Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Nikol123

Νεοφερμένος

Η Nikol123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω πως θα στείλουμε τα δικαιολογητικά στη σχολή ;(Με email,courier?)
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Μου έδωσε 9 ενώ κανονικά είναι 8.5
Πολιτικής επιστήμης και δημόσιας διοίκησης του ΕΚΠΑ
ΑΠΌ ΠΟΛΙΤΙΚΏΝ ΕΠΙΣΤΗΜΏΝ ΚΟΜΟΤΗΝΉΣ

Ευτυχώς γιατί αγχώθηκα ενώ έχω τα δικαιολογητικά να γίνει τέτοιο λάθος
Έχω και το 2700 από τη βάση αφού έγραψα 14375....
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Το έκανα ήδη μια φορά γιατί είχα κάνει το λάθος και δεν είχα γράψει καθόλου ότι τα αδέρφια μου ήταν ανήλικα και είχα συγκεντρώσει 7.5 μόρια ρώτησα μια καθηγήτρια μου και μου είπε να δηλώσω 3 αντί για 2....
Με μπέρδεψε και αυτή αφού δεν το ήξερε....

Δεν υπαρχει θεμα , οποτε αφου εκανες μια φορα ηδη ανάκληση δεν γινετε αλλη.
Θα το φτιαξει η σχολη. Θα ελεγα οταν καταθεσεις τα χαρτια στην σχολη βαλε τους και ενα σημειωμα στην αρχη να τους λες το θεμα ,οποτε θα το δουν με αλλο ματι και δεν θα το στειλουν υπαιθ.
Καλο ειναι να μην γινονται τετοια λαθη , οχι στην περιοχη που εισαι εσυ ειναι αδιαφορο, αλλα χαμηλοτερα ,γιατι βγαζει παιδια εκτος
 
Τελευταία επεξεργασία:

Γιαννης Εύβοια

Νεοφερμένος

Ο Γιαννης Εύβοια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω πως θα στείλουμε τα δικαιολογητικά στη σχολή ;(Με email,courier?)
Ανάλογος τι θα ζητήσουν από την γραμματεία...
Εμείς στην Κομοτηνή στείλαμε τις εγγραφές με courier στο ΕΚΠΑ τα έστειλαν με email
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω πως θα στείλουμε τα δικαιολογητικά στη σχολή ;(Με email,courier?)
Οπως τα ζητησει η σχολη με ανακοίνωση της. upload, email,courier.
Τωρα που εχετε χρονο φροντιστε να τα προετοιμασετε, βεβαιωση εγγραφης , υπογραφη σε ΚΕΠ αν το ζητα. οικογενειακης καταστασης, Ε1, Ε9 κλπ.
 

Danaoula2020

Νεοφερμένος

Η Danaoula2020 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Παιδια, καποιος που περασε νομικη κομοτηνης και εχει μεγαλο αδερφο που σπουδαζει Θεσσαλονίκη, με μεσο εισόδημα, ειναι σιγουρο οτι θα παρει μετεγγραφη σε νομικη θεσσαλονικης;
 

zoi._k3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η zoi._k3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Πολυ αγκρεσιβ βλεπω την Ζωη. Τι σε νοιαζει ? εσυ την εχεις παρει.
Συζητωντας μαζι σας και ριχνοντας μια ματια στο user manual καταλαβαινω οτι η πλατφορμα ειναι πολυ δυναμικη ,οχι απλα καταγραφικη και θα ελεγα κουρδισμενη να βγαλει αποτελεσματα μονη της. Αν δεν υπαρξει καποιο σημαντικο bug δεν θα παραξενευτω αν τα αποτελεσματα βγουν μεταξυ 25 και 28 Νοεμβριου.
[
Παιδια, καποιος που περασε νομικη κομοτηνης και εχει μεγαλο αδερφο που σπουδαζει Θεσσαλονίκη, με μεσο εισόδημα, ειναι σιγουρο οτι θα παρει μετεγγραφη σε νομικη θεσσαλονικης;
Αν πλήρεις τα κριτήρια που αναφέρονται στις μετεγγραφές αδελφών
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Α
Παιδια, καποιος που περασε νομικη κομοτηνης και εχει μεγαλο αδερφο που σπουδαζει Θεσσαλονίκη, με μεσο εισόδημα, ειναι σιγουρο οτι θα παρει μετεγγραφη σε νομικη θεσσαλονικης;
Αν πλήρεις τα κριτήρια που αναφέρονται στις μετεγραφες αδελφων
 

Xristinaqui

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristinaqui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Παιδια, καποιος που περασε νομικη κομοτηνης και εχει μεγαλο αδερφο που σπουδαζει Θεσσαλονίκη, με μεσο εισόδημα, ειναι σιγουρο οτι θα παρει μετεγγραφη σε νομικη θεσσαλονικης;
Δεν έχει σημασία το εισόδημα, η οικογένεια που μένει, ποια είναι η μόνιμη κατοικία;
 

tzina2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tzina2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Επανερχομαι..γνωστη μου εβαλε 1η επιλογη γιαννενα και 2η Αθηνα η οποια σαφως εχει πιο πολλα μορια για μετεγγραφη.. απλα ετσι για να βρισκεται μην τυχον στραβωσει κατι...Υπαρχει περιπτωση να μην την παρουν στα γιαννενα που θελει ,και να παει Αθηνα;;
 

Xristinaqui

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristinaqui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Επανερχομαι..γνωστη μου εβαλε 1η επιλογη γιαννενα και 2η Αθηνα η οποια σαφως εχει πιο πολλα μορια για μετεγγραφη.. απλα ετσι για να βρισκεται μην τυχον στραβωσει κατι...Υπαρχει περιπτωση να μην την παρουν στα γιαννενα που θελει ,και να παει Αθηνα;;
Δεν νομίζω ότι υπάρχει σχολή που έχει περισσότερη ζήτηση στην επαρχία από οτι στην Αθήνα.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Επανερχομαι..γνωστη μου εβαλε 1η επιλογη γιαννενα και 2η Αθηνα η οποια σαφως εχει πιο πολλα μορια για μετεγγραφη.. απλα ετσι για να βρισκεται μην τυχον στραβωσει κατι...Υπαρχει περιπτωση να μην την παρουν στα γιαννενα που θελει ,και να παει Αθηνα;;
Αν μας ελεγες και την σχολη? Καμια σχολη δεν ειναι ντροπη !!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Παιδια, καποιος που περασε νομικη κομοτηνης και εχει μεγαλο αδερφο που σπουδαζει Θεσσαλονίκη, με μεσο εισόδημα, ειναι σιγουρο οτι θα παρει μετεγγραφη σε νομικη θεσσαλονικης;
Βασικα οι ευειδείς νομικοι εχουν επιδοτηση μοριων ,αλλα για σιγουρια δεν μας λες που μενει ο μπαμπας και η μαμα και σε ποιο εξαμηνο ειναι ο μεγαλος?
 
Τελευταία επεξεργασία:

MARY Β.

Νεοφερμένος

Η MARY Β. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Έχω 2 ερωτήματα:
1. Η αδελφή μου είναι 24 ετών και κάνει φορολογική δήλωση τα 3 τελευταία χρόνια, αλλά με ο εισόδημα. Δεν πρέπει να τη συμπεριληφθεί στην αίτηση;
2. Οι αμοιβαίες μετεγγραφές μήπως διεκπεραιώνονται νωρίτερα;
(Φαντάζομαι ότι κάποιος έχει δικαίωμα να επιλέξει ή το 1 ή το άλλο είδος μετεγγραφής, σωστά;)
 

De Broglie

Νεοφερμένος

Ο De Broglie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Ποσες λέτε να είναι οι αιτήσεις και ποτε θα βγουν τα Αποτελεσματα?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Έχω 2 ερωτήματα:
1. Η αδελφή μου είναι 24 ετών και κάνει φορολογική δήλωση τα 3 τελευταία χρόνια, αλλά με ο εισόδημα. Δεν πρέπει να τη συμπεριληφθεί στην αίτηση;
2. Οι αμοιβαίες μετεγγραφές μήπως διεκπεραιώνονται νωρίτερα;
(Φαντάζομαι ότι κάποιος έχει δικαίωμα να επιλέξει ή το 1 ή το άλλο είδος μετεγγραφής, σωστά;)
Οι αμοιβαιες γινονται μονο μεταξυ σχολων και μαλιστα μονο επαρχιας οχι επαρχιας προς αθηνα ή θεσ/νικη και δεν εχει αναμιξη το υπουργειο.
Αν η αδελφη σου δηλωνεται ως προστατευομενη στην δηλωση του μπαμπα δεν την δηλωνεις ως αδελφη με εισοδημα.
Αν δεν δηλωνεται ως προστατευομενη στον μπαμπα την δηλωνεις . Θα προστεθει τοτε ως προστατευομενη και θα προστεθει το εισοδημα της το οποιο μπορει να ειναι μηδεν ή κατι αλλο αν εχει τεκμηρια, αυτοκινητο ,σπιτι ,διαβιωση κλπ οτι γραφει στην γραμμη ''εισοδημα επιβολης εισφορας'' στο εκκαθαριστικο
 

tkasos2002

Νεοφερμένος

Ο tkasos2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Πως μπορούμε να ξέρουμε ότι στις κατ εξαίρεση δεν θα υπάρξει διαφθορά ; Πως μπορούμε να είμαστε καλυμμένοι ως υποψήφιοι για μεταγγραφη φοιτητές ή ως γονείς ότι δεν θα γίνει αδικία;


επίσης καμία πρόβλεψη για βάση ΗΜΜΥ ΕΜΠ ΚΑΙ ΑΠΘ;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Πως μπορούμε να ξέρουμε ότι στις κατ εξαίρεση δεν θα υπάρξει διαφθορά ; Πως μπορούμε να είμαστε καλυμμένοι ως υποψήφιοι για μεταγγραφη φοιτητές ή ως γονείς ότι δεν θα γίνει αδικία;


επίσης καμία πρόβλεψη για βάση ΗΜΜΥ ΕΜΠ ΚΑΙ ΑΠΘ;
Οτι θα υπαρξει βυσμα στις κατ εξαίρεση ειναι γνωστο. Οτι δεν θα κοψουν καποιον που πληρει τα 4 κριτηρια ειναι σιγουρο. Το οτι θα κοψουν τον οποιον αλλον που κινηται στις παρυφές των κριτηριων ειναι και αυτο σιγουρο, με βαση την περσινη τους συμπεριφορα.Το οτι θα κοψουν τον οποιον αγανακτισμενο ο οποιος θα προσφυγει στις κατ εξαιρεση ειναι και αυτο σιγουρο. Εδω εκοψαν ουσιαστικα φετος τις ενστασεις.

Μετριες σχολες ( σε μεγεθος) και οι δυο.
ΗΜΜΥ ΑΠΘ --> 4 - 4,5
ΗΜΜΥ ΕΜΠ --> 4,5 - 5
 
Τελευταία επεξεργασία:

alkistis

Νεοφερμένος

Η alkistis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Έκανα την αίτηση για μεταγραφή και τωρα δεν ξερω τι να κάνω με τα βιβλία..
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Έκανα την αίτηση για μεταγραφή και τωρα δεν ξερω τι να κάνω με τα βιβλία..
Να περιμενεις να παρεις τα βιβλια της νεας σχολης. Ούτως ή άλλως και στις δυο περιπτωσεις δεν θα προλαβεις να τα ανοιξεις για την εξεταστικη. Περυσι ηταν καλα ,σημερα εκανες την δηλωση αυριο εκανες μια βολτα στο κεντρο της αθηνας και τα μαζευες , φρεσκα φρεσκα σε ωραιες σακουλιτσες.
 

1eleni

Νεοφερμένος

Η 1eleni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

De Broglie

Νεοφερμένος

Ο De Broglie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Εκτιμήσεις βάσεων πολυ γενικα
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top