Ποιότητα των σπουδών στο τμήμα Ψυχολογίας Ιωαννίνων

ValiArg

Νεοφερμένος

Η ValiArg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπερα σας !
Σπουδάζω ψυχολογια στο τμήμα ψυχολογίας Ρεθύμνου.
Η σχολή είναι πολύ καλή παρ όλο που ήταν πρώτη μ επιλογή το Ρέθυμνο επιθυμώ να κάνω μεταγραφή στα Ιωάννινα που είναι πιο κοντά στο σπίτι μου.
Μήπως γνωριζετε το βαθμό δυσκολίας του τμήματος Ιωαννίνων ,την οργάνωση και την ποιότητα του γενικά ;
 

margik

Νεοφερμένος

Η margik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ψυχολογίας ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Δεν γνωρίζω για το τμήμα των Ιωαννίνων,συνάδελφε,αλλά θα σου πω ότι το Πανεπιστήμιο Κρήτης και ειδικά το τμήμα Ψυχολογίας θεωρείται κορυφή!Και διεθνώς και πανελλαδικά-ειδικά στη Νευροψυχολογία!(Κλαψ.Αυτό ήθελα αλλά ας όψεται η Αθήνα και η ακρίβεια).Γνώμη μου:συνέχισε Κρήτη αν κι εφόσον δεν υπάρχουν λόγοι υγείας,οικονομικοί κτλπ. που θες να είσαι πιο κοντά στα Γιάννενα.
 

ValiArg

Νεοφερμένος

Η ValiArg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Δεν γνωρίζω για το τμήμα των Ιωαννίνων,συνάδελφε,αλλά θα σου πω ότι το Πανεπιστήμιο Κρήτης και ειδικά το τμήμα Ψυχολογίας θεωρείται κορυφή!Και διεθνώς και πανελλαδικά-ειδικά στη Νευροψυχολογία!(Κλαψ.Αυτό ήθελα αλλά ας όψεται η Αθήνα και η ακρίβεια).Γνώμη μου:συνέχισε Κρήτη αν κι εφόσον δεν υπάρχουν λόγοι υγείας,οικονομικοί κτλπ. που θες να είσαι πιο κοντά στα Γιάννενα.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου συνάδελφε !
Όντως το τμήμα ψυχολογίας Κρήτης έχει εξαίρετους καθηγητές με εμπειρία και μεράκι για αυτό που κάνουν.
Ο λόγος που σκέφτομαι την μεταγραφή στα Ιωάννινα είναι περισσοτερο επειδή θα είναι και μια οικονομική ανάσα για εμένα και την οικογεινεια μου.
Προσπάθησα να μπω στη εστια φέτος αλλά δίνουν περισσότερο προτεραιότητα στα κοινωνικά κριτήρια ,ενώ στα Ιωάννινα στα οικονομία.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top