Ποιοι σπουδάζουν Αγγλία και σε ποιον τομέα;

cosmopolitan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosmopolitan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Σπουδάζει κανείς αγγλία απο δω μέσα άραγε; κυρίως σε προπτυχιακο επίπεδο:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hidd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hidd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 246 μηνύματα.
Σπουδάζει κανείς αγγλία απο δω μέσα άραγε; κυρίως σε προπτυχιακο επίπεδο:hmm:

Εγω σπουδαζω Σκωτια (Πανεπιστημιο του Εδινβουργου) πρωτο ετος. Ειχα ως δευτερη επιλογη (insurance choice) πανεπιστημιο στην Αγγλια ( KCL) . Εγινα δεκτος μεσα απο πανελληνιες + IELTS .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana_Era

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ariana_Era αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Εγω σπουδαζω στην Αγγλια οικονομικα (Πανεπιστημιο του Μπράιτον) πρώτο ετος και ειναι πολυ ωραια και σαν πολη και σαν πανεπιστημιο. Και εγω εδωσα πανελληνιες και IELTS, γιατι δεν αναγνωριζαν το proficiency του Μίσιγκαν. Κανεις αλλος? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.Quantum

Δραστήριο μέλος

Ο Dr.Quantum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
:D

Δε θα δώσω πανελλήνιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • New Bitmap Image.jpg
    New Bitmap Image.jpg
    313.1 KB · Εμφανίσεις: 547
  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    141.4 KB · Εμφανίσεις: 548
Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
δεν ανοίγει το link..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikmil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Εγω σπουδαζω Σκωτια (Πανεπιστημιο του Εδινβουργου) πρωτο ετος. Ειχα ως δευτερη επιλογη (insurance choice) πανεπιστημιο στην Αγγλια ( KCL) . Εγινα δεκτος μεσα απο πανελληνιες + IELTS .

Τα πανεπιστήμια της Αγγλίας δεν απαιτούν A-levels?Ρωτάω γιατί και εγώ ενδιαφέρομαι για Αγγλία αλλά γνωρίζω ότι πρέπει να έχω 2-3 A-levels για να έχω ελπίδες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.Quantum

Δραστήριο μέλος

Ο Dr.Quantum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Εξαρτάται το πανεπιστήμιο. Άλλα δέχονται και απολυτήριο με πανελλήνιες για εισαγωγή στο πρώτο έτος σπουδών. Υπάρχουν και κάποια που μάλλον αποτελούν εξεραίσεις που δε ζητούν, άλλα ο γενικός κανόνας είναι πως για εισαγωγή στο πρώτο έτος σπουδών χρειάζεσαι πανελλήνιες.
Υπάρχει και η διαδικασία με το foundation που είναι άλλη ιστορία.

Πχ το Manchester για πρώτο έτος δε δέχεται απολυτήριο μόνο, θέλει και 2 A - levels.
Εμένα με δέχτηκε όμως χωρίς πανελλήνιες για foundation το οποίο θα με οδηγήσει μετά από ένα χρόνο στο πρώτο έτος σπουδών που διαφορετικά για να μπω απευθείας θα χρειαζόταν να έχω απολυτήριο + 2 A - levels.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikmil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Ενδιαφέρον!Επίσης,έχω ακούσει ότι υπάρχουν είτε υποτροφίες,είτε φοιτητικά δάνεια που δίνονται.Είναι διαδεδομένα;Εννοώ,δίνονται σε μεγάλο μέρος των φοιτητών ή υπάρχουν συγκεκριμένα στενά κριτήρια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
τα μεταπτυχιακα προγραμματα στη Σκωτια δε χρηματοδοτουνται απο το κρατος, ετσι δεν ειναι? Γνωριζει κανεις σε τι ποσα ανερχονται τα διδακτρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.Quantum

Δραστήριο μέλος

Ο Dr.Quantum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Tα φοιτητικά δάνεια όσων αφορά τα δίδακτρα για Μεγάλη Βρετανία (πλήν Σκωτίας που πρακτικά είναι δωρεάν) δίνονται από την Student Finance και αν καλύπτεις κάποια κριτήρια είναι νομίζω σίγουρο πως το δικαιούσαι.
Για υποτροφίες δε γνωρίζω τίποτα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana_Era

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ariana_Era αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
ο γενικός κανόνας είναι πως για εισαγωγή στο πρώτο έτος σπουδών χρειάζεσαι πανελλήνιες.
Αυτό ισχυει ακόμη, αν θελεις να εισαχθεις κανονικα στο πανεπιστημιο και να ξεκινησεις απο το πρωτο ετος, χωρις καποιο προπαρασκευαστικο. Εγω εγινα δεκτη με απολυτηριο με παννεληνιες. Το θεωρουν πιο δυσκολο και γι'αυτο το θέτουν ως ορο. Ελαχιστα πανεπιστημια σε δεχονται κατευθειαν στο πρωτο ετος χωρις να χρειαστει να δωσεις παννεληνιες και δεν ειναι και τα πιο περιζητητα απ'οτι καταλαβαινεις.

Πχ το Manchester για πρώτο έτος δε δέχεται απολυτήριο μόνο, θέλει και 2 A - levels.
Εμένα με δέχτηκε όμως χωρίς πανελλήνιες για foundation το οποίο θα με οδηγήσει μετά από ένα χρόνο στο πρώτο έτος σπουδών που διαφορετικά για να μπω απευθείας θα χρειαζόταν να έχω απολυτήριο + 2 A - levels.
Οι πανελλήνιες οι δικες μας ειναι τα αντοιστοιχα A levels τα δικα τους και εμενα συγκεκριμενα μου ζητησαν ταδε βαθμο στο μαθημα κατευθυνσης. Οταν κανεις την εγγραφη σου, μετα που εχεις γινει δεκτος, δεν θα δεις πουθενα να αναφερει απολυτηριο. Η αντιστοιχια των A levels ειναι οι παννελαδικες. Κανοντας ενα χρονο foundation θα βοηθησει αρκετα, αλλα δεν βλεπω το λογο εαν μπορεις να εισαχθεις κατευθειαν στο πρωτο ετος γιατι να μην γλυτωσεις τον ενα επιπλεον χρονο (zero year) οπως το λενε και στην Αγγλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sail Beg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sail Beg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
@Ariana
Αν θες μπορείς να μου πείς με τί βαθμό απολυτηρίου έγινες δεκτή στο τμήμα οικονομικών,γιατί μου πέρναγε και μένα μια περίοδο από το κεφάλι η Αγγλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana_Era

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ariana_Era αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
@Ariana
Αν θες μπορείς να μου πείς με τί βαθμό απολυτηρίου έγινες δεκτή στο τμήμα οικονομικών,γιατί μου πέρναγε και μένα μια περίοδο από το κεφάλι η Αγγλία.

Ναι, βαθμος απολυτηριου 18,3 με πανελληνιες, αλλα γενικά ο ορος τους ηταν να ειναι πανω απο 18. Επισης ζητησαν μαθηματικα απο 16 και πανω και αρχες οικονομικης θεωριας απο 17 και πανω. Ελπιζω να βοηθησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.Quantum

Δραστήριο μέλος

Ο Dr.Quantum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Αυτό ισχυει ακόμη, αν θελεις να εισαχθεις κανονικα στο πανεπιστημιο και να ξεκινησεις απο το πρωτο ετος, χωρις καποιο προπαρασκευαστικο. Εγω εγινα δεκτη με απολυτηριο με παννεληνιες. Το θεωρουν πιο δυσκολο και γι'αυτο το θέτουν ως ορο. Ελαχιστα πανεπιστημια σε δεχονται κατευθειαν στο πρωτο ετος χωρις να χρειαστει να δωσεις παννεληνιες και δεν ειναι και τα πιο περιζητητα απ'οτι καταλαβαινεις.


Οι πανελλήνιες οι δικες μας ειναι τα αντοιστοιχα A levels τα δικα τους και εμενα συγκεκριμενα μου ζητησαν ταδε βαθμο στο μαθημα κατευθυνσης. Οταν κανεις την εγγραφη σου, μετα που εχεις γινει δεκτος, δεν θα δεις πουθενα να αναφερει απολυτηριο. Η αντιστοιχια των A levels ειναι οι παννελαδικες. Κανοντας ενα χρονο foundation θα βοηθησει αρκετα, αλλα δεν βλεπω το λογο εαν μπορεις να εισαχθεις κατευθειαν στο πρωτο ετος γιατι να μην γλυτωσεις τον ενα επιπλεον χρονο (zero year) οπως το λενε και στην Αγγλια.

Τα 3 πανεπιστήμια που ήθελα περισσότερο ήταν τα: Manchester, Durham, Edinburgh.
Τα 2 πρώτα δε δέχονται σκέτες πανελλήνιες. Ζητάνε απολυτήριο + 2 - Α levels για εισαγωγή στο πρώτο έτος.
Θα μπορούσα να ποντάρω στο Εδιμβούργο λοιπόν με πανελλήνιες, άλλα θα ήταν πολύ παρακινδυνευμένη κίνηση, μιλάμε για Εδιμβούργο :P

Συνεπώς, μετά από επικοινωνία το καλοκαίρι με τα πανεπιστήμια, μου είπαν πως για το foundation δε χρειάζομαι πανελλήνιες (ποτέ δε πήρα ξεκάθαρη απάντηση) και αποφάσισα με σχετική σιγουριά να γλιτώσω και τα φροντιστήρια, και τις πανελλήνιες και να ποντάρω στο Μanchester και Durham που προσφέρουν foundation years και δε χρειάζονται πανελλήνιες όπως κατάλαβα (ξαναλέω ξεκάθαρη απάντηση ακόμα δεν έχω πάρει :P ).
Τελικά το Durham με απέρριψε, και το Manchester μου έκανε το παραπάνω όφερ, χωρίς πανελλήνιες οριστικά πλέον όπως φαίνεται από το mail.

Για να πω την αλήθεια η όλη ιστορία με το οτι δε θα δώσω πανελλήνιες ξεκίνησε επειδή δεν είχαν την οικονομική δυνατότητα να με στηρίξουν οι γονείς μου για φροντιστήριο αυτή τη χρονιά. Κάπως έτσι αποφάσισα ότι ίσως αυτή τη χρονιά δε θα μπορέσω να δώσω πανελλήνιες και θα δω πως πάει η χρονιά κτλ. Εεε τελικά είδα ότι χωρίς φροντιστήριο δε στρώνομαι μόνος μου για πανελλήνιες οπότε λεω ας κάνω αιτήσεις για Αγγλία χωρίς πανελλήνιες, και βλέπουμε κι εκεί. Ο,τι και να γίνει εμένα το αρχικό πλαν ήταν να δώσω του χρόνου πανελλήνιες και να δηλώσω Ελλάδα, Αγγλία, Ολλανδία, Σουηδία και ο,τι πετύχω. Τελικά έκατσε φέτος απ' ο,τι φαίνεται και σε μια από τις πρώτες επιλογές μου κιόλας. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Μπράβο φίλε μου.Συγχαρητήρια.Ετοιμάσου για Old Trafford ;-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.Quantum

Δραστήριο μέλος

Ο Dr.Quantum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Μπα, δεν ασχολούμαι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Τα 3 πανεπιστήμια που ήθελα περισσότερο ήταν τα: Manchester, Durham, Edinburgh.
Τα 2 πρώτα δε δέχονται σκέτες πανελλήνιες. Ζητάνε απολυτήριο + 2 - Α levels για εισαγωγή στο πρώτο έτος.
Θα μπορούσα να ποντάρω στο Εδιμβούργο λοιπόν με πανελλήνιες, άλλα θα ήταν πολύ παρακινδυνευμένη κίνηση, μιλάμε για Εδιμβούργο :P

Συνεπώς, μετά από επικοινωνία το καλοκαίρι με τα πανεπιστήμια, μου είπαν πως για το foundation δε χρειάζομαι πανελλήνιες (ποτέ δε πήρα ξεκάθαρη απάντηση) και αποφάσισα με σχετική σιγουριά να γλιτώσω και τα φροντιστήρια, και τις πανελλήνιες και να ποντάρω στο Μanchester και Durham που προσφέρουν foundation years και δε χρειάζονται πανελλήνιες όπως κατάλαβα (ξαναλέω ξεκάθαρη απάντηση ακόμα δεν έχω πάρει :P ).
Τελικά το Durham με απέρριψε, και το Manchester μου έκανε το παραπάνω όφερ, χωρίς πανελλήνιες οριστικά πλέον όπως φαίνεται από το mail.

Για να πω την αλήθεια η όλη ιστορία με το οτι δε θα δώσω πανελλήνιες ξεκίνησε επειδή δεν είχαν την οικονομική δυνατότητα να με στηρίξουν οι γονείς μου για φροντιστήριο αυτή τη χρονιά. Κάπως έτσι αποφάσισα ότι ίσως αυτή τη χρονιά δε θα μπορέσω να δώσω πανελλήνιες και θα δω πως πάει η χρονιά κτλ. Εεε τελικά είδα ότι χωρίς φροντιστήριο δε στρώνομαι μόνος μου για πανελλήνιες οπότε λεω ας κάνω αιτήσεις για Αγγλία χωρίς πανελλήνιες, και βλέπουμε κι εκεί. Ο,τι και να γίνει εμένα το αρχικό πλαν ήταν να δώσω του χρόνου πανελλήνιες και να δηλώσω Ελλάδα, Αγγλία, Ολλανδία, Σουηδία και ο,τι πετύχω. Τελικά έκατσε φέτος απ' ο,τι φαίνεται και σε μια από τις πρώτες επιλογές μου κιόλας. :clapup:

Εγω να ρωτησω κάτι άσχετο τωρα, χωρις επιθετικη η ειρωνική διαθεση, απλά μου έκανε εντυπωση... Είπες πως όλο αυτό με την Αγγλία ξεκινησε επειδη δεν ειχαν οι γονείς σου την δυνατοτητα να σε στηριξουν για φροντιστηριο... Και έχουν την δυνατότητα να σε στηριξουν για Αγγλία+δίδακτρα? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana_Era

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ariana_Era αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Τα 3 πανεπιστήμια που ήθελα περισσότερο ήταν τα: Manchester, Durham, Edinburgh.
Τα 2 πρώτα δε δέχονται σκέτες πανελλήνιες. Ζητάνε απολυτήριο + 2 - Α levels για εισαγωγή στο πρώτο έτος.
Θα μπορούσα να ποντάρω στο Εδιμβούργο λοιπόν με πανελλήνιες, άλλα θα ήταν πολύ παρακινδυνευμένη κίνηση, μιλάμε για Εδιμβούργο :P
Βασικα γνωριζω οτι η "ελιτ" των πανεπιστημιων δεν δεχεται απολυτηριο και θελει απαραιτητως A levels, και το πανεπιστημιο του Εδιμβουργου μαλλον ανηκει σ'αυτη απ'ότι καταλαβα.

Τελικά το Durham με απέρριψε, και το Manchester μου έκανε το παραπάνω όφερ, χωρίς πανελλήνιες οριστικά πλέον όπως φαίνεται από το mail.
Συγχαρητηρια τοτε για το Μαντσεστερ, επειδη ειδα το μαιλ, να ξερεις οτι σχετικα με το IELTS το 5,5 που ζητανε ειναι ευκολο να το γραψεις, οποτε καλη επιτυχια απ'έδω και περα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edinCFC

Νεοφερμένος

Ο edinCFC αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Βασικα γνωριζω οτι η "ελιτ" των πανεπιστημιων δεν δεχεται απολυτηριο και θελει απαραιτητως A levels, και το πανεπιστημιο του Εδιμβουργου μαλλον ανηκει σ'αυτη απ'ότι καταλαβα.

Επειδή τυχαίνει να σπουδάζω στο Πανεπιστήμιο του Εδιμβούργου τα πράγματα είναι απλά "Τhis is Scotland" που λένε και εδώ.
Οι Σκωτσέζοι γενικότερα είναι πολύ πιο φιλοευρωπαίοι σε σχέση με τους Άγγλους γι' αυτό και είναι πολύ ανοιχτοί σε ξένους μαθητές (δεν τους υποχρεώνουν να δώσουν τις δικιές τους εξετάσεις). Η Σκωτία δε έχει ένα διαφορετικό σύστημα από την Αγγλία, παρόμοιο με τα A-levels αλλά ξεχωριστό οπότε λογικό είναι να μην σε υποχρεώσουν να δώσεις A-levels. Άλλα παραδείγματα που δείχνουν ότι μιλάμε για δυο διαφορετικά εκπαιδευτικά συστήματα είναι ότι εδώ τα προγράμματα bachelor είναι 4 χρόνια ενώ στην Αγγλία 3 και ότι για τους Ευρωπαίους πολίτες δεν υπάρχουν δίδακτρα :)
Πάντως επειδή πράγματι και πάντα σύμφωνα με τα Rankings το Εδιμβούργο ανήκει στην ελίτ σε καμία περίπτωση δεν μπορείς να μπεις με απολυτήριο μόνο, αλλά χρειάζονται και Πανελλήνιες, όπως μου ζήτησαν και εμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mag94

Νεοφερμένος

Η Mag94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Παιδιά θα ήθελα την βοήθεια σας!! Εγώ ήμουν τεχνολογική κατεύθυνση και θέλω να σπουδάσω στην αγγλία Εργοθεραπεία. Όμως όλα τα πανεπιστήμια ζητάνε βιολογία. Ξέρετε αν μετράει η Βιολογία γενικής παιδείας που έδωσα στις πανελληνιες??????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top