Ποιο δώρο θα σας συγκινούσε;

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,854 μηνύματα.
Καλησπέρα! Ξεκίνησα να φτιάχνω δικά μου κοσμήματα με ασήμι 925. Έφτιαξα ένα δαχτυλίδι πολύ ιδιαίτερο για μια γυναίκα που σημαίνει πολλά για εμένα. Αλλά πιστεύω ότι είναι πολύ συχνό δώρο και θέλω μαζί με αυτό και κάτι άλλο, κάτι που θα την συγκινούσε πολύ. Εσάς (κυρίως τις γυναίκες) τι είδους δώρο θα σας συγκινούσε πολύ? Ίσως κάτι δυσεύρετο? Κάτι φτιαγμένο μόνο για εσάς?
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,854 μηνύματα.
Καλησπέρα! Ξεκίνησα να φτιάχνω δικά μου κοσμήματα με ασήμι 925. Έφτιαξα ένα δαχτυλίδι πολύ ιδιαίτερο για μια γυναίκα που σημαίνει πολλά για εμένα. Αλλά πιστεύω ότι είναι πολύ συχνό δώρο και θέλω μαζί με αυτό και κάτι άλλο, κάτι που θα την συγκινούσε πολύ. Εσάς (κυρίως τις γυναίκες) τι είδους δώρο θα σας συγκινούσε πολύ? Ίσως κάτι δυσεύρετο? Κάτι φτιαγμένο μόνο για εσάς?
Όποιον και να ρώτησα, όλοι λένε λουλουδικά. Αλλά δεν νομίζω ότι είναι και το τέλειο δώρο, ούτως ή άλλως φθείρεται κατευθείαν. Θέλω κάτι που να μείνει για πάντα
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,819 μηνύματα.
Μπορεί να είναι μια χειροτεχνία όπως είπες, δική σου.
Εγώ από την άλλη σαν άντρας (sorry για το στερεότυπο), ακόμα και σε φίλες παίρνω χρήσιμα προιόντα τεχνολογίας (πχ καλά ακουστικά ψείρες, κάρτα μνήμης για κινητό, ποντίκι υπολογιστή, καλά ηχεία για υπολογιστή - laptop κτλ). Κάτι που θα χρησιμοποιούν πολύ τακτικά και θα βελτιώσει την καθημερινή τους εμπειρία.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,854 μηνύματα.
Μπορεί να είναι μια χειροτεχνία όπως είπες, δική σου.
Εγώ από την άλλη σαν άντρας (sorry για το στερεότυπο), ακόμα και σε φίλες παίρνω χρήσιμα προιόντα τεχνολογίας (πχ καλά ακουστικά ψείρες, κάρτα μνήμης για κινητό, ποντίκι υπολογιστή, καλά ηχεία για υπολογιστή - laptop κτλ). Κάτι που θα χρησιμοποιούν πολύ τακτικά και θα βελτιώσει την καθημερινή τους εμπειρία.
Θέλω κάτι συμβολικό, κάτι που δεν θα της το δώσει ποτέ κανείς ❤️
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,819 μηνύματα.

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Laser αποτρίχωσης. Πληρωμένο για όλες τις συνεδρίες σε ολο το σώμα. Θείο δώρο.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,854 μηνύματα.

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Καλησπέρα! Ξεκίνησα να φτιάχνω δικά μου κοσμήματα με ασήμι 925. Έφτιαξα ένα δαχτυλίδι πολύ ιδιαίτερο για μια γυναίκα που σημαίνει πολλά για εμένα. Αλλά πιστεύω ότι είναι πολύ συχνό δώρο και θέλω μαζί με αυτό και κάτι άλλο, κάτι που θα την συγκινούσε πολύ. Εσάς (κυρίως τις γυναίκες) τι είδους δώρο θα σας συγκινούσε πολύ? Ίσως κάτι δυσεύρετο? Κάτι φτιαγμένο μόνο για εσάς?
Instructions unclear! Δώσε μας πάρα πάνω λεπτομέρειες. Είναι μια γυναίκα που δουλεύει πολύ και κουράζεται; Κανε της δώρο μια μέρα σε σπα, χαμαμ, μασάζ ότι προτιμάει. Δεν νομίζω να μπορεί να σου δώσει κανένας σοβαρή απάντηση. Σκέψου εσυ ποια είναι και τι κάνει στη ζωή της και δωσε της κάτι που δείχνει ότι τη σκέφτεσαι και έκτιμας τον κόπο της.

ΥΓ. Όταν πήγαινα ακόμα σχολείο με το αγόρι μου ήμασταν συμμαθητές και μιλούσαμε με χαρτιά μέσα στην τάξη τα οποία μου τα έκανε καραβάκι και μου τα πετούσε.
Ε σε μια επετειο μου πήρε δώρο κολιε με ένα ασημένιο και καλα χάρτινο καραβάκι. Μαλακια δώρο αλλά εγώ συγκινήθηκα. αυτό που θέλω να πω είναι ότι σημασία έχει το ότι την σκέφτεσαι και οχι τι θα της πάρεις.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Έλα ρε, σοβαρά ρωτάω 😂

Που να ήξερες το βάσανο της @Eclipse :P

Ε σε μια επετειο μου πήρε δώρο κολιε με ένα ασημένιο και καλα χάρτινο καραβάκι. Μαλακια δώρο αλλά εγώ συγκινήθηκα. αυτό που θέλω να πω είναι ότι σημασία έχει το ότι την σκέφτεσαι και οχι τι θα της πάρεις.

Έλα μωλέ, μαλακία δώρο εσύ.. :laugh: Δεν σου αρέσουν τα κολιέ; Νομίζω ότι δίνουν άλλο σεξαπίλ σε μια γυναίκα άλλο αν η γενική τάση της μόδας τείνει να δείχνει τη γυναίκα ως ουδέτερο φύλο με την απομίμηση ανδρικής ενδυμασίας και φυσικά με χωρίς καμπύλες (βάζοντας τον κόσμο να κάνει δίαιτες). Όταν λες ότι συγκινήθηκες; Έβαλες τα κλάματα; :cool:
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Που να ήξερες το βάσανο της @Eclipse :P



Έλα μωλέ, μαλακία δώρο εσύ.. :laugh: Δεν σου αρέσουν τα κολιέ; Νομίζω ότι δίνουν άλλο σεξαπίλ σε μια γυναίκα άλλο αν η γενική τάση της μόδας τείνει να δείχνει τη γυναίκα ως ουδέτερο φύλο με την απομίμηση ανδρικής ενδυμασίας και φυσικά με χωρίς καμπύλες (βάζοντας τον κόσμο να κάνει δίαιτες). Όταν λες ότι συγκινήθηκες; Έβαλες τα κλάματα; :cool:
Να το και το κοινωνικό μήνυμα. Μαλακια δώρο το καραβάκι. Για εκείνη την ηλικία καλό. Τώρα δεν φοριέται. Πώς το λεμε στα ελληνικά δεν ξέρω… I was emotionally touched
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,854 μηνύματα.
Ας πούμε, αν σας έγραφαν ένα ωραίο στιχάκι ή ολόκληρο ποίημα (όχι κριντζ😂) θα σας συγκινούσε?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top