Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

De Broglie

Νεοφερμένος

Ο De Broglie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Σαν είπα ότι τα αποτελέσματα θα βγουν 7/12 το νωρίτερο...
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,541 μηνύματα.
Θα ήταν όντως έκπληξη αν έβγαιναν σήμερα !!!
Κοριτσια το καναλι τηλεπαθειας με την κεραμεως δεν δουλεψε το θορύβησε η black friday.
Θα ανεβασουμε μερικα ντισιμπελ για την αλλη παρασκευη.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σαν είπα ότι τα αποτελέσματα θα βγουν 7/12 το νωρίτερο...
αφου επιμενεις γιατι οχι? Δεν χαλαμε χαντηρι , στις 7 λοιπον.
 
Τελευταία επεξεργασία:

magda2311

Νεοφερμένος

Η magda2311 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι? Εγω εχω κανει αιτηση για μετεγγραφή, ομως τελικα δεν την θελω, θελω να παραμεινω στη σχολη που περασα, γινεται? Μπορω να την απορριψω αν εγκριθεί τελικα? Επισης με βασ κοινωνικα και οικονομικα κριτηρια εχω 4 μορια
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,541 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι? Εγω εχω κανει αιτηση για μετεγγραφή, ομως τελικα δεν την θελω, θελω να παραμεινω στη σχολη που περασα, γινεται? Μπορω να την απορριψω αν εγκριθεί τελικα? Επισης με βασ κοινωνικα και οικονομικα κριτηρια εχω 4 μορια
Αν δεν ακολουθησεις την ροη δικαιολογητικων που θα ζητησει η νεα σχολη η μετεγγραφη απορρίπτεται.
 

magda2311

Νεοφερμένος

Η magda2311 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Αν δεν ακολουθησεις την ροη δικαιολογητικων που θα ζητησει η νεα σχολη η μετεγγραφη απορρίπτεταα

Αν δεν ακολουθησεις την ροη δικαιολογητικων που θα ζητησει η νεα σχολη η μετεγγραφη απορρίπτεται.
Αρα θα συνεχισω να ειμαι εγγεγραμμένη στη σχολη που ειμαι τωρα ετσι?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,541 μηνύματα.
Αρα θα συνεχισω να ειμαι εγγεγραμμένη στη σχολη που ειμαι τωρα ετσι?
Σωστα. Κανεις δεν σε ξεγραφει απο την σχολη σου, μονο εσυ μπορεις να το κανεις με υπεύθυνη δηλωση και παραδοση του πασου στην γραμματεια της σχολης που εισαι.
 

tzina2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tzina2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι? Εγω εχω κανει αιτηση για μετεγγραφή, ομως τελικα δεν την θελω, θελω να παραμεινω στη σχολη που περασα, γινεται? Μπορω να την απορριψω αν εγκριθεί τελικα? Επισης με βασ κοινωνικα και οικονομικα κριτηρια εχω 4 μορια
Αχ βρε Μαγδα ..καποιο παιδακι θα κλαιει!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,541 μηνύματα.

tzina2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tzina2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.

Μαρία Λι

Νεοφερμένος

Η Μαρία Λι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Καλησπέρα! Αν υποθέσουμε ότι παίρνω τη μετεγγραφή για τη δεύτερη επιλογή μου όμως και θέλω να κάνω ένσταση μήπως και μπορέσω να πάρω μετεγγραφή για την πρώτη μου επιλογή. Μπορώ να κάνω εγγραφή στη σχολή της δεύτερης επιλογής και παράλληλα να περιμένω τα αποτέλεσμα της ένστασης ή μετά δεν μπορώ (σε περίπτωση που εγκριθεί) να αλλάξω σχολή?
 

Xristinaqui

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristinaqui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Καλησπέρα! Αν υποθέσουμε ότι παίρνω τη μετεγγραφή για τη δεύτερη επιλογή μου όμως και θέλω να κάνω ένσταση μήπως και μπορέσω να πάρω μετεγγραφή για την πρώτη μου επιλογή. Μπορώ να κάνω εγγραφή στη σχολή της δεύτερης επιλογής και παράλληλα να περιμένω τα αποτέλεσμα της ένστασης ή μετά δεν μπορώ (σε περίπτωση που εγκριθεί) να αλλάξω σχολή?
Οι ενστάσεις φέτος αφορούν λάθη από την πλευρά του υπουργείου, τίποτα περισσότερο (το αναφέρει σχετικός νόμος, εάν ψάξεις θα το βρεις). Δεν ξέρω εάν αυτό που ρωτάς γίνεται, δεν μου φαίνεται εφικτό είναι η αλήθεια, αλλά μάλλον θα χάσεις τον χρόνο σου με την ένσταση.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,541 μηνύματα.
Οι ενστάσεις φέτος αφορούν λάθη από την πλευρά του υπουργείου, τίποτα περισσότερο (το αναφέρει σχετικός νόμος, εάν ψάξεις θα το βρεις). Δεν ξέρω εάν αυτό που ρωτάς γίνεται, δεν μου φαίνεται εφικτό είναι η αλήθεια, αλλά μάλλον θα χάσεις τον χρόνο σου με την ένσταση.
Μαρια καλημερα. Αυτο που λεει η Χριστινα ειναι πολυ σωστο. Προσεξε λιγο την ροη των γεγονοτων.
Προπερσι ο ''Αινσταιν'' ικανοποιησε πανω απο 2500 ενστασεις , μεσα και περιπτωσεις 2ης επιλογης σε 1η οπως η δικη σου.
Περυσι η Κεραμεως ικανοποιησε 700 ενστασεις με μονο ισοβαθμιες.
Φετος δυστηχως δεν εχει σκοπο να ικανοποιησει ''τιποτα'' για αυτο εβαλε παγο με τον νομο της.
Εσυ βεβαια διατηρεις το δικαιωμα να κανεις την αιτηση σου.
Γενικως τωρα μια ενσταση παγωνει τις ημερομηνιες και γενικα δεν αναιρει τα δικαιωματα που σου εχουν αποδοθεί αλλα μπορει να τα ενισχύσει .
Οποτε θα μπορεις απο την 2η όντως γραμμενη να πας στην 1η με την σχετικη βεβαια καθυστερηση.
Στην πραξη ομως τα πραγματα μπορει να ειναι ευνοικοτερα: Οι ενστασεις αρχιζουν αμεσως μετα τα αποτελεσματα και απαντωνται απο το υπαιθ γρηγορα ( περυσι σε 4 μερες) οποτε αν ευοδωθεί εσυ δε θα εχεις υποχρεωθει ακομα να καταθεσεις χαρτι διαγραφης στην 2η επιλογη .Αλλαζεις πορεια και ''συνομιλείς'' πλεον με την 1η επιλογη και ολοκληρώνεις με αυτη .
 
Τελευταία επεξεργασία:

Xristinaqui

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristinaqui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Μαρια καλημερα. Αυτο που λεει η Χριστινα ειναι πολυ σωστο. Προσεξε λιγο την ροη των γεγονοτων.
Προπερσι ο ''Αινσταιν'' ικανοποιησε πανω απο 2500 ενστασεις , μεσα και περιπτωσεις 2ης επιλογης σε 1η οπως η δικη σου.
Περυσι η Κεραμεως ικανοποιησε 700 ενστασεις με μονο ισοβαθμιες.
Φετος δυστηχως δεν εχει σκοπο να ικανοποιησει ''τιποτα'' για αυτο εβαλε παγο με τον νομο της.
Εσυ βεβαια διατηρεις το δικαιωμα να κανεις την αιτηση σου.
Γενικως τωρα μια ενσταση παγωνει τις ημερομηνιες και γενικα δεν αναιρει τα δικαιωματα που σου εχουν αποδοθεί αλλα μπορει να τα ενισχύσει .
Οποτε θα μπορεις απο την 2η όντως γραμμενη να πας στην 1η με την σχετικη βεβαια καθυστερηση.
Στην πραξη ομως τα πραγματα μπορει να ειναι ευνοικοτερα: Οι ενστασεις αρχιζουν αμεσως μετα τα αποτελεσματα και απαντωνται απο το υπαιθ γρηγορα ( περυσι σε 4 μερες) οποτε αν ευοδωθεί εσυ δε θα εχεις υποχρεωθει ακομα να καταθεσεις χαρτι διαγραφης στην 2η επιλογη .Αλλαζεις πορεια και ''συνομιλείς'' πλεον με την 1η επιλογη και ολοκληρώνεις με αυτη .
Θεωρείς όμως ότι υπάρχει ελπίδα να εξετάσουν τις αιτήσεις για ισοβαθμίες; Διότι δεν έδειξαν καμία ευελιξία σχετικά με όσα είπαν στους υπόλοιπους νομούς για τις μετεγγραφές.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,541 μηνύματα.
Θεωρείς όμως ότι υπάρχει ελπίδα να εξετάσουν τις αιτήσεις για ισοβαθμίες; Διότι δεν έδειξαν καμία ευελιξία σχετικά με όσα είπαν στους υπόλοιπους νομούς για τις μετεγγραφές.
Το ευελιξια να το εκλαβω ως ευαισθησία? Οχι χριστινα δεν περιμενω κατι , ισως στα 6 μορια και εφοσον δεν εχουν μετακινησεις αδελφων να ικανοποιησουν.
 

Nikol123

Νεοφερμένος

Η Nikol123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Καλημέρα ήθελα να ρωτήσω επειδη ήρθε στο σημείο διανομής το πάσο μουκαι θα πάω να τον πάρω από Δευτέρα ,αν βγει θετικό το αποτέλεσμα της μεταγραφής θα πρέπει να βγάλω άλλο πάσο κλπ;Και γενικα ποια είναι η διαδικασία επιστροφής του πασου που ανήκει στην προηγούμενη σχολή ;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,541 μηνύματα.
Καλημέρα ήθελα να ρωτήσω επειδη ήρθε στο σημείο διανομής το πάσο μουκαι θα πάω να τον πάρω από Δευτέρα ,αν βγει θετικό το αποτέλεσμα της μεταγραφής θα πρέπει να βγάλω άλλο πάσο κλπ;Και γενικα ποια είναι η διαδικασία επιστροφής του πασου που ανήκει στην προηγούμενη σχολή ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

προς ΝΙΚΟΛ 123

Βασικα θα πας υποχρεωτικα να παρεις το πασο . Το πασο αυτο θα το επιστρεψεις στην σχολη για να παρεις διαγραφη και θα βγαλεις νεο με τους κωδικους της νεας σχολης.
Υπο φυσιολογικες συνθηκες εκανες μια γραπτη στο χερι υπεύθυνη δηλωση , υπογραφη γνησιου απο κεπ ,σε ενα φακελο μαζι με το πασο και αποστολη στην σχολη. Τωρα ομως η υπεύθυνη δηλωση θα ειναι ηλεκτρονικη απο το gov.gr ( αν δεν εχεις κωδικους web-banking βγαλε)
και μαλλον αποστολη με εμαιλ στη σχολη , οποτε το παλιο πασο μπορει να σου μεινει ενθυμιο. Θα δουμε τι θα ζητησουν οι γραμματείες
 
Τελευταία επεξεργασία:

tzina2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tzina2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Το esos.gr λεει οτι τα αποτελεσματα συμφωνα με ασφαλεις πληροφοριες θα βγουνε τελος της ερχομενης εβδομαδας..Οι αιτησεις μειωμενες κατα 25%!!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,541 μηνύματα.
Το esos.gr λεει οτι τα αποτελεσματα συμφωνα με ασφαλεις πληροφοριες θα βγουνε τελος της ερχομενης εβδομαδας..Οι αιτησεις μειωμενες κατα 25%!!
Αυτο που λεει το εσος δεν μου αρεσει τζινα '' τελος της αλλης εβδομαδας'' . Τι εννοει ο ποιητης ? 4/12 -->οκ ή 11/12 --> νοτ οκ
 
Τελευταία επεξεργασία:

Xristosdimitra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristosdimitra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Αυτο που λεει το εσος δεν μου αρεσει τζινα '' τελος της αλλης εβδομαδας'' . Τι εννοει ο ποιητης ? 4/12 -->οκ ή 11/12 --> νοτ οκ
Προφανώς Γιάννη εννοεί 4/12 αλλά πολύ πιθανό και 7/12.τα χουμε δει όλα άλλωστε φέτος !!!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,541 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top