[Πανελλήνιες 2021] Τα πάντα για τις μετεγγραφές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

nikolettari

Νεοφερμένος

Η nikolettari αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Ποτε αναμένεται να ανακοινωθουν τα αποτελεσματα των μετεγγραφων?(περσυ χρειαστηκαν 9 εργασιμες μερες)Υπαρχει πιθανοτητα για τις 19/11?
κοίτα μπορεί αλα δεν είμαι και 100%100 σίγουρη απλά ξέρω ότι πέρσι είχαν ανακοινώσει πριν 1-2 μέρες στα φοιτητικά νέα και σε άλλο Σαιντ ότι αύριο θα βγουν τα αποτελέσματα άρα αμα μέχρι αύριο δεν βγει κάτι λογικά την επόμενη εβδομάδα
 

s93060

Νεοφερμένος

Ο s93060 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Πάντως στην ιστοσελίδα των μετεγγραφών δεν με βάζει να δω την αίτηση μετεγγραφής βγάζει error μήπως αυτό σημαίνει ότι κάτι ετοιμάζουν ;
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.

Annou1

Νεοφερμένος

Η Annou1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Χημείας Πατρών. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Εμένα πάντως με αφήνει να δω την αίτηση μου. Αν τηρήσουν το περσινό χρονοδιάγραμμα (ειχαν κλείσει τη σελίδα αν δεν κάνω λάθος 18 ή 20 Νοέμβρη, και τα αποτελέσματα ανακοινώθηκαν 4 Δεκεμβρίου). Δηλαδή χρειάστηκαν 2 εβδομάδες. Άρα εφόσον η σελίδα έκλεισε 5 Νοεμβρίου για εμάς, να υποθέτουμε στις 19 Νοέμβρη αποτελέσματα?
 

Ανώνυμη

Νεοφερμένος

Η Ανώνυμη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Σήμερα βγήκαν των αθλητών άρα υποθέτω πλησιάζουν και τα δικά μας;;!
 

nikolettari

Νεοφερμένος

Η nikolettari αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
μπορεί να παίχτηκε κάτι όντως έκλεισε για 5 λεπτά σε εμένα προσωπικά υπομονή και ας πει ο τελευταίος αμα υπαρχει εδω μεσα τι αρθμ.πρωτοκολου εχει να ξερουμε μια κοπελα ελεγε προτελευταία μερα ειχε 4059
 

Φραπεδοφιλόσοφος

Νεοφερμένος

Ο Φραπεδοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Nα ρωτησω, αν δεν παρω μετεγγραφη για Ιατρικη ΑΠΘ, και κανω 10% του χρονου, οταν μπαινω στο τριτο ετος, ειναι μεγαλυτερες οι πιθανοτητες να την παρω, επειδη οσιαστικα κανω το 4% ? Επισης , αν παρω μετεγγραφη με 10%, υποχρεωτικα ξεκινω απο την αρχη? Δεν μπορω να μπω στο ιδιο ετος που ημουν?

Ειχα γραψει 17.600, και την χρονια που περασα το ΑΠΘ ειχε βαση 18.050
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,541 μηνύματα.
Nα ρωτησω, αν δεν παρω μετεγγραφη για Ιατρικη ΑΠΘ, και κανω 10% του χρονου, οταν μπαινω στο τριτο ετος, ειναι μεγαλυτερες οι πιθανοτητες να την παρω, επειδη οσιαστικα κανω το 4% ? Επισης , αν παρω μετεγγραφη με 10%, υποχρεωτικα ξεκινω απο την αρχη? Δεν μπορω να μπω στο ιδιο ετος που ημουν?

Ειχα γραψει 17.600, και την χρονια που περασα το ΑΠΘ ειχε βαση 18.050
Αν παρεις μετεγγραφη συνεχιζεις απο το εξαμηνο που εισαι.
Αν μπεις με 10% αρχιζεις απο το 1ο εξαμηνο με το πλεονεκτημα του δικαιωματος αναγνωρισης μαθηματων.
Και στο 3ο ετος να εισαι οι πιθανοτητες για μετεγγραφη δεν αλλαζουν, διοτι το ενδιαφερον για ΑΠΘ ειναι αμείωτο.
Δυσκολο το 4% ,μεχρι τωρα η μειωση δεν εχει υπερβει τα 250 μορια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

maria20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Υπαρχει καποια ενημερωση σχετικα με την ημερα ανακοινωσης των αποτελεσματων των μετεγγραφων?Ενδιαφερομαι για μετεγγραφη στο πτδε εκπα...πιστευετε οτι και φετος η βαση θα κυμανθει στα 6 μορια?Εχω συγκεντρωσει 15600 μορια
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,541 μηνύματα.
Υπαρχει καποια ενημερωση σχετικα με την ημερα ανακοινωσης των αποτελεσματων των μετεγγραφων?Ενδιαφερομαι για μετεγγραφη στο πτδε εκπα...πιστευετε οτι και φετος η βαση θα κυμανθει στα 6 μορια?Εχω συγκεντρωσει 15600 μορια
υπομονη Μαρια μια εβδομαδα εμεινε.
 

nikolettari

Νεοφερμένος

Η nikolettari αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
την άλλη εβδομάδα παιδιά αναμένονται να βγουν πήρα τηλ μόλις και μ είπανε να περιμένω ανακοινώσεις
 

Annou1

Νεοφερμένος

Η Annou1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Χημείας Πατρών. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Παιδιά, ένας φίλος μου έκανε μεταγραφή με κατηγορία αδελφών προπτυχιακών, και του έστειλαν μέιλ ότι εγκρίθηκε η μεταγραφή του,δηλαδη για τους αδελφούς προπτυχιακους βγήκαν αλλά για τους αλλους όχι? 😂
 

nikolettari

Νεοφερμένος

Η nikolettari αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Παιδιά, ένας φίλος μου έκανε μεταγραφή με κατηγορία αδελφών προπτυχιακών, και του έστειλαν μέιλ ότι εγκρίθηκε η μεταγραφή του,δηλαδη για τους αδελφούς προπτυχιακους βγήκαν αλλά για τους αλλους όχι? 😂
πως γίνεται αυτό ;;; wtf :D
 

Annou1

Νεοφερμένος

Η Annou1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Χημείας Πατρών. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Έχω ψάξει παντού δεν βλέπω κάτι. Μήπως από κάποιον γνωστό έμαθε κάτι ότι την πήρε? Δεν ξέρω, σίγουρα πάντως δεν βγήκαν έχω ψάξει παντού
 

nikolettari

Νεοφερμένος

Η nikolettari αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Έχω ψάξει παντού δεν βλέπω κάτι. Μήπως από κάποιον γνωστό έμαθε κάτι ότι την πήρε? Δεν ξέρω, σίγουρα πάντως δεν βγήκαν έχω ψάξει παντού
ναι και εγώ δεν λέει κατι ούτε το Συστημα ούτε τίποτα, λογικά είχε μέσο αλλιώς ψέματα λεει :D

πάντως αμα μπείτε τωρα στην κατηγόρια κυπριακή καταγωγή δεν το ανοίγει και λέει error
 

maria20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Γνωριζετε αν καποιος που εχει περασει πτδε κρητη αλεξανδρουπολη φλωρινα μπορεσε φετος να κανει αιτηση μετεγγραφης για εκπα?γτ μια γνωστη μου την αφησε.Για το κοφτη των 2750 παιζει ρολο η βαση της σχολης ή τα μορια του υποψηφιου π.χ 16100 που εχει το εκπα μειον λ.χ 14800 που εχει ο υποψηφιος?
 

Nikoleta_Giann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nikoleta_Giann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Γνωριζετε αν καποιος που εχει περασει πτδε κρητη αλεξανδρουπολη φλωρινα μπορεσε φετος να κανει αιτηση μετεγγραφης για εκπα?γτ μια γνωστη μου την αφησε.Για το κοφτη των 2750 παιζει ρολο η βαση της σχολης ή τα μορια του υποψηφιου π.χ 16100 που εχει το εκπα μειον λ.χ 14800 που εχει ο υποψηφιος?
Τα μόρια τα δικά σου πρέπει να είναι έως και 2750 μειον την βάση της σχολής
 

s93060

Νεοφερμένος

Ο s93060 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Τώρα βγάζει error και στα οικονομικά και κοινωνικά κριτήρια
 

nikolettari

Νεοφερμένος

Η nikolettari αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 77 μηνύματα.

s93060

Νεοφερμένος

Ο s93060 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 96 μηνύματα.

Συνημμένα

  • 9541F1CB-A770-44FF-87FA-CAC9DA7F5A69.jpeg
    9541F1CB-A770-44FF-87FA-CAC9DA7F5A69.jpeg
    283.6 KB · Εμφανίσεις: 110
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top