Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Και κάτι ακόμη: αυτά που θα αναγνωριστούν, θα διατηρήσουν το βαθμο που είχα από το προηγούμενο τμήμα;
Οχι , οτι πει η συνελευση τμηματος (καθηγητων).
Εχει να κανει με την αλαζονεια καθε ιδρυματος .
Ποια ειναι τα αλαζονα ξερεις ή υποψιάζεσαι.
 

Γιωργος15773

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος15773 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Ο,τι τι δηλαδή; Ένα μάθημα που το πέρασα με 9 ή 10, μπορεί να μου πουν ότι ή στο περνάω με 5 ή το ξαναδινεις; Ωραία πράγματα...
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.

Γιωργος15773

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος15773 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Ιατρική Πάτρας λογικά, γιατί ΕΚΠΑ μάλλον δεν την πιάνω, λόγω μορίων, από ΔΠΘ
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Ιατρική Πάτρας λογικά, γιατί ΕΚΠΑ μάλλον δεν την πιάνω, λόγω μορίων, από ΔΠΘ
Η πατρα ειναι γλυκα, το εχω ξαναπει εχει ανθρωπογελκαμε, Δεν εχει και καθηγητες ( ο πρυτανης το λεει), Θα κανεις μοναχος σου την συνελευση τμηματος.
 

Γιωργος15773

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος15773 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Πάντως το 3ο έτος είναι 250-300 άτομα, ε δεν τους λες και λίγους 😅 δηλαδή Γιάννη μπορεί να είναι πιο επιεικείς εκεί; Επίσης, άσχετο αλλά πόσο εκτιμάς Ιατρικη ΕΚΠΑ για φέτος;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Πάντως το 3ο έτος είναι 250-300 άτομα, ε δεν τους λες και λίγους 😅 δηλαδή Γιάννη μπορεί να είναι πιο επιεικείς εκεί; Επίσης, άσχετο αλλά πόσο εκτιμάς Ιατρικη ΕΚΠΑ για φέτος;
Οταν λεω συνέλευση τμηματος δεν εννοω το φοιτητικο μπαχαλο και το γυπινκ ,εννοω την συνελευση καθηγητων. Η πατρα ειναι καλη και εχει και καλους ανθρωπους καθηγητες, οχι ολοι. Δεν θα εχεις θεμα.
Αλληλεγγυη στην επαρχια. Τωρα για τα ημιτελή εργαστηρια, αν μπορεις, παρε καμια βεβαιωση απο το εργαστηριο σου αν σου δωσει ο δασκαλος για τις ασκησεις ,ποτε δεν ξερεις.
Και οταν λεω βεβαιωση μην ζητησεις να την γραψει, εσυ γραψτην να την υπογραψει μονο και αν εχει σφραγιδα , ολοι οι δημοσιοι εχουν.

Για το εκπα να το δω,
 
Τελευταία επεξεργασία:

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Πάντως το 3ο έτος είναι 250-300 άτομα, ε δεν τους λες και λίγους 😅 δηλαδή Γιάννη μπορεί να είναι πιο επιεικείς εκεί; Επίσης, άσχετο αλλά πόσο εκτιμάς Ιατρικη ΕΚΠΑ για φέτος;
Ξανασκεψου το για ιατρική Πάτρας εφόσον όπου και να πας θα πληρώνεις επέλεξε μια καλή σχολή. Βλέπε Γιάννενα η Κρήτη. Η Πάτρα είναι από τις χαμηλότερες ιατρικές μην πω η χαμηλότερη καθηγητές δεν έχει ούτε για δειγμα, κλινικές και εργαστηρια το ίδιο. Η ποικιλία των μαθημάτων ελάχιστη και ο τρόπος διεξαγωγής των λίγων εργαστηρίων αστείος μπροστά σε άλλες ιατρικές τις χώρας. Αναφέρομαι στις αντίστοιχες επαρχιακές η Αθήνα είναι έτη φωτός μπροστά από την Πάτρα νομίζω είναι γνωστό από ολους.Προσωπικά δεν έχω καθόλου καλές εντυπώσεις και δεν θα ξαναέκανα την ίδια επιλογή.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Προς Γιωργος15773
Πάντως το 3ο έτος είναι 250-300 άτομα, ε δεν τους λες και λίγους 😅 δηλαδή Γιάννη μπορεί να είναι πιο επιεικείς εκεί; Επίσης, άσχετο αλλά πόσο εκτιμάς Ιατρικη ΕΚΠΑ για φέτος;

Πλούσιοι επτωχευσαν και επείνασαν οι δε εκζητούντες την Ιατρικη ΕΚΠΑ ουκ ελατωθησαντες.
Θα υποφερει φετος , ειναι και τα αδελφια που τους εκοψαν την ειδικη διοδο. Ειναι και μικρη ωστε να μπορεσει να απορροφήσει αλλαγες.
5,5 με 6 μορια και ισσοβαθμιες που δεν θα ικανοποιηθουν ως συνηθως
 
Τελευταία επεξεργασία:

argiri p

Νεοφερμένος

Η argiri p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
σ ευχαριστω παρα πολυ,μακαρι!
αυτη τη στιγμη βολευουν τα ιντερνετικα μαθηματα,αλλα οταν θ αρχισει η φυσικη παρουσια,δε θα εχω τη δυνατοτητα να παρακολουθω τοσο μακρια,αν και η σχολη,καθηγητες και μαθηματα ,ειναι υπεροχη κι εχω συνηθισει και τους συμφοιτητες,αλλα δεν υπαρχει αλλος δρομος για μενα εκτος της μετεγγραφης!
να εισαι καλα για τις χρησιμες πληροφοριες σου!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
σ ευχαριστω παρα πολυ,μακαρι!
αυτη τη στιγμη βολευουν τα ιντερνετικα μαθηματα,αλλα οταν θ αρχισει η φυσικη παρουσια,δε θα εχω τη δυνατοτητα να παρακολουθω τοσο μακρια,αν και η σχολη,καθηγητες και μαθηματα ,ειναι υπεροχη κι εχω συνηθισει και τους συμφοιτητες,αλλα δεν υπαρχει αλλος δρομος για μενα εκτος της μετεγγραφης!
να εισαι καλα για τις χρησιμες πληροφοριες σου!
Ετσι ακριβως ειναι, Ευχομαι καλη αρχη , καλη εγκατασταση στην θεσσαλονικη και σας εκφραζω τον θαυμασμο μου.
 

argiri p

Νεοφερμένος

Η argiri p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Ευχαριστω,αν τα καταφερω στη μετεγγραφη,δε θα εγκατασταθω στη θεσνικη.
εργαζομαι ,σε νυχτερινη εργασια,αλλα δεν ειναι μακρια,οποτε εχω τη δυνατοτητα να πηγαινοερχομαι.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Ευχαριστω,αν τα καταφερω στη μετεγγραφη,δε θα εγκατασταθω στη θεσνικη.
εργαζομαι ,σε νυχτερινη εργασια,αλλα δεν ειναι μακρια,οποτε εχω τη δυνατοτητα να πηγαινοερχομαι.
Μαλιστα , ο αγωνας της μαμας δεν σταματα ποτε.
Οχι αν ,η μετεγγραφη ειναι παραπανω απο σιγουρη. Υποθετω οτι τα μορια που ειπατε ειναι σωστα. Θα σας τα πει και το συστημα την ωρα της αιτησης. Οποτε μπορειτε να σχεδιασετε απο τωρα την βολη σας. Βεβαια οι μετακινησεις θα αρχισουν απο τον επομενο οκτωβρη , για φετος απο το λαπτοπ. Εν τω μεταξυ ζητηστε μια βεβαιωση σπουδων απο τα ιωαννινα θα την χρειαστειτε στο απθ για την δευτερη φαση της μετεγγραφης μαζι με ενα πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης ( απο το gov.gr).
 

argiri p

Νεοφερμένος

Η argiri p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
ναι,τα μορια ειναι σωστα,προσπαθησα να κανω την αιτηση με οικονομικοκοινωνικα κριτηρια,αλλα δεν εκανα οριστικοποιηση πριν σιγουρευτω ποιος ειναι ο σωστος τροπος.
το συστημα μου εμφανισε 9 μορια λογω κατακεφαλην εισοδηματος 6 και λογω τριτεκνιας 3(0,5 για καθε παιδι,εχω το πλεονεκτημα οτι δεν ανηκω στα παιδια).συγκεντρωσα 12425 μορια(τελειωσα τελ το 1990,αρχικα ξεκινησα να δωσω απο επαλ,αλλα με πληροφορησαν 9 απριλιου οτι δεν εχω δικαιωμα απο επαλ λογω απολυτηριου που εχω κι οχι πτυχιου επαλ).και επιχειρησα απο 1ο επιστημονικο πεδιο που ειναι θεωρητικο και μπορουσα να διαβασω μονη.
Μεχρι ιωαννινα μπορεσα να φτασω....το απθ ηταν λιγο μακρια στα 14450.ευτυχως δε με πιανει ο "κοφτης" χαχα!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
ναι,τα μορια ειναι σωστα,προσπαθησα να κανω την αιτηση με οικονομικοκοινωνικα κριτηρια,αλλα δεν εκανα οριστικοποιηση πριν σιγουρευτω ποιος ειναι ο σωστος τροπος.
το συστημα μου εμφανισε 9 μορια λογω κατακεφαλην εισοδηματος 6 και λογω τριτεκνιας 3(0,5 για καθε παιδι,εχω το πλεονεκτημα οτι δεν ανηκω στα παιδια).συγκεντρωσα 12425 μορια(τελειωσα τελ το 1990,αρχικα ξεκινησα να δωσω απο επαλ,αλλα με πληροφορησαν 9 απριλιου οτι δεν εχω δικαιωμα απο επαλ λογω απολυτηριου που εχω κι οχι πτυχιου επαλ).και επιχειρησα απο 1ο επιστημονικο πεδιο που ειναι θεωρητικο και μπορουσα να διαβασω μονη.
Μεχρι ιωαννινα μπορεσα να φτασω....το απθ ηταν λιγο μακρια στα 14450.ευτυχως δε με πιανει ο "κοφτης" χαχα!
γινονται και αυτα !!! απο Τελ χωρις αρχαια,ιστορια,λογοτεχνια και 12500 μορια και μονη και 3 παιδια!!!
Αφου τα μορια τα ειπε το συστημα ,θα τα γραψει και στην αιτηση και κανεις δεν θα ξανασχοληθεί ή αμφισβητήσει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,883 μηνύματα.
Για κοινωνική εργασία για παδα με 4 μόρια μεταγραφή υπάρχει ελπίδα; Η κοπέλα πέρασε Κρήτη οπότε με τον κόφτη δεν έχει θέμα
 

De Broglie

Νεοφερμένος

Ο De Broglie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Χημικό ΑΠΘ που λέτε να είναι η βάση?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Για κοινωνική εργασία για παδα με 4 μόρια μεταγραφή υπάρχει ελπίδα; Η κοπέλα πέρασε Κρήτη οπότε με τον κόφτη δεν έχει θέμα
Δεν μπορω να την υπολογισω την σχολη αυτη . ειναι πολυ μικρη , μικρες και οι τροφοδοτες σχολες και τοπογραφικα η μια ασχετη. Η κοινωνικη εργασια ειναι must τελευταια.
Το θετικο ειναι οτι εφυγε απο το πλανο η μεγαλη πατρα.
Το λογο θα εχουν και οι τριτεκνοι οποτε θα πω με διαισθηση 4 με 4,5.
 

Butterfly53

Νεοφερμένος

Η Butterfly53 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Η απαντηση που ζητας θελει στοιχεια.
θελεις να τα δωσεις για να το μελετησουμε?

Συγκεντρώνω 4 μόρια από τα οικονομικά κριτήρια και μονο αυτά. Τι περισσότερα στοιχεία χρειάζονται; Με τα αδερφια δε γινεται να πάω αφού ειμαι δευτεροετής. Το αλλο που έχουμε σκεφτεί είναι να κάνουμε για Ιωάννινα και οι δύο με το 15% -εγώ σαν δευτερη επιλογή- (οι γονεις μας μένουν σε ενα χωριο της Λάρισας) και αν με δεχτουν Θεσσαλονίκη τότε η αδερφή μου να αρνηθεί τη μεταγραφή. Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητή..
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Λοιπον
κατοικητε λαρισσα
ειστε δευτεροετης, σε ποια σχολη , ποιο ετος εισαγωγης και ποσα μορια?
σε ποια σχολη ειναι η αδελφη σου ,με ποσα μορια?
εχετε 4 οικονομικα μορια , το κατακεφαλην εισοδημα ειναι λιγοτερο απο 5000?
εχετε μηπως ιδιοκτητο σπιτι Θεσ/νικη ή Ιωαννινα?

Θελετε να πατε και οι δυο θεσ/νικη ή ιωαννινα?
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top