Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
Τεσπα, μακαρι να παρω την μετεγγραφη
Θα την παρεις , οι αιτησεις εχουν μειωθει πολυ.
Πριν απο λιγο 23.00 ηταν 7200. Καπου 7500 θα κλεισουν περιεχοντας και μετακινησεις μεσα.
Περυσι ηταν 10500. 40% μειωση
 

tzina2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tzina2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Θα την παρεις , οι αιτησεις εχουν μειωθει πολυ.
Πριν απο λιγο 23.00 ηταν 7200. Καπου 7500 θα κλεισουν περιεχοντας και μετακινησεις μεσα.
Περυσι ηταν 10500. 40% μειωση
Θα την παρεις , οι αιτησεις εχουν μειωθει πολυ.
Πριν απο λιγο 23.00 ηταν 7200. Καπου 7500 θα κλεισουν περιεχοντας και μετακινησεις μεσα.
Περυσι ηταν 10500. 40% μειωση
Πωπω ,αρκετα κατω..οι μετεγγραφες αδερφων ειναι μεσα στο νουμερο αυτο?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
Πωπω ,αρκετα κατω..οι μετεγγραφες αδερφων ειναι μεσα στο νουμερο αυτο?
Μαλλον οχι. περυσι ηταν ειδικη κατηγορια με 3800 αιτησεις ,μαλλον και φετος παλι χωρια με πολυ λιγοτερες αιτησεις. εχεις καποιον να μας πει αριθμο?
 

De Broglie

Νεοφερμένος

Ο De Broglie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Γιάννη με τι δεδομένα να ξέρουμε εκτιμήσεις την επόμενη εβδομάδα?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.

tzina2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tzina2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Μαλλον οχι. περυσι ηταν ειδικη κατηγορια με 3800 αιτησεις ,μαλλον και φετος παλι χωρια με πολυ λιγοτερες αιτησεις. εχεις καποιον να μας πει αριθμο?
Οχι δυστυχως..νομιζω ομως οτι θα ανακοινωσουν τον αριθμο των αιτησεων που υποβληθηκαν επισημα
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.

Talia..

Νεοφερμένος

Η Talia.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Έχουμε δικαίωμα να πάρουμε και από τα τμήματα που είμαστε τώρα, αλλά ενδεχομένως να μας τα ζητήσουν πίσω, εγώ ρώτησα την γραμματεία μου και έκανε πως δεν ήξερε, μου είπε να επικοινωνήσω με τον Εύδοξο (λες και ο Εύδοξος είναι άνθρωπος και όχι ολόκληρος οργανισμός). Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα ξανά ανοίξει ο Εύδοξος, το ερώτημα είναι πότε θα φτάσουν αυτά τα βιβλία σε εμάς; Εγώ σκέφτομαι να κάνω δήλωση για τα βιβλία των μαθημάτων που έχουν αντιστοιχία στο τμήμα που θέλω να μετεγγραφώ, για να μην μείνω ξεκρέμαστη.
Δεν νομίζω να μπορούμε να παραγγείλουμε τα συγγράμματα του μετεγγραφομενου τμήματος. Είχα διαβάσει κάπου ότι μόλις λήξει η προθεσμία των αιτήσεων των μετεγγραφών θα βγει μια λιστα με τα ατομα που δικαιουνται την μετεγγραφή λογικα πριν τις 22 /11 και έτσι λογικά πάντα μπορεί και να μην έχουμε θέμα
 

De Broglie

Νεοφερμένος

Ο De Broglie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Ποιοι έχουν αγχωθεί για τα αποτελέσματα?
 

Xristinaqui

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristinaqui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Δεν νομίζω να μπορούμε να παραγγείλουμε τα συγγράμματα του μετεγγραφομενου τμήματος. Είχα διαβάσει κάπου ότι μόλις λήξει η προθεσμία των αιτήσεων των μετεγγραφών θα βγει μια λιστα με τα ατομα που δικαιουνται την μετεγγραφή λογικα πριν τις 22 /11 και έτσι λογικά πάντα μπορεί και να μην έχουμε θέμα
Για το τμήμα προέλευσης μίλαγα. Αυτό που ισχύει είναι ότι : Μόλις βγουν τα αποτελέσματα και ξέρουμε ποιοι έχουμε πάρει μετεγγραφή θα ανοίξει ξανά ο Εύδοξος (για τα άτομα αυτά). Το θέμα όμως είναι το πότε θα φτάσουν αυτά τα βιβλία στα χέρια μας γιατί εάν τα αποτελέσματα βγουν Δεκέμβρη, στην καλύτερη θα έρθουν Γενάρη. Προσωπικά, για να μην καταλήξω στο τέλος χωρίς κανένα βιβλίο έκανα δήλωση για δύο συγγράμματα (τα μαθήματα των οποίων έχουν αντιστοιχία στο τμήμα που θέλω να μετεγγραφώ) τα οποία και θα επιστρέψω εάν πάρω την μετεγγραφή.
 

abcdefg1212

Νεοφερμένος

Η abcdefg1212 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδια καλησπερα , εχω περασει επιστημη και τεχνολογια τροφιμων στην Καλαματα και εκανα αιτηση μετεγγραφης για διπαε θεσσαλονικη και εχω συνολικα 6 μορια απο το εισοδημα μονο . Επισης εχω γραψει 11.000 μορια οποτε πιανω την βαση της σχολης με το 11.600 - 2750 . Το θεμα ειναι οτι στην εγκυκλιο λεει οτι δεν δικαιουνται μετεγγραφη οι αλλοδαποι - αλλογενεις . Εχω γεννηθει στην Ελλαδα , οι γονεις μου ειναι απο την Αλβανια αλλα εγω δεν εχω παρει ακομη την ελληνικη υπηκοοτητα λογω λαθους π ειχε γινει οταν γεννηθηκα και υποτιθεται ειμαι γεννημενη εκει . Θεωρουμαι κατι απο τα δυο ; Εχω αγχωθει πολυ και πραγματικα δεν ξερω καθολου . Βοηθηστε με οποιος ξερει .
 

tzina2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tzina2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Δοθηκε παραταση για μετεγγραφες εως 20/11/2020 και ωρα 14.00 Φανταζομαι οτι για να δινουν παραταση ενω ηδη εχουν παει πισω δυο τινα συμβαινουν: η δεν υπαρχουν πολλες αιτησεις η τα αποτελεσματα θα βγουνε πολυυυ γρηγορα..Γιαννη τι λες???
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
Παιδια καλησπερα , εχω περασει επιστημη και τεχνολογια τροφιμων στην Καλαματα και εκανα αιτηση μετεγγραφης για διπαε θεσσαλονικη και εχω συνολικα 6 μορια απο το εισοδημα μονο . Επισης εχω γραψει 11.000 μορια οποτε πιανω την βαση της σχολης με το 11.600 - 2750 . Το θεμα ειναι οτι στην εγκυκλιο λεει οτι δεν δικαιουνται μετεγγραφη οι αλλοδαποι - αλλογενεις . Εχω γεννηθει στην Ελλαδα , οι γονεις μου ειναι απο την Αλβανια αλλα εγω δεν εχω παρει ακομη την ελληνικη υπηκοοτητα λογω λαθους π ειχε γινει οταν γεννηθηκα και υποτιθεται ειμαι γεννημενη εκει . Θεωρουμαι κατι απο τα δυο ; Εχω αγχωθει πολυ και πραγματικα δεν ξερω καθολου . Βοηθηστε με οποιος ξερει .
Για να μιλας για 11.000 μορια εχεις δωσει πανελληνιες. Οποτε εισαι στην ιδια κατηγορια με ολους τους αλλους που εχουν την ελληνικη υπηκοοτητα , εχουν παρακολουθησει την εγχωρια 2αθμια εκπαιδευση και δικαιουσε μετεγγραφης. Αυτο που αναφερει η εγκύκλιος ειναι μια ειδικη κατηγορια που μπαινουν μονο με απολυτηριο χωρις πανελληνιες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

abcdefg1212

Νεοφερμένος

Η abcdefg1212 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Για να μιλας για 11.000 μορια εχεις δωσει πανελληνιες. Οποτε εισαι στην ιδια κατηγορια με ολους τους αλλους που εχουν την ελληνικη υπηκοοτητα και δικαιουσε μετεγγραφης. Αυτο που αναφερει η εγκύκλιος ειναι μια ειδικη κατηγορια που μπαινουν μονο με απολυτηριο χωρις πανελληνιες.
ααχχ τελειαα ευχαριστω παρα πολυυ
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
Δοθηκε παραταση για μετεγγραφες εως 20/11/2020 και ωρα 14.00 Φανταζομαι οτι για να δινουν παραταση ενω ηδη εχουν παει πισω δυο τινα συμβαινουν: η δεν υπαρχουν πολλες αιτησεις η τα αποτελεσματα θα βγουνε πολυυυ γρηγορα..Γιαννη τι λες???
Bingo στο δευτερο συγχαρητήρια,αν ταυτοχρονα ισχυει και το πρωτο ανοιγουν σαμπανιες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ποιοι έχουν αγχωθεί για τα αποτελέσματα?
ολα τα παιδια, ειδικα αν δεν φτανουν τα ευρω
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
Νταξει γνώμη μου έτσι. Μπορώ να τα τεκμηριώσω όλα αν θες το κάνω σε προσωπική συζήτηση για να μην εκτροχιαστεί η κουβέντα για αυτό άλλωστε δεν το έκανα και εδώ. Ίσως έβαλα μια δόση υπερβολής για έμφαση αλλά γενικά τα πιστεύω αυτά που γράφω μπορεί να είμαι λάθος το δέχομαι άλλωστε δεν έχω σπουδάσει σε όλα τα τμήματα της Ελλάδας.
για το θεμα κλινικων δεν εισαι λαθος κατα γενικη βαση αλλα το ιδιο χαλια ειναι παντου θεωρω.για το θεμα εργαστηριων διαφωνω σε μεγαλο βαθμο.ενας που του αρεσει και θελει να μαθει μαθαινει,απλα ειναι το ολο στυλ της ιατρικης που ναι βαρετο
 

Ηβη2

Νεοφερμένος

Η Ηβη2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
εξαιρετικα ,οποτε δηλωσεις αναλογα για το 6 μοριο.
Αυτο που υπονοω στο σεναριο 3 ειναι οτι η μετεγγραφη καθεται στα 6 μορια και μας εχουν απορριψει το 6ο.
Πραγματι αν απορριφθει το 6ο ισχυουν τα 5 με λιγη καθυστερηση.
Αφου ο ανθρωπος ειναι προθυμος ας βαλει και οτι η παθηση της μαμας ειναι η αναφερομενη στον νομο (Φ.151/17897/ Β6/2014 (Β ́ 358) ΚΥΑ) αριθμο 9.
Εχε αισιοδοξια οι σχολες θα κατσουν κατω απο 5 μορια.
Σ' ευχαριστώ Γιάννη. Εύχομαι να πάνε όλα καλά για σένα.
Καλή επιτύχια σε όλους.
 

zoi._k3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η zoi._k3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Μα καλά μέχρι τις 20 πήγαν τις αιτήσεις δηλαδή τα αποτελέσματα ποτε 😂Λογικά θα έχουν γίνει πιο λίγες αιτήσεις
 
Τελευταία επεξεργασία:

tzina2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tzina2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Καποιος μ ειπε για 5.500 χιλ με οικονομικα κριτηρια,3500 με αδερφια και 40 κυπριους ..δεν ξερω αν ειναι αληθεια!
 

Xristinaqui

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristinaqui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top