γιαννης_00

Περιβόητο μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 4,879 μηνύματα.

οθεσσαλονικιος

Νεοφερμένος

Ο οθεσσαλονικιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Γιάννη στο σύστημα βάζω δυο επιλογές τμημάτων;αφου πρώτη μου επιλογή είναι το εκπα να βάλω μόνο αυτό και τίποτα άλλο ή δεν παίζει κάποιο ρόλο;

γιαννης_00

Περιβόητο μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 4,879 μηνύματα.
Γιάννη στο σύστημα βάζω δυο επιλογές τμημάτων;αφου πρώτη μου επιλογή είναι το εκπα να βάλω μόνο αυτό και τίποτα άλλο ή δεν παίζει κάποιο ρόλο;
Κοιτα εχεις δικαιωμα για 2 επιλογες. Αν ομως η 2η δεν σου κανει δεν την βαζεις καθολου. Αν την βαλεις και την παρεις ενω σου ειναι άχρηστη καποιος ισως θα την κλαιει.

s93060

Νεοφερμένος

Ο s93060 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Αν γίνει κάποιο λάθος στην αίτηση υπάρχει δυνατότητα διόρθωσης ;

γιαννης_00

Περιβόητο μέλος

plantbee

Νεοφερμένος

Η plantbee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι σχετικό-άσχετο; Χρειάζεται να υποβάλω τη βεβαίωση σπουδών στον ΕΦΚΑ; Αφού ακόμη φαίνομαι ως προστατευόμενο μέλος.

γιαννης_00

Περιβόητο μέλος

plantbee

Νεοφερμένος

Η plantbee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Στον πατερα μου. Όταν μπαίνει στην ιστοσελίδα του ΕΦΚΑ με τον ΑΜΚΑ του εμφανίζομαι μαζί με τα αδέρφια μου κι εγώ.

γιαννης_00

Περιβόητο μέλος

Στον πατερα μου. Όταν μπαίνει στην ιστοσελίδα του ΕΦΚΑ με τον ΑΜΚΑ του εμφανίζομαι μαζί με τα αδέρφια μου κι εγώ.
Σωστα, στα 18 θα σε διωξουν κατα τον φεβρουαριο που κανουν τις ανανεωσεις τους.
Οποτε πρεπει να ανανεωσεις δικαιωμα με το χαρτι της σχολης. Νομιζω πρεπει να το κανεις καθε χρονο μετα.
Παιρνεις φαρμακα?

plantbee

Νεοφερμένος

Όχι. Απλά το είδα γραμμένο σε μια παλαιότερη ανάρτησή σου (που έλεγες ότι το χαρτί χρειάζεται για το ΙΚΑ και για τη στρατολογία) και γι'αυτό το έψαξα.

γιαννης_00

Περιβόητο μέλος

Όχι. Απλά το είδα γραμμένο σε μια παλαιότερη ανάρτησή σου (που έλεγες ότι το χαρτί χρειάζεται για το ΙΚΑ και για τη στρατολογία) και γι'αυτό το έψαξα.
ωραια , ναι το θελει ο εφκα για παροχες εοπυυ.

katerinavld

Νεοφερμένος

Η katerinavld αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Περιβόητο μέλος

Γιαννη, μια διευκρίνιση: Θα πρεπει να σταλει βεβαιωση σπουδων και στον ΕΦΚΑ;Ποια η διαδικασία της ανανέωσης της ασφαλιστικής ικανότητας ενός φοιτητή;
Ναι θελουν την βεβαιωση σπουδων . Τωρα για την διαδικασια δεν ειμαι σε θεση να σου πω δεν την εχω κανει ,η μανα μου τα κανει. Παλιοτερα πηγαινε εκει και εδινε το χαρτι, τωρα το στελνει με email , αλλα που?

katerinavld

Νεοφερμένος

Η katerinavld αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ναι θελουν την βεβαιωση σπουδων . Τωρα για την διαδικασια δεν ειμαι σε θεση να σου πω δεν την εχω κανει ,η μανα μου τα κανει. Παλιοτερα πηγαινε εκει και εδινε το χαρτι, τωρα το στελνει με email , αλλα που?
Σε ευχαριστώ Γιάννη.Το εψαξα λίγο, βρηκα ενα τηλ ,το 1555 το οποίο προς εκπληξη μου λειτουργεί 7 μερες την εβδομαδα, 24 ωρες το 24ωρο. Πήρα λοιπόν τηλέφωνο και μου ειπαν , να μπω στο efka.gov.gr και να κλεισω ραντεβού την μερα που με εξυπηρετεί , για να πάω στο ΙΚΑ της περιοχης μου , στο Μητρώο και να καταθεσω την βεβαιωση σπουδών.

γιαννης_00

Περιβόητο μέλος

Σε ευχαριστώ Γιάννη.Το εψαξα λίγο, βρηκα ενα τηλ ,το 1555 το οποίο προς εκπληξη μου λειτουργεί 7 μερες την εβδομαδα, 24 ωρες το 24ωρο. Πήρα λοιπόν τηλέφωνο και μου ειπαν , να μπω στο efka.gov.gr και να κλεισω ραντεβού την μερα που με εξυπηρετεί , για να πάω στο ΙΚΑ της περιοχης μου , στο Μητρώο και να καταθεσω την βεβαιωση σπουδών.
Α ωραια , ναι τωρα το δημοσιο θελει ραντεβου. Αλλα αν ειναι με ραντεβου θα μπορεις και με εμαιλ, αλλα θα πρεπει να βρεις πρωτα το καταλληλο ατομο τηλεφωνικα. Αφου το βρηκε η μανα μου θα το βρεις και εσυ. Οι μανες εχουν τον τροπο τους.

Vickyoustgl

Νεοφερμένος

Η Vickyoustgl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Καλημέρα σας.Παιδιά ,όσοι από τους παλιούς γνωρίζετε πείτε μου σας παρακαλώ η πλατφόρμα για τις μετεγγραφές /μετακινήσεις ενώ ήταν σήμερα η ημερομηνία να ανοίξει ακόμη τίποτα.Πατάω πάνω στον σύνδεσμο και μου βγάζει eror.Συμβαίνει και σε εσάς το ίδιο ή μόνο εγώ αντιμετωπίζω πρόβλημα?

Alin22

Νεοφερμένος

Η Alin22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Καλημέρα σας.Παιδιά ,όσοι από τους παλιούς γνωρίζετε πείτε μου σας παρακαλώ η πλατφόρμα για τις μετεγγραφές /μετακινήσεις ενώ ήταν σήμερα η ημερομηνία να ανοίξει ακόμη τίποτα.Πατάω πάνω στον σύνδεσμο και μου βγάζει eror.Συμβαίνει και σε εσάς το ίδιο ή μόνο εγώ αντιμετωπίζω πρόβλημα?
μολις ανοιξε !

γιαννης_00

Περιβόητο μέλος

.Είναι εύκολη η διαδικασία παιδιά ; Υπάρχει κανένα βίντεο μην κάνουμε κανένα λάθοs

s93060

Βιντεο δεν εχω δει αλλα το εγχειριδιο χρησης ( δεν το εβαλαν ακομα) ειναι βημα βημα.

Τελευταία επεξεργασία:

s93060

Νεοφερμένος

Ο s93060 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Είναι εύκολη η διαδικασία παιδιά ; Υπάρχει κανένα βίντεο μην κάνουμε κανένα λάθος

Alin22

Νεοφερμένος

Η Alin22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Είναι εύκολη η διαδικασία παιδιά ; Υπάρχει κανένα βίντεο μην κάνουμε κανένα λάθος
Πολυ ευκολη , τα μισα ειναι προσυμπληρωμενα. λιγη προσοχη αν ειναι σωστα κ σε παει μονο του το συστημα

Χρήστες Βρείτε παρόμοια