Σας αρέσει το επάγγελμά σας;

Katerina_99

Νεοφερμένος

Η Katerina_99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Σας αρέσει η δουλειά που κάνετε; Είναι όπως τη φανταζόσασταν;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,224 μηνύματα.
Προς το παρόν το επάγγελμα που ασκώ είναι το "τρώω τα λεφτά των γονιών μου". Δεν μπορώ να πω ξεκούραστο είναι, αλλά ντάξει δεν έχει και πολλές προοπτικές.

Σε πέντε χρόνια -αν ζω και είμαι ακόμη μέλος- εύχομαι να είμαι σε θέση να σας κάνω update :P
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Προς το παρόν το επάγγελμα που ασκώ είναι το "τρώω τα λεφτά των γονιών μου". Δεν μπορώ να πω ξεκούραστο είναι, αλλά ντάξει δεν έχει και πολλές προοπτικές.

Σε πέντε χρόνια -αν ζω και είμαι ακόμη μέλος- εύχομαι να είμαι σε θέση να σας κάνω update :P
και γιατι να μην ζεις .... δεν εχεις κανει και τοσα κακα να θελουν να σε καθαρισουν.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,224 μηνύματα.
και γιατι να μην ζεις .... δεν εχεις κανει και τοσα κακα να θελουν να σε καθαρισουν.
Κανείς μας δεν ξέρει αν θα ζει αύριο.

Πάμε μία αναδρομή σε ένα ανοιξιάτικο απόγευμα του 2019. Η Πακ μόλις είχε τελειώσει το ένα μάθημα και κατευθυνόταν στο άλλο φροντιστήριο. Χαρωπή, χαρωπή (νοτ :laugh: ) διασχίζει μία διάβαση και εντελώς παράνομα και ξαφνικά εμφανίζεται ένα μηχανάκι το οποίο οριακά δεν την πάτησε παρά μόνο εγδαρε ελαφρώς τη σχολική της τσάντα με τον καθρέφτη του.
Οκ και να με είχε χτυπήσει θα μπορούσα να ζω, αλλά θα μπορούσα κάλλιστα να είμαι μία χούφτα κόκκαλα και λιωμένη σάρκα αυτή τη στιγμή :P
Απ'οτι φαίνεται εξάντλησα εκείνη την ημέρα την τύχη μου και ακολούθησε ο,τι ακολούθησε :laugh:

Δεν ξέρουμε πότε θα μας βρει το κακό και πόσες φορές ίσως έχουμε γλιτώσει από αυτό.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Κανείς μας δεν ξέρει αν θα ζει αύριο.

Πάμε μία αναδρομή σε ένα ανοιξιάτικο απόγευμα του 2019. Η Πακ μόλις είχε τελειώσει το ένα μάθημα και κατευθυνόταν στο άλλο φροντιστήριο. Χαρωπή, χαρωπή (νοτ :laugh: ) διασχίζει μία διάβαση και εντελώς παράνομα και ξαφνικά εμφανίζεται ένα μηχανάκι το οποίο οριακά δεν την πάτησε παρά μόνο εγδαρε ελαφρώς τη σχολική της τσάντα με τον καθρέφτη του.
Οκ και να με είχε χτυπήσει θα μπορούσα να ζω, αλλά θα μπορούσα κάλλιστα να είμαι μία χούφτα κόκκαλα και λιωμένη σάρκα αυτή τη στιγμή :P
Απ'οτι φαίνεται εξάντλησα εκείνη την ημέρα την τύχη μου και ακολούθησε ο,τι ακολούθησε :laugh:

Δεν ξέρουμε πότε θα μας βρει το κακό και πόσες φορές ίσως έχουμε γλιτώσει από αυτό.
ναι αυτο ειναι μια αληθεια ..υπαρχουν κατι ντουβαρια που αντι να πανε να προσφερουν ενα φρεντο εστω μια σοκολατα σε μια ομορφη , προσφερουν εντατικη με ηλιθιες φιγουρες.
 

arko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Κανείς μας δεν ξέρει αν θα ζει αύριο.

Πάμε μία αναδρομή σε ένα ανοιξιάτικο απόγευμα του 2019. Η Πακ μόλις είχε τελειώσει το ένα μάθημα και κατευθυνόταν στο άλλο φροντιστήριο. Χαρωπή, χαρωπή (νοτ :laugh: ) διασχίζει μία διάβαση και εντελώς παράνομα και ξαφνικά εμφανίζεται ένα μηχανάκι το οποίο οριακά δεν την πάτησε παρά μόνο εγδαρε ελαφρώς τη σχολική της τσάντα με τον καθρέφτη του.
Οκ και να με είχε χτυπήσει θα μπορούσα να ζω, αλλά θα μπορούσα κάλλιστα να είμαι μία χούφτα κόκκαλα και λιωμένη σάρκα αυτή τη στιγμή :P
Απ'οτι φαίνεται εξάντλησα εκείνη την ημέρα την τύχη μου και ακολούθησε ο,τι ακολούθησε :laugh:

Δεν ξέρουμε πότε θα μας βρει το κακό και πόσες φορές ίσως έχουμε γλιτώσει από αυτό.
Κανείς δεν μπορεί να διαφωνήσει. Μπορούμε να πεθάνουμε οποιαδήποτε ημέρα.
Σε αυτό υπάρχουν- φαντάζομαι- 3 σχολές σκέψης.
  1. Δεν κάνεις τίποτε άλλο από αυτά που σε ευχαριστούν. Ταυτίζεται με το ζήσε τη στιγμή.
  2. Μεταβάλλεις τα κριτήρια με τα οποία αξιολογείς αν κάτι σε ευχαριστεί (σαν ευκαιρία φιλοσοφικής επανάστασης μέσα σου). Η σκέψη είναι ότι δεν μπορείς να ζεις με καθεστώς τρόμου, άρα πρέπει να το αποδεχτείς ως έχει, κι αν έρθει το τέλος θα έρθει. Άρα, αφού θα το φας στη μάπα, φροντίζεις να το ευχαριστηθείς, να βρεις τα θετικά του στοιχεία. Έτσι ουσιαστικά διάβασα αρχαία στην 1η λυκείου.
  3. drugs
Οι δυο πρώτες σε ωθούν περισσότερο στην ζωή, η τρίτη... σε απομακρύνει.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Aρχικά διοθρώστε τον τίτλο είναι Το επάγγελμα και όχι Τι επάγγελμα. :P Φιλουμπίνια.

Προσωπικά είμαι σε φάση αλλαγής πορείας με περισσότερη ωριμότητα ΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ. Παίδες αυτό να κοιτάτε πρώτα: τι δεν σας αρέσει. Από εκεί μπορείτε εύκολα να βρείτε το επάγγελμα που θα θέλατε να κάνετε γιατί σκοπός είναι η δημιουργική μέρα να περνάει ωραία και όχι να αρχίζουν ψυχοσωματικά προβλήματα λόγω εργασίας. Κανένας δεν είναι δεμένος σε καμία δουλειά, ούτε είμαστε σκλάβοι για να σέρνουμε το κάρο του αφέντη.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top