Ποια είναι η σχέση σας με τον/την νονό/α σας;

Appolon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Appolon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
ποια ειναι η σχεση με τους νονους σας;
μεχρι ποσο ετων σας εφερναν λαμπαδα και δωρα;
συνεχιζουν;
εμενα ο δικος μου οταν ημουν 2 ετων εφυγε σε αλλη χωρα και ολα τα δωρα σταματησαν στα 5
στα 89 που ημουν ειχαμε μια επικοινωνια και τοτε μου εστειλε αλλη μια φορα εκ τοτε δεν ξανακουσα γι αυτον:laugh:
περυσι του εστειλα μια καρτα αλλα δεν μου απαντησε ποτε...
 

Appolon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Appolon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
αλλες εμπειριες;
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,378 μηνύματα.
αλλες εμπειριες;
Αφού κόφτεσαι τόσο θα σου απαντήσω και γω :P

Κάθε χρόνο, ακόμα και φέτος, μου στέλνει δώρα Χριστουγέννα, Πάσχα, στα Γενέθλια και στη γιορτή μου. Από άποψη επικοινωνίας δεν μπορώ να πω ότι έχουμε τρομερή, τα τυπικά μόνο και από κοντά τελευταία φορά την είδα πριν δύο με τρία χρόνια δε θυμάμαι ακριβώς.
 

georgia1213

Δραστήριο μέλος

Η georgia1213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 510 μηνύματα.
ερχοταν 2 φορες τον χρονο με δωρα πασχα και χριστουγεννα
οταν παντρευτηκε πηγε σε αλλη πολη κι απο τοτε μου εστελνε ταχυδρομικως μονο το πασχα(τοτε ημουν περιπου 13)
μολις αρχισε ο κορονοιος δεν μου ξαναστειλε απλα με πηρε τηλεφωνο το 2020 και το 2021
φετος δεν υπηρξε επικοινωνια
ισως της τηλεφωνησω εγω
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,059 μηνύματα.
Δεν έχω βαπτισθεί, άρα δεν έχω νονό. Πρέπει να λυπηθώ για αυτό;

1650696691313.png
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,594 μηνύματα.
ποια ειναι η σχεση με τους νονους σας;
μεχρι ποσο ετων σας εφερναν λαμπαδα και δωρα;
συνεχιζουν;
εμενα ο δικος μου οταν ημουν 2 ετων εφυγε σε αλλη χωρα και ολα τα δωρα σταματησαν στα 5
στα 89 που ημουν ειχαμε μια επικοινωνια και τοτε μου εστειλε αλλη μια φορα εκ τοτε δεν ξανακουσα γι αυτον:laugh:
περυσι του εστειλα μια καρτα αλλα δεν μου απαντησε ποτε...
Εχω να τον δω απο το δημοτικο .Δωρο δεν μου εχει παρει ποτε.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Από τη βάφτιση μου και μετά καμία απολύτως !!! Σαν παιδί με στεναχώρησε πολύ πλέον δε με απασχολεί!!!
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,640 μηνύματα.
Είχα δύο νονές, οι οποίες βέβαια δεν επιλέχθηκαν ακριβώς από τους γονείς μου αλλά από εξωτερικές πιέσεις, η μία έτσι όπως ήρθε στη βάπτιση μου έτσι εξαφανίστηκε και η δεύτερη μέχρι τα 13 μου περίπου ήταν τυπική, μετά εξαφανίστηκε εν τελώς.

Κοινώς, 0/2. Όχι ότι περιμένω προφανώς λαμπάδα στα 20 μου χρόνια αλλά τουλάχιστον θα ήθελα μία τυπική καλή σχέση με νονό/νονά.
 

Natsuko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Natsuko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Από τότε που έκανε τα δικά του παιδιά με έχει ξεχάσει τελείως. Χρόοονια τώρα, καμία 20ρια +++.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Δεν έχω. :shifty: Γενικά από μικρός δεν μου άρεσαν τα δώρα γιατί μου θυμίζουν λίγο κατάσταση μαυσωλείου. Πιστεύω ότι η αγάπη δείχνεται με άλλους τρόπους π.χ. ένα γράμμα, ένα τηλεφώνημα ευχών. Απλά πράγματα που γεμίζουν τη ζωή από το να πάει και να μου φέρει λαμπάδα με δεμένο τρακτέρ από το Jumbo made in China. Ακόμη και ανθρωπιστικά να το δούμε, οι άνθρωποι που το έφτιαξαν αυτό έχουν ημερομίσθιο 0.20 δολλάρια. Μεγαλώνοντας με αηδιάζει ως σκέψη. Το μήνυμα του χριστιανισμού; Βασανίστε άλλους ανθρώπους για να γιορτάσουμε το πανανθρώπινο μήνυμα της Ανάστασης;
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Τυγχάνει αμφότεροι νονοί μου να είναι συγχρόνως και θείοι μου, επομένως έχουμε υπερ το δέον καλές σχέσεις. Ενδεικτικά, ο νονός μου με έχει πάρει ουκ ολίγες φορές μαζί στην δουλειά του(+διακοπές με την οικογένεια του), ενώ η νονά μου με επισκέπτεται, παρά την απόσταση (1.5 ώρα), μια φορά τον μήνα.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,378 μηνύματα.
ναι πιστευα οτι ο διας ειναι πολυ της θρησκειας επειδη τον βλεπω πολυ τυπολατρη και συνηθως τετοια ατομα ειναι της θρησκειας
Σε καλό σου βρε Ευκλείδη με έκανες και γέλασα. Νόμιζα ότι τρόλαρες πριν :hehe:
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
Top