Πότε πρέπει να αρχίσω Σχέδιο;

ifigeneia1

Νεοφερμένος

Η ifigeneia1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Β' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Είμαι μαθήτρια της Β λυκείου και ενδιαφέρομαι για αρχιτεκτονική. Πότε πρέπει να αρχίσω σχέδιο ( δεν είμαι καλή στη ζωγραφική) και πόσο περίπου είναι τα δίδακτρα? Επίσης , που γράφεις πανελλαδικές στο σχέδιο (γιατί κάποιος μου είπε ότι γράφεις στην Αθήνα)?
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,425 μηνύματα.
Είμαι μαθήτρια της Β λυκείου και ενδιαφέρομαι για αρχιτεκτονική. Πότε πρέπει να αρχίσω σχέδιο ( δεν είμαι καλή στη ζωγραφική) και πόσο περίπου είναι τα δίδακτρα? Επίσης , που γράφεις πανελλαδικές στο σχέδιο (γιατί κάποιος μου είπε ότι γράφεις στην Αθήνα)?
Το πρωτο δεν ξερω να στο απαντήσω το δεύτερο ομως εξαρτάται από το που μένεις.

Αν μενεις Πελοπόννησο, Στερεά Ελλαδα και Αιγαιο εξεταζεσαι Αθηνα.
Αν μένεις Μακεδονία, Θράκη, Θεσσαλία εξεταζεσαι στη Θεσσαλονίκη .
Αν μένεις Κρήτη στο Ρεθυμνο
Και αν μένεις στην Ηπειρο, στο Ιονιο εξετάζεσαι στην Πατρα

Τουλάχιστον ετσι μας ειχαν πει οταν πήγαινα σχολειο, δεν εχω δωσει απλα μας ειχαν ενημερώσει ολους.
 

Φωτεινη Τζα.

Νεοφερμένος

Η Φωτεινη Τζα. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Εχω συμμαθήτριες οι οποίες πάνε για αρχιτεκτονική, ξέρω πως αρχίζεις από Β’ λυκείου χειμώνα-άνοιξη αλλά λόγω κορονοϊου άρχισαν αργότερα. Καλο θα ήταν ομως να επικοινωνήσεις εκεί που θα επιλέξεις να κανεις σχέδιο για να σε καθοδηγήσουν καλύτερα και να σου πουν ποτε είναι καλύτερο για εσενα να ξεκινήσεις!!
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Το πρωτο δεν ξερω να στο απαντήσω το δεύτερο ομως εξαρτάται από το που μένεις.

Αν μενεις Πελοπόννησο, Στερεά Ελλαδα και Αιγαιο εξεταζεσαι Αθηνα.
Αν μένεις Μακεδονία, Θράκη, Θεσσαλία εξεταζεσαι στη Θεσσαλονίκη .
Αν μένεις Κρήτη στο Ρεθυμνο
Και αν μένεις στην Ηπειρο, στο Ιονιο εξετάζεσαι στην Πατρα

Τουλάχιστον ετσι μας ειχαν πει οταν πήγαινα σχολειο, δεν εχω δωσει απλα μας ειχαν ενημερώσει ολους.
Ισχύει κάτι τέτοιο και για ξένες γλώσσες;
 

georgia1213

Δραστήριο μέλος

Η georgia1213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 510 μηνύματα.
Είμαι μαθήτρια της Β λυκείου και ενδιαφέρομαι για αρχιτεκτονική. Πότε πρέπει να αρχίσω σχέδιο ( δεν είμαι καλή στη ζωγραφική) και πόσο περίπου είναι τα δίδακτρα? Επίσης , που γράφεις πανελλαδικές στο σχέδιο (γιατί κάποιος μου είπε ότι γράφεις στην Αθήνα)?
εμενα οι περισσοτερες φιλες μου που εδωσαν για αρχιτεκτονικη αρχισαν στη βλυκειου
δεν ειχαν πολυ καλες γνωσεις
ομως με 2 χρονια προετοιμασιας τα πηγαν ικανοποιητικα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Είμαι μαθήτρια της Β λυκείου και ενδιαφέρομαι για αρχιτεκτονική. Πότε πρέπει να αρχίσω σχέδιο ( δεν είμαι καλή στη ζωγραφική) και πόσο περίπου είναι τα δίδακτρα? Επίσης , που γράφεις πανελλαδικές στο σχέδιο (γιατί κάποιος μου είπε ότι γράφεις στην Αθήνα)?
εμενα οι περισσοτερες φιλες μου που εδωσαν για αρχιτεκτονικη αρχισαν στη βλυκειου
δεν ειχαν πολυ καλες γνωσεις
ομως με 2 χρονια προετοιμασιας τα πηγαν ικανοποιητικα
 

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Είμαι μαθήτρια της Β λυκείου και ενδιαφέρομαι για αρχιτεκτονική. Πότε πρέπει να αρχίσω σχέδιο ( δεν είμαι καλή στη ζωγραφική) και πόσο περίπου είναι τα δίδακτρα? Επίσης , που γράφεις πανελλαδικές στο σχέδιο (γιατί κάποιος μου είπε ότι γράφεις στην Αθήνα)?
Χελλοου! Αν δεν είσαι τόσο καλή, όπως λες, θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις σίγουρα τώρα, στην Β λυκείου, για να εξασκηθείς αρκετά. Βασικά, ακόμα και "καλός" να είναι κάποιος, η εξάσκηση είναι απαραίτητη τόσο στο ελεύθερο σχέδιο, όσο και στο γραμμικό, που είναι κάτι με το οποίο ο υποψήφιος έρχεται σε επαφή για πρώτη φορά.
Το σχολείο στο οποίο θα δώσεις σχέδιο εξαρτάται από το που μένεις, όπως σου είπαν παραπάνω. Όταν έδινα εγώ, όλη η Ελλάδα έδινε μόνο Αθήνα ή Θεσσαλονικη, τώρα ίσως το αλλαξαν και μπορείς να δώσεις και Πάτρα,κτλ.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top