Προγραμματισμός στο Μαθηματικό

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
εχω ακουσει οτι στο μαθηματικο κανουν προγραμματα!
ξερει κανεις σε ποιες γλωσσες προγραμματισμου ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
επισης αν μπορειτε να μου πειτε για το επιπεδο στο τμημα της αθηνας!
ειναι κορυφαιο? ή του κλωτσου και του μπατσου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
επισης θα ηθελα (αν εχει κανεις σκοπο να απαντησει) μερικες απο τις εφαρμογες που εχει η σχολη αυτη (εκτος απο την εκπαιδευση)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
α) Παντού κάνουν "προγράμματα", και στο μαθηματικό και στο χημικό (μηχανικών τουλάχιστον) και στο φυσικό.
Νομίζω στο ηράκλειο κάνουν fortran και matlab. Χωρίς να μαι σίγουρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
επισης θα ηθελα (αν εχει κανεις σκοπο να απαντησει) μερικες απο τις εφαρμογες που εχει η σχολη αυτη (εκτος απο την εκπαιδευση)?
Στο μαθηματικό κάνεις C και νομίζω και fortran.Πιθανώς να παίζουν και άλλες γλώσσες.Τελειώνοντας το μαθηματικό έχεις αποκτήσει μια γερή βάση.Μπορείς μετά να κάνει μεταπτυχιακό σε ότι θέλεις.Οικονομικά,πληροφορική,μετεωρολογία,αστρονομία,μηχανική,αεροδυναμική,ρομποτική και πολλά πολλά άλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
Στο μαθηματικό κάνεις C και νομίζω και fortran.Πιθανώς να παίζουν και άλλες γλώσσες.Τελειώνοντας το μαθηματικό έχεις αποκτήσει μια γερή βάση.Μπορείς μετά να κάνει μεταπτυχιακό σε ότι θέλεις.Οικονομικά,πληροφορική,μετεωρολογία,αστρονομία,μηχανική,αεροδυναμική,ρομποτική και πολλά πολλά άλλα.
καταρχιν ευχαριστω για την προσπαθεια που κανετε να με εξυπηρετησετε
το σκεφτηκα αυτο με τα μεταπτυχιακα! δεν λεω καλα ειναι αλλα δεν γινεται να πιασεις δουλεια μετα τα 30 :D
ρωτουσα για κατι αμεσο απο το μαθηματικο (επειδη τωρα πεθαινω σε διαβασμα αν διαβαζω μεχρι τα 28 μου και μετα παω και φανταρος θα μου σαλεψει...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Τι απαντατε ολοι σεις εφοσον δεν γνωριζετε.Σου λεω εγω που ειμαι φοιτητης του μαθηματικου κανουμε JAVA.
Oτι αποριες εχεις υπαρχει το site (για μαθηματικο αθηνας) https://noether.math.uoa.gr/ (δες εκει που λεει προπτυχιακα μαθηματα)
Εχουμε και φορουμ στη περιπτωση που δεν θα σε καλυψει το σαιτ https://forum.math.uoa.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Τι απαντατε ολοι σεις εφοσον δεν γνωριζετε.Σου λεω εγω που ειμαι φοιτητης του μαθηματικου κανουμε JAVA.
Oτι αποριες εχεις υπαρχει το site (για μαθηματικο αθηνας) https://noether.math.uoa.gr/ (δες εκει που λεει προπτυχιακα μαθηματα)
Εχουμε και φορουμ στη περιπτωση που δεν θα σε καλυψει το σαιτ https://forum.math.uoa.gr/
Καταρχάς δεν χρειάζεται να μας προσβάλλεις.Αν αναφέρεσαι σε μένα σου λέω ότι γνωρίζω.Μπορεί να μην σπουδάζω μαθηματικό αλλά για μια περίοδο σκεφτόμουνα να το δηλώσω και έψαχνα πληροφορίες.Στο μαθηματικό Θεσ/νίκης όντως κάνουν fortran ή C.Δες εδώ.Στο Α' εξάμηνο γράφει ότι διδάσκοντε fortran ή C++.Διαφέρει το πρόγραμμα σπουδών από σχολή σε σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Τι απαντατε ολοι σεις εφοσον δεν γνωριζετε.Σου λεω εγω που ειμαι φοιτητης του μαθηματικου κανουμε JAVA.
Μόνο Java κάνετε; Μούφες είστε.

Στο Μαθηματικο Ηρακλείου κάνουν στα σίγουρα κάνουν και matlab ( καθόμουν και "βοηθούσα" κάτι παιδιά σε κάτι εργασίες τους )

Fortran μετά είναι άλλη γλώσσα-μούμια που χρησιμοποιούν για μαθηματικά.

Γενικά ανάλογα με το επιλογής που θα πάρεις μπορείς να έχεις πολλές γλώσσες, αλλα για μαθηματικά θα κάνεις fortran ή/και matlab/maple/mathematica και παίζει και κανένα ψευτομάθημα για C ή Java έτσι για να λέτε οτι ξέρετε και υπολογιστές.
-----------------------------------------
καταρχιν ευχαριστω για την προσπαθεια που κανετε να με εξυπηρετησετε
το σκεφτηκα αυτο με τα μεταπτυχιακα! δεν λεω καλα ειναι αλλα δεν γινεται να πιασεις δουλεια μετα τα 30 :D
ρωτουσα για κατι αμεσο απο το μαθηματικο (επειδη τωρα πεθαινω σε διαβασμα αν διαβαζω μεχρι τα 28 μου και μετα παω και φανταρος θα μου σαλεψει...)

Αν θες να κάνεις κάτι σχετικό με υπολογιστές, πήγαινε σε σχολή πληροφορικής/επιστήμης υπολογιστών/ήμμυ. Κρίμα να σπαταλήσεις το μεταπτυχιακό σου σε κάτι που απο άλλη σχολή έρχεται μέσα στο "κυρίως πακέτο" (χώρια που σε τέτοια σχολή θα το μάθεις σίγουρα καλά και δεν θα τρέχεις μετά να καλύψεις _τόσα_ κενά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εμεις στο φυσικο στο ηρακλειο κανουμε και java, c, c++, fortran... καποια ειναι επιλογης βεβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Εμεις στο φυσικο στο ηρακλειο κανουμε και java, c, c++, fortran... καποια ειναι επιλογης βεβαια.

Έχετε μάθημα επιλογής προγραμματισμό να φανταστώ;
Εμείς κάνουμε τα παραπάνω (εκτός απο τη fortran που πραγματικά δεν την έχουμε αγγίξει πουθενά) σε δυο έτη.

Αλλα που σας βασανίζουν με c++; Κακόμοιρα παιδάκια :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Μόνο Java κάνετε; Μούφες είστε.
Δεν φτανει που παραπληροφορείς τον κοσμο μας βριζεις και απ' πανω .Κατα τα αλλα συμφωνω μαζι σου και θα προσθετα σκεψου πρωτα το προπτυχιακο , περπατα σε αυτη την κατευθυνση και μετα απο καιρο βλεπεις.
Λολ κιόλας εγινες 30 και πηγες στρατο , μη σκεφτεσαι τοσο μακρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Δεν φτανει που παραπληροφορείς τον κοσμο μας βριζεις και απ' πανω .Κατα τα αλλα συμφωνω μαζι σου και θα προσθετα σκεψου πρωτα το προπτυχιακο , περπατα σε αυτη την κατευθυνση και μετα απο καιρο βλεπεις.
Λολ κιόλας εγινες 30 και πηγες στρατο , μη σκεφτεσαι τοσο μακρια

Είσαι φοιτητής του Μαθηματικού Ηρακλείου;

Αν ναι ξέρεις τον οδηγών σπουδών σου;

Σίγουρα αυτές τις δύο γλώσσες που είπα τις κάνουνε.
(Φοιτητής δεν είμαι στο τμήμα αλλα έχω συμμαθητή που αποφοίτησε φέτος και με τροφοδοτεί με κάποιες πληροφορίες, αν και την matlab τους την έχω βιώσει προσωπικά)

Αλλα σε καμία περίπτωση δεν μπορείς να πεις οτι με ένα μάθημα "Εισαγωγή στους Υπολογιστές" και "Προγραμματισμός" έχεις μάθει να χρησιμοποιείς
μια γλώσσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
και να ρωτησω...οταν λεμε κανετε προγραμματισμο και τετια..
κανετε κανονικα αλγοριθμους και αυτα ή για τα ματια του κοσμου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Γινεται προγραμματισμος χωρις αλγοριθμους?!Μια χαρα δουλεια γινεται , βεβαια οχι πολυ βαθια ουτε επιφανιακη , Μαθηματικο ειμαστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Έχετε μάθημα επιλογής προγραμματισμό να φανταστώ;
Εμείς κάνουμε τα παραπάνω (εκτός απο τη fortran που πραγματικά δεν την έχουμε αγγίξει πουθενά) σε δυο έτη.

Αλλα που σας βασανίζουν με c++; Κακόμοιρα παιδάκια :(



H c++ ειναι η επιλογης :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
κατι ασχετο
τι διαφορα εχουν τα εφαρμοσμενα απο τα θεωριτικα μαθηματικα?(το εχει σαν διαβαθμιση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.

000090

Νεοφερμένος

Ο 000090 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 67 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Μόνο Java κάνετε; Μούφες είστε.

Στο Μαθηματικο Ηρακλείου κάνουν στα σίγουρα κάνουν και matlab ( καθόμουν και "βοηθούσα" κάτι παιδιά σε κάτι εργασίες τους )

Fortran μετά είναι άλλη γλώσσα-μούμια που χρησιμοποιούν για μαθηματικά.

Γενικά ανάλογα με το επιλογής που θα πάρεις μπορείς να έχεις πολλές γλώσσες, αλλα για μαθηματικά θα κάνεις fortran ή/και matlab/maple/mathematica και παίζει και κανένα ψευτομάθημα για C ή Java έτσι για να λέτε οτι ξέρετε και υπολογιστές.
-----------------------------------------


Αν θες να κάνεις κάτι σχετικό με υπολογιστές, πήγαινε σε σχολή πληροφορικής/επιστήμης υπολογιστών/ήμμυ. Κρίμα να σπαταλήσεις το μεταπτυχιακό σου σε κάτι που απο άλλη σχολή έρχεται μέσα στο "κυρίως πακέτο" (χώρια που σε τέτοια σχολή θα το μάθεις σίγουρα καλά και δεν θα τρέχεις μετά να καλύψεις _τόσα_ κενά)


Μουφες που κανουν java? :mad: βαριεμε να αναλυω.. θα δεις σε μερικα χρονια τι θα ειναι η java οχι οτι τωρα δεν ειναι απλα για εμας εδω στο ελλαδα... ερχονται ολα κατω του -1... ουτε 0. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top