Πρακτική ΟΑΕΔ

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Εγώ θα έκανα πρακτική με ΕΣΠΑ, αλλά η επιχείρηση που πήγα ήθελε να πάω με ΟΑΕΔ, οπότε στα γρήγορα έκανα τα χαρτιά χωρίς πολλά πολλά (μεγάλη ιστορία)

Ήθελα να ρωτήσω. Η πληρωμή με ΟΑΕΔ, πως γίνεται; Κάθε μήνα, αναδρομικά στο τέλος; Πώς θα πληρωθώ εγώ; Γιατί μέχρι στιγμής κανείς δεν μου ζήτησε τραπεζικό λογαριασμό.
 

Στεφανος56

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 840 μηνύματα.
Καλημερα!Βρε παιδιά να ρωτήσω κάτι ;παίρνω επίδομα από τον ΟΑΕΔ και δεν έχει μπει του Ιουνίου ακόμα ;έχει συμβεί και σε άλλον ;έχω αγχωθεί ...
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Καλημέρα Στέφανε, αναφέρεσαι στα 400 ευρώ που η προθεσμία δήλωσης των στοιχείων IBAN ήταν μέχρι χθες 31/5;
 

Στεφανος56

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 840 μηνύματα.
Μάλλον ναι
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μα εμένα είναι καταχωρημένο αλλιώς πως μπαίνουν τα χρήματα ;
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Πότε «ανέβασες» τα στοιχεία σου στο σύστημα; Εντός 3 εργάσιμων ημερών γράφει στο διαδίκτυο πιστώνονται τα χρήματα, από τη στιγμή που θα βάλεις τα στοιχεία σου.
 

Στεφανος56

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 840 μηνύματα.
Μάλλον ναι
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μα εμένα είναι καταχωρημένο αλλιώς πως μπαίνουν τα χρήματα ;
Πότε «ανέβασες» τα στοιχεία σου στο σύστημα; Εντός 3 εργάσιμων ημερών γράφει στο διαδίκτυο πιστώνονται τα χρήματα, από τη στιγμή που θα βάλεις τα στοιχεία σου.
Εγώ δεν είμαι μακροχρόνιος άνεργος ....παίρνω το επίδομα εδώ και 2 μήνες αλλά τους άλλους δυο μήνες το πήρα κανονικά ...
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.

Στεφανος56

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 840 μηνύματα.
Σ
Στον κατάλογο υπάρχει το τηλέφωνο του ΟΑΕΔ, που αντιστοιχεί στην περιοχή που μένεις, υποθέτω θα μπορούν να σου απαντήσουν σίγουρα για το τι συμβαίνει.

ε ευχαριατωωωπ πολυ!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν το σηκώνουν και κάποιες φορές λέει ότι ο αριθμός δεν υπάρχει ενώ τις προάλλες το είχαν σηκώσει ...και με μια φιλη μου που παίρνει το απλό επίδομα το ίδιο συμβαίνει...δεν έχουν μπει τα χρήματα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν το σηκώνουν και κάποιες φορές λέει ότι ο αριθμός δεν υπάρχει ενώ τις προάλλες το είχαν σηκώσει ...και με μια φιλη μου που παίρνει το απλό επίδομα το ίδιο συμβαίνει...δεν έχουν μπει τα χρήματα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Στον κατάλογο υπάρχει το τηλέφωνο του ΟΑΕΔ, που αντιστοιχεί στην περιοχή που μένεις, υποθέτω θα μπορούν να σου απαντήσουν σίγουρα για το τι συμβαίνει.

[/Δεν το σηκώνουν και κάποιες φορές λέει ότι ο αριθμός δεν υπάρχει ενώ τις προάλλες το είχαν σηκώσει ...και με μια φιλη μου που παίρνει το απλό επίδομα το ίδιο συμβαίνει...δεν έχουν μπει τα χρήματα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
΄Οποιος καλός άνθρωπος έχει κάνει πρακτική μέσω ΟΑΕΔ και ξέρει σίγουρα, ας πει πώς λειτουργεί το σύστημα και ένα-ένα τα βήματα που πρέπει ν΄ακολουθηθούν.
Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου μ΄αυτό το θέμα και έχω μια φίλη στο Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής η οποία επείγεται για πληροφορίες.

΄Οποιος καλός άνθρωπος έχει κάνει πρακτική μέσω ΟΑΕΔ και ξέρει σίγουρα, ας πει πώς λειτουργεί το σύστημα και ένα-ένα τα βήματα που πρέπει ν΄ακολουθηθούν.
Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου μ΄αυτό το θέμα και έχω μια φίλη στο Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής η οποία επείγεται για πληροφορίες.

Τελικά μέσω ΟΑΕΔ μπορούν να κάνουν πρακτική μόνο όσοι φοιτητές των πρώην ΤΕΙ έχουν κάνει υπεύθυνη δήλωση ότι επιθυμουν να πάρουν πτυχίο ΤΕΙ (εξάμηνη πρακτική).
΄Οσοι πάρουν πτυχίο Πανεπιστημίου μόνο μέσω ΕΣΠΑ (δίμηνη πρακτική).
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top