[Πανελλήνιες 2021] Τα πάντα για τις μετεγγραφές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.

maria20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 183 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Με τις ισοβαθμιες τι ισχυει?Παιζει ρολο σε ποια κατηγορία εισαι(90% η 10%)?
Δεν γνωριζω τον μηχανισμο τους. Παλια τους επαιρναν ολους και δεν υπηρχε θεμα.
Τωρα τι κανει η μανταμ? οτι θελει κανει, τουρλουμπούκι, together
 
Τελευταία επεξεργασία:

plantbee

Νεοφερμένος

Η plantbee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Στη διαδικασία της μετεγγραφής παίζει κάποιο ρόλο πόσα μόρια έγραψα στις πανελλήνιες;🤔 Ίσως στην περιπτωση της ισοβαθμίας;;;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Στη διαδικασία της μετεγγραφής παίζει κάποιο ρόλο πόσα μόρια έγραψα στις πανελλήνιες;🤔 Ίσως στην περιπτωση της ισοβαθμίας;;;
ε οχι , τα οικονομικα και κοινωνικα μορια εχουν τον πρωτο λογο. Τα μορια πανελληνιων τα πιανουν μετα οταν εχουν ισοβάθμιες.
Βεβαια ξεκινα καποιος την μετεγγραφη με τα μορια πανελληνιων διοτι πρεπει να υπολογισει τον κοφτη 2750 ( τι φρουτο και αυτο?)
 

maria20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Καλημερα!!Γνωρίζετε πόσους συνολικά φοιτητές θα δεχτεί το πτδε εκπα με μετεγγραφή?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.

οθεσσαλονικιος

Νεοφερμένος

Ο οθεσσαλονικιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Γιάννη στο σύστημα βάζω δυο επιλογές τμημάτων;αφου πρώτη μου επιλογή είναι το εκπα να βάλω μόνο αυτό και τίποτα άλλο ή δεν παίζει κάποιο ρόλο;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Γιάννη στο σύστημα βάζω δυο επιλογές τμημάτων;αφου πρώτη μου επιλογή είναι το εκπα να βάλω μόνο αυτό και τίποτα άλλο ή δεν παίζει κάποιο ρόλο;
Κοιτα εχεις δικαιωμα για 2 επιλογες. Αν ομως η 2η δεν σου κανει δεν την βαζεις καθολου. Αν την βαλεις και την παρεις ενω σου ειναι άχρηστη καποιος ισως θα την κλαιει.
 

s93060

Νεοφερμένος

Ο s93060 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Αν γίνει κάποιο λάθος στην αίτηση υπάρχει δυνατότητα διόρθωσης ;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.

plantbee

Νεοφερμένος

Η plantbee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι σχετικό-άσχετο; Χρειάζεται να υποβάλω τη βεβαίωση σπουδών στον ΕΦΚΑ; Αφού ακόμη φαίνομαι ως προστατευόμενο μέλος.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.

plantbee

Νεοφερμένος

Η plantbee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Στον πατερα μου. Όταν μπαίνει στην ιστοσελίδα του ΕΦΚΑ με τον ΑΜΚΑ του εμφανίζομαι μαζί με τα αδέρφια μου κι εγώ.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Στον πατερα μου. Όταν μπαίνει στην ιστοσελίδα του ΕΦΚΑ με τον ΑΜΚΑ του εμφανίζομαι μαζί με τα αδέρφια μου κι εγώ.
Σωστα, στα 18 θα σε διωξουν κατα τον φεβρουαριο που κανουν τις ανανεωσεις τους.
Οποτε πρεπει να ανανεωσεις δικαιωμα με το χαρτι της σχολης. Νομιζω πρεπει να το κανεις καθε χρονο μετα.
Παιρνεις φαρμακα?
 

plantbee

Νεοφερμένος

Η plantbee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Όχι. Απλά το είδα γραμμένο σε μια παλαιότερη ανάρτησή σου (που έλεγες ότι το χαρτί χρειάζεται για το ΙΚΑ και για τη στρατολογία) και γι'αυτό το έψαξα.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Όχι. Απλά το είδα γραμμένο σε μια παλαιότερη ανάρτησή σου (που έλεγες ότι το χαρτί χρειάζεται για το ΙΚΑ και για τη στρατολογία) και γι'αυτό το έψαξα.
ωραια , ναι το θελει ο εφκα για παροχες εοπυυ.
 

katerinavld

Νεοφερμένος

Η katerinavld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Γιαννη, μια διευκρίνιση: Θα πρεπει να σταλει βεβαιωση σπουδων και στον ΕΦΚΑ;Ποια η διαδικασία της ανανέωσης της ασφαλιστικής ικανότητας ενός φοιτητή;
Ναι θελουν την βεβαιωση σπουδων . Τωρα για την διαδικασια δεν ειμαι σε θεση να σου πω δεν την εχω κανει ,η μανα μου τα κανει. Παλιοτερα πηγαινε εκει και εδινε το χαρτι, τωρα το στελνει με email , αλλα που?
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top