Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δυστυχώς τα είχα τραβήξει και εγώ κατά το παρελθόν. Και το χειρότερο είναι ότι δεν βοηθάει και κανένας. ΔΕΝ ξέρω σε ποιες περιοχές ψάχνεις αλλά γενικά δεν γίνεται ολόκληρη Αθηνα να μην δεν έχει σπίτια. Το airbnb έχει αφήσει το πνεύμα του και πλεον υπάρχουν σπίτια. Αλλά εξαρτάται που ψάχνεις
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μου αρέσει που σκεφτόμουν να δουλέψω Αθήνα με ΣΟΧ αλλά πως θα έβρισκα σπίτι....:laugh:

Έλα ρε και εσύ θα έβρισκες. Ξεκόλλα τώρα
 

Elena78

Νεοφερμένος

Η Elena78 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Ψάχνουμε άγιο ελευθέριο,νέα ιωνια ,Περισσό,πευκακια χαλανδρι,μαρουσι,ηρακλειο,όρια νέας φιλαδελφιας με πετισσο
 

Στεφανος56

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 840 μηνύματα.
Κάτσε βρε παιδί μου με 560 και δεν βρίσκετε ;καλά Μαρούσι και Χαλάνδρι δρν νομίζω με αυτή την τιμή αλλά για κοιτα στη χρυσή ευκαιρία στο spirogatos ....καλημεραα
 

Elena78

Νεοφερμένος

Η Elena78 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Καλημέρα από τα site το εξαντλήσαμε αστα να πάνε
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Καλημέρα από τα site το εξαντλήσαμε αστα να πάνε
Καλημέρα Έλενα,
Στο Facebook, έχει ορισμένες σελίδες, (Τρελές Προσφορές, Ψάχνω/βρίσκω σπίτι, Ενοικιάσεις, Χρυσή Ευκαιρία κλπ), όπου αναρτούν διάφορες αγγελίες για σπίτια και ταυτόχρονα, εσυ μπορείς να αναρτήσεις μια αγγελία, ότι ψάχνεις σπίτι με τα χαρακτηριστικά, που σε ενδιαφέρουν. *

* Οι σελίδες αυτές ακολουθούν και άλλες σελίδες, παρόμοιου τύπου για να επεκταθείς στην αναζήτησή σου.
 

Στεφανος56

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 840 μηνύματα.

Kostas30

Νεοφερμένος

Ο Kostas30 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Πέρασα στο γεωπονικο της Αθήνας και είμαι στην διαδικασία αναζήτησης σπιτιού. ποιες περιοχές θα με βολέψουν τόσο στη σχολή όσο και γενικότερα?
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,653 μηνύματα.
Πέρασα στο γεωπονικο της Αθήνας και είμαι στην διαδικασία αναζήτησης σπιτιού. ποιες περιοχές θα με βολέψουν τόσο στη σχολή όσο και γενικότερα?
Το κέντρο φυσικα. Να έχεις τα πάντα κοντα σου
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,309 μηνύματα.

Kostas30

Νεοφερμένος

Ο Kostas30 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Στους Αμπελόκηπους είναι καλά; Μπορώ να βρω κάτι μέχρι 350 εκεί;
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και πανόρμου. ΓΕΝΙΚΑ ΘΑ ΔΩΣΩ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ. Όποιος θέλει την ακολουθεί όποιος θέλει ΟΧΙ. ΜΗΝ κάνετε το λάθος όσοι περάσατε Αθήνα και πείτε στο Μεσίτη ή στο σπιτονοικοκυρη οτι ειστε φοιτητές του ταδε πανεπιστημιου και οτι σας βολευει αυτο το σπιτι για να ειστε κοντα στη σχολη. Θα σας πετσοκόψει και θα σας πάρει και το ΙΒΑΝ στο σπίτι. Πειτε οτι περαασατε αλλου απλα θελετε μακρυα απο τη σχολή γιατι σας βολευει και σας αρεσει η περιοχη. Φίλος μου περασε Πάντειο και βρηκε σπίτι ακριβως κοντα 400 ευρω χωρις επιπλα. Γιατί? γιατι ειπε στο σπιτοκοκυρη οτι το ηθελε για να ειναι 2 λεπτα απο τη σχολή. Λοιπον ΞΕΚΟΛΛΑΤΕ
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.
Και πανόρμου. ΓΕΝΙΚΑ ΘΑ ΔΩΣΩ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ. Όποιος θέλει την ακολουθεί όποιος θέλει ΟΧΙ. ΜΗΝ κάνετε το λάθος όσοι περάσατε Αθήνα και πείτε στο Μεσίτη ή στο σπιτονοικοκυρη οτι ειστε φοιτητές του ταδε πανεπιστημιου και οτι σας βολευει αυτο το σπιτι για να ειστε κοντα στη σχολη. Θα σας πετσοκόψει και θα σας πάρει και το ΙΒΑΝ στο σπίτι. Πειτε οτι περαασατε αλλου απλα θελετε μακρυα απο τη σχολή γιατι σας βολευει και σας αρεσει η περιοχη. Φίλος μου περασε Πάντειο και βρηκε σπίτι ακριβως κοντα 400 ευρω χωρις επιπλα. Γιατί? γιατι ειπε στο σπιτοκοκυρη οτι το ηθελε για να ειναι 2 λεπτα απο τη σχολή. Λοιπον ΞΕΚΟΛΛΑΤΕ


Ναι αλλα έτσι και αλλιως θα έβρισκε κάποιον απο τη Πάντειο .

Νομίζω ίσως το καλύτερο (οικονομικά πάντα ) θα ήταν κάποιος γενικά να μη βρει δυο λεπτά απο κανενα πανεπιστήμιο .
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Και πανόρμου. ΓΕΝΙΚΑ ΘΑ ΔΩΣΩ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ. Όποιος θέλει την ακολουθεί όποιος θέλει ΟΧΙ. ΜΗΝ κάνετε το λάθος όσοι περάσατε Αθήνα και πείτε στο Μεσίτη ή στο σπιτονοικοκυρη οτι ειστε φοιτητές του ταδε πανεπιστημιου και οτι σας βολευει αυτο το σπιτι για να ειστε κοντα στη σχολη. Θα σας πετσοκόψει και θα σας πάρει και το ΙΒΑΝ στο σπίτι. Πειτε οτι περαασατε αλλου απλα θελετε μακρυα απο τη σχολή γιατι σας βολευει και σας αρεσει η περιοχη. Φίλος μου περασε Πάντειο και βρηκε σπίτι ακριβως κοντα 400 ευρω χωρις επιπλα. Γιατί? γιατι ειπε στο σπιτοκοκυρη οτι το ηθελε για να ειναι 2 λεπτα απο τη σχολή. Λοιπον ΞΕΚΟΛΛΑΤΕ
Τσαμπα μιλαμε
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Barka

Νεοφερμένος

Η Barka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους!

Σε ποια περιοχή της Αθήνας θα συμβουλεύατε εναν φοιτητή του Γεωπονικού να νοικιάσει σπίτι; Ενδιαφέρεται μία φίλη και θα προτιμούσε να είναι μια "καλόφημη" περιοχή και όχι πολύ ακριβή φυσικά!...

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια εκ των προτέρων!
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,802 μηνύματα.
Καλησπέρα, προτείνω το Αιγάλεω που είναι σχετικά φθηνή και ασφαλές. Το γεωπονικό πανεπιστήμιο είναι στη ιερά οδό σε βιομηχανική περιοχή και είναι περίπου 15-20 λεπτά με λεωφορείο από Αιγάλεω. Για δεδομένα της Αθήνα είναι λίγο ο χρόνος στα ΜΜΜ όταν ο μέσος όρος στα ΜΜΜ είναι 35-50 λεπτά.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ή εναλλακτικά παίρνει μετρό από Αιγάλεω ή Αγια μαρίνα και κατεβαίνεις στο μετρό Κεραμεικός και πάει με τα πόδια περίπου 10 λεπτά για το Γεωπονικό
 

Barka

Νεοφερμένος

Η Barka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Πολύ ωραία, ακούγεται βολικό
Ευχαριστώ για την απάντηση!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,388 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους!

Σε ποια περιοχή της Αθήνας θα συμβουλεύατε εναν φοιτητή του Γεωπονικού να νοικιάσει σπίτι; Ενδιαφέρεται μία φίλη και θα προτιμούσε να είναι μια "καλόφημη" περιοχή και όχι πολύ ακριβή φυσικά!...

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια εκ των προτέρων!
Εκτος του Αιγαλεου το οποιο ειναι και φορτωμένο με το μεγαλο παδα , πολυ βολικες περιοχες ειναι Κεραμικος, Μεταξουργειο, κατω,ανω Πετραλωνα, Θησειο και λιγο πιο μακρια Ταυρος και μερος της Καλλιθεας προς την οδο Χαμοστερνας, τα οποια εχουν πολυ κοντα και την διασκεδαση, (γκάζι, θησείο) και δεν εχουν στην περιοχη τους αλλα πανεπιστημια.
Βεβαια τα Κεραμικος, Μεταξουργειο, κατω,ανω Πετραλωνα, Θησειο υποφερουν απο την Air ΒnΒ αλλα τωρα αυτη ειναι σε υφεση.
Στις περιοχες αυτες με λιγη τολμηροτητα μπορεις να κινηθεις προς την σχολη και με ποδηλατο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Το καλύτερο είναι να ψάξεις στο Αιγάλεω και σε γύρω περιοχές όπως ο Κορυδαλλός (μην σε φοβίζει ότι υπάρχουν εκεί οι φυλακές, είναι ένα απίστευτο μέρος) και το Περιστέρι. Γιατί τα ενοίκια είναι πάρα πολύ ακριβά παντού, ειδικά σε περιοχές ''για φοιτητές''
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,871 μηνύματα.
Το καλύτερο είναι να ψάξεις στο Αιγάλεω και σε γύρω περιοχές όπως ο Κορυδαλλός (μην σε φοβίζει ότι υπάρχουν εκεί οι φυλακές, είναι ένα απίστευτο μέρος) και το Περιστέρι. Γιατί τα ενοίκια είναι πάρα πολύ ακριβά παντού, ειδικά σε περιοχές ''για φοιτητές''
Συμφωνώ και επαυξάνω για το Κορυδαλλό,έχει και μετρό τώρα και έχει και πολύ ωραία αγορά(αν ανοίξει ποτέ :P)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top