Πληροφορίες σχετικά με τις αεροπορικές πτήσεις

Mitsarasss7

Νεοφερμένος

Ο Mitsarasss7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Καλησπέρα σε ολο το community,
Επειδή πάνε χρόνια που μπήκα σε αεροπλάνο τελευταία φορά (10+ χρονια πριν και πρό κρίσης οταν ήμουν στο δημοτικό) θέλω λίγο καθοδήγηση με το τι πρέπει να κάνω πριν πετάξω. Κλείνω εισιτήρια με την εταιρία επιλογής μου για ενα ταξιδάκι στο εσωτερικό σε μερικές ημέρες. Επειδή η διαμονή μου θα είναι μικρή θα πετάξω μονο με ενα σακ βουγιάζ το οποίο, σύμφωνα με την εταιρία, μπορώ να το πάρω μαζί μ εάν δεν ξεπερνάει τα 8 κιλά σε βάρος (και δεν θα τα ξεπερνάει). Εγώ όταν πάω στο αεροδρόμιο τι πρέπει να κάνω; Δηλαδή κοιτάω τους πίνακες και βρίσκω την πτήση μου και μετά απο εκεί τι γίνεται; Σημειωτέο οτι κάνω κράτηση εισιτηρίου online!

P.S.
Σρυ αν το ποστάρω σε λαθος thread αλλα δεν ξέρω που πρέπει να το ποστάρω
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα σε ολο το community,
Επειδή πάνε χρόνια που μπήκα σε αεροπλάνο τελευταία φορά (10+ χρονια πριν και πρό κρίσης οταν ήμουν στο δημοτικό) θέλω λίγο καθοδήγηση με το τι πρέπει να κάνω πριν πετάξω. Κλείνω εισιτήρια με την εταιρία επιλογής μου για ενα ταξιδάκι στο εσωτερικό σε μερικές ημέρες. Επειδή η διαμονή μου θα είναι μικρή θα πετάξω μονο με ενα σακ βουγιάζ το οποίο, σύμφωνα με την εταιρία, μπορώ να το πάρω μαζί μ εάν δεν ξεπερνάει τα 8 κιλά σε βάρος (και δεν θα τα ξεπερνάει). Εγώ όταν πάω στο αεροδρόμιο τι πρέπει να κάνω; Δηλαδή κοιτάω τους πίνακες και βρίσκω την πτήση μου και μετά απο εκεί τι γίνεται; Σημειωτέο οτι κάνω κράτηση εισιτηρίου online!

P.S.
Σρυ αν το ποστάρω σε λαθος thread αλλα δεν ξέρω που πρέπει να το ποστάρω
αν δεν εισαι νεος παπαχρηστ, θα πας εκει με το κωδικο της κρατησης σου, τη ταυτοτητά σου, να βγαλεις απο τα μηχανηματα το εισιτηριο και μετα περνας απο ελεγχο. Πρόσεχε στον έλεγχο μην έχει τίποτα περίεργο η τσαντα και σε δουμε στις ειδήσεις
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
Καλησπέρα σε ολο το community,
Επειδή πάνε χρόνια που μπήκα σε αεροπλάνο τελευταία φορά (10+ χρονια πριν και πρό κρίσης οταν ήμουν στο δημοτικό) θέλω λίγο καθοδήγηση με το τι πρέπει να κάνω πριν πετάξω. Κλείνω εισιτήρια με την εταιρία επιλογής μου για ενα ταξιδάκι στο εσωτερικό σε μερικές ημέρες. Επειδή η διαμονή μου θα είναι μικρή θα πετάξω μονο με ενα σακ βουγιάζ το οποίο, σύμφωνα με την εταιρία, μπορώ να το πάρω μαζί μ εάν δεν ξεπερνάει τα 8 κιλά σε βάρος (και δεν θα τα ξεπερνάει). Εγώ όταν πάω στο αεροδρόμιο τι πρέπει να κάνω; Δηλαδή κοιτάω τους πίνακες και βρίσκω την πτήση μου και μετά απο εκεί τι γίνεται; Σημειωτέο οτι κάνω κράτηση εισιτηρίου online!

P.S.
Σρυ αν το ποστάρω σε λαθος thread αλλα δεν ξέρω που πρέπει να το ποστάρω
τωρα βεβαια επεσες και στην περισταση του κορωνοιου.σε φυσιολογικες εποχες πηγαινες 2 με 2:30 ωρες πριν και εκοβες τα εισιτηρια.μετα πηγαινες στην αιθουσα αναμονης.απο κει ανεβαινες σε μια ραμπα και χτυπαγε ενα κουδουνι αν σε εντοπιζε οτι ειχες επικινδυνα εξαρτηματα πανω σου,επισης σε ψαχνανε και τσεπες κτλπ.ε και μετα εμπαινες στο αεροπλανο.τουλαχιστον εγω αυτα θυμαμαι
 

EliasKr

Νεοφερμένος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Τεχνολογίας Υπολογιστών Πατρών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Εάν χρειαστείς οτιδήποτε ή εχεις κάποια απορία σχετικά με τη διαδικασία όσο είσαι στο αεροδρόμιο ρωτά κάποιον εργαζόμενο εκεί. Είναι εκεί για να σε βοηθήσουν και θα κάνουν το καλύτερο δυνατό, ειδικά αν τους πεις πως είναι η πρώτη σου φορά μετά απο πολλά χρόνια θα καταλάβουν.

ΥΓ. Εισιτήρια μπορείς να βγάλεις όταν κανείς ηλεκτρονικό τσεκ-ιν και να τα εκτυπώσεις ή να τα έχεις στο κινητό. Βολεύει για να μην αγχώνεσαι στο αεροδρόμιο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top