Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

GregDel

Νεοφερμένος

Ο GregDel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Τελικά παιδιά, τι κάνουμε χωρίς ΑΦΜ;
Έχει κανείς καμιά ενημέρωση;
Γιατί τηλ δεν απαντούν και mail η απάντηση που είχα απο ένα από τα πολλά mail που έστειλα ήταν ότι είναι αναρμόδιο
 

blueroses37

Νεοφερμένος

Η blueroses37 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Εγώ εχθες έκανα την αίτηση και ενώ το αμκα μου ήταν σωστό σε πράσινο πλαίσιο, δίπλα έγραφε ότι ‘’ Το αμκα δεν μπορεί να επαληθευτεί λόγω αδυναμίας σύνδεσης με την υπηρεσία διαχειρισης αμκα ‘’ . Συνέβη αυτό και σε κάποιον άλλο;
 

Γιωργος15773

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος15773 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 82 μηνύματα.

blueroses37

Νεοφερμένος

Η blueroses37 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Οριστικοποιησα την αίτηση έτσι
Έχω στείλει εμαιλ και αν χρειαστεί θα κάνω άρση της οριστικοποίησης .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μου απάντησαν από το υπουργείο παιδείας και μου είπαν ότι αν είναι σίγουρα σωστό το αμκα μου δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Γιωργος15773

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος15773 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Τη βεβαίωση εγγραφής που υπάρχει στα δικαιολογητικά τη θέλουν για το 2020, ή μπορώ να δώσω και αυτή που μου δώσανε όταν έκανα εγγραφή στη σχολή? Επιπλέον τα στρατιωτικά υπάγονται στα δημόσια νοσοκομεία ?
 

tzina2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tzina2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Γιαννη μιλησα με Υπουργειο..Δεχεται απο κοινου μονο μετεγγραφη στην Πατρα μου ειπε για αδερφια.. Δεν μπορει ο αδερφος να κανει αποποιηση μετεγγραφης και να προχωρησω εγω!!!Εχουν πολλα παραπονα για αυτη την κατηγορια μου ειπε..Της ειπα να μεταφερει τα παραπονα μας ..ειναι αδικο..Αρα θα παω με τα οικονομικα και ο θεος βοηθος!!!
 

GregDel

Νεοφερμένος

Ο GregDel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Τελικά παιδιά, τι κάνουμε χωρίς ΑΦΜ;
Έχει κανείς καμιά ενημέρωση;
Γιατί τηλ δεν απαντούν και mail η απάντηση που είχα απο ένα από τα πολλά mail που έστειλα ήταν ότι είναι αναρμόδιο
@Xristinaqui μεγάλη παράκληση.
Ρώτησε τις φίλες σου αν μπορείς πως καταφεραν να κάνουν τη δήλωση (μοριοδοτούμενα) γιατί δοκίμασα και ούτε εκεί προχωράει.
Θα κανω δοκιμή και με άλλους browser αλλά είμαι σε κατάσταση ελαφρώς πανικού γιατί και από ΔΟΥ είναι ότι νά'ναι και είμαι 14μ καραντίνα λόγω κρούσματος (σήμερα έχω και συμπτώματα) και πραγματικά δεν ξέρω τι θα ξημερώσει απο Δευτέρα.
EDIT: Σε firefox προχωράει για τους μοριοδοτούμενους. Σε chrome όχι. Ότι να'ναι. Όσο αφορά στα αδέλφια τπτ
 
Τελευταία επεξεργασία:

Xristinaqui

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristinaqui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
@Xristinaqui μεγάλη παράκληση.
Ρώτησε τις φίλες σου αν μπορείς πως καταφεραν να κάνουν τη δήλωση (μοριοδοτούμενα) γιατί δοκίμασα και ούτε εκεί προχωράει.
Θα κανω δοκιμή και με άλλους browser αλλά είμαι σε κατάσταση ελαφρώς πανικού γιατί και από ΔΟΥ είναι ότι νά'ναι και είμαι 14μ καραντίνα λόγω κρούσματος (σήμερα έχω και συμπτώματα) και πραγματικά δεν ξέρω τι θα ξημερώσει απο Δευτέρα.
EDIT: Σε firefox προχωράει για τους μοριοδοτούμενους. Σε chrome όχι. Ότι να'ναι. Όσο αφορά στα αδέλφια τπτ


Να υποθέσω από αυτό που γράφεις στο τέλος ότι διορθώθηκε; Ή να ρωτήσω; Μην αγχώνεσαι πάντως υπάρχει χρόνος, επικοινώνησε ξανά με την ΔΟΥ τηλεφωνικώς, εάν δεν κατάφερες να προχωρήσεις τελικά, διότι στα μέιλ δεν απαντάνε, έστελνα επί μήνες κι ενώ τα λάμβαναν τα αγνοούσαν.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τη βεβαίωση εγγραφής που υπάρχει στα δικαιολογητικά τη θέλουν για το 2020, ή μπορώ να δώσω και αυτή που μου δώσανε όταν έκανα εγγραφή στη σχολή? Επιπλέον τα στρατιωτικά υπάγονται στα δημόσια νοσοκομεία ?

Γιατί από ποιο έτος έχεις βεβαίωση σπουδών; 🤔 Πάντως αυτό είναι κάτι που σίγουρα θα στο απαντήσει το τμήμα που θα έχεις περάσει, συν ότι την βεβαίωση απλώς την ζητάς και την στέλνουν, δεν κάνεις κάτι εσύ
 

natalix

Νεοφερμένος

Η natalix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Στην μετακινηση δεν ισυχει το 2750 πρεπει να εχεις τα μορια για την οριτζιναλ βαση της σχολης.

Ο νομος λεει οτι αυτος που ειναι 26 ετων(1994, τωρα που γινεται η αιτηση) δεν συμμετεχει στο κατακεφαλην εισοδημα. Δεν λεει οτι ηταν 26 οταν αποκτουσε τα εισοδηματα.
Αυτο που λες ειναι σημαντικη πληροφορια , εχεις δει να εφαρμοζεται στην πλατφορμα ? ή ειναι σκεψη.
Συμφωνα με την δικη μου αναγνωση αυτος που τωρα ειναι 25 (1995) συμμετεχει με το εισοδημα του στο κατακεφαλην
Επισεις ο αδελφος που ειναι τωρα 25 (1995) δινει το 0,5 μοριο στην πολυτεκνια.
IMG_20201106_124735.jpg

Στα οικονομικά στοιχεία αναφέρει αυτό..
Αλλά στην αρχή απλα λέει έχετε πολύτεκνια με αδέρφια κάτω των 25 ....εκεί ποια στοιχεία πιάνει?! Είναι δυνατόν στο ένα να πιάνει τα περσινά 2019 (οικονομικά) και στη πολύτεκνια τα φετινά 2020.??!

Γιατί σε αυτή την περίπτωση το αδερφό γεννημένο 1995 που φέτος έχει κλείσει τα 25 και πέρσι ήταν 24...του μετράνε το εισόδημα αλλά δν τον μετράνε στα πολύτεκνια αδέρφια..τι να δηλωσει?
 

Xristinaqui

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristinaqui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.

GregDel

Νεοφερμένος

Ο GregDel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Να υποθέσω από αυτό που γράφεις στο τέλος ότι διορθώθηκε; Ή να ρωτήσω; Μην αγχώνεσαι πάντως υπάρχει χρόνος, επικοινώνησε ξανά με την ΔΟΥ τηλεφωνικώς, εάν δεν κατάφερες να προχωρήσεις τελικά, διότι στα μέιλ δεν απαντάνε, έστελνα επί μήνες κι ενώ τα λάμβαναν τα αγνοούσαν.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:
Παίζει κανονικά για τους μοριοδοτούμενος.
Για εμένα που είναι λογω αδελφου δε δουλευει
 

geogeo12

Νεοφερμένος

Ο geogeo12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Καλησπέρα σας ,
Πρόκειται φέτος να κάνω αίτηση μετεγγραφής απο το πανεπιστήμιο μου ( Λόγο αδελφού φοιτητή ) . Ο αδελφός μου θα προβεί σε αποποίηση μετεγγραφής ( Το ζητάει στην πλατφόρμα ) . Με την αποποίηση μετεγγραφής ο αδελφός μου θα έχει το δικαίωμα να κάνει 10% την επόμενη χρονία ή αποκλείεται ; Αν ναι , θα έχει δικαίωμα να κάνει και αυτός αίτηση μετεγγραφής απο το νέο τμήμα την επόμενη χρονιά ;

Σας ευχαριστώ.
 

Γιωργος15773

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος15773 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Να υποθέσω από αυτό που γράφεις στο τέλος ότι διορθώθηκε; Ή να ρωτήσω; Μην αγχώνεσαι πάντως υπάρχει χρόνος, επικοινώνησε ξανά με την ΔΟΥ τηλεφωνικώς, εάν δεν κατάφερες να προχωρήσεις τελικά, διότι στα μέιλ δεν απαντάνε, έστελνα επί μήνες κι ενώ τα λάμβαναν τα αγνοούσαν.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Γιατί από ποιο έτος έχεις βεβαίωση σπουδών; 🤔 Πάντως αυτό είναι κάτι που σίγουρα θα στο απαντήσει το τμήμα που θα έχεις περάσει, συν ότι την βεβαίωση απλώς την ζητάς και την στέλνουν, δεν κάνεις κάτι εσύ
έχω από το πρώτο έτος και τώρα είμαι 2ο
 

Xristinaqui

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristinaqui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Παίζει κανονικά για τους μοριοδοτούμενος.
Για εμένα που είναι λογω αδελφου δε δουλευει
Μάλλον δεν είναι εφικτό αυτό, ρώτησα και τις συμφοιτήτριες μου αν και δεν νομίζω. Όσον αφορά το ΑΦΜ εμένα μου είχαν πει ότι δέχονται τηλεφωνήματα για ραντεβού μια συγκεκριμένη μέρα, επίσης είχα διαβάσει ότι γίνονται και διαδικτυακά λόγω κοβιντ. Ψαξτον και πάρε και τηλέφωνα στην ΔΟΥ γενικά, κάνε και τον χαζό "δεν ήξερα πού να απευθυνθώ", ρώτα ποιες ώρες και μέρες επικοινωνούν κτλ.

Εντιτ: Μου απάντησαν, όπως το περιμέναμε, δεν γίνεται. Τρέχουν κι εκείνες να κλείσουν ραντεβού.
 

Nikol123

Νεοφερμένος

Η Nikol123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Σχετικά με τη βεβαίωση εγγραφής που ζητάνε ως δικαιολογητικό σε εγγραφή οικονομικών και κοινωνικών κριτηρίων,μήπως γνωρίζετε αν είναι η εκτυπωμένη ηλεκτρονική εγγραφή ή το πιστοποιητικό φοιτητικής ιδιότητας ή κάτι εντελώς διαφορετικό ;
 

Xristinaqui

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristinaqui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Σχετικά με τη βεβαίωση εγγραφής που ζητάνε ως δικαιολογητικό σε εγγραφή οικονομικών και κοινωνικών κριτηρίων,μήπως γνωρίζετε αν είναι η εκτυπωμένη ηλεκτρονική εγγραφή ή το πιστοποιητικό φοιτητικής ιδιότητας ή κάτι εντελώς διαφορετικό ;
Είναι η βεβαίωση σπουδών, όπως αναφέρει. Στέλνεις ενα μέιλ ή παίρνεις ένα τηλέφωνο στην γραμματεία και ζητάς την βεβαίωση σπουδών σου και σου την στέλνουν.
 

Nikol123

Νεοφερμένος

Η Nikol123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Α τέλεια ευχαριστώ πολύ ,γιατί μου το ζητά στην αίτησης μεταγραφής ως βεβαίωση εγγραφής και προβληματίστηκα
 

geogeo12

Νεοφερμένος

Ο geogeo12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Καλησπέρα σας ,
Πρόκειται φέτος να κάνω αίτηση μετεγγραφής απο το πανεπιστήμιο μου ( Λόγο αδελφού φοιτητή ) . Ο αδελφός μου θα προβεί σε αποποίηση μετεγγραφής ( Το ζητάει στην πλατφόρμα ) . Με την αποποίηση μετεγγραφής ο αδελφός μου θα έχει το δικαίωμα να κάνει 10% την επόμενη χρονία ή αποκλείεται ; Αν ναι , θα έχει δικαίωμα να κάνει και αυτός αίτηση μετεγγραφής απο το νέο τμήμα την επόμενη χρονιά ;

Σας ευχαριστώ.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,386 μηνύματα.
Καλησπέρα σας ,
Πρόκειται φέτος να κάνω αίτηση μετεγγραφής απο το πανεπιστήμιο μου ( Λόγο αδελφού φοιτητή ) . Ο αδελφός μου θα προβεί σε αποποίηση μετεγγραφής ( Το ζητάει στην πλατφόρμα ) . Με την αποποίηση μετεγγραφής ο αδελφός μου θα έχει το δικαίωμα να κάνει 10% την επόμενη χρονία ή αποκλείεται ; Αν ναι , θα έχει δικαίωμα να κάνει και αυτός αίτηση μετεγγραφής απο το νέο τμήμα την επόμενη χρονιά ;

Σας ευχαριστώ.
ναι και στα δυο , υπο το πλαισιο των κανονων που θα ισχυσουν του χρονου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εάν είδα σωστά και υπάρχει κτηνιατρική μόνο στην Καρδίτσα (και στο ΑΠΘ) τότε την έχεις σίγουρα. Πέρυσι έκλεισε με 3 μόρια.
καλημερα κυριες, πολυ σωστα χριστινα, Η κτηνιατρικη ΑΠΘ ειναι αντιμετωπη μονο με καρδιτσα, δεν εχει κοφτη και κλεινει χαμηλα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Marathunta

Νεοφερμένος

Ο Marathunta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top