Πανεπιστήμιο Λογιστικής ή Deree;

nimas91

Νεοφερμένος

Ο nimas91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Τι θα διαλέγατε στη θέση μου? Τ.Ε.Ι. Λογιστικής Πειραιά ή το οικονομικο τμήμα του Deree ??

Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Το δευτερο τι ειναι? Αυτο με το Deree?:what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
κολεγιο ειναι,και πολυ καλο μαλιστα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nimas91

Νεοφερμένος

Ο nimas91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Το Deree ειναι το Αμερικανικο κολεγιο οπως ονομαζεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Τοτε εγω σου λεω να πας εξω. Εγω αυτο θα εκανα. Αν φυσικα δεν εχεις προβλημα με την γλωσσα κ αν οι γονεις σου εχουν την οικονομικη δυνατοτητα να σε στειλουν εξω γιατι να μη πας? Αλλα να σε ρωτησω κατι αλλο ΕΣΥ κ μονο ΕΣΥ που πραγματικα θες να πας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nimas91

Νεοφερμένος

Ο nimas91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Κοίτα πραγματικά αυτό που δεν θέλω είναι να πάω σε ΤΕΙ διότι όλοι λένε πως δεν είναι καλά ! Τώρα απο την αλλη το Deree εχει το πρώτο όνομα στα τμήματα των οικονομικών...! Δεν ειμαι και 100% σιγουρος για το οτι εχω πληρη αναγνώριση οταν τελειωσω το Deree εεε και γιαυτο ψαχνωμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Κοίτα πραγματικά αυτό που δεν θέλω είναι να πάω σε ΤΕΙ διότι όλοι λένε πως δεν είναι καλά ! Τώρα απο την αλλη το Deree εχει το πρώτο όνομα στα τμήματα των οικονομικών...! Δεν ειμαι και 100% σιγουρος για το οτι εχω πληρη αναγνώριση οταν τελειωσω το Deree εεε και γιαυτο ψαχνωμε...


Μερικα ΤΕΙ ειναι καλυτερα και απο ΑΕΙ,εχεις διαβασει τα επαγγελματικα δικαιωματα η το λες επειδη απλα το εχεις ακουσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Πας καλα? ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΤΙΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ που λεει ο καθενας. Πιστεψε με σε καποια ΤΕΙ γινεται καλυτερη δουλεια κ απο τα ΑΕΙ πραγματικα...Καποια τει ειναι πολυ πολυ καλα κ δεν στο λεω επειδη κ εγω θελω ΤΕΙ. Τα τει ειναι μια χαρα. Τωρα εννοειτε πως αν καποιος εχει τελειωσει ενα ΤΕΙ π.χ. ΝΟσυλευτικης τοτε θα διοριστει πιο αργα απο καποιον που εχει τελειωσει το ΑΕΙ νοσυλευτικης. Αυτα παντα κατα την δικη μου γνωμη απο αυτα που εχω ψαξει κ απο αυτα που εχω ακουσει, καλα? Τωρα για το τμημα ΛΟγιστικης δεν ξερω αν ειναι καλο ΑΛΛΑ μην το υποβαθμιζεις επειδη ειναι τει. Κ αυτο που λες το Deree αν μετα εχει πληρης αναγνωριση σε αυτο συγνωμη αλλα εγω δεν μπορω να σε βοηθησω...Μακαρι καποιος να ξερει κ να σου πει..Παντος ψαξτο...
ΑΑΑΑ κ μη ξεχνας οτι εξω δεν θα εχεις την φοιτητικη ζωη που θα εχεις εδω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Το Deree είναι άριστο στην δουλειά του. Το τελείωσε η μητέρα μου και μου έχει πει τι γίνεται εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Εγώ ένα ξέρω,όσοι λένε ότι τα ΤΕΙδεν είναι καλά μάλλον δεν έχουν ιδέα από σχολές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alfisti

Νεοφερμένος

Ο alfisti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Οταν λες εχει το πρωτο ονομα στα οικονομικα τι ενοεις.Ποια οικονομικα?Δεν νομιζω να ισχυει αυτο.Παντως δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα για το deere αλλα τιποτα συγκεκριμενο.Το πιο πιθανο ειναι να ειναι φημες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tarx_12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tarx_12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
TEI
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

G!Ot@K/

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Κοίτα πραγματικά αυτό που δεν θέλω είναι να πάω σε ΤΕΙ διότι όλοι λένε πως δεν είναι καλά ! Τώρα απο την αλλη το Deree εχει το πρώτο όνομα στα τμήματα των οικονομικών...! Δεν ειμαι και 100% σιγουρος για το οτι εχω πληρη αναγνώριση οταν τελειωσω το Deree εεε και γιαυτο ψαχνωμε...


Εχω ακουσει οτι ειναι πανακριβο ομως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leo Killer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leo Killer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Παιδια, εγω χτες απο περιεργεια μπηκα στο σαιτ του Deree και επαθα πλακα. Λογικα θα ειναι παρα πολυ καλο σε επιπεδο μορφωσης, εχει πληρη αναγνωριση σε Ελλαδα και εξωτερικο και αποκτας ολα τα εφοδια για δουλεια. Ειναι αληθεια ολα αυτα? Οποιος ξερει απαντα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
Παιδια, εγω χτες απο περιεργεια μπηκα στο σαιτ του Deree και επαθα πλακα. Λογικα θα ειναι παρα πολυ καλο σε επιπεδο μορφωσης, εχει πληρη αναγνωριση σε Ελλαδα και εξωτερικο και αποκτας ολα τα εφοδια για δουλεια. Ειναι αληθεια ολα αυτα? Οποιος ξερει απαντα! :)

εχει πληρη αναγνωριση σε ελλαδα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
ΤΕΙ το συζητάμε...
αν έχεις λεφτά για "πέταμα" πήγαινε κανένα εξωτερικό, να ανοίξει και το μάτι σου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hvairline

Νεοφερμένος

Ο hvairline αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
αν έχεις λεφτά για "πέταμα" πήγαινε κανένα εξωτερικό, να ανοίξει και το μάτι σου..
Ισα ισα οταν πας εξωτερικο που γινεται πολυ καλυτερη δουλεια απότι εδω περα δεν "πετας" τα λεφτα σου.Πιστεψε με πιο πολυ πεταμα ειναι τα λεφτα που δινουν οι ελληνες για τα φροντιστηρια ,μονο και μονο για να περασουν σε ενα ΑΕΙ εδω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Ισα ισα οταν πας εξωτερικο που γινεται πολυ καλυτερη δουλεια απότι εδω περα δεν "πετας" τα λεφτα σου.Πιστεψε με πιο πολυ πεταμα ειναι τα λεφτα που δινουν οι ελληνες για τα φροντιστηρια ,μονο και μονο για να περασουν σε ενα ΑΕΙ εδω.

Συγκρίνεις τις γνώσεις των Ελλήνων αποφοίτων των καλών ΑΕΙ με των αποφοίτων του εξωτερικού; Πολύ χαμηλότερο το επίπεδο έξω, ειδικά στην Αγγλία που είναι 3ετής η φοίτηση. Όσοι πάνε έξω για μεταπτυχιακά, είναι δέκα σκάλες πάνω στις γνώσεις. Απλά εκεί έχουν υποδομές, που εδώ πραγματικά είναι μάυρα χάλια.

Αν θες οικονομικά, Deree. Δεν αναγνωρίζεται προς το παρόν, αλλά στον ιδιωτικό τομέα έχουν καλά κονέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
Ισα ισα οταν πας εξωτερικο που γινεται πολυ καλυτερη δουλεια απότι εδω περα δεν "πετας" τα λεφτα σου.Πιστεψε με πιο πολυ πεταμα ειναι τα λεφτα που δινουν οι ελληνες για τα φροντιστηρια ,μονο και μονο για να περασουν σε ενα ΑΕΙ εδω.

υποαρχουν πολυ καλα ΑΕΙ στην Ελλαδα...και το εξωτερικο δεν ειναι παντα ανωτερο...μην ακουτε εξωτερικο και θεωρειται δεδομενες τις καλυτερες συνθηκες,δεν ειναι ολα τα πανεπιστημια ακομα και αναπτυγμενων χωρων καλυτερα απ τα ελληνικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emvard

Νεοφερμένος

Ο emvard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Συγκρίνεις τις γνώσεις των Ελλήνων αποφοίτων των καλών ΑΕΙ με των αποφοίτων του εξωτερικού; Πολύ χαμηλότερο το επίπεδο έξω, ειδικά στην Αγγλία που είναι 3ετής η φοίτηση. Όσοι πάνε έξω για μεταπτυχιακά, είναι δέκα σκάλες πάνω στις γνώσεις. Απλά εκεί έχουν υποδομές, που εδώ πραγματικά είναι μάυρα χάλια.

Αν θες οικονομικά, Deree. Δεν αναγνωρίζεται προς το παρόν, αλλά στον ιδιωτικό τομέα έχουν καλά κονέ.

ΠΩΠΩ σαχλαμάρες. Είναι πολύ χαμηλότερο; αυτά τώρα ποιός τα λέει; εσύ και οι φίλοι σου; γιατί εγώ στις κατατάξεις βλέπω το αντίθετο. Γερμανία και Αγγλία που είναι 3 έτη σπουδές τα πανεπιστήμια τους βρίσκονται υψηλά σε κατάταξη.

Οι υποδομές φταίνε μόνο; ή ότι μαζεύουν τα καλύτερα μυαλά του κόσμου (μαθητές και καθηγητές);

Δεν μιλώ βέβαια για το Cambridge και την Οξφόρδη, UCL, LSE, Imperial. Αυτά είναι κορυφαία πανεπιστήμια του ΚΟΣΜΟΥ. Μιλάω για Bristol, Edinburgh, Durham, Exeter, Warwick, St Andrews, York.

Εάν ποτέ φτάσουμε στο επίπεδο αυτό, θα είμαστε ΟΚ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top