[Πανελλήνιες 2021] Τα πάντα για τις μετεγγραφές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Αν το 1ο εξαμηνο δεν εχει μαθηματα επιλογης θα τα δηλωσουν μονοι τους. αν εχει θα στελουν email ή αναλοινωση για να τα δηλωσεις. Τωρα χωρις κωδικους δεν μπορεις να κανεις κατι.
Ευχαριστω αγαπημενε @γιαννης_00. Απλως δεν καταλαβα, αν δεν εχει μαθηματα επιλογης, δε χρειαζεται καθολου δηλωση εννοεις?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
Ευχαριστω αγαπημενε @γιαννης_00. Απλως δεν καταλαβα, αν δεν εχει μαθηματα επιλογης, δε χρειαζεται καθολου δηλωση εννοεις?
ε ναι .. αν δεν εχεις επιλογης οι κυριες εκει στην γραμματεια θελουν να τελειωνουν και τα κανουν μοναχες τους προς το καλο ολων.
Αυτο ειναι σχεδον γενικο μοτιβο σε ολες τις σχολες.
Η δηλωση μαθηματων απο τον φοιτητη ειναι φασαρια για την γραμματεια. Δηλωνει ο φοιτητης και μετα μπαινει η γραμματεια να ελεγξει και να επιβεβαιωσει αν τα εκανες σωστα.
Οταν παρεις κωδικους θα τα δεις δηλωμενα και εσυ στο φοιτητολογιο.
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
ε ναι .. αν δεν εχεις επιλογης οι κυριες εκει στην γραμματεια θελουν να τελειωνουν και τα κανουν μοναχες τους προς το καλο ολων.
Αυτο ειναι σχεδον γενικο μοτιβο σε ολες τις σχολες.
Η δηλωση μαθηματων απο τον φοιτητη ειναι φασαρια για την γραμματεια. Δηλωνει ο φοιτητης και μετα μπαινει η γραμματεια να ελεγξει και να επιβεβαιωσει αν τα εκανες σωστα.
Οκ συνεπως αν εχει επιλογης θα πρεπει να βγει ξεχωριστη ανακοινωση οταν εχει ολοκληρωθει η καταγραφη των μεταγραφων σωστα?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
Οκ συνεπως αν εχει επιλογης θα πρεπει να βγει ξεχωριστη ανακοινωση οταν εχει ολοκληρωθει η καταγραφη των μεταγραφων σωστα?
σωστα, μπορει και εμαιλ μιας και δεν ειστε πολλες
 

George9989

Νεοφερμένος

Ο George9989 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Ολοκληρωσα την μεταγραφη μου στο παδα,αλλα δεν ξερω ποια συγγραματα να επιλεξω σε ποιον μπορω να απευθυνθώ για να με καθοδηγηση με την επιλογη των βιβλιων?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
Ολοκληρωσα την μεταγραφη μου στο παδα,αλλα δεν ξερω ποια συγγραματα να επιλεξω σε ποιον μπορω να απευθυνθώ για να με καθοδηγηση με την επιλογη των βιβλιων?
ναι?... και σου εμεινε μονο μια μερα.
δεν εχετε καμια ομαδικη στο φβ να ρωτησεις.
αν οχι στειλε email στους καθητητες σημερα
 

GiwrgosE

Νεοφερμένος

Ο GiwrgosE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Παιδιά,είναι κανείς που έχει πάρει μεταγραφή στο ΑΠΘ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ?
Η μετεγγραφή μου έγινε δεκτή αλλά δεν μου έχουν στείλει τίποτα για διαγραφή από τη σχολή μου.
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Παιδιά,είναι κανείς που έχει πάρει μεταγραφή στο ΑΠΘ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ?
Η μετεγγραφή μου έγινε δεκτή αλλά δεν μου έχουν στείλει τίποτα για διαγραφή από τη σχολή μου.
Και ο αδερφός μου πολιτικών μηχανικών ΑΠΘ, έστειλε τη διαγραφή του από Ξάνθη και ακόμα δεν έχει πάρει κωδικούς, αύριο λήγει ο Εύδοξος
Τί να πω
Εγώ που πήρα φέτος μετεγγραφή από Λάρισα στο ΑΠΘ, πριν τις γιορτές πήρα και τά βιβλία
Τί να πω!!
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Επιτέλους ολοκληρώθηκε η μετεγγραφή του αδελφού μου
Πρόλαβε Εύδοξο, πήρε και τά βιβλία!!!!!!
 

Vickyoustgl

Νεοφερμένος

Η Vickyoustgl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους παιδιά.Μια ερωτηση θέλω να κάνω .Όσοι ειστε επιτυχόντες μετεγγραφής/μετακίνησης στο ΔΙΠΑΕ Θεσσαλονίκης έχει βγει ανακοίνωση στο αντιστοιχο τμημα σας οτι εγκρίνεται η μετεγγραφή/μετακινηση ,έτσι ώστε να προχωρήσετε στη διαγραφή από το τμήμα προέλευσης?Ή μόνο στο αγωγής κ φροντίδας ΔΙΠΑΕ αργούν τόσο??Εχω επικοινωνήσει τουλάχιστον τρεις φορές για το θέμα στη γραμματεία και από αναβολή σε αναβολή το πηγαινουν.
 

loulis

Νεοφερμένος

Ο loulis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Φυσικής Αγωγής & Αθλητισμού ΑΠΘ. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Και στην Αθήνα στα ΤΕΦΑΑ μια απτά ίδια είναι ,ακόμα στο περίμενε. Είπαν για την επόμενη βδομάδα θα βγει ανακοίνωση
 

NikiKa

Νεοφερμένος

Η NikiKa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Πατρών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Καλησπέρα!!

Έχετε ιδέα πότε μπορεί να βγουν τα αποτελέσματα για τις μετεγγραφες κατ'εξαιρεση;;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
Καλησπέρα!!

Έχετε ιδέα πότε μπορεί να βγουν τα αποτελέσματα για τις μετεγγραφες κατ'εξαιρεση;;
μεσα φεβρουαριου μεχρι τελους απριλιου ... μια μια βγαινει και στο εμαιλ σου το αποτελεσμα
 

plantbee

Νεοφερμένος

Η plantbee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Ξέρει κανείς με ποια διαδικασία και πότε θα εκδοθεί καινούριο φοιτητικό πάσο για όσους πήραν μετεγγραφή;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
Ξέρει κανείς με ποια διαδικασία και πότε θα εκδοθεί καινούριο φοιτητικό πάσο για όσους πήραν μετεγγραφή;
κανεις σιτηση στην πλάτφορμα ταυτοτητας με τους κωδικους της νεας σχολης, την εγκρινει η γραμματεια σε μερικες μερες και σε 3 εβδομαδες την εχεις σε πλαστικο απο την vodafone.
μολις την εγκρινει η γραματεια την κατεβαζεις ηλεκτρονικα στο κινητο.
 

plantbee

Νεοφερμένος

Η plantbee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
κανεις σιτηση στην πλάτφορμα ταυτοτητας με τους κωδικους της νεας σχολης, την εγκρινει η γραμματεια σε μερικες μερες και σε 3 εβδομαδες την εχεις σε πλαστικο απο την vodafone.
μολις την εγκρινει η γραματεια την κατεβαζεις ηλεκτρονικα στο κινητο.
Σ'ευχαριστώ πολύ!
 

vds3

Νεοφερμένος

Ο vds3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Μαζι με την βεβαιωση διαγραφης μου ζητησαν να τους στειλω και μια υπευθυνη δηλωση και μια αιτηση εγγραφης.Στην αιτηση εγγραφης εκει που λεει αριθμος πρωτοκολου βαζω αυτον που γραφει πανω στην βεβαιωση διαγραφης μαλλον αλλα στον αριθμο μητρωου τι βαζω?Μου εχει κατι αριθμους και τελιτσες για συμπληρωση.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
Μαζι με την βεβαιωση διαγραφης μου ζητησαν να τους στειλω και μια υπευθυνη δηλωση και μια αιτηση εγγραφης.Στην αιτηση εγγραφης εκει που λεει αριθμος πρωτοκολου βαζω αυτον που γραφει πανω στην βεβαιωση διαγραφης μαλλον αλλα στον αριθμο μητρωου τι βαζω?Μου εχει κατι αριθμους και τελιτσες για συμπληρωση.
Αυτα νομιζω οτι ειναι της γραμματείας , αυτη θα τα βαλει. δεν ξερεις ακομα ουτε αριθμο πρωτοκολου της αιτησης σου και ουτε θα τον μαθεις ποτε και δεν γνωριζεις ακομα τον αριθμο μητρωου σου, δεν στο εχουν δωσει
 
Τελευταία επεξεργασία:

vds3

Νεοφερμένος

Ο vds3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Αυτα νομιζω οτι ειναι της γραμματείας , αυτη θα τα βαλει. δεν ξερεις ακομα ουτε αριθμο πρωτοκολου της αιτησης σου και ουτε θα τον μαθεις ποτε και δεν γνωριζεις ακομα τον αριθμο μητρωου σου, δεν στο εχουν δωσει
Αρα τα αφηνω κενα ε?Δεν μπορω να παρω και τηλεφωνο να ρωτησω γιατι ειναι κλειστα απο την Δευτερα.Ουτε αυριο θα ανοιξουν λενε.Μας εδωσαν προθεσμια μεχρι τις 1/2 να τα στειλουμε.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
Αρα τα αφηνω κενα ε?Δεν μπορω να παρω και τηλεφωνο να ρωτησω γιατι ειναι κλειστα απο την Δευτερα.Ουτε αυριο θα ανοιξουν λενε.Μας εδωσαν προθεσμια μεχρι τις 1/2 να τα στειλουμε.
ναι κενα.. τα στοιχεια που εχεις απο το χαρτι διαγραφης δεν εχουν νοημα
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top