Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

tzina2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tzina2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
παιλαιοτερα οταν δεν του αρεσε το αμκα το συστημα δεν προχωρουσε.
Τωρα ειδαν οτι υπαρχει γενικως θεμα με τα αμκα και εβαλαν ειδοποιηση ( φτιαχτο αργοτερα)
Οχι δεν υπαρχει θεμα. Το εκπα που θα ελεγξει την μετεγγραφη θα βασιστει στην βεβαιωση σπουδων του αδελφου, στην ΥΔ αποποισης ηλεκτρονικη ή χειρογραφη, και το πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



δεν ειναι απαραίτητο το δεκεμβριο , η περιπτωση με τα μορια, αν η πλατφορμα ειναι τελικα δυναμικη μπορει να βγει και σε μια εβδομαδα. Ισως το κανουν για εξιλεωση της καθυστερησης
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


λογικο ειναι αυτο που λεει η κατερινα , 1. εισοδημα <5000 και 2. εισοδημα <12500
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Τζινα back to project. τι σημαινει για σενα η πατρα ?
μενουν εκει οι γονεις σου?
μενουν αλλού αλλα εχουν σπιτι στο ονομα τους οι γονεις σου ή εσυ στο ονομα σου στην πατρα? ( οχι παπους)
Γιαννη μενουμε Αγρινιο..Δεν εχουμε κατι εκει....τιποτα..λεω σαν πιο κοντινο στον τοπο κατοικιας ..μου βγαζει μονο Πατρα το συστημα ...
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Γιαννης _00, Σε ευχαριστω ...το προχωραμε λοιπον κι ας ελπισουμε οτι δεν θα υπαρξει προβλημα
Ναι το πορτοκαλι αμκα δεν ειναι σημαντικο, Πες ομως τον αδελφο να το φροντισει.
Εχουν να φροντισουν οι γραματειες, χαμος θα γινει ,αλλους δεν τους αφήνει καθολου να κανουν αιτηση
 

Xristinaqui

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristinaqui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
παιλαιοτερα οταν δεν του αρεσε το αμκα το συστημα δεν προχωρουσε.
Τωρα ειδαν οτι υπαρχει γενικως θεμα με τα αμκα και εβαλαν ειδοποιηση ( φτιαχτο αργοτερα)
Οχι δεν υπαρχει θεμα. Το εκπα που θα ελεγξει την μετεγγραφη θα βασιστει στην βεβαιωση σπουδων του αδελφου, στην ΥΔ αποποισης ηλεκτρονικη ή χειρογραφη, και το πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



δεν ειναι απαραίτητο το δεκεμβριο , η περιπτωση με τα μορια, αν η πλατφορμα ειναι τελικα δυναμικη μπορει να βγει και σε μια εβδομαδα. Ισως το κανουν για εξιλεωση της καθυστερησης
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


λογικο ειναι αυτο που λεει η κατερινα , 1. εισοδημα <5000 και 2. εισοδημα <12500
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Πώς είναι λογικό βρε Γιάννη; Αφού οι περιπτώσεις μας είναι ίδιες, μόνιμη κατοικία Αθήνα, αδερφός στην Αθήνα και θέλει για μετεγγραφή στην Αθήνα.
Γι'αυτό ρωτάω και για τις δύο επιλογές μήπως υπάρχει κάποιο ξεκαθάρισμα με αυτό το θέμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Γιαννη μενουμε Αγρινιο..Δεν εχουμε κατι εκει....τιποτα..λεω σαν πιο κοντινο στον τοπο κατοικιας ..μου βγαζει μονο Πατρα το συστημα ...
Σου δινει επιλογη μονο πατρα? ουαου!
Καλα αυτη η πληροφορια σου, τα σπαει ,ανατρεπει τα λεγομενα του νομου και δινει ανασα σε κοσμο.
Οι κομπιουτεραδες υπερεβησαν τον νομο και εκαναν τα δικα τους, τα περσινα.
Τζινα περιμενε μην προχωρησεις δεν ξερουμε αν ειναι σιωπηρη εντολη κεραμεως ή λαθος
Την αλλη εβδομαδα να δουμε αντιδρασεις ,δημοσιευματα.
Αν θελεις ριξε και ενα τηλεφωνο στο Υπαιθ. Πες τους ο νομος δεν το λεει το συστημα μου το δινει οπως περυσι,να ακουσουμε τι θα πουν?
 

GregDel

Νεοφερμένος

Ο GregDel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Εγώ πάντως το έστειλα και ότι βρέξει ας κατεβάσει
Gmail - Απαίτηση απόδοσης ΑΦΜ για ανήλικα τέκνα (μετεγγραφή λόγω αδελφών)_Page_1.jpg
 

Xristinaqui

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristinaqui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Επειδή κάπου διάβασα ότι κάποιος δεν έχει ΑΦΜ και τρέχει, συμφοιτητριες μου που δεν είχαν έκαναν κανονικά την αίτηση, δεν είναι δηλαδή υποχρεωτικό το ΑΦΜ εφόσον δεν υπάρχει.

Εντιτ: Αυτό μάλλον αφορά μόνο τα οικονομικά κριτήρια, για τα αδέλφια δεν γνωρίζω.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Πώς είναι λογικό βρε Γιάννη; Αφού οι περιπτώσεις μας είναι ίδιες, μόνιμη κατοικία Αθήνα, αδερφός στην Αθήνα και θέλει για μετεγγραφή στην Αθήνα.
Γι'αυτό ρωτάω και για τις δύο επιλογές μήπως υπάρχει κάποιο ξεκαθάρισμα με αυτό το θέμα.
Χριστινα δεν μπαινω στην ουσια του εγχειρηματος , λεω οτι ειναι λογικο το συστημα να εχει 2 κατηγοριες , μια με 5000 και μια με 12500, και φυσικα δεν γνωριζω τι θα πει παρακατω στην αιτηση.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγώ πάντως το έστειλα και ότι βρέξει ας κατεβάσειView attachment 72027
Ωραιος, πολυ σε παω GregDel
 
Τελευταία επεξεργασία:

miak

Νεοφερμένος

Η miak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ναι το πορτοκαλι αμκα δεν ειναι σημαντικο, Πες ομως τον αδελφο να το φροντισει.
Εχουν να φροντισουν οι γραματειες, χαμος θα γινει ,αλλους δεν τους αφήνει καθολου να κανουν αιτηση
Σε ευχαριστω και παλι για την βοηθεια. Να σαι καλα!
 

GregDel

Νεοφερμένος

Ο GregDel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Επειδή κάπου διάβασα ότι κάποιος δεν έχει ΑΦΜ και τρέχει, συμφοιτητριες μου που δεν είχαν έκαναν κανονικά την αίτηση, δεν είναι δηλαδή υποχρεωτικό το ΑΦΜ εφόσον δεν υπάρχει.

Εντιτ: Αυτό μάλλον αφορά μόνο τα οικονομικά κριτήρια, για τα αδέλφια δεν γνωρίζω.
Αν είναι δυνατόν!
Μόλις μπήκα να το δοκιμάσω και έχεις δίκιο.
Και η ΥΑ του Οκτωβρίου έλεγε ακριβώς το ανάποδο.
Ότι ΑΦΜ ήθελαν για τα οικονομικά κριτήρια ενώ δεν ανέφερε τίποτα για τα αδέλφια!
 

tzina2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tzina2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Σου δινει επιλογη μονο πατρα? ουαου!
Καλα αυτη η πληροφορια σου, τα σπαει ,ανατρεπει τα λεγομενα του νομου και δινει ανασα σε κοσμο.
Οι κομπιουτεραδες υπερεβησαν τον νομο και εκαναν τα δικα τους, τα περσινα.
Τζινα περιμενε μην προχωρησεις δεν ξερουμε αν ειναι σιωπηρη εντολη κεραμεως ή λαθος
Την αλλη εβδομαδα να δουμε αντιδρασεις ,δημοσιευματα.
Αν θελεις ριξε και ενα τηλεφωνο στο Υπαιθ. Πες τους ο νομος δεν το λεει το συστημα μου το δινει οπως περυσι,να ακουσουμε τι θα πουν?
Λες να βαλω τον αδερφο μου να κανει μια αποποιηση...να δω αν θα το βγαλει στα δικαιολογητικα???
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.

Γιωργος15773

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος15773 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Στο ΑΜΚΑ μου λέει ότι δε μπορεί να επαληθευτεί λόγω αδυναμίας σύνδεσης με την υπηρεσία διαχείρισης ΑΜΚΑ. Τι πρέπει να κάνω???
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Πώς είναι λογικό βρε Γιάννη; Αφού οι περιπτώσεις μας είναι ίδιες, μόνιμη κατοικία Αθήνα, αδερφός στην Αθήνα και θέλει για μετεγγραφή στην Αθήνα.
Γι'αυτό ρωτάω και για τις δύο επιλογές μήπως υπάρχει κάποιο ξεκαθάρισμα με αυτό το θέμα.
Χριστινα ειδα την περιπτωση της miak , σωστη φαινεται .
Αδελφη τριπολη παραμενει τριπολη κανει αποποιηση. Η miak μονο ζητα αθηνα , αν μενουν και οι γονεις αθηνα ειναι οκ.
αυτα τα κολπα στα αδελφια μας εχουν αποσυντονισει.
 

GregDel

Νεοφερμένος

Ο GregDel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.

tzina2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tzina2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Οχι να μην τον βαλεις ,την αποποιηση θα την δεχθει το συστημα.
Οποτε με αδερφια μαλλον δεν εχω ελπιδα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οχι να μην τον βαλεις ,την αποποιηση θα την δεχθει το συστημα.
Οποτε με αδερφια μαλλον δεν εχω ελπιδα..
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Οποτε με αδερφια μαλλον δεν εχω
Οχι δεν υποστηριζω αυτο, η δυνατοτητα που σου δινει να επιλεξεις μια ΗΜΜΥ αντι 0 ή 7 ειναι πολυ ελπιδοφορα.
Σου λεω να περιμενεις την αλλη εβδομαδα ισως υπαρχουν επισημες διευκρινησεις, ισως δημοσιευματα μετα απο ερωτησεις στο υπουργειο, να το σιγουρεψουμε οσο παει.
Δεν ειδες που το v εγινε ν+2 μετα απο δημοσιογραφικες ερωτησεις στο υπαιθ.
 

tzina2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tzina2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Οταν λες γιαννη 0 η 7?? Δεν νομιζω η εφαρμογη να αλλαξει για κανενα λογο και για τιποτα απο την στιγμη π ανοιξε
 
Τελευταία επεξεργασία:

Xristinaqui

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristinaqui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Χριστινα ειδα την περιπτωση της miak , σωστη φαινεται .
Αδελφη τριπολη παραμενει τριπολη κανει αποποιηση. Η miak μονο ζητα αθηνα , αν μενουν και οι γονεις αθηνα ειναι οκ.
αυτα τα κολπα στα αδελφια μας εχουν αποσυντονισει.

Στην Κατερίνα Λ. αναφερόμουν Γιάννη αλλά δεν έχει σημασία, δεν θα ασχοληθώ άλλο με τις μετεγγραφές αδερφών γιατί δεν νομίζω ότι θα βρεθεί κάποια λύση τέτοιες ώρες. Ό,τι είναι να γίνει θα γίνει. Ευχαριστώ και πάλι που δίνεις χρόνο στις απορίες μας!
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top