ΣΜΥΑ ή Αστυφυλάκων;

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Καλησπέρα σας έδωσα φέτος για δεύτερη φορά και πιστεύω πως έχω πιάσει όλες τις σχολές υπαξιωματικών (είμαι και τριτεκνος)οπότε μπορεί να μπω και μέσω ειδικής κατηγορίας ποια σχολή θεωρείτε ότι έχει τις καλύτερες δυνατότητες εξέλιξης και σου προσφέρει καλύτερη ποιότητα ζωής...είμαι ανάμεσα στην σμυα (ταμιακος η στρστολογος γίνεσαι από την κατεύθυνση μου)και την αστυφυλάκων...έχουν μεγάλες μισθολογικές διαφορές ποιο σώμα σου εξασφαλίζει καλύτερες προοπτικές στο να εξελιχθεις
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Καλησπέρα , μόνο και μόνο για την ποιότητα ζωής θα σου συνιστούσα την ΣΜΥΑ. Οι αστυφύλακες όπως καταλαβαίνεις πρέπει να δουλεύουν (ανάλογα και την υπηρεσία) σε όχι τόσο καλά περιβάλλοντα, έχουν βάρδιες (πρωινές - νυκτερινές) ενώ στην Αεροπορία θα δουλεύεις στο κλασικό 8-2 ωράριο. Αν δεν σε πειράζουν και οι μεταθέσεις ειδικά με τα 1000 ΣΜΥΑ. Για τα μισθολογικά θέματα και θέματα εξέλιξης δεν γνωρίζω να σου απαντήσω.
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
Καλησπέρα σας έδωσα φέτος για δεύτερη φορά και πιστεύω πως έχω πιάσει όλες τις σχολές υπαξιωματικών (είμαι και τριτεκνος)οπότε μπορεί να μπω και μέσω ειδικής κατηγορίας ποια σχολή θεωρείτε ότι έχει τις καλύτερες δυνατότητες εξέλιξης και σου προσφέρει καλύτερη ποιότητα ζωής...είμαι ανάμεσα στην σμυα (ταμιακος η στρστολογος γίνεσαι από την κατεύθυνση μου)και την αστυφυλάκων...έχουν μεγάλες μισθολογικές διαφορές ποιο σώμα σου εξασφαλίζει καλύτερες προοπτικές στο να εξελιχθεις
ταμιακος τι ειδους ειδικοτητα ειναι αυτη? μου θυμιζει τον βοηθο φωτοτυπικου επι ΠΑΣΟΚ
 

Zukov

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,903 μηνύματα.
Τι ερωτηση ειναι αυτη; ΣΜΥΑ ταμιακος πληρωνεσαι για δουλεια γραφειου με νορμαλ ωραριο, ο αστυφυλακας πρεπει να κανει περιοπολιες, δουλευει κατω απο δυσκολες συνθηκες (συνηθως) ουτε χαιρει ιδιαιτερης εκτιμησης απο τη κοινωνια.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Ναι το σκέφτομαι διότι στην Αθήνα έχω δικό μου σπίτι και δεν ξέρω αν θα καταφέρω να γυρίσω με την αεροπορία ποτέ Αθήνα πάλι...είναι αλλιώς να ζεις με 1000 μισθό χωρίς ενοίκιο και αλλιώς με ενοίκιο
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top