Πόσες είναι οι πιθανότητες να γράψει ένας μέτριος μαθητής πάνω από 18.000 μόρια χωρίς φροντιστήριο ή ιδιαίτερα;

Anwnumh

Νεοφερμένος

Η Anwnumh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Πόσες είναι οι πιθανότητες να γράψει ένας μέτριος μαθητής 18.000+ μόρια χωρίς φροντιστήριο ή ιδιαίτερα; 🤔
 

mourinho776

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mourinho776 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Όσες να βγει η Ελλάδα από την κρίση 😎
 

Anwnumh

Νεοφερμένος

Η Anwnumh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Α εντάξει τότε... Υπάρχει ελπίδα 🤣🤣🤣
 

Alexandros36k

Νεοφερμένος

Ο Alexandros36k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Πόσες είναι οι πιθανότητες να γράψει ένας μέτριος μαθητής 18.000+ μόρια χωρίς φροντιστήριο ή ιδιαίτερα; 🤔
Δεν ειναι αδύνατο, αλλά μάλλον δεν είναι πολλές οι πιθανότητες. Όλα εξαρτώνται από εσένα!
 

Anwnumh

Νεοφερμένος

Η Anwnumh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Καλά σίγουρα αλλά όλοι λένε οτι χωρίς φροντιστήριο δεν υπάρχει ελπιδα ειδικά για τοσα μόρια...
Ιδανικά θα ήθελα να περάσω νομίκη στην αθήνα αλλά απ οτι μου είπαν απ του χρόνου που θα μετράει ο Μ.Ο. φοβάμαι πως θα μ "κόψει" μόρια οπότε οι πιθανότητες είναι ακόμα πιο λίγες...
 

mourinho776

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mourinho776 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Καλά σίγουρα αλλά όλοι λένε οτι χωρίς φροντιστήριο δεν υπάρχει ελπιδα ειδικά για τοσα μόρια...
Ιδανικά θα ήθελα να περάσω νομίκη στην αθήνα αλλά απ οτι μου είπαν απ του χρόνου που θα μετράει ο Μ.Ο. φοβάμαι πως θα μ "κόψει" μόρια οπότε οι πιθανότητες είναι ακόμα πιο λίγες...
Έχεις ξαναδώσει και ήσουν από την ίδια κατεύθυνση?
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Ο Μ.Ο. δεν μετράει στις πανελλήνιες του 2022
 

Anwnumh

Νεοφερμένος

Η Anwnumh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Ναι ήμουν θεωρητική αλλα δεν έκανα καν προετοιμασία εκείνη τη χρόνια οπότε δεν ξέρω σε τι επίπεδο ήμουν...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μακάρι να μη μετράνε... Αν κ είχα γενικά καλους βαθμούς στα θεωρητικά με έριχνα πολυ τα θετικά...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Είσαι 25 ετών και θές να ξαναδώσεις Πανελλήνιες ;

Εγώ στα 25 τις είχα βγάλει από το μυαλό μου εντελώς.

Πάντως και 17 να ήσουν,για έναν Μέτριο Μαθητή είναι δύσκολο να γράψει Αριστα στις Πανελλήνιες ακόμα και με Ιδιαίτερα.

Βέβαια παίζουν ρόλο πολλοί παράγοντες πχ στην περίπτωση που στο παρελθόν δεν συγκεντρωνόταν στο διάβασμα και οι ικανοτητές του είναι μεγαλύτερες.
 

Anwnumh

Νεοφερμένος

Η Anwnumh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Αρχικά είμαι 23... όταν θα δίνω θα είμαι 25... Και δεν καταλαβαίνω γιατί σου φαίνεται περίεργο που θέλω να δώσω...
 

pink_panther

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pink_panther αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Είναι εφικτό και χωρίς ιδιαίτερα/φροντιστήριο αλλά όπως λες εισαι 23... που σημαίνει ότι έχεις "βγει" από το κλίμα του σχολείου και ειδικά των πανελληνίων. Για το λόγο αυτό θα σου πρότεινα τουλάχιστον στην αρχή της προετοιμασίας σου να κάνεις ιδιαίτερα για να πάρεις ένα boost και όταν αισθανθείς ότι έχεις πιάσει το νόημα να τα διακόψεις.
 

Dimitris9

Δραστήριο μέλος

Ο Dimitris9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Εγώ θεωρω πως είσαι πιο ώριμος / ώριμη τώρα, οποτε θα σου ειναι πιο εύκολο απο τοτε αλλα θελει παρα πολυ διαβασμα , μπορεις να κανεις καποιο φροντιστήριο μονο εκθεση κ άγνωστο πχ και ισως τους τελευταίους μηνες Λατινικά ..αλλα με συστηματικό διαβασμα απο βοηθήματα πιστευω κ μονος σου καλα θα τα πας
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κ δεν έεχει σχέση η ηλικία, άλλοι πραγματοποιούν τα όνειρα τους στα 17 άλλοι στα 19 κ άλλοι στα 24
 

Anwnumh

Νεοφερμένος

Η Anwnumh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Σωστό το σκεπτικό σου αν και εγώ σκεφτόμουν το αντίθετο δηλ. Να ξεκινήσω μόνη μου με τα "έυκολα" ιστορία λατινικά και κατά το καλοκαίρι να κάνω ιδιαίτερα ...
 

JohnGreek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JohnGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Πάντα όταν ακούω τέτοιες ερωτήσεις μου έρχεται αυτή η είδηση στο μυαλό μου.

Ο τύπος ήρθε Ελλάδα το 2011 και το 2015 έγραψε πανελλήνιες 19.8. Το νιώθουμε λίγο;

Αν θες κάτι πολύ και θες να το παλέψεις μέχρι τέλους, τίποτα δεν σε σταματάει. Από εκεί και πέρα όλα είναι και θέμα τύχης, τι θέματα θα πέσου κτλ.
 

Anwnumh

Νεοφερμένος

Η Anwnumh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Καλά αν έχεις διαβάσει καλά οτι και να πέσει θα το γραψεις! Εχεις δικιο! Μετραει το ποσο πολυ θες κατι
 

argiri p

Νεοφερμένος

Η argiri p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Σωστό το σκεπτικό σου αν και εγώ σκεφτόμουν το αντίθετο δηλ. Να ξεκινήσω μόνη μου με τα "έυκολα" ιστορία λατινικά και κατά το καλοκαίρι να κάνω ιδιαίτερα ...
προς το παρων υπαρχει ακομη στα εξεταστεα μαθηματα η κοινωνιολογια.Το οποιο διαβαζεται.Αν βαλεις στοχο,και εχεις το χρονικο περιθωριο,απο θεωρητικη κατευθυνση δε χρειαζεσαι φροντιστηριο.
και ειμαι της αποψης οτι οι μετριοι μαθητες ειναι αυτοι που εχουν το μεγαλυτερο βαθμο επιτυχιας.
Τα σχολεια και οι καθηγητες βαθμολογουν πολλες φορες με αλλα κριτηρια,υπερεκτιμουν τις δυνατοτητες καποιων με τραγικο αποτελεσμα βαθμολογιες ανω του 19,οι οποιες στις πανελληνιες μετατρεπονται σε 9 και 10 χιλ μορια,επειδη η βαθμολόγια τους στα ενδοσχολικα εδωσε στους μαθητες μια λαθος προσωπικη εκτιμηση των δυνατοτητων τους,ωστε να μην καταβαλλουν αναλογη προσπαθεια σε εξετασεις μεγαλυτερης καθολικοτητας.Σε αντιπαραθεση ο μαθητης του 16-17,και στις πανελληνιες απο 14 μεχρι 16 θα γραψει.οποτε βαλε στοχο και ξεκινα!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

προς το παρων υπαρχει ακομη στα εξεταστεα μαθηματα η κοινωνιολογια.Το οποιο διαβαζεται.Αν βαλεις στοχο,και εχεις το χρονικο περιθωριο,απο θεωρητικη κατευθυνση δε χρειαζεσαι φροντιστηριο.
και ειμαι της αποψης οτι οι μετριοι μαθητες ειναι αυτοι που εχουν το μεγαλυτερο βαθμο επιτυχιας.
Τα σχολεια και οι καθηγητες βαθμολογουν πολλες φορες με αλλα κριτηρια,υπερεκτιμουν τις δυνατοτητες καποιων με τραγικο αποτελεσμα βαθμολογιες ανω του 19,οι οποιες στις πανελληνιες μετατρεπονται σε 9 και 10 χιλ μορια,επειδη η βαθμολόγια τους στα ενδοσχολικα εδωσε στους μαθητες μια λαθος προσωπικη εκτιμηση των δυνατοτητων τους,ωστε να μην καταβαλλουν αναλογη προσπαθεια σε εξετασεις μεγαλυτερης καθολικοτητας.Σε αντιπαραθεση ο μαθητης του 16-17,και στις πανελληνιες απο 14 μεχρι 16 θα γραψει.οποτε βαλε στοχο και ξεκινα!
Εγω τα καταφερα με δυο μηνωνμελετη,χωρις καμμια παρακολουθηση μαθηματων,σε πολυ μεγαλυτερη ηλικια απο σενα,και αποφοιτος επαγγελματικου λυκειου(δεν ειχα διδαχθει σχεδον καθολου αρχαια ελληνικα,κι εδωσα απο θεωρητικη απο ημερησιο γελ φετος),φυσικα και μπορεις να καταφερεις οτι επιθυμεις!
 
Τελευταία επεξεργασία:

JohnGreek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JohnGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Εγω τα καταφερα με δυο μηνωνμελετη,χωρις καμμια παρακολουθηση μαθηματων,σε πολυ μεγαλυτερη ηλικια απο σενα,και αποφοιτος επαγγελματικου λυκειου(δεν ειχα διδαχθει σχεδον καθολου αρχαια ελληνικα,κι εδωσα απο θεωρητικη απο ημερησιο γελ φετος),φυσικα και μπορεις να καταφερεις οτι επιθυμεις!
2 μήνες μελέτη; Πόσα μόρια συγκέντρωσες αν μου επιτρέπεις;

Συγχαρητήρια όπως και να έχει πάντως! Και Respect εννοείται.
 

argiri p

Νεοφερμένος

Η argiri p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
2 μήνες μελέτη; Πόσα μόρια συγκέντρωσες αν μου επιτρέπεις;

Συγχαρητήρια όπως και να έχει πάντως! Και Respect εννοείται.
με 8 στα αρχαια ελληνικα δε θα μπορουσα κατι παραπανω,προετοιμαζομουν ολο το χειμωνα να συμμετασχω απο επαλ σε πεδιο με μαθηματα οικονομικης θεωριας.Και 9 Απριλιου μου ανακοινωσαν οτι δε μπορω απο επαλ μονο απο γελ(αν και αποφοιτος παλαιου τελ),αλλα σκεφτηκα δε θα εγκαταλειψω θα δηλωσω συμμετοχη απο γελ κι οτι προκυψει.κοινωνιολογια 17,εκθεση 15,ιστορια(δε γνωριζα το συνδιασμο πηγων και ιστορικων γνωσεων,αυτα τα μαθαινουν στο σχολειο)12.μπηκα ιστορικο αρχαιολογικο ιωαννινων,κι αφου δεν ειχα μεγαλη αποκλιση σε μορια(απο φετος υπαρχει κοφτης),πηρα μετεγγραφη στο ιστορικο αρχαιολογικο του ΑΠΘ.
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
με 8 στα αρχαια ελληνικα δε θα μπορουσα κατι παραπανω,προετοιμαζομουν ολο το χειμωνα να συμμετασχω απο επαλ σε πεδιο με μαθηματα οικονομικης θεωριας.Και 9 Απριλιου μου ανακοινωσαν οτι δε μπορω απο επαλ μονο απο γελ(αν και αποφοιτος παλαιου τελ),αλλα σκεφτηκα δε θα εγκαταλειψω θα δηλωσω συμμετοχη απο γελ κι οτι προκυψει.κοινωνιολογια 17,εκθεση 15,ιστορια(δε γνωριζα το συνδιασμο πηγων και ιστορικων γνωσεων,αυτα τα μαθαινουν στο σχολειο)12.μπηκα ιστορικο αρχαιολογικο ιωαννινων,κι αφου δεν ειχα μεγαλη αποκλιση σε μορια(απο φετος υπαρχει κοφτης),πηρα μετεγγραφη στο ιστορικο αρχαιολογικο του ΑΠΘ.
Εξαιρετική απόδοση! Χίλια μπράβο!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top