Προς όσους σκέφτονται την Ιατρική Πάτρας

Nick234

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nick234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 804 μηνύματα.
αρχείο λήψης (4).jpg

:kitty:
 

MarcoReus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MarcoReus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Φοκο εχω και γω να κανω μια ερωτηση.
Δε θεωρεις οτι προτρεποντας νεα παιδια να πανε για σπουδες σε Βουλγαρια, Ρουμανια δημιουργειται αυτοματως τεραστιο προβλημα στον ιατρικο κλαδο της χωρας μας αφου ειναι αδυνατον να απορροφηθουν τοσοι πολλοί αποφοιτοι; θελω να πω ηδη εχουμε παρα πολλους γιατρους σαν χωρα. Με το να ερχονται καθε χρονο ολο και περισσοτεροι απο εξω η ανεργια ολο και αυξανεται.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,604 μηνύματα.
Φοκο εχω και γω να κανω μια ερωτηση.
Δε θεωρεις οτι προτρεποντας νεα παιδια να πανε για σπουδες σε Βουλγαρια, Ρουμανια δημιουργειται αυτοματως τεραστιο προβλημα στον ιατρικο κλαδο της χωρας μας αφου ειναι αδυνατον να απορροφηθουν τοσοι πολλοί αποφοιτοι; θελω να πω ηδη εχουμε παρα πολλους γιατρους σαν χωρα. Με το να ερχονται καθε χρονο ολο και περισσοτεροι απο εξω η ανεργια ολο και αυξανεται.
ρε φιλε μην αρχιζουμε παλι το ιδιο θεμα
 

Nick234

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nick234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 804 μηνύματα.
Φοκο εχω και γω να κανω μια ερωτηση.
Δε θεωρεις οτι προτρεποντας νεα παιδια να πανε για σπουδες σε Βουλγαρια, Ρουμανια δημιουργειται αυτοματως τεραστιο προβλημα στον ιατρικο κλαδο της χωρας μας αφου ειναι αδυνατον να απορροφηθουν τοσοι πολλοί αποφοιτοι; θελω να πω ηδη εχουμε παρα πολλους γιατρους σαν χωρα. Με το να ερχονται καθε χρονο ολο και περισσοτεροι απο εξω η ανεργια ολο και αυξανεται.
Δεν μπορούμε να αποτρέψουμε κάποιον να θέλει να γίνει γιατρός και να πάει στο εξωτερικό και στο τέλος να επιστρέψει... η ανεργία παρατηρείται αρκετά στην Ελλάδα σε αρκετά επαγγέλματα όχι μόνο στην Ελλάδα όμως δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι για αυτό...

Υ.Γ ΌΧΙ πάλι τα ίδια παρακαλώ ας μην το συνεχίσουμε...
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Και ο Τσαλίκης σπούδασε γιατρός στη Βουλγαρία...άντε πια :playboy:
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Φοκο εχω και γω να κανω μια ερωτηση.
Δε θεωρεις οτι προτρεποντας νεα παιδια να πανε για σπουδες σε Βουλγαρια, Ρουμανια δημιουργειται αυτοματως τεραστιο προβλημα στον ιατρικο κλαδο της χωρας μας αφου ειναι αδυνατον να απορροφηθουν τοσοι πολλοί αποφοιτοι; θελω να πω ηδη εχουμε παρα πολλους γιατρους σαν χωρα. Με το να ερχονται καθε χρονο ολο και περισσοτεροι απο εξω η ανεργια ολο και αυξανεται.
οι περισσότεροι ιατροί οταν τους ρωτήσεις για την ιατρική κυρίως επικεντώνονται στα αρνητικά (πολλές ώρες δουλειές, μεγάλη ευθύνη, τι να τη κάνεις την ιατρική και γενικά αποτρέπουν τον κόσμο, μερικοι θα σου πουν και για ανεργιά...).

Τώρα ένα παιδί σαν το Νίκο που είναι το όνειρο του να γίνει ιατρός το θεωρώ ανήθικο σαν άνθρωπος να το πω μην πας Ρουμανία, Βουλγαρία ιατρος θα γίνει στο ένας ιατρός θα γίνεις και στο άλλο. Το αν θα γίνει καλός ιατρός ή οχι δεν εξαρτάται από το προπτυχιακό τοσο πολύ αλλά από την ειδικότητα.

Πρέπει να μας απασχολεί γιατί τα ελληνόπουλα έχουν σαν όνειρο να γίνουν ιατροί και αυτό να λύσουμε σαν κράτος...
Θα ήθελα να έχει ανεργία η ιατρική προσωπικά για να φύγει η σαπίλα που έχει μαζευτεί ..
 

cel123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο cel123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Και ο Τσαλίκης σπούδασε γιατρός στη Βουλγαρία...άντε πια :playboy:
Και δεν πηγαν κ τσαμπα τα λεφτα, οπως φαινεται απ το παραπανω βιντεο κλιπ.
Και δεν ειναι μονο ο Τσαλικης. Ειναι κ ο Καραφωτης κ ο Μιχας, που ειναι τωρα ειδικευομενος νομιζω στο Γεννηματας. Να πας εκει αρρωστος να σου πει το μαυρο και το ασπρο αλογο να γινεις καλα αμεσως,
 

MarcoReus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MarcoReus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Εγω αναφερθηκα στον κορεσμο που προκυπτει με αυτη την τακτικη. Οχι στο αν βγαινεις καλος γιατρος απο Πατρα ή Ρουμανια. Τεσπα δεν το συνεχιζω αλλο γιατι θα φαω κραξιμο.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Εγω αναφερθηκα στον κορεσμο που προκυπτει με αυτη την τακτικη. Οχι στο αν βγαινεις καλος γιατρος απο Πατρα ή Ρουμανια. Τεσπα δεν το συνεχιζω αλλο γιατι θα φαω κραξιμο.
Υπάρχει εδώ και χρόνια αυτός ο υπερκορεσμός υπάρχει απλή λυση πας σε ένα νησί ανοίγεις ένα ιατρείο και λύθηκε το πρόβλημα (και άσχετος να είσαι).
Αν είσαι καλός ιατρός δεν έχεις να φοβηθεις τπτ οπου κα να είσαι οι πουθενάδες πρέπει να φοβούνται. Μακάρι να δημιουργηθεί ανεργία στην ιατρική για να φύγουν τα ψώνια αλλά το σύστημα ειναι ιατροκεντρικό στην Ελλάδα..
πχ εγώ αποφάσισα να κάνω μέρος της ειδικότητας σε παιδιατρικό νοσοκομείο για να κερδίσω κάτι που δεν έχουν υπόλοιπο νευρολόγοι...
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,604 μηνύματα.
Υπάρχει εδώ και χρόνια αυτός ο υπερκορεσμός υπάρχει απλή λυση πας σε ένα νησί ανοίγεις ένα ιατρείο και λύθηκε το πρόβλημα (και άσχετος να είσαι).
Αν είσαι καλός ιατρός δεν έχεις να φοβηθεις τπτ οπου κα να είσαι οι πουθενάδες πρέπει να φοβούνται. Μακάρι να δημιουργηθεί ανεργία στην ιατρική για να φύγουν τα ψώνια αλλά το σύστημα ειναι ιατροκεντρικό στην Ελλάδα..
πχ εγώ αποφάσισα να κάνω μέρος της ειδικότητας σε παιδιατρικό νοσοκομείο για να κερδίσω κάτι που δεν έχουν υπόλοιπο νευρολόγοι...
εσυ ξερεις πολλους να μπορουν να ζησουν σε νησι??Μου αρεσει η ευκολια που το γραφεις.
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
είναι φοιτητής ο Ευκλείδης φαίνεται απο κάποια σχόλια του και μάλλον σπουδάζει Πάτρα..

Θέλετε παιδιά να πω την άποψη μου για την ιατρική Πάτρας; μπορώ να πω και για τις άλλες ιατρικές ....μια προς μία αλλά θα ξεσπάσουν μερικοί οποτε μπορώ να αναφερθώ μόνο στην σχολή που έβγαλα.
Καλύτερα μην πεις πληροφορίες για την ιατρική της Πάτρας. Περιέγραψε τη καθημερινή ζωή ενός ειδικευομενου ωράριο, συνθήκες κλπ σε μεγάλο νοσοκομείο της Αθήνας. Αυτό το θεωρώ πολλές φορές πιο χρήσιμο από το να αναλωνομαστε σε ανούσιες συζητήσεις περί πόλεων και χωρών. Ειδικά αυτήν την περιοδο που γίνονται τα μηχανογραφικά τέτοιου είδους πληροφορίες νομιζω πως θα ήταν ιδιαίτερα χρήσιμες.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Φόκο πώς γίνεται στη μισή συζήτηση να είσαι υπέρ και την ίδια στιγμή κατά του Νίκου;
Φοκο εχω και γω να κανω μια ερωτηση.
Δε θεωρεις οτι προτρεποντας νεα παιδια να πανε για σπουδες σε Βουλγαρια, Ρουμανια δημιουργειται αυτοματως τεραστιο προβλημα στον ιατρικο κλαδο της χωρας μας αφου ειναι αδυνατον να απορροφηθουν τοσοι πολλοί αποφοιτοι; θελω να πω ηδη εχουμε παρα πολλους γιατρους σαν χωρα. Με το να ερχονται καθε χρονο ολο και περισσοτεροι απο εξω η ανεργια ολο και αυξανεται.

Κανονικά η Ελλάδα με τις οικονομικές δυνατότητες έπρεπε να έχει μισή Ιατρική...μισό ποτό να 'ούμε. :loltooth: Λες και η μαζική αποφοίτηση από τα Ελληνικά Πανεπιστήμια είχε δημιουργήσει μια ιδανική κοινωνία, όπου ΟΛΟΙ οι απόφοιτοι είχαν εργασία. Επίσης θα έπρεπε να μπαίνει φραγμός σε όσους θέλουν να μπαίνουν με κατακτήριες μόνο και μόνο να ελεγχθεί το ποσοστό των φοιτητών Ιατρικής. Σε απλά Ελληνικά: δεν μπορεί μια κοινωνία να πληρώνει μια ζωή το χούι κάποιων να σπουδάσουν Ιατρική. Ας φτιάξουμε πρώτα κοινωνία και μετά ας σπουδάζει ο καθένας ότι τρολλιά θέλει: Ιατρική, Μαθηματικά, Φυσική, Βιολογία όλα μαζί.
 

tan07

Νεοφερμένος

Ο tan07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
να ρωτησω κατι
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

είναι φοιτητής ο Ευκλείδης φαίνεται απο κάποια σχόλια του και μάλλον σπουδάζει Πάτρα..

Θέλετε παιδιά να πω την άποψη μου για την ιατρική Πάτρας; μπορώ να πω και για τις άλλες ιατρικές ....μια προς μία αλλά θα ξεσπάσουν μερικοί οποτε μπορώ να αναφερθώ μόνο στην σχολή που έβγαλα.
ελα λιγο προσωπικη συζητηση εγω θελω να ρωτήσω για πατρα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
κατσε ρε φιλε αυτο το στατιστικο που το ειδες??ειπαμε ειναι πιο ευκολα αλλα νομιζω το νουμερο που δινεις ειναι αρκετα υπερβολικο.ουτε στο παιδαγωγικο που ναι σχολη κυριολεκτικα για γελια δεν υπαρχει μεσος ορος 8.3!!

Υπάρχει στο YouTube, το έχει ανεβάσει η ίδια η ιατρική Αθήνας, ψάξε τα βίντεο με τις ορκωμοσίες;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ελα λιγο προσωπικη συζητηση εγω θελω να ρωτήσω για πατρα

Εγώ έκανα δύο χρόνια στην Πάτρα ευτυχώς θα φύγω 😂
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top