[Πανελλήνιες 2021] Τα πάντα για τις μετεγγραφές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,388 μηνύματα.
Γιάννη ευχαριστώ για την απάντηση έστειλα την ΥΔ για διαγραφή τους πήρα τηλέφωνο και είπαν ότι θα στείλουν αριθμό πρωτοκόλλου διαγραφής στο ΕΚΠΑ.Εγώ τι κάνω άρα;
ωραια... κανε την ΥΔ που ζητα το εκπα και γραψε οτι εχεις ζητησει ( ημερονημια) επισημως την διαγραφη απο την ταδε σχολη ή οποια δεσμευτηκε οτι θα ενημερωσει το ταδε τμημα του εκπα υπηρεσιακώς. τελος και αρκετο
Η αποψη μου ειναι οτι δεν θα στειλει αριθμο πρωτοκολου στο εκπα θα στειλει ολο το χαρτι διαγραφης , οπως και σε σενα βεβαια.
 

ale

Νεοφερμένος

Ο ale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
απο παν. Ιωαννινων ΜΗΥΠ ακομα στον ελεγχο των αρχικων εγγραφων...μεχρι την γενικη συνελευση του τμηματος..
 

οθεσσαλονικιος

Νεοφερμένος

Ο οθεσσαλονικιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Είσαι πολύ βοηθητικός…το θέμα είναι ότι έχω κάνει αίτηση από χθες για διαγραφή γιατί πρέπει να το πάω την Δευτέρα και το τμήμα προέλευσης δεν στέλνει σε μένα διαγραφή… είπε θα στείλει στο ΕΚΠΑ αριθμό πρωτοκόλλου.🤔
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,388 μηνύματα.
Είσαι πολύ βοηθητικός…το θέμα είναι ότι έχω κάνει αίτηση από χθες για διαγραφή γιατί πρέπει να το πάω την Δευτέρα και το τμήμα προέλευσης δεν στέλνει σε μένα διαγραφή… είπε θα στείλει στο ΕΚΠΑ αριθμό πρωτοκόλλου.🤔
να το ξαναπω.. το παλαιο τμημα θα στειλει στο εκπα ολη την διαγραφη οχι μονο αριθμο. Θα την στειλει ομως οταν την κανει . (το ξερουν αυτο οι γραματειες)
Εσυ θα κανεις την ΥΔ οπως ειπαμε και θα εισαι κομπλε και θα τρεξουν και οι κωδικοι.
Η προελευση θα στειλει και σε σενα και στο εκπσ διαγραφη.
ξερει ποια σχολη ειναι στο εκπα?
 

Nikoleta_Giann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nikoleta_Giann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Κι εγώ περιμένω να μου σταλθεί αριθμός μητρώου από το εκπα
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,388 μηνύματα.
Κι εγώ περιμένω να μου σταλθεί αριθμός μητρώου από το εκπα
Νικολετα καλημερα .. κατσε γιατι εδω μας χαλας την μπεσαμελ.
να σταλθεί αριθμός μητρώου από το εκπα?
ή
να σταλθεί αριθμός μητρώου προς το εκπα?
 

Panfel111

Νεοφερμένος

Η Panfel111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας Πατρών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Έχω πάρει μετεγγραφή από Πάτρα στην Αθήνα και δεν έχω παρακολουθήσει τίποτα ούτε μαθήματα ούτε εργαστήρια.Ξέρω ότι μπορώ να δώσω εξεταστική(που αμφιβάλλω αν θα περάσω γιατί δεν έχουν καμία σχέση τα μαθήματα των δυο πανεπιστημίων),αλλά με τα εργαστήρια τι γίνεται;
 

Nikoleta_Giann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nikoleta_Giann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Νικολετα καλημερα .. κατσε γιατι εδω μας χαλας την μπεσαμελ.
να σταλθεί αριθμός μητρώου από το εκπα?
ή
να σταλθεί αριθμός μητρώου προς το εκπα?
Η γραμματεία του ΕΚΠΑ θα κάνει την διαγραφή μας το υπεγραψαμε κιόλας και έχει ερθει γενικά αριθμός μητρώου στους περισσότερους εκτός από εμένα και άλλα δύο παιδιά
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,388 μηνύματα.
Η γραμματεία του ΕΚΠΑ θα κάνει την διαγραφή μας το υπεγραψαμε κιόλας και έχει ερθει γενικά αριθμός μητρώου στους περισσότερους εκτός από εμένα και άλλα δύο παιδιά
α μιλας για τους κωδικους εκπα σε σενα.. μαλιστα.
ε ενταξει θα περιμενεις λιγο , στα καλα και ομορφα το στελνουν με κορδελα σε αμπαλαζ δωρου.

Έχω πάρει μετεγγραφή από Πάτρα στην Αθήνα και δεν έχω παρακολουθήσει τίποτα ούτε μαθήματα ούτε εργαστήρια.Ξέρω ότι μπορώ να δώσω εξεταστική(που αμφιβάλλω αν θα περάσω γιατί δεν έχουν καμία σχέση τα μαθήματα των δυο πανεπιστημίων),αλλά με τα εργαστήρια τι γίνεται;
Καλα εκπα δεν πηγες στο αμφιθεατρτο , γιατι καιγεσαι για τα εργαστηρια? αυτα ειναι προεκταση της θεωριας
 

Chrisa

Νεοφερμένος

Η Chrisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Καλησπέρα!!επειδή το παπει ακόμα κοιτάζει τις αιτήσεις μας για μετεγγραφή ..και επειδή μέχρι να προχωρήσει η διαδικασία θα κλείσει ο ευδοξος..τι προτείνετε να κάνω;μήπως να πάρω τα βιβλία από Πάτρα;γιατί ο ευδοξος κάπου γράφει ότι δεν υπάρχει θέμα μετά να πάρουμε και τα αντίστοιχα από το τμήμα που περάσαμε.ισχυει αυτό;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,388 μηνύματα.
Καλησπέρα!!επειδή το παπει ακόμα κοιτάζει τις αιτήσεις μας για μετεγγραφή ..και επειδή μέχρι να προχωρήσει η διαδικασία θα κλείσει ο ευδοξος..τι προτείνετε να κάνω;μήπως να πάρω τα βιβλία από Πάτρα;γιατί ο ευδοξος κάπου γράφει ότι δεν υπάρχει θέμα μετά να πάρουμε και τα αντίστοιχα από το τμήμα που περάσαμε.ισχυει αυτό;
O ευδοξος λεει το αναποδο απο αυτο . Λεει μην παρεις βιβλια αν δεν εχεις σκοπο να τελειωσεις το εξαμηνο στην σχολη αυτη ( πατρας).
Εγω θα ελεγα να μην παρεις απο την πατρα. Το παπει βεβαια δεν φημιζεται για την ταχυτητα του στους μετεγγραφομενους αλλα αστα καλυτερα.
 

Bea

Νεοφερμένος

Η Bea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Καλησπέρα!!επειδή το παπει ακόμα κοιτάζει τις αιτήσεις μας για μετεγγραφή ..και επειδή μέχρι να προχωρήσει η διαδικασία θα κλείσει ο ευδοξος..τι προτείνετε να κάνω;μήπως να πάρω τα βιβλία από Πάτρα;γιατί ο ευδοξος κάπου γράφει ότι δεν υπάρχει θέμα μετά να πάρουμε και τα αντίστοιχα από το τμήμα που περάσαμε.ισχυει αυτό;
Μην το κάνεις, θα σου ζητήσουν να τα επιστρέψεις μετά, έτσι είπαν στο γιο μου από τη γραμματεία της σχολής στην Πάτρα όπου πέρασε αρχικά.
 

Chrisa

Νεοφερμένος

Η Chrisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Ααα!επειδη γράφει αυτό εδώ!και κάποια βιβλία είναι κοινά σε κάποια μαθήματα ..το σκεφτόμουν σε περίπτωση που μείνω ξεκρέμαστη χωρίς βιβλία αν αργήσει το παπει!
 

Συνημμένα

  • 7E27C647-7BB1-4D9E-9C80-72AA304C55BC.jpeg
    7E27C647-7BB1-4D9E-9C80-72AA304C55BC.jpeg
    94.4 KB · Εμφανίσεις: 83

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,388 μηνύματα.
Ααα!επειδη γράφει αυτό εδώ!και κάποια βιβλία είναι κοινά σε κάποια μαθήματα ..το σκεφτόμουν σε περίπτωση που μείνω ξεκρέμαστη χωρίς βιβλία αν αργήσει το παπει!
Καλο και αυτο που λεει.
Εχω και αυτο που μου στελνει ο ευδοξος καθε φορα που αρχιζουν οι δηλωσεις ...σε email.

Παρακαλούμε να δηλώνετε και να παραλαμβάνετε συγγράμματα μόνο για μαθήματα στα οποία είστε βέβαιοι ότι θα παραμείνετε εγγεγραμμένοι στο Τμήμα σας μέχρι το τέλος του εξαμήνου.

Βγαλε ακρη
Σε γενικες γραμμες τα πανεπιστημια χρεωνονται με τα συγγραμματα των φοιτητων σους και επειδη η κεραμεως εχει σφιξει τα οικονομικα ισως η πατρα τα ζητησει πισω ενω παλια δεν το εκανε.
Αντε τωρα τρεχα να επιστρεψεις για να παρεις διαγραφη. Η επιστροφη γινεται στην βιβλιοθηκη πατρων
 

Chrisa

Νεοφερμένος

Η Chrisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Σωστά ...!ο ευδοξος από την άλλη δεν διευκρινίζει ότι τα επιστρέφεις..δεν βγάζουμε άκρη στη χώρα αυτή !!εντομεταξύ πήγα να τεστάρω λίγο τη διαδικασία και δεν μου αναφέρει καθόλου σημείο παραλαβής για τα βιβλία σε περίπτωση που τα έπαιρνα!απλα μα αφήνει να τα επιλέξω κ να κάνω οριστικοποίηση!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,388 μηνύματα.
Σωστά ...!ο ευδοξος από την άλλη δεν διευκρινίζει ότι τα επιστρέφεις..δεν βγάζουμε άκρη στη χώρα αυτή !!εντομεταξύ πήγα να τεστάρω λίγο τη διαδικασία και δεν μου αναφέρει καθόλου σημείο παραλαβής για τα βιβλία σε περίπτωση που τα έπαιρνα!απλα μα αφήνει να τα επιλέξω κ να κάνω οριστικοποίηση!
Πολυ παραξενο . να ηταν Διδυμότειχο.. οκ να τα στειλουν με κουριερ
Αλλα η Πατρα εχει βιβλιοπωλεία ως σημεια παραλαβεις .
Εκτος και τα βιβλια δεν ειναι σε εκδοτικο οικο οποτε πανε βιβλιοθηκη πατρων ή κουριερ
Ακομα μια καθυστερηση, ενα αρνητικο συν
 

Chrisa

Νεοφερμένος

Η Chrisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Ούτε κούριερ επιλογή μου έβγαλε!αν είχε επιλογή με κούριερ θα το σκεφτόμουν πολυ😂!ίσως έχουν βιβλιοθήκη που τα παραλαμβάνεις δεν ξέρω!!και αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι τα βιβλιοπωλεία που έλεγε στις πληροφορίες των βιβλίων αρχικά ήταν Αθήνα και Θεσσαλονίκη!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,388 μηνύματα.
Ούτε κούριερ επιλογή μου έβγαλε!αν είχε επιλογή με κούριερ θα το σκεφτόμουν πολυ😂!ίσως έχουν βιβλιοθήκη που τα παραλαμβάνεις δεν ξέρω!!
μαλλον βιβλιοθηκη τοτε....παιδαγωγικα ειναι?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,388 μηνύματα.
Όχι του οικονομικού
α ναι.. οι εκδοτικοι οικοι των οικονομικων και παιδαγωγικων δεν ειναι και πολυ οικονομικα ανθηροι οπως των θετικων. Εμας στα θετικα ειναι γκλαμουρια μας δινουν και ωραια σακουλιτσα , αμα εχει 100 το ενα.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top