Πρώτες επιλογές μηχανογραφικού ΕΠΑ.Λ. 2020

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους.

Ισως να ειναι λιγο αργα πλεον να ανοιξει κανεις αυτο το τοπικ, αλλα μιας και μας εχει φαει η αγωνια, γιατι οχι..
Ας δουμε λοιπον τι δηλωσε ο καθενας μας ως πρωτη, δευτερη και τριτη επιλογη στο μηχανογραφικο του, ωστε να παρουμε μια ιδεα σχετικα με το που κυμανθηκαν φετος οι προτιμησεις των υποψηφιων ΕΠΑΛ.
Γραψτε απλως τις επιλογες σας οπως παρακατω και τα μορια που συγκεντρωσατε.

Ας κανω την αρχη. :)

1η προτίμηση: ΗΜΤΥ Πατρας
2η προτίμηση: ΗΜΜΥ Πανεπ. Πελοποννησου
3η προτίμηση: ΗΜΜΥ ΕΜΠ Αθηνα

Μορια: 12.625

Υγ. Ξερω ειναι λιγα τα μορια μου για φετος, αλλα η ελπιδα πεθαινει τελευταια δε λενε? :paladin: :cool:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους.

Ισως να ειναι λιγο αργα πλεον να ανοιξει κανεις αυτο το τοπικ, αλλα μιας και μας εχει φαει η αγωνια, γιατι οχι..
Ας δουμε λοιπον τι δηλωσε ο καθενας μας ως πρωτη, δευτερη και τριτη επιλογη στο μηχανογραφικο του, ωστε να παρουμε μια ιδεα σχετικα με το που κυμανθηκαν φετος οι προτιμησεις των υποψηφιων ΕΠΑΛ.
Γραψτε απλως τις επιλογες σας οπως παρακατω και τα μορια που συγκεντρωσατε.

Ας κανω την αρχη. :)

1η προτίμηση: ΗΜΤΥ Πατρας
2η προτίμηση: ΗΜΜΥ Πανεπ. Πελοποννησου
3η προτίμηση: ΗΜΜΥ ΕΜΠ Αθηνα

Μορια: 12.625

Υγ. Ξερω ειναι λιγα τα μορια μου για φετος, αλλα η ελπιδα πεθαινει τελευταια δε λενε? :paladin: :cool:
Εγώ έβαλα
όλα τα τμήματα της ιατρικής
ολα της οδοντιατρικής
ολα της κτηνιατρικής
ολες τις σχολές της Αθήνας εκτός από νοσηλευτική και μαιευτική
Μοριακή βιολογία και γενετική Αλεξανδρούπολη
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Εγώ έβαλα
όλα τα τμήματα της ιατρικής
ολα της οδοντιατρικής
ολα της κτηνιατρικής
ολες τις σχολές της Αθήνας εκτός από νοσηλευτική και μαιευτική
Μοριακή βιολογία και γενετική Αλεξανδρούπολη

Ναι αλλά έτσι δε θα βγάλουμε άκρη σχετικά με τις προτιμήσεις σου. Σκοπός του νήματος είναι να δούμε τις πρώτες προτιμήσεις των υποψηφίων, ώστε να έχουμε μια εικόνα σχετικά με το ποσοστό μαθητών που επέλεξαν την κάθε σχολή, έστω και μέσα από ένα μικρό αντιπροσωπευτικο δείγμα του φόρουμ μας.

Οπότε γράψτε μόνο τις τρεις πρώτες σχολές του μηχανογραφικου σας και τα μόρια σας.
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Ναι αλλά έτσι δε θα βγάλουμε άκρη σχετικά με τις προτιμήσεις σου. Σκοπός του νήματος είναι να δούμε τις πρώτες προτιμήσεις των υποψηφίων, ώστε να έχουμε μια εικόνα σχετικά με το ποσοστό μαθητών που επέλεξαν την κάθε σχολή, έστω και μέσα από ένα μικρό αντιπροσωπευτικο δείγμα του φόρουμ μας.

Οπότε γράψτε μόνο τις τρεις πρώτες σχολές του μηχανογραφικου σας και τα μόρια σας.
Γενικάειναι Αθήνα Θεσσαλονίκη Πάτρα και εγώ έτσι τα έβαλα οι τοπ σχολές ειδικα οι τοπ 3 δεν αλλάζουν το θέμα είναι να βγουν οι εκτιμήσεις για τις χαμηλότερες
 
Τελευταία επεξεργασία:

panos007

Νεοφερμένος

Ο panos007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
1) Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών ΠΑ.ΜΑΚ.
2) Πολίτικες Επιστήμες Α.Π.Θ.
3) Εκπαιδευτική και Κοινωνική Πολιτική ΠΑ.ΜΑΚ.
4) Βιβλιοθηκονομία ΔΙ.ΠΑ.Ε.
5) Πολιτικές Επιστήμες Ε.Κ.Π.Α.

Σύνολο μορίων χωρίς ειδικό μάθημα 13.080 και με ειδικό μάθημα 14.460.

Έχουμε καμιά πληροφορία για το πότε θα ανακοινωθούν οι βάσεις;
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

panos007

Νεοφερμένος

Ο panos007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Άντε να δούμε τα χαΐρια μας!
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Vik25

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Vik25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Μόρια κοινής ομάδας: 17.590
Μόρια τομέα: 18.910

1)Αστυφυλάκων
2)Πυροσβεστών
3)Δοκίμων Λιμενοφυλάκων
4) ΗΜΜΥ - ΕΜΠ
5) Πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών - ΕΚΠΑ
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Μόρια κοινής ομάδας: 17.590
Μόρια τομέα: 18.910

1)Αστυφυλάκων
2)Πυροσβεστών
3)Δοκίμων Λιμενοφυλάκων
4) ΗΜΜΥ - ΕΜΠ
5) Πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών - ΕΚΠΑ

Τι τομεα εισαι, Πληροφορικης, Ηλεκτρονικης ή Ηλεκτρολογιας?
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Πληροφορικής.

Εισαι δυνατος!
Ειμαι απο τομεα Ηλεκτρονικης, αλλα γραφαμε ενα κοινο μαθημα, τα δικτυα.
Πως τα πηγες με την υποδικτυωση? Ηταν λιγο μπερδεμα η εκφωνηση, μπερδεψε ακομα και τον Πουκαμισα!
 

Vik25

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Vik25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Εισαι δυνατος!
Ειμαι απο τομεα Ηλεκτρονικης, αλλα γραφαμε ενα κοινο μαθημα, τα δικτυα.
Πως τα πηγες με την υποδικτυωση? Ηταν λιγο μπερδεμα η εκφωνηση, μπερδεψε ακομα και τον Πουκαμισα!
Στα δίκτυα 19.9 έγραψα. Ο ένας βαθμολογητής μου έβαλε 100 και ο άλλος 99(βάλε και εσύ 100 ρε, άτιμε...).
Στο Γ' θέμα λες, έτσι; Ζητήσαμε διευκρίνηση γιατί μας φάνηκε παράξενη η εκφώνηση, αλλά δεν είχε πρόβλημα.. Ήταν απλά ύπουλη. Το είχα απαντήσει λάθος, αλλά τελευταία στιγμή ευτυχώς το άλλαξα..!
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Ναι, γι αυτο το ατιμο το Γ', που σε μπερδευε η διατυπωση εντελως!
Ασε που την πρωτη ωρα ηρθαν 2 διορθωσεις, που η μια αλλαζε το νοημα της Δ' εντελως, με εκεινο το ορθογραφικο στον πινακα, αν και ευτυχως δεν την ειχα ξεκινησει ακομα.

Εγω την απαντησα σωστα τη Γ', αλλα επαθα το αντιθετο! Τελευταια στιγμη που εκανα επαλήθευση, εφαγα σκαλωμα διαβαζοντας ξανα και ξανα τη διατυπωση και νομισα πως τελικα ηταν λαθος ο τροπος σκεψης μου, οποτε πανικοβληθηκα και παραλιγο να τα σβησω ολα και να τα γραψω λαθος! Ευτυχως συγκρατηθηκα και απλα εκλεισα το τετραδιο, το παρεδωσα πριν κανω καμμια βλακεια κ ετσι τη γλυτωσα.

Εγραψα ενα 16.5, αλλα θα μπορουσα να εχω γραψει λιγο καλυτερα. Εχασα γυρω στη μιαμιση μοναδα επειδη εκανα 2 τραγικα λαθη σε απλες πραξεις πολλαπλασιασμου και διαιρεσης, που ακομα δε μπορω να χωνεψω.. Απο κεκτημενη ταχυτητα ξεχασα 1 κρατουμενο στον πολλαπλασιασμο και στη διαιρεση μετεφερα λαθος το αποτελεσμα απο το προχειρο! Ειχα ηδη σπαταλησει μιαμιση ωρα στη Γ' και αγχωθηκα να προλαβω τα υπολοιπα, οποτε την πατησα.

Ετσι στο τελος δεν ειχα χρονο να κανω επαλήθευση παντου και θεωρησα δεδομενο το αποτελεσμα των απλων πραξεων, οποτε βγηκε λαθος το συνολικο μεγεθος του αρχικου πακετου στο Δ2 και οι 3 τιμες της σχετικης θεσης τμηματος, λογω αυτου του κρατουμενου που ξεχασα...

Οποτε ο ενας βαθμολογητης εβαλε 85 και ο αλλος 80.

Τραγικος αυτος που σου βαλε 99 παντως!
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Εγραψα ενα 16.5, αλλα θα μπορουσα να εχω γραψει λιγο καλυτερα. Εχασα γυρω στη μιαμιση μοναδα επειδη εκανα 2 τραγικα λαθη σε απλες πραξεις πολλαπλασιασμου και διαιρεσης, που ακομα δε μπορω να χωνεψω.. Απο κεκτημενη ταχυτητα ξεχασα 1 κρατουμενο στον πολλαπλασιασμο και στη διαιρεση μετεφερα λαθος το αποτελεσμα απο το προχειρο! Ειχα ηδη σπαταλησει μιαμιση ωρα στη Γ' και αγχωθηκα να προλαβω τα υπολοιπα, οποτε την πατησα.

Ετσι στο τελος δεν ειχα χρονο να κανω επαλήθευση παντου και θεωρησα δεδομενο το αποτελεσμα των απλων πραξεων, οποτε βγηκε λαθος το συνολικο μεγεθος του αρχικου πακετου στο Δ2 και οι 3 τιμες της σχετικης θεσης τμηματος, λογω αυτου του κρατουμενου που ξεχασα...

Εσείς πολλαπλασμούς και διαιρέσεις τις κάνετε χωρίς κομπιουτεράκι ; Στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση είχαμε κομπιουτεράκι για αυτές τις πράξεις.
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Εσείς πολλαπλασμούς και διαιρέσεις τις κάνετε χωρίς κομπιουτεράκι ; Στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση είχαμε κομπιουτεράκι για αυτές τις πράξεις.

Δεν επιτρεπεται κομπιουτερακι στις πανελλαδικες!
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.

Vik25

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Vik25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Ναι, γι αυτο το ατιμο το Γ', που σε μπερδευε η διατυπωση εντελως!
Ασε που την πρωτη ωρα ηρθαν 2 διορθωσεις, που η μια αλλαζε το νοημα της Δ' εντελως, με εκεινο το ορθογραφικο στον πινακα, αν και ευτυχως δεν την ειχα ξεκινησει ακομα.

Εγω την απαντησα σωστα τη Γ', αλλα επαθα το αντιθετο! Τελευταια στιγμη που εκανα επαλήθευση, εφαγα σκαλωμα διαβαζοντας ξανα και ξανα τη διατυπωση και νομισα πως τελικα ηταν λαθος ο τροπος σκεψης μου, οποτε πανικοβληθηκα και παραλιγο να τα σβησω ολα και να τα γραψω λαθος! Ευτυχως συγκρατηθηκα και απλα εκλεισα το τετραδιο, το παρεδωσα πριν κανω καμμια βλακεια κ ετσι τη γλυτωσα.

Εγραψα ενα 16.5, αλλα θα μπορουσα να εχω γραψει λιγο καλυτερα. Εχασα γυρω στη μιαμιση μοναδα επειδη εκανα 2 τραγικα λαθη σε απλες πραξεις πολλαπλασιασμου και διαιρεσης, που ακομα δε μπορω να χωνεψω.. Απο κεκτημενη ταχυτητα ξεχασα 1 κρατουμενο στον πολλαπλασιασμο και στη διαιρεση μετεφερα λαθος το αποτελεσμα απο το προχειρο! Ειχα ηδη σπαταλησει μιαμιση ωρα στη Γ' και αγχωθηκα να προλαβω τα υπολοιπα, οποτε την πατησα.

Ετσι στο τελος δεν ειχα χρονο να κανω επαλήθευση παντου και θεωρησα δεδομενο το αποτελεσμα των απλων πραξεων, οποτε βγηκε λαθος το συνολικο μεγεθος του αρχικου πακετου στο Δ2 και οι 3 τιμες της σχετικης θεσης τμηματος, λογω αυτου του κρατουμενου που ξεχασα...

Οποτε ο ενας βαθμολογητης εβαλε 85 και ο αλλος 80.

Τραγικος αυτος που σου βαλε 99 παντως!
Ό,τι έγινε, έγινε! Καλά αποτελέσματα!!!
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Ό,τι έγινε, έγινε! Καλά αποτελέσματα!!!

Επισης!!!
Μακαρι να περασουμε φετος εκει που θελουμε, να μη χρειαστει να περασουμε ξανα του χρονου τον ιδιο γολγοθα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δε θα ξεχασω παντως ποτε τη μερα εκεινη μετα την εξεταση των δικτυων, που γυρισα μπερδεμενος σπιτι, σχεδον σιγουρος οτι ηταν λαθος η Γ' και ξαφνικα βλεπω οτι ο Πουκαμισας εχει ανεβασει οντως διαφορετικη λυση! Εγκεφαλικο.. Τι απογοητευση ηταν αυτη!
Μετα απο κανα μισαωρο μπαινω ξανα στο ιντερνετ, κοιταζω για αλλου φροντιστηριου τις απαντησεις και βλεπω πως το Ακαδημαικο ειχε αναρτησει ιδια λυση με τη δικη μου!
Τρελαθηκα εκεινη τη μερα απ το αγχος, μεχρι να διορθωσει ο Πουκαμισας και να κατασταλλαξει καπου, γιατι ανεβασε σχεδον 5 φορες λαθος απαντησεις, εχασα δεκα χρονια απ τη ζωη μου.
Ευτυχως τελος καλο, ολα καλα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Vik25

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Vik25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Επισης!!!
Μακαρι να περασουμε φετος εκει που θελουμε, να μη χρειαστει να περασουμε ξανα του χρονου τον ιδιο γολγοθα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δε θα ξεχασω παντως ποτε τη μερα εκεινη μετα την εξεταση των δικτυων, που γυρισα μπερδεμενος σπιτι, σχεδον σιγουρος οτι ηταν λαθος η Γ' και ξαφνικα βλεπω οτι ο Πουκαμισας εχει ανεβασει οντως διαφορετικη λυση! Εγκεφαλικο.. Τι απογοητευση ηταν αυτη!
Μετα απο κανα μισαωρο μπαινω ξανα στο ιντερνετ, κοιταζω για αλλου φροντιστηριου τις απαντησεις και βλεπω πως το Ακαδημαικο ειχε αναρτησει ιδια λυση με τη δικη μου!
Τρελαθηκα εκεινη τη μερα απ το αγχος, μεχρι να διορθωσει ο Πουκαμισας και να κατασταλλαξει καπου, γιατι ανεβασε σχεδον 5 φορες λαθος απαντησεις, εχασα δεκα χρονια απ τη ζωη μου.
Ευτυχως τελος καλο, ολα καλα.

Καλά, άλλο αστείο και αυτο.. Πολλά φροντιστήρια είχαν δώσει λάθος λύσεις για το συγκεκριμένο υποερώτημα.. Είναι να μην μπερδευτείς μετα...;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top