Προφορική εξέταση στις πανελλήνιες

moppf

Νεοφερμένος

Ο moppf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Με συμφέρει να πάω νυχτερινό; Είναι τα ίδια θέματα στις πανελληνίες ή δυσκολότερα;

Με συμφέρει να σπάσω το χέρι μου για να εξεταστώ προφορικά; Οι προφορικές εξετάσεις είναι ευκολότερες ή δυσκολότερες; Πώς διεξάγονται;

Αναφέρομαι σε θεωριτική κατεύθυνση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Στη θεωρητικη κατευθυνση ειναι πολυ δυσκολο, για να μην πω ανεφικτο, να δωσεις προφορικα γιατι πρεπει να κρατας πολλες σημειωσεις, κυριως στο αγνωστο, τη γραμματικη και τα λατινικα!! Το νυχτερινο ειναι μια πολυ καλη επιλογη, τα θεματα ειναι κατα κανονα ευκολοτερα, απλα θα πρεπει να εχεις καποιον που θα φαινεται πως θα σου κολλαει ενσημα η να πιασεις μια δουλεια τα πρωινα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moppf

Νεοφερμένος

Ο moppf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
το νυχτερινο μπαινει με το 10% ή το 90%;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Με συμφέρει να πάω νυχτερινό; Είναι τα ίδια θέματα στις πανελληνίες ή δυσκολότερα;

Με συμφέρει να σπάσω το χέρι μου για να εξεταστώ προφορικά; Οι προφορικές εξετάσεις είναι ευκολότερες ή δυσκολότερες; Πώς διεξάγονται;

Αναφέρομαι σε θεωριτική κατεύθυνση

Αυτό το ρωτάς σοβαρά; Πες μου όχι σε παρακαλώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Αυτό το ρωτάς σοβαρά; Πες μου όχι σε παρακαλώ.
Δυστυχως, απ'οτι φαινεται το εννοει... Δε φταει ομως αποκλειστικα εκεινος, αλλα αυτο το απαρχαιομενο συστημα που ωθει τους μαθητες σε τετοιες σκεψεις!! Ολο θα αλλαξει ακουμε και για ανταλλαγμα προτιμω να μην αναφερω τι περνουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Κάτι ακούστηκε ότι μελλοντικά θα καταργηθούν οι πανελλήνιες εξετάσεις και οι υποψήφιοι θα μπαίνουν στην τριτοβάθμια με το απολυτήριο λυκείου για τον βαθμό του οποίου θα λαμβάνονται οι βαθμοί και των 3 τάξεων του λυκείου. Δηλαδή δεν θα υπάρχει γενικά διαγωνισμός σε εθνικό επίπεδο.

Αυτά που σκέφτεται ο mopff είναι απαράδεκτα πράγματα εκτός από τα τρελλά "μήπως να σπάσω το χέρι μου;". Αν πιάσεις δουλεία το πρωί για να πηγαίνεις νυχτερινό τότε ok, αλλά αν σου κολλάει κάποιος, π.χ. ο πατέρας σου, ένσημα για να φαίνεται ότι δουλεύεις και να πας νυχτερινό τότε τι να σου πω. Αν το κάνεις θα είσαι μεγάλο λαμόγιο (και είσαι και συντοπίτης).

Μάθετε ρε παιδιά να πηγαίνετε κόντρα στο ρεύμα και να μην γίνεστε λαμόγια επειδή το σύστημα τα ευνοεί. Μην γίνετε σαν και αυτούς που κοροϊδεύετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Κάτι ακούστηκε ότι μελλοντικά θα καταργηθούν οι πανελλήνιες εξετάσεις και οι υποψήφιοι θα μπαίνουν στην τριτοβάθμια με το απολυτήριο λυκείου για τον βαθμό του οποίου θα λαμβάνονται οι βαθμοί και των 3 τάξεων του λυκείου. Δηλαδή δεν θα υπάρχει γενικά διαγωνισμός σε εθνικό επίπεδο.
ναι εχει σχεδον επιβεβαιωθει κατι τετοιο αλλα το θεμα ειναι ποτε θα γινει.ενα ειναι το σιγουρο,εγω μπορει να εχω τελειωσει και απο φοιτητης:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kondar

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
καλυτερα να στρωσεις τον κωλο σου και να σκεφτεις πως να διαβασεις και οχι τετοιες ......ακιες.και μετα θελουμε να παμε μπροστα σαν χωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Αν καταργηθούν οι πανελλήνιες και γίνει κάτι τέτοιο τα φροντιστήρια θα οργιάσουν. Θα πηγαίνουν όλοι φροντιστήριο από την Α΄ Λυκείου. Νομίζω ότι τα πράγματα πάνε από το κακό στο χειρότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moppf

Νεοφερμένος

Ο moppf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
καλυτερα να στρωσεις τον κωλο σου και να σκεφτεις πως να διαβασεις και οχι τετοιες ......ακιες.και μετα θελουμε να παμε μπροστα σαν χωρα.

ρε φιλε 20 έχω στην κατευθυνση αλλα όταν ακουω οτι ο αλλος με το ιδαιτερο εχει τελειωσει την υλη της 3ης και εγω ακομα ειμαι στης 2ας τι θες να κανω; Πρεπει καπως να ισορροπιστουν τα πραγματα δεν νομιζεις; Εντ τζαστ φορ δε ρεκορντ διαβαζω μονος μ την υλη της 3ης μηπως και τους φτασω το καλοκαιρι.

Για να ανακεφαλαιωνω ειναι ή οχι ευνοικοτερη η προφορικη εξεταση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andromeda

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
ρε φιλε 20 έχω στην κατευθυνση αλλα όταν ακουω οτι ο αλλος με το ιδαιτερο εχει τελειωσει την υλη της 3ης και εγω ακομα ειμαι στης 2ας τι θες να κανω; Πρεπει καπως να ισορροπιστουν τα πραγματα δεν νομιζεις; Εντ τζαστ φορ δε ρεκορντ διαβαζω μονος μ την υλη της 3ης μηπως και τους φτασω το καλοκαιρι.

Για να ανακεφαλαιωνω ειναι ή οχι ευνοικοτερη η προφορικη εξεταση;

Πω πω φίλε μου εχεις πρόβλημα. Σοβαρά όμως.Τι είναι αυτος ο πανικός;Εγώ Ιουλιο ξεκίνησα την ύλη της Γ και εκανα και 20 μέρες διακοπές τον Αυγουστο και εγραψα πολύ καλα.Και έκανα και πολλές επαναλήψεις. 2α λυκειου και έχει τελειωσει την ύλη της Γ; Σε κοροιδευει.Δεν παιζει αυτο.Η και αν οντως συμβαινει εχει γινει πασαλειμμα.

Και οχι δε σε συμφερουν τα προφορικα.Κατσε και ηρέμησε και αποφυγε τις υπερβολες.Καλα τον εαυτο σου δεν το σεβεσαι καθολου?Τι κυκλοφορει εκει εξω...ελεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Πω πω φίλε μου εχεις πρόβλημα. Σοβαρά όμως.Τι είναι αυτος ο πανικός;Εγώ Ιουλιο ξεκίνησα την ύλη της Γ και εκανα και 20 μέρες διακοπές τον Αυγουστο και εγραψα πολύ καλα.Και έκανα και πολλές επαναλήψεις. 2α λυκειου και έχει τελειωσει την ύλη της Γ; Σε κοροιδευει.Δεν παιζει αυτο.Η και αν οντως συμβαινει εχει γινει πασαλειμμα.

Και οχι δε σε συμφερουν τα προφορικα.Κατσε και ηρέμησε και αποφυγε τις υπερβολες.Καλα τον εαυτο σου δεν το σεβεσαι καθολου?Τι κυκλοφορει εκει εξω...ελεος.
Και για να σε κανω να νιωσεις ακομα καλυτερα, μπορω να σου πω οτι τα φροντιστηρια στην πολη μου (τη Λαρισα) καθε χρονο αρχιζουν μετα τις 18 Αυγουστου!! Οπως και η Ανδρομεδα και γω πιστευω πως εγραψα πολυ καλα και παροτι αρχιζουμε αργα, η Θεσσαλια ειναι πρωτη στις επιτυχιες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george_k214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
Ο Χριστός και η Παναγία...μήπως να σε πατήσει και αυτοκίνητο μπας και σε λυπηθούν και σε περάσουν χωρίς εξετάσεις?τι άλλο θα ακούσουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kondar

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
προσωπικα πιστευω οτι δεν πρεπει να σκεφτεσαι ποτε αρχιζει τα φροντιστηρια ο ενας και ποτε ο αλλος.Το θεμα ειναι οταν αρχισεις εσυ να το παρεις ζεστα,με ορεξη και να μην επιρεαζεσαι απο τπτ.Τοτε ειναι σιγουρο οτι θα πετυχεις....Επιπλεον ας μην βλεπουμε ολοι την ευκολη λυση στη ζωη μας΄ας κοπιασουμε και λιγο.Τοτε θα ειναι πιο γλυκος ο καρπος της επιτυχιας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

**maRia**

Νεοφερμένος

Η **maRia** αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
εγω παλι που δεν εκανα καν φροντιστηριο το καλοκαιρι και τα πηγα μια χαρα (γυρω στο 17 δλδ) τι να πω?χαλαραααααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Κάτι ακούστηκε ότι μελλοντικά θα καταργηθούν οι πανελλήνιες εξετάσεις και οι υποψήφιοι θα μπαίνουν στην τριτοβάθμια με το απολυτήριο λυκείου για τον βαθμό του οποίου θα λαμβάνονται οι βαθμοί και των 3 τάξεων του λυκείου. Δηλαδή δεν θα υπάρχει γενικά διαγωνισμός σε εθνικό επίπεδο.

Αυτά που σκέφτεται ο mopff είναι απαράδεκτα πράγματα εκτός από τα τρελλά "μήπως να σπάσω το χέρι μου;". Αν πιάσεις δουλεία το πρωί για να πηγαίνεις νυχτερινό τότε ok, αλλά αν σου κολλάει κάποιος, π.χ. ο πατέρας σου, ένσημα για να φαίνεται ότι δουλεύεις και να πας νυχτερινό τότε τι να σου πω. Αν το κάνεις θα είσαι μεγάλο λαμόγιο (και είσαι και συντοπίτης).

Μάθετε ρε παιδιά να πηγαίνετε κόντρα στο ρεύμα και να μην γίνεστε λαμόγια επειδή το σύστημα τα ευνοεί. Μην γίνετε σαν και αυτούς που κοροϊδεύετε.

Αν οντως γινει αυτο, αισθανομαι πολυ τυχερη που μπηκα με πανελληνιες.
Γιωργο, Πατρα και Ροδος ειναι φουλ στα λαμογια, περσι ειχαν δωσει οι μισοι Πατρινοι και οι μισοι Ροδιτες προφορικα πανελληνιες επειδη επαθαν (μαζικα προφανως:P) δυσλεξια και τενοντιτιδα αντιστοιχα. Μεχρι στα δελτια ειδησεων ειχε αναφερθει αυτο.


ρε φιλε 20 έχω στην κατευθυνση αλλα όταν ακουω οτι ο αλλος με το ιδαιτερο εχει τελειωσει την υλη της 3ης και εγω ακομα ειμαι στης 2ας τι θες να κανω; Πρεπει καπως να ισορροπιστουν τα πραγματα δεν νομιζεις; Εντ τζαστ φορ δε ρεκορντ διαβαζω μονος μ την υλη της 3ης μηπως και τους φτασω το καλοκαιρι.

Για να ανακεφαλαιωνω ειναι ή οχι ευνοικοτερη η προφορικη εξεταση;

Εξαρταται απο το ποιος θα σε βαθμολογησει.

Παντως αντι να καθεσαι να ψαχνεις απο τωρα με ποιο τροπο θα τη βγαλεις πιο χαλαρα στις πανελληνιες, κατσε διαβασε και μπες κάπου με την αξια σου.
Α και επισης, αυτο που λενε κάποιοι φροντιστες πως απο τη β βγαινει η υλη της γ το πιθανοτερο να γινεται για λογους διαφημισης παρα να ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα.

Παρεπτπτοντως, η κολλητη μου ειχε βγαλει το μεγαλυτερο μερος της υλης στη φυσικη κατ απο τη β, καθως ειχε πατερα φυσικο...Το αποτελεσμα; 9,3..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george_k214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
Γιωργο, Πατρα και Ροδος ειναι φουλ στα λαμογια, περσι ειχαν δωσει οι μισοι Πατρινοι και οι μισοι Ροδιτες προφορικα πανελληνιες επειδη επαθαν (μαζικα προφανως:P) δυσλεξια και τενοντιτιδα αντιστοιχα. Μεχρι στα δελτια ειδησεων ειχε αναφερθει αυτο.

Και άκου και το ακόμα πιο τραγικό.Συμμαθητής μου στο σχολείο,έφυγε στα μέσα της χρονιάς πέρσι(β λυκείου) και πήγε στο νυχτερινό προκειμένου να περάσει αρχιτεκτονική(δεν έπαιζε να περάσει με τις κανονικές εξετάσεις)...προφανώς και δε δούλευε(κάποιος γνωστός του πατέρα του τον είχε και καλά υπάλληλο σε μια καφετέρια) και η πλάκα είναι οτι περηφανευόταν κιολας για αυτό του το κατόρθωμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Πω, ναι το χω ακουσει κ αυτο. Ειδικα μια εποχη ειχε παραγινει το κακο με τα εσπερινα, δεν ηξερα οτι συνεχιζεται ομως...Κριμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foux

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Με συμφέρει να πάω νυχτερινό; Είναι τα ίδια θέματα στις πανελληνίες ή δυσκολότερα;

Με συμφέρει να σπάσω το χέρι μου για να εξεταστώ προφορικά; Οι προφορικές εξετάσεις είναι ευκολότερες ή δυσκολότερες; Πώς διεξάγονται;

Αναφέρομαι σε θεωριτική κατεύθυνση


1. στα νυχτερινά τα θέματα είναι ευκολότερα αλλά το περιβάλλον δεν είναι και το ό,τι καλύτερο..
2. θα δώσεις επαναληπτικές το καλοκαίρι κάτι που είναι απαίσιο. Α, και τα θέματα είναι δυσκολότερα.
3. Εφόσον είσαι θεωρητική τουλάχιστον θα έπρεπε να ξέρεις πως γράφεται.


Παιδιά αν ισχύσει αυτό με τους βαθμούς τότε θα είναι η μεγαλύτερη αδικία έβερ. Όλοι θα πηγαίνουν στα ιδιωτικά για να τους βάζουν βαθμούς. Έλεος τι άλλο θα ακούσουμε! Πανελλήνιες φορ έβερ <3 :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

imeego2

Νεοφερμένος

Ο imeego2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Θα ήθελα να μου πει όποιος γνωρίζει, στις προφορικές πανελλήνιες εξετάσεις πώς βαθμολογούνε θεωρητικά μαθήματα αποστήθισης. Αναφέρομε στο Α.Ο.Δ.Ε συγκεκριμένα όπου πρέπει να μαθαίνεις ακριβς όπως τα λέει μέσα στο βιβλίο. Ευχαριστώ :):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top