόημα να υπάρχει αυτή η σχολή;;;
Ποια είναι η εμπειρία σου στη ΣΑΝ?Ρωτάω γιατί με ενδιαφέρει.
Ευχαριστώ
 

Littlechemist

Νεοφερμένος

Η Littlechemist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αξιωματικών Νοσηλευτικής (ΣΑΝ). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Ποια είναι η εμπειρία σου στην ΣΑΝ?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ποια είναι η εμπειρία σου στη ΣΑΝ?Ρωτάω γιατί με ενδιαφέρει.
Ευχαριστώ
Εγώ Σεπτεμβρη μπαίνω,θα είμαι πρωτοετής στην Σχολή.Τα Χριστούγεννα όμως θα έχω μια εικόνα και θα μπορώ να πω την εμπειρία μου
 

koukdespoina2004

Νεοφερμένος

Η koukdespoina2004 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Αξιωματικών Νοσηλευτικής (ΣΑΝ). Έχει γράψει 40 μηνύματα.

Littlechemist

Νεοφερμένος

Η Littlechemist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αξιωματικών Νοσηλευτικής (ΣΑΝ). Έχει γράψει 108 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top