Πανελλαδικές λίγο πριν τελειώσω τη σχολή μου

hirasawayui

Νεοφερμένος

Ο hirasawayui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Του χρόνου τελειώνω με τη σχολή μου. Θα βρίσκομαι στο 4ο έτος και θα χω μόνο την πρακτική. Τον Ιούνιο (του χρόνου) θα μπορέσω να δώσω πανελλαδικές αν θέλω? Το ρωτάω με το εξής σκεπτικό: Ιούνιο τελειώνω πρακτική και τα αποτελέσματα βγαίνουν τον Ιούλιο (και επί της ουσίας τότε θα μπορώ να έχω και πτυχίο ή για την ακρίβεια τη βεβαίωση. Είναι σίγουρο αυτό, δεν θα χρωστάω ούτε μαθήματα ούτε τίποτα). Υποθέτοντας πως περνάω εκεί που θέλω, οι εγγραφές θα γίνουν τέλη Σεπτέμβρη, οπότε, οριακά δεν θα φοιτώ στην τωρινή μου σχολή. Όταν θα γραφτώ στη 2η σχολή, δεν θα φοιτώ παράλληλα και στην 1η.

Ξέρω, αρκετά περίεργη ερώτηση και μάλλον ΔΕΝ γίνεται, αλλά λέω μήπως καποιος/α γνωρίζει. Θα ρωτήσω και στη γραμματεία και ίσως και στο υπουργείο όταν έρθει η ώρα για να το σιγουρέψω.
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.
Γιατι να μην γινεται;
Απο τη στιγμη που θα εχεις ορκιστει (υποθετω τον ιουλιο?) κανονικοτατα μπορεις να γραφτεις στη νεα σου σχολη σεπτεμβρη-οκτωβρη, οποτε ειναο τελος παντων οι εγγραφες!

Πανελληνιες οποτε θελεις δινεις, το μονο "κωλυμα" ειναι να εχεις ηδη ορκιστει, πρωτου εγγραφεις στη νεα σου σχολη.

Πολυ καλη κινηση, ωστε να "γλιτωσεις" εναν χρονο.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
Του χρόνου τελειώνω με τη σχολή μου. Θα βρίσκομαι στο 4ο έτος και θα χω μόνο την πρακτική. Τον Ιούνιο (του χρόνου) θα μπορέσω να δώσω πανελλαδικές αν θέλω? Το ρωτάω με το εξής σκεπτικό: Ιούνιο τελειώνω πρακτική και τα αποτελέσματα βγαίνουν τον Ιούλιο (και επί της ουσίας τότε θα μπορώ να έχω και πτυχίο ή για την ακρίβεια τη βεβαίωση. Είναι σίγουρο αυτό, δεν θα χρωστάω ούτε μαθήματα ούτε τίποτα). Υποθέτοντας πως περνάω εκεί που θέλω, οι εγγραφές θα γίνουν τέλη Σεπτέμβρη, οπότε, οριακά δεν θα φοιτώ στην τωρινή μου σχολή. Όταν θα γραφτώ στη 2η σχολή, δεν θα φοιτώ παράλληλα και στην 1η.

Ξέρω, αρκετά περίεργη ερώτηση και μάλλον ΔΕΝ γίνεται, αλλά λέω μήπως καποιος/α γνωρίζει. Θα ρωτήσω και στη γραμματεία και ίσως και στο υπουργείο όταν έρθει η ώρα για να το σιγουρέψω.
αχαχαχχ φοβερος!!χαρας στο κουραγιο σου.φυσικα και γινεται.καλα δε θα δινεις εξεταστικη εκεινες τις μερες ομως?
 

hirasawayui

Νεοφερμένος

Ο hirasawayui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Γιατι να μην γινεται;
Απο τη στιγμη που θα εχεις ορκιστει (υποθετω τον ιουλιο?) κανονικοτατα μπορεις να γραφτεις στη νεα σου σχολη σεπτεμβρη-οκτωβρη, οποτε ειναο τελος παντων οι εγγραφες!

Πανελληνιες οποτε θελεις δινεις, το μονο "κωλυμα" ειναι να εχεις ηδη ορκιστει, πρωτου εγγραφεις στη νεα σου σχολη.

Πολυ καλη κινηση, ωστε να "γλιτωσεις" εναν χρονο.
Για την ακρίβεια, οριακά δεν θα έχω ορκιστεί (Ιούλιο θα έχω τελειώσει με όλες τις υποχρεώσεις και Σεπτέμβρη - Οκτώβρη θα είναι η ορκωμοσία), αλλά θα μπορώ να έχω τη βεβαίωση πως τελείωσα (φανταζομαι). Οριακή είναι η όλη φάση, αλλά είπα να ρωτήσω να έχω μια ιδέα με το τι μπορεί να παίζει. Σε περίπτωση που δεν, υπάρχουν και οι κατατακτήριες.

@ eukleidhs1821Θεεενξ! Σίγουρα όχι. Τα προγραμμάτισα έτσι, ώστε να τελειώνω με τα μαθήματα σ' αυτό το εξάμηνο (3ο έτος), και του χρόνου στο 4ο να έχω μόνο την πρακτική ; )

 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
Για την ακρίβεια, οριακά δεν θα έχω ορκιστεί (Ιούλιο θα έχω τελειώσει με όλες τις υποχρεώσεις και Σεπτέμβρη - Οκτώβρη θα είναι η ορκωμοσία), αλλά θα μπορώ να έχω τη βεβαίωση πως τελείωσα (φανταζομαι). Οριακή είναι η όλη φάση, αλλά είπα να ρωτήσω να έχω μια ιδέα με το τι μπορεί να παίζει. Σε περίπτωση που δεν, υπάρχουν και οι κατατακτήριες.

@ eukleidhs1821Θεεενξ! Σίγουρα όχι. Τα προγραμμάτισα έτσι, ώστε να τελειώνω με τα μαθήματα σ' αυτό το εξάμηνο (3ο έτος), και του χρόνου στο 4ο να έχω μόνο την πρακτική ; )

ωραιος τοτε δεν εχεις τιποτα να ανησυχεις.το ποτε θα ορκιστεις δεν εχει καμια αξια.αυτο που εχει σημασια ειναι το πιστοποιητικο περατωσης.εφοσον φαινεται πιστοποιητικο περατωσης πριν πας να γραφτεις στη νεα σου σχολη εισαι νομιμος 100%.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Του χρόνου τελειώνω με τη σχολή μου. Θα βρίσκομαι στο 4ο έτος και θα χω μόνο την πρακτική. Τον Ιούνιο (του χρόνου) θα μπορέσω να δώσω πανελλαδικές αν θέλω? Το ρωτάω με το εξής σκεπτικό: Ιούνιο τελειώνω πρακτική και τα αποτελέσματα βγαίνουν τον Ιούλιο (και επί της ουσίας τότε θα μπορώ να έχω και πτυχίο ή για την ακρίβεια τη βεβαίωση. Είναι σίγουρο αυτό, δεν θα χρωστάω ούτε μαθήματα ούτε τίποτα). Υποθέτοντας πως περνάω εκεί που θέλω, οι εγγραφές θα γίνουν τέλη Σεπτέμβρη, οπότε, οριακά δεν θα φοιτώ στην τωρινή μου σχολή. Όταν θα γραφτώ στη 2η σχολή, δεν θα φοιτώ παράλληλα και στην 1η.

Ξέρω, αρκετά περίεργη ερώτηση και μάλλον ΔΕΝ γίνεται, αλλά λέω μήπως καποιος/α γνωρίζει. Θα ρωτήσω και στη γραμματεία και ίσως και στο υπουργείο όταν έρθει η ώρα για να το σιγουρέψω.
δε μπορείς να φοιτήσεις σε δύο σχολές και πριν μπεις πρεπει να προσκομίσεις βεβαίωση ότι δε φοιτάς σε άλλη δημόσια σχολή τριτοβάθμιας.
 

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Για την ακρίβεια, οριακά δεν θα έχω ορκιστεί (Ιούλιο θα έχω τελειώσει με όλες τις υποχρεώσεις και Σεπτέμβρη - Οκτώβρη θα είναι η ορκωμοσία), αλλά θα μπορώ να έχω τη βεβαίωση πως τελείωσα (φανταζομαι). Οριακή είναι η όλη φάση, αλλά είπα να ρωτήσω να έχω μια ιδέα με το τι μπορεί να παίζει. Σε περίπτωση που δεν, υπάρχουν και οι κατατακτήριες.

@ eukleidhs1821Θεεενξ! Σίγουρα όχι. Τα προγραμμάτισα έτσι, ώστε να τελειώνω με τα μαθήματα σ' αυτό το εξάμηνο (3ο έτος), και του χρόνου στο 4ο να έχω μόνο την πρακτική ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Η βεβαίωση περατωσης σπουδών που λες, σε ορισμένα πανεπιστήμια κάνει μήνες να βγει(στο παν. Πατρών) τις πήραμε μετά το πτυχίο. Ωστόσο εάν έχεις τελειώσει μέχρι τότε, απλά στην εγγραφή σ δε θα αναφέρεις καν ότι ήσουν φοιτητής σε άλλη σχολή.​

 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top