Προς όσους σκέφτονται την Ιατρική Πάτρας

panagiotis23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panagiotis23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Πραγματικα μακρια απο ιατρικες οτι χειροτερο αν δεν το θες σε υπερβολικο βαθμο και το τονιζω υπερβολικο. Γιατι απλα αν σου αρεσει η ιατρικη και μπεις στο δημοσιο με τις συνθηκες που επικρατουν εκει μεσα και τον μισθο θα τα παρατησεις ολα.
Επιςης σταματήστε αυτη την καραμέλα με το δημόσιο μπορείς να βρεις αξιοπρεπή θέση με μισθό και να έχεις και ένα ικανοποιητικό επίπεδο ζωής. Πολλοί λίγοι εχουν αυτόν τον υπερβολικό ζήλο οι περισσότεροι απλώς τους αρεσει και θέλουν να κάνουν κάτι είτε βιοποριστικά είτε ερευνητικά!
 

MarcoReus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MarcoReus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Μια χαρα είναι η Ιατρικη της Λαρισας. Τους λιγοτερους φοιτητες εχει, οποτε σιγουρα θα γινεται και καλο μαθημα στους θαλαμους. Με ιατρικη Βουλγαριας ουτε συγκριση.
 

panagiotis23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panagiotis23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Άντε πάλι από την αρχή... πάλι θα συζητάμε για το αν ο Ευκλείδαρος είναι φοιτητής ιατρικής;;; :kitty:
Δεν ξερω αν εχει γίνει ξανά συζήτηση επι αυτού του ζητήματος αλλα αυτο δεν αλλάζει τις απορίες μου δεν μπορώ να κάτσω να διαβάσω όλα τα μηνύματα που εχει γράψει και Εν παση περιπτώσει βασίζομαι στην λογική οτι ίσως και άλλοι χρήστες θα καταθέσουν την άποψη τους. Αυτο ειναι σημαντικό διότι μπαίνουν νέα άτομα που ειναι άδολα και πειθήνια και διαβάζουν ο,τι ναναι και κάνουν επιλογές που μπορεί να τις μετανιώσουν, ειναι και θέμα ευθύνης!
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Επιςης σταματήστε αυτη την καραμέλα με το δημόσιο μπορείς να βρεις αξιοπρεπή θέση με μισθό και να έχεις και ένα ικανοποιητικό επίπεδο ζωής. Πολλοί λίγοι εχουν αυτόν τον υπερβολικό ζήλο οι περισσότεροι απλώς τους αρεσει και θέλουν να κάνουν κάτι είτε βιοποριστικά είτε ερευνητικά!

Αφου φας 4 χρονια στην αναμονη και στην συνεχεια μπεις με 1200-1400 στο δημοσιο για να κλεινεις 50ωρα την βδομαδα να ανεχεσαι τα νευρα των ασθενων και να ερχεσαι σε επαφη με τοσα μικροβια και ιους. Αν δεις αποκλειστικα τον μισθο σαν αριθμο τοτε ναι ζεις ικανοποιητικα αλλα δεν ζεις με 50 ωρες την βδομαδα στην δουλεια η οποια δεν ειναι και καθολου ξεκουραση αφου απο την στιγμη που θα μπεις μεχρι την στιγμη που θα βγεις απο το νοσοκομειο εισαι στο τρεξιμο. Για να κανεις αυτην την δουλεια θελει υπερβαλλοντα ζηλο και το εννοω. Δεν χρειαζεται απλα να αγαπας τον ανθρωπο πρεπει να νιωθεις κατι πολυ δυνατοτερο. Διαφορετικα δεν επιβιωνεις υπο αυτς τις συνθηκες.
 

panagiotis23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panagiotis23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Αφου φας 4 χρονια στην αναμονη και στην συνεχεια μπεις με 1200-1400 στο δημοσιο για να κλεινεις 50ωρα την βδομαδα να ανεχεσαι τα νευρα των ασθενων και να ερχεσαι σε επαφη με τοσα μικροβια και ιους. Αν δεις αποκλειστικα τον μισθο σαν αριθμο τοτε ναι ζεις ικανοποιητικα αλλα δεν ζεις με 50 ωρες την βδομαδα στην δουλεια η οποια δεν ειναι και καθολου ξεκουραση αφου απο την στιγμη που θα μπεις μεχρι την στιγμη που θα βγεις απο το νοσοκομειο εισαι στο τρεξιμο. Για να κανεις αυτην την δουλεια θελει υπερβαλλοντα ζηλο και το εννοω. Δεν χρειαζεται απλα να αγαπας τον ανθρωπο πρεπει να νιωθεις κατι πολυ δυνατοτερο. Διαφορετικα δεν επιβιωνεις υπο αυτς τις συνθηκες.
Δεν ειναι ακριβώς ετσι αναλόγως και της ειδικότητας και της θέσης που έχεις και του νοσοκομείου και της κλινικής που εισαι αυτο το νούμερο ανεβοκατεβαίνει, γενικώς παντως έχεις ζωή και το λεω γιατί βλέπω πολλούς γιατρούς του ΕΣΥ που εχουν στάνταρ ωράρια και κάνουν από δυο έως πέντε εφημερίες το μήνα, από εκει και πέρα αν εισαι σε μια χειρουργικη ειναι αρκετα διαφορετικά αν υπάρχει επείγον περιστατικό, αν εισαι στο κυτταρολογικο εργαστήριο Επιςης τελείως διαφορετικό ωράριο. Δεν ειναι τόσο τραγικά όσο κάποιοι τα παρουσιάζουν ενώ από την εμπειρια μου σου λεω μακάρι να είχαν όλοι αυτόν τον υπερβάλλοντα ζήλο και θα ήταν το σύστημα λίγο καλύτερο, δυστυχως υπάρχει και εδώ μια λογική διεκπεραιωτική , γραφειοκρατική και δημοσίου. Και πενήντα ώρες δεν ειναι και τόσο τραγικά αν σκεφτείς το οκτάωρο πέντε ημέρες την εβδομάδα!🤭
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
Θα ήθελα να μου εξηγήσεις την άποψη σου που αποτρέπει κάποιον από το να δηλώσει την Ιατρική Λαρισας και μάλιστα του προτείνεις καλύτερα στην Βουλγαρία! Μου κάνει μεγάλη εντύπωση και θα έλεγα με προσβάλει διότι ετσι υποβαθμιζεις μια σχολή η οποία κατα την γνώμη μου ειναι και πιο αξία από τις μεγάλες Ιατρικές λόγω του κόπου που πρέπει να καταβληθεί για να την βγάλεις! Και Επιςης τόσο καιρό που εισαι εδώ και βλέπω τα μηνύματα σου αμφιβάλλω πολυ για το αν έχεις φοιτήσει σε τμήμα Ιατρικής ποσό μάλλον να έχεις αποφοιτήσει από αυτο, εχω παρατηρήσει ουκ ολίγες αντιφάσεις και πράγματα που δεν ισχύουν ακόμη και για την Πάτρα που εχω γνωστούς δεν ειναι ακριβώς ετσι και οφείλω να το πω γιατί ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΕΙΣ και δεν ξερω γιατί!
ναι σου θιξαμε την λαρισαρα με το τρομερο της πανεπιστημιο.ελα ρε φιλε δεν ειναι καλο πανεπιστημιο και το ξερεις πολυ καλα.
 

MarcoReus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MarcoReus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
ναι σου θιξαμε την λαρισαρα με το τρομερο της πανεπιστημιο.ελα ρε φιλε δεν ειναι καλο πανεπιστημιο και το ξερεις πολυ καλα.
Τα βουλγαρικα δλδ που υποστηριζεις ειναι καλυτερα; και αν ναι πως γινεται στην παγκοσμια καταταξη να ειναι ολα πιο κατω απο της Λαρισας;
 

panagiotis23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panagiotis23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
ναι σου θιξαμε την λαρισαρα με το τρομερο της πανεπιστημιο.ελα ρε φιλε δεν ειναι καλο πανεπιστημιο και το ξερεις πολυ καλα.
Πως φαίνεται οτι εκτός από άσχετος έχεις και πολλα συμπλέγματα; Εν τω μεταξύ δεν απάντησες στα υπόλοιπα ερωτήματα! Και θέλεις να σε παίρνουν και στα σοβαρά...🤭 Παντως από την απάντηση επιβεβαιώνεις όλο και πιο πολυ τις υποψίες μου οτι ούτε απέξω δεν έχεις περάσει από Ιατρική!
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,891 μηνύματα.
Για Πάτρα το έχω ακούσει και εγώ αυτό. Επαναλαμβάνω, ακούσει! Όπως και για Κρήτη, ότι είναι πολύ προσανατολισμένες, σε ανούσιο βαθμό, στο στείρο θεωρητικό κομμάτι

Θεσσαλονίκη πάντως που το βίωσα έστω και για 1 εξάμηνο μέχρι τώρα (προκλινικά προφανώς), η σχολή έχει αναδιαμορφωθεί πολύ σε σχέση με όσα γινόταν παλαιότερα.
Λίγοι μαθουσάλες, πολλά νέα άτομα με μεταδοτικότητα που κάθονται και απαντούν ακόμη και σε ψιλοχαζές απορίες μερικών, αρκετό υλικό ονλαιν, καλά βιβλία και το σημαντικότερο.... Από το 1ο έτος σε φέρνουν σε επαφή έστω και θεωρητικά με πολλές κλινικές περιπτώσεις, σε όλα τα μαθήματα! Νομίζω είναι προτιμότερο από το να μαθαίνει κανείς απ'έξω όλες τις στερεοδομές που σχηματίζουν οι ομοιοπολικοί δεσμοί στη χημεία....

Μπορώ να πω ότι είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Η μέρα με τη νύχτα με το πολυτεχνείο που μας μιλούσαν σαν σε ζώα (τα χω γράψει και πριν χρόνια αυτά).

@Αλκης Κ. Να ξέρεις πάντως, μετά από 3 χρόνια στον εργασιακό στίβο, παρόλο που ήμουν από τους τυχερούς και δεν δέχτηκα (μεγάλη) εκμετάλλευση, η μεγαλύτερη μάζα αποφοίτων λέει κι ευχαριστώ εάν αμοίβεται με 500Ε και 55-60 ώρες τη βδομάδα, πιθανόν μαύρα και όχι στην ώρα τους, ακούγοντας παναγίες όλη μέρα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
Πως φαίνεται οτι εκτός από άσχετος έχεις και πολλα συμπλέγματα; Εν τω μεταξύ δεν απάντησες στα υπόλοιπα ερωτήματα! Και θέλεις να σε παίρνουν και στα σοβαρά...🤭 Παντως από την απάντηση επιβεβαιώνεις όλο και πιο πολυ τις υποψίες μου οτι ούτε απέξω δεν έχεις περάσει από Ιατρική!
αντε παλι να εξηγησουμε τα αυτονοητα.καταρχην λες οτι παραπληροφορω που παραπληροφορησα??ειπα μακρυα απο λαρισα και ενταξει πανω στην υπερβολη ειπα αυτο για βουλγαριες.ενας που θελει ιατρικη στην ελλαδα θα ασχοληθει με το τι λεει ο χ ευκλειδης σε ενα φορουμ??καλα ρε σεις τα πιστευετε αυτα που λετε ή απλα κανετε την πλακα σας εδω μεσα??Επισης αν δεις ειπα για τον φιλο πανω οτι ειναι υπερβολικα αυτα που λεει για την πατρα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Για Πάτρα το έχω ακούσει και εγώ αυτό. Επαναλαμβάνω, ακούσει! Όπως και για Κρήτη, ότι είναι πολύ προσανατολισμένες, σε ανούσιο βαθμό, στο στείρο θεωρητικό κομμάτι

Θεσσαλονίκη πάντως που το βίωσα έστω και για 1 εξάμηνο μέχρι τώρα (προκλινικά προφανώς), η σχολή έχει αναδιαμορφωθεί πολύ σε σχέση με όσα γινόταν παλαιότερα.
Λίγοι μαθουσάλες, πολλά νέα άτομα με μεταδοτικότητα που κάθονται και απαντούν ακόμη και σε ψιλοχαζές απορίες μερικών, αρκετό υλικό ονλαιν, καλά βιβλία και το σημαντικότερο.... Από το 1ο έτος σε φέρνουν σε επαφή έστω και θεωρητικά με πολλές κλινικές περιπτώσεις, σε όλα τα μαθήματα! Νομίζω είναι προτιμότερο από το να μαθαίνει κανείς απ'έξω όλες τις στερεοδομές που σχηματίζουν οι ομοιοπολικοί δεσμοί στη χημεία....

Μπορώ να πω ότι είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Η μέρα με τη νύχτα με το πολυτεχνείο που μας μιλούσαν σαν σε ζώα (τα χω γράψει και πριν χρόνια αυτά).

@Αλκης Κ. Να ξέρεις πάντως, μετά από 3 χρόνια στον εργασιακό στίβο, παρόλο που ήμουν από τους τυχερούς και δεν δέχτηκα (μεγάλη) εκμετάλλευση, η μεγαλύτερη μάζα αποφοίτων λέει κι ευχαριστώ εάν αμοίβεται με 500Ε και 55-60 ώρες τη βδομάδα, πιθανόν μαύρα, ακούγοντας παναγίες όλη μέρα.
δηλαδη εσεις λετε οτι εγω παραπληφορω για λαρισα εσυ λες τωρα το ακουσα λες για πατρα.δεν μας λες ομως τι ακουσες να δουμε ποσο στεκει.
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Για Πάτρα το έχω ακούσει και εγώ αυτό. Επαναλαμβάνω, ακούσει! Όπως και για Κρήτη, ότι είναι πολύ προσανατολισμένες, σε ανούσιο βαθμό, στο στείρο θεωρητικό κομμάτι

Θεσσαλονίκη πάντως που το βίωσα έστω και για 1 εξάμηνο μέχρι τώρα (προκλινικά προφανώς), η σχολή έχει αναδιαμορφωθεί πολύ σε σχέση με όσα γινόταν παλαιότερα.
Λίγοι μαθουσάλες, πολλά νέα άτομα με μεταδοτικότητα που κάθονται και απαντούν ακόμη και σε ψιλοχαζές απορίες μερικών, αρκετό υλικό ονλαιν, καλά βιβλία και το σημαντικότερο.... Από το 1ο έτος σε φέρνουν σε επαφή έστω και θεωρητικά με πολλές κλινικές περιπτώσεις, σε όλα τα μαθήματα! Νομίζω είναι προτιμότερο από το να μαθαίνει κανείς απ'έξω όλες τις στερεοδομές που σχηματίζουν οι ομοιοπολικοί δεσμοί στη χημεία....

Μπορώ να πω ότι είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Η μέρα με τη νύχτα με το πολυτεχνείο που μας μιλούσαν σαν σε ζώα (τα χω γράψει και πριν χρόνια αυτά).

@Αλκης Κ. Να ξέρεις πάντως, μετά από 3 χρόνια στον εργασιακό στίβο, παρόλο που ήμουν από τους τυχερούς και δεν δέχτηκα (μεγάλη) εκμετάλλευση, η μεγαλύτερη μάζα αποφοίτων λέει κι ευχαριστώ εάν αμοίβεται με 500Ε και 55-60 ώρες τη βδομάδα, πιθανόν μαύρα, ακούγοντας παναγίες όλη μέρα.

Πολυ λιγα τα λεφτα πραγματι και το ωραριο απανθρωπο σε καμια σχεση δεν αγγιζει τα δεδομενα του γιατρου στο δημοσιο. Ωστοσο το επαγγελμα του γιατρου και ιδιως στον δημοσιο τομεα το θεωρω υπερβολικα κουραστικο τοσο σωματικα οσο και ψυχικα ακομα και αν το αισθημα προσφορας ειναι μεγαλο. Δεν ξερω επειδη με το επαγγελμα δεν εχω επαφη απο συγγενεις και γνωστους, δεν εχω κανενα γιατρο στον κυκλο μου αν κανω λαθος διορθωστε με.
 

panagiotis23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panagiotis23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Για Πάτρα το έχω ακούσει και εγώ αυτό. Επαναλαμβάνω, ακούσει! Όπως και για Κρήτη, ότι είναι πολύ προσανατολισμένες, σε ανούσιο βαθμό, στο στείρο θεωρητικό κομμάτι

Θεσσαλονίκη πάντως που το βίωσα έστω και για 1 εξάμηνο μέχρι τώρα (προκλινικά προφανώς), η σχολή έχει αναδιαμορφωθεί πολύ σε σχέση με όσα γινόταν παλαιότερα.
Λίγοι μαθουσάλες, πολλά νέα άτομα με μεταδοτικότητα που κάθονται και απαντούν ακόμη και σε ψιλοχαζές απορίες μερικών, αρκετό υλικό ονλαιν, καλά βιβλία και το σημαντικότερο.... Από το 1ο έτος σε φέρνουν σε επαφή έστω και θεωρητικά με πολλές κλινικές περιπτώσεις, σε όλα τα μαθήματα! Νομίζω είναι προτιμότερο από το να μαθαίνει κανείς απ'έξω όλες τις στερεοδομές που σχηματίζουν οι ομοιοπολικοί δεσμοί στη χημεία....

Μπορώ να πω ότι είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Η μέρα με τη νύχτα με το πολυτεχνείο που μας μιλούσαν σαν σε ζώα (τα χω γράψει και πριν χρόνια αυτά).

@Αλκης Κ. Να ξέρεις πάντως, μετά από 3 χρόνια στον εργασιακό στίβο, παρόλο που ήμουν από τους τυχερούς και δεν δέχτηκα (μεγάλη) εκμετάλλευση, η μεγαλύτερη μάζα αποφοίτων λέει κι ευχαριστώ εάν αμοίβεται με 500Ε και 55-60 ώρες τη βδομάδα, πιθανόν μαύρα, ακούγοντας παναγίες όλη μέρα.
Δεν ξερω εγώ αλλα εχω ακούσει για την Πάτρα οτι ναι μεν ειναι δύσκολα και θέλει προσπάθεια αλλα οχι και τρομερά ακατόρθωτο, να πω για την δίκη μου σχολή που σπάνια ακούγονται απόψεις οτι ειναι τρομερά απαιτητικοί από τα πρώτα εξάμηνα με εργασίες και προόδους και μάλιστα με αναμόρφωση προγράμματος από προ πέρυσι και εισαγωγή αλυσίδων και προαπαιτούμενων και με ένα μέσο όρο τμήματος στο 7.2. Αυτο λέει κάτι και θα πάω οτι γενικώς σου βγαίνει η ψυχή σε πολλα μαθήματα για να πάρεις έναν αξιοπρεπή βαθμό τύπου επτά. Για τη Α Θεσσαλονίκη και δεν θελω να στεναχωρήσω κάποιους αλλα επειδή πολλοί καθηγητές εχουν τελειώσει εκει δυστυχως μιλούν με τα μελανότερα χρώματα, για ελλιπή κατάρτιση, μια ανοργανωσιά, έρχονται πολλοί απόφοιτοι για ειδικότητα στο νοσοκομείο και οι ίδιοι μας λένε οτι στο έκτο έκαναν πολυ λιγότερα από ο,τι εδώ που κάνουμε εμεις και μάλιστα βλέποντας τις απαιτήσεις στο προπτυχιακό σου έρχεται μια κεραμίδα. Και εδώ ειναι το περίεργο οτι για πολλούς επειδή ειναι περιφέρεια νομίζουν οτι ειναι πιο ευκολο, το αντίθετο επειδή ειναι λίγα τα άτομα σε ξέρουν και σε σταμπαρουν αν δεν εισαι καλός και σε θυμούνται στις εξετάσεις κτλ και Επιςης ο φόρτος ειναι πολυ μεγαλύτερος όπως καταλαβαίνετε. Γενικώς τα μικρά τμήματα ειναι ευέλικτα και δυναμικά αλλα έρχονται συνήθως με περισσότερες απαιτήσεις από τους φοιτητές και πιστέψτε με τι εχω νιώσει πολυ ειδικά φέτος στο έκτο!
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Άντε πάλι από την αρχή... πάλι θα συζητάμε για το αν ο Ευκλείδαρος είναι φοιτητής ιατρικής;;; :kitty:
είναι φοιτητής ο Ευκλείδης φαίνεται απο κάποια σχόλια του και μάλλον σπουδάζει Πάτρα..

Θέλετε παιδιά να πω την άποψη μου για την ιατρική Πάτρας; μπορώ να πω και για τις άλλες ιατρικές ....μια προς μία αλλά θα ξεσπάσουν μερικοί οποτε μπορώ να αναφερθώ μόνο στην σχολή που έβγαλα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
είναι φοιτητής ο Ευκλείδης φαίνεται απο κάποια σχόιλια του και μάλλον σπουδάζει Πάτρα..

Θέλετε παιδιά να πω την άποψη μου για την ιατρική Πάτρας; μπορώ να πω και για τις άλλες ιατρικές ....μια προς μία αλλά θα ξεσπάσουν μερικοί οποτε μπορώ να αναφερθώ μόνο στην σχολή που έβγαλα.

Εδώ όλοι λέμε το μακρύ και το κοντό μας, εσύ που σπούδασες Ιατρική και την τελείωσες γιατί να μην πεις την άποψή σου; Να την καταθέσεις την άποψή σου για όλες τις Ιατρικές :)
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
είναι φοιτητής ο Ευκλείδης φαίνεται απο κάποια σχόλια του και μάλλον σπουδάζει Πάτρα..

Θέλετε παιδιά να πω την άποψη μου για την ιατρική Πάτρας; μπορώ να πω και για τις άλλες ιατρικές ....μια προς μία αλλά θα ξεσπάσουν μερικοί οποτε μπορώ να αναφερθώ μόνο στην σχολή που έβγαλα.
αφου βρε φοκο βλεπω στο αρχειο σχολιων οτι λες πανω κατω τα ιδια.θα πεις οτι η αθηνα εχει την περισσοτερη φημη με τις περισσοτερες κλινικες και η πατρα ειναι ευκολη σχολη που δεν παιρνεις βαθμο.10 χρονια λες τα ιδια.
επισης καπου ανεφερες οτι κακως μπηκες στη διαδικασια κατατακτηριων και επρεπε να φυγεις για βουλγαρια.
επισης ειχες πει αλεξανδρουπολη οτι μαθαινεις πολλα.για να δουμε αν θα πεις τα ιδια παλι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εδώ όλοι λέμε το μακρύ και το κοντό μας, εσύ που σπούδασες Ιατρική και την τελείωσες γιατί να μην πεις την άποψή σου; Να την καταθέσεις την άποψή σου για όλες τις Ιατρικές :)
και νοσηλευτικη εκπα τελειωσε παρακαλω μην το ξεχνας.
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 816 μηνύματα.
αφου βρε φοκο βλεπω στο αρχειο σχολιων οτι λες πανω κατω τα ιδια.θα πεις οτι η αθηνα εχει την περισσοτερη φημη με τις περισσοτερες κλινικες και η πατρα ειναι ευκολη σχολη που δεν παιρνεις βαθμο.10 χρονια λες τα ιδια.
επισης καπου ανεφερες οτι κακως μπηκες στη διαδικασια κατατακτηριων και επρεπε να φυγεις για βουλγαρια.
επισης ειχες πει αλεξανδρουπολη οτι μαθαινεις πολλα.για να δουμε αν θα πεις τα ιδια παλι.
Ευκλείδη τελικά Πάτρα σπουδάζεις ή Ιωάννινα (αν θες να απαντήσεις), εχτές έγραφες Ιωάννινα για αυτό ρωτάω...
:kitty:
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
Ευκλείδη τελικά Πάτρα σπουδάζεις ή Ιωάννινα (αν θες να απαντήσεις), εχτές έγραφες Ιωάννινα για αυτό ρωτάω...
:kitty:
δε θελω ρε φιλε σε ενα ανωνυμο φορουμ να δημοσιοποιω στοιχεια.ενταξει αλλοι το κανουν εγω δεν γουσταρω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

περιμενω με αγωνια την αποψη του φοκου.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δεν υπάρχει δύσκολη ιατρική... η Πάτρα είναι ίσως η πιο δύσκολη ιατρική. Όμως σαν ποιότητα όπως είπε ο φίλος κάτω είναι η χειρότερη ιατρική της Ελλάδας διότι δε σε κάνει καλό ιατρό και δε βάζει να σκέφτεσαι ιατρικά. Σε κάθε μάθημα κλινικό ιατρικής απλά πρέπει να ξέρεις 10 πράγματα... αυτά αν σου τα δίνει τότε αξίζει. Η μονη κλινική που άξιζε ήταν η Καρδιολογία (τώρα δε πρέπει να αξίζει ούτε και αυτή).
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 816 μηνύματα.
Δεν υπάρχει δύσκολη ιατρική... η Πάτρα είναι ίσως η πιο δύσκολη ιατρική. Όμως σαν ποιότητα όπως είπε ο φίλος κάτω είναι η χειρότερη ιατρική της Ελλάδας διότι δε σε κάνει καλό ιατρό και δε βάζει να σκέφτεσαι ιατρικά.
Φόκο έχω δύο ερωτήσεις
1) Πως είναι η ιατρική της Αλεξανδρούπολης
2) Αξίζει να σπουδάσει κάποιος σε χώρες όπως Βουλγαρία και Ρουμανία αν έχει την δυνατότητα;
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Φόκο έχω δύο ερωτήσεις
1) Πως είναι η ιατρική της Αλεξανδρούπολης
2) Αξίζει να σπουδάσει κάποιος σε χώρες όπως Βουλγαρία και Ρουμανία αν έχει την δυνατότητα;

Θεωρώ την Αλεξανδρούπολη την καλυτερη ιατρική σε προπτυχιακό επίπεδο
Αξιζει να σπουδάσει καποιος και στην Βουλγαρία και στην Ρουμανία, αυτές οι σχολές έχουν μια οργάνωση και αν ασχοληθείς σοβαρά θα έχεις καλό επίπεδο που μπορείς να το εξελίξεις όσο θέλεις εσύ.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top