Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Xristinaqui

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristinaqui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Με μπέρδεψες τώρα Γιάννη.
Βρίσκομαι στην ίδια περίπτωση με τον Νικόλα αλλά νόμιζα ότι μου είχες αποκλείσει το ενδεχόμενο της μετεγγραφής λόγω του ότι οι γονείς κατοικούν στην ίδια πόλη με την προπτυχιακη φοιτήτρια. Το κατά κεφαλήν εισόδημα είναι σίγουρα κατά από 5.000€, οι γονείς μένουν Αθήνα, το ίδιο και η αδερφή μου, μένει και σπουδάζει Αθήνα (μάλιστα έχουμε δύο σπίτια εδώ, αλλά δεν ξέρω εάν αυτό επηρεάζει κάτι) κι εγώ έχω περάσει Γιάννενα. Τι κάνουμε;;
Εάν έχουμε κάποιο νέο ή βγάλει κάποιος άκρη θα ήθελα να το γνωρίζω διότι η μετεγγραφή μου είναι κάτι παραπάνω από απαραίτητη.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,548 μηνύματα.
Με μπέρδεψες τώρα Γιάννη.
Βρίσκομαι στην ίδια περίπτωση με τον Νικόλα αλλά νόμιζα ότι μου είχες αποκλείσει το ενδεχόμενο της μετεγγραφής λόγω του ότι οι γονείς κατοικούν στην ίδια πόλη με την προπτυχιακη φοιτήτρια. Το κατά κεφαλήν εισόδημα είναι σίγουρα κατά από 5.000€, οι γονείς μένουν Αθήνα, το ίδιο και η αδερφή μου, μένει και σπουδάζει Αθήνα (μάλιστα έχουμε δύο σπίτια εδώ, αλλά δεν ξέρω εάν αυτό επηρεάζει κάτι) κι εγώ έχω περάσει Γιάννενα. Τι κάνουμε;;
Εάν έχουμε κάποιο νέο ή βγάλει κάποιος άκρη θα ήθελα να το γνωρίζω διότι η μετεγγραφή μου είναι κάτι παραπάνω από απαραίτητη.
Χριστινα αφου σε μπερδεψα να το ξεμπερδεψουμε .
Κοιταξα λιγο την ροη μηνυμάτων και θυμηθηκα οτι εισαι αθηναια με αδελφη φοιτητρια αθηνα και εχεις και 5,5 μορια και σου ειπα παμε με τα μορια .
Προφανως ειχα καποια τηλεπαθητικη συνδεση με την κυρια στο Υπαιθ που εδωσε αρνητικη απαντηση στο Νικολα.
Και παλι τωρα ασχετα με την πληροφορια που μας ειρθε απο τον Νικολα παλι μορια θα σου ελεγα γιατι τα εχεις και φτανουν.
Διαβαζοντας τον νομο που εβγαλαν για τα αδελφια μπορεις να διακρινεις την δυσκολεια τους ,την ασαφεια που εισαγουν κοντρα στην απλη λογικη και την προθεση τους να κοψουν περιπτωσεις. Περιπτωσεις που ηταν σιγουρες τα προηγουμενα χρονια. Οι αριθμοι ηταν συντριπτικοί σε 3000+ αιτησεις καπου 15 απορριφθηκαν στην αρχη και δεν ξερω τι εγινε με τις αλλες στις ενστασεις. Τελικα δεν ξερω τι θα κανουν και ουτε αυτοι ακομα ξερουν ,αν θα πανε κοντρα στην λογικη και ισως χρειαστει να αντιμετωπισουν καποιους αγανακτισμενους στα δικαστηρια με οτι συνεπακολουθα? Ποιος ομως μπορει να περιμενει τον δικαστη για να σπουδασει.
 

Γιοκα

Νεοφερμένος

Ο Γιοκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Η πολυτεκνια ειναι ισοβια και κατοχυρωμένη με συλλογο κλπ το 0,5 μοριο μονο χανεις.
Η τριτεκνια ειναι ομως αιολη , μηπως δεν χανεις μονο το 0,5 μοριο αλλα ολη την υποθεση ,καλο ειναι να τους ρωτησεις .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


εισαι πολιτικων μηχανικων στο παν πατρων οχι στο Παπελ?
αν δεν εχεις δικο σου σπιτι στην πατρα πας σιγουρα στο ΕΜΠ χωρις περιορισμο θεσεων
[/QUOTE
Γνωρίζει κάποιος εάν οι περιπτώσεις των πολυδυμων αδελφών αξιολογούντε με οποιοδήποτε τρόπο στις περιπτώσεις των μεταγραφων ??? Στην εγκύκλιο ή στις σχετικές ΦΕΚ που εκδόθηκαν δεν γίνεται καμία αναφορά ή οποιαδήποτε μοριοδοτηση για τους πολυδυμους αδελφους. Όμως έστω και σε περίπτωση ισοψηφίας στη διεκδίκηση μεταγραφής, δεν θα πρέπει να λαμβανετε υπόψη?? Είμαστε περίπτωση τριδυμων πρωτοετών αδελφών που τα 2 αδέλφια φοιτουν σε ξεχωριστά πανεπιστήμια ο κάθε ένας και διεκδικουν μεταγραφή στο ΑΠΘ που φοιτα ο 3ος αδελφός, μέσω της ειδικής κατηγορίας μεταγραφων φοιτητων Κυπριακης Καταγωγής . Άρα τα μόνα μόρια που τίθενται προς διεκδίκηση μεταγραφής είναι αυτά που παρέχονται σε όλα τα τριτεκνια αδέλφια, δηλαδή 2,5 μόρια για τον κάθε αδελφό????
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η τριτεκνια ειναι ομως αιολη , μηπως δεν χανεις μονο το 0,5 μοριο αλλα ολη την υποθεση ,καλο ειναι να τους ρωτησεις .

Εξαρτώμενα μέλη κατά έννοια του άρθρου 11 του Ν.4172/2013

1. Ως «εξαρτώμενα μέλη» του φορολογούμενου, θεωρούνται:
α) ο (η) σύζυγος, εφόσον δεν έχει ίδια φορολογητέα εισοδήματα οποιασδήποτε πηγής,
β) άγαμα τέκνα, εφόσον:
− είναι ανήλικα έως 18 ετών ή
- είναι ενήλικα έως 25 ετών και φοιτούν σε σχολές ή σχολεία ή ινστιτούτα επαγγελματικής εκπαίδευσης ή κατάρτισης της ημεδαπής ή αλλοδαπής ή
− είναι ενήλικα έως 25 ετών και είναι εγγεγραμμένα στα μητρώα ανέργων του Οργανισμού Απασχόλησης Εργατικού Δυναμικού (Ο.Α.Ε.Δ.) ή υπηρετούν τη στρατιωτική θητεία τους
,
γ) τα παρακάτω φυσικά πρόσωπα με ποσοστό νοητικής ή σωματικής αναπηρίας τουλάχιστον 67%, εφόσον είναι άγαμα, διαζευγμένα ή σε χηρεία:
− τέκνα του φορολογούμενου,
− αδελφοί και αδελφές των δύο συζύγων.
δ) ανιόντες,
ε) ανήλικα ορφανά από πατέρα και μητέρα που έχουν έως τρίτου βαθμού συγγένεια με το φορολογούμενο ή τον/τη σύζυγο.
2. Τα φυσικά πρόσωπα που αναφέρονται στις περιπτώσεις β΄, δ΄ και ε΄ της παραγράφου 1 δεν θεωρούνται εξαρτώμενα μέλη, εάν το ετήσιο εισόδημά τους υπερβαίνει το ποσό των τριών χιλιάδων (3.000) ευρώ και εφόσον συνοικούν με τον φορολογούμενο. Τα φυσικά πρόσωπα της περίπτωσης γ΄ της παραγράφου 1, δεν θεωρούνται εξαρτώμενα μέλη, εάν το ετήσιο εισόδημά τους υπερβαίνει το ποσό των έξι χιλιάδων (6.000) ευρώ.
3. Κατά την εφαρμογή της παραγράφου 2, δεν λαμβάνονται υπόψη οι παρακάτω κατηγορίες εισοδήματος:
α) διατροφή που καταβάλλεται στο ανήλικο τέκνο με δικαστική απόφαση ή με συμβολαιογραφική πράξη ή με ιδιωτικό έγγραφο,
β) εξωϊδρυματικό επίδομα ή προνοιακά επιδόματα αναπηρίας που χορηγούνται από το κράτος.
4. Το εισόδημα των ανήλικων τέκνων προστίθεται στα εισοδήματα και φορολογείται στο όνομα του γονέα που ασκεί τη γονική μέριμνα και σε κάθε περίπτωση στο όνομα του συζύγου, ο οποίος θεωρείται κατ’ αρχήν υπόχρεος για την υποβολή της δήλωσης. Η διάταξη του προηγούμενου εδαφίου δεν εφαρμόζεται για τις ακόλουθες κατηγορίες εισοδημάτων σχετικά με τα οποία το ανήλικο τέκνο υπέχει δική του φορολογική υποχρέωση:
α) το εισόδημα που αποκτά το ανήλικο από εργασιακή σχέση, σύμφωνα με την παράγραφο 2 του άρθρου 12,
β) συντάξεις που περιήλθαν στο ανήλικο τέκνο, λόγω θανάτου του πατέρα ή της μητέρας του.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Φορολογητέο εισόδημα κατά την έννοια του άρθρου 7 του Ν.4172/2013

1. Φορολογητέο εισόδημα είναι το εισόδημα που απομένει μετά την αφαίρεση των δαπανών που εκπίπτουν, σύμφωνα με τις διατάξεις του Κ.Φ.Ε. από το ακαθάριστο εισόδημα.
2. Ο Κ.Φ.Ε. διακρίνει τις ακόλουθες κατηγορίες ακαθάριστων εισοδημάτων:
α) εισόδημα από μισθωτή εργασία και συντάξεις,
β) εισόδημα από επιχειρηματική δραστηριότητα,
γ) εισόδημα από κεφάλαιο και
δ) εισόδημα από υπεραξία μεταβίβασης κεφαλαίου.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

natalix

Νεοφερμένος

Η natalix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
συγγνωμη για την χαζη ερωτηση.
καποιος γεννημενος μαρτη 1995 που εχει κλεισει ηδη τα 25 δηλαδη (παει προς 26) δεν μετραει για 0,5 μορια πολυτεκνων ετσι;
 

Ghk

Νεοφερμένος

Ο Ghk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Εχω περασει Γεωπονια Κρητης και θελω μεταγραφη στο διπαε Θεσσαλονικης με οικονομικα κριτήρια μαζευω 6 μορια. Αλλα εχω αδερφη που σπουδαζει στην Θεσσαλονικη απλα ειναι στο 7ο ετος ενω η σχολη της ειναι 5. Τι δικαιουμαι με βαση αυτα; Ως «κανονικός χρόνος φοίτησης» νοείται ο προβλεπόμενος ανώτατος χρόνος σπουδών, ο οποίος ισούται με τον ελάχιστο αριθμό των αναγκαίων για την απονομή του τίτλου σπουδών εξαμήνων, σύμφωνα με το ενδεικτικό πρόγραμμα σπουδών του Τμήματος προσαυξημένο κατά τέσσερα (4) εξάμηνα.
 

Γιωργος15773

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος15773 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Παιδιά θέλω να ρωτήσω το εξής: αν στην απόφαση που είχε βγει πριν κάτι βδομάδες αναφέρουν ένα δικαιολογητικό και στην εγκύκλιο αναφέρουν κάτι διαφορετικό εγώ τι κρατάω τελικά? Και για να είμαι πιο συγκεκριμένος, αναφέρομαι στο θέμα των παθήσεων γονέων, που ενώ στην απόφαση έλεγε ότι απαιτείται πιστοποίηση από επιτροπή συγκεκριμένου νοσοκομείου, στην εγκύκλιο που βγήκε προχθές έλεγε ότι αρκεί βεβαίωση συντονιστή διευθυντή κλινικής κλπ. δηλαδή ό,τι ίσχυε και πέρσυ. Γιατί έγινε αυτή η αλλαγή και τελικά εγώ τι κρατάω?
 

pink_panther

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pink_panther αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
συγγνωμη για την χαζη ερωτηση.
καποιος γεννημενος μαρτη 1995 που εχει κλεισει ηδη τα 25 δηλαδη (παει προς 26) δεν μετραει για 0,5 μορια πολυτεκνων ετσι;
Άνω των 25 είναι κάποιος με ηλικία >/= 25 έτη και μία ημέρα. Άρα δεν μετράει.
 

NEKTARIOS11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NEKTARIOS11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 193 μηνύματα.

NEKTARIOS11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NEKTARIOS11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
σε ολες τις δημοσιες υπηρεσιες, σχολεια, ασφαλιστικα ταμεια κλπ αυτο ισχυει
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,548 μηνύματα.
Παιδιά θέλω να ρωτήσω το εξής: αν στην απόφαση που είχε βγει πριν κάτι βδομάδες αναφέρουν ένα δικαιολογητικό και στην εγκύκλιο αναφέρουν κάτι διαφορετικό εγώ τι κρατάω τελικά? Και για να είμαι πιο συγκεκριμένος, αναφέρομαι στο θέμα των παθήσεων γονέων, που ενώ στην απόφαση έλεγε ότι απαιτείται πιστοποίηση από επιτροπή συγκεκριμένου νοσοκομείου, στην εγκύκλιο που βγήκε προχθές έλεγε ότι αρκεί βεβαίωση συντονιστή διευθυντή κλινικής κλπ. δηλαδή ό,τι ίσχυε και πέρσυ. Γιατί έγινε αυτή η αλλαγή και τελικά εγώ τι κρατάω?
Την κρατας , τα δικαιολογητικα ασθενειας γονεων θα ελεγχουν απο τα πανεπιστημια τα οποια θα δουλεψουν με βαση την εγκυκλιο.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
συγγνωμη για την χαζη ερωτηση.
καποιος γεννημενος μαρτη 1995 που εχει κλεισει ηδη τα 25 δηλαδη (παει προς 26) δεν μετραει για 0,5 μορια πολυτεκνων ετσι;

Μετράει κανονικά :)

Θεωρείται 25 ετών αφού δεν έχει μπει το 2021.
Παιδί πολύτεκνης οικογένειας εδώ , αρα ξέρω πάνω κάτω πως πανε αυτα γιατί το είχα ψάξει κι γω για μετεγγραφή πριν βγουν τα αποτελέσματα.
 

Nono

Νεοφερμένος

Η Nono αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 55 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Πέρασα Σπάρτη ψηφιακά συστήματα
Οι γονείς μένουν Αθήνα
Η αδερφη μου πληροφορικη Λαμία 4 έτος
Έχουμε σπίτι και στη Λαρισα και θέλω μεταγγραφή για εκεί όμως φαινεται μη ηλεκτροδοτουμενο στο Ε9
Πιστευετε οτι αυτό είναι προβλημα ?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,548 μηνύματα.
Πέρασα Σπάρτη ψηφιακά συστήματα
Οι γονείς μένουν Αθήνα
Η αδερφη μου πληροφορικη Λαμία 4 έτος
Έχουμε σπίτι και στη Λαρισα και θέλω μεταγγραφή για εκεί όμως φαινεται μη ηλεκτροδοτουμενο στο Ε9
Πιστευετε οτι αυτό είναι προβλημα ?
Το αν εχεις σπτιτι με φως ή χωρις φως νομιζω οτι δεν τους ενδιαφερει ειναι κατι που αλλαζει.
Τα ψηφιακα συστηματα λαρισσας με τα μορια ηταν περυσι σχολη ελευθερης προσβασης ως προς μετεγγραφες και εκει θα παραμεινει , η μικροτερη σπαρτη δεν μπορει να την γεμισει.
Οποτε και οι δυο κατηγοριες ειναι δυνατες.
 

Xristinaqui

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristinaqui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Χριστινα αφου σε μπερδεψα να το ξεμπερδεψουμε .
Κοιταξα λιγο την ροη μηνυμάτων και θυμηθηκα οτι εισαι αθηναια με αδελφη φοιτητρια αθηνα και εχεις και 5,5 μορια και σου ειπα παμε με τα μορια .
Προφανως ειχα καποια τηλεπαθητικη συνδεση με την κυρια στο Υπαιθ που εδωσε αρνητικη απαντηση στο Νικολα.
Και παλι τωρα ασχετα με την πληροφορια που μας ειρθε απο τον Νικολα παλι μορια θα σου ελεγα γιατι τα εχεις και φτανουν.
Διαβαζοντας τον νομο που εβγαλαν για τα αδελφια μπορεις να διακρινεις την δυσκολεια τους ,την ασαφεια που εισαγουν κοντρα στην απλη λογικη και την προθεση τους να κοψουν περιπτωσεις. Περιπτωσεις που ηταν σιγουρες τα προηγουμενα χρονια. Οι αριθμοι ηταν συντριπτικοί σε 3000+ αιτησεις καπου 15 απορριφθηκαν στην αρχη και δεν ξερω τι εγινε με τις αλλες στις ενστασεις. Τελικα δεν ξερω τι θα κανουν και ουτε αυτοι ακομα ξερουν ,αν θα πανε κοντρα στην λογικη και ισως χρειαστει να αντιμετωπισουν καποιους αγανακτισμενους στα δικαστηρια με οτι συνεπακολουθα? Ποιος ομως μπορει να περιμενει τον δικαστη για να σπουδασει.

Έχεις δίκιο, απλώς διαβάζοντας την περίπτωση του Νικόλα και την απάντηση σου προβληματίστηκα για άλλη μια φορά γιατί είναι ένα ζήτημα που το έχω υπεραναλύσει κι εδώ και με τους δικούς μου και με τους καθηγητές μου κτλ και όλο νόμιζα ότι καταλήγουμε κάπου και όλο κάτι νέο εμφανιζόταν. Δικαστικά δεν θα μπορούσα να το πάω, όχι μόνο για τον χρόνο αλλά και για τα χρήματα (γι'αυτό άλλωστε χρειάζομαι και την μετεγγραφή). Δυστυχώς φέτος επέλεξαν να μας δυσκολέψουν όλους και καθόλου τυχαία δεν έχουν αφήσει αναπάντητα τόσα ερωτήματα, τι να πω... Θα κάνω την αίτηση με κοινωνικο-οικονομικά και ο,τι γίνει. Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,548 μηνύματα.
Έχεις δίκιο, απλώς διαβάζοντας την περίπτωση του Νικόλα και την απάντηση σου προβληματίστηκα για άλλη μια φορά γιατί είναι ένα ζήτημα που το έχω υπεραναλύσει κι εδώ και με τους δικούς μου και με τους καθηγητές μου κτλ και όλο νόμιζα ότι καταλήγουμε κάπου και όλο κάτι νέο εμφανιζόταν. Δικαστικά δεν θα μπορούσα να το πάω, όχι μόνο για τον χρόνο αλλά και για τα χρήματα (γι'αυτό άλλωστε χρειάζομαι και την μετεγγραφή). Δυστυχώς φέτος επέλεξαν να μας δυσκολέψουν όλους και καθόλου τυχαία δεν έχουν αφήσει αναπάντητα τόσα ερωτήματα, τι να πω... Θα κάνω την αίτηση με κοινωνικο-οικονομικά και ο,τι γίνει. Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι.
Κάλημερα χριστινα.
Αυτη η υπεραναλυση και η αμφιβολια δεν θα σταματισει, θα συνεχιστει και μετα τις αιτησεις μεχρι να δεις τη πρασινη λωριδα στην οθονη των αποτελεσματων. Σαφως και δικαστικα δεν μπορεις να πας , η δικαιοσυνη στην ελλαδα ειναι μονο για τους δυνατους και τους ρομαντικους. Εγω παντως ειμαι αισιοδοξος με τα μορια σου ,οπως και για τις μετεγγραφες για τα αδελφια εχω μια προσμονη οτι θα τον εφαρμοσουν οπως περυσι. Εχουν πεινασει αρκετα τον κοσμο δεν θελουν να του κοψουν και καθε ελπιδα. Επειδη ομως τα αποτελεσματα ειναι κρυφα θα το δουμε απο τα στατιστικα ,αν και αυτα ειναι αληθη.
 

Elena78

Νεοφερμένος

Η Elena78 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Καλησπέρα για να καταλάβω πρώτα εμείς θα κάνουμε αίτηση με τα οικονομικά μορια και μετά ΚΑΤ εξαίρεση μετεγγραφή η μόνο σε μια κατηγορία μπορούμε να κάνουμε αίτηση;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,548 μηνύματα.
Καλησπέρα για να καταλάβω πρώτα εμείς θα κάνουμε αίτηση με τα οικονομικά μορια και μετά ΚΑΤ εξαίρεση μετεγγραφή η μόνο σε μια κατηγορία μπορούμε να κάνουμε αίτηση;
Ελενα εριξες ριπη ερωτηματων σε μια γραμμη, εξαιρετικη ικανοτητα συμπυκνομενης σκεψης.
Μονο μια κατηγορια μετεγγραφων μπορεις ,μορια ή αδελφια.
Αν την κανεις μπορεις να αλλαξεις γνωμη και να κανεις την αλλη για ομως φορα και μεχρι την ληξη τους.
Μπορεις να κανεις μορια τωρα και αργοτερα κατ εξαιρεση.
Το λογικο αλλα οχι δεσμευτικο ειναι να κανεις κατ εξαιρεση αν σου απορριφθει αυτη με τα μορια.
Οι κατ εξαιρεση παλι εχουν 4-5 συγκεκριμενες πολυ ειδικες περιπτωσεις που εξεταζουν, εισαι μεσα σε αυτες.?
 

Elena78

Νεοφερμένος

Η Elena78 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Γιάννη ευχαριστω για την άμεση ανταπόκριση λοιπόν ο γιος μου κάνει ενέσιμη ανοσοθεραπεία στο λαϊκό νοσοκομείο Αθηνών τώρα πια γιατί ενηλικιώθηκε ενώ πριν παρακολουθούνταν στο παίδων Πεντέλης έχουμε γνωματεύσεις και από τα 2 νοσοκομεία και ιατρικό ιστορικό. Επισης μάλλον έχει και 4 μορια από οικονομικά κριτήρια μπορεί και 6 ανάλογα ποιο εισόδημα θα μετρήσουν χαχα. Άρα θα κάνουμε αίτηση πρώτα με τα οικονομικά κριτήρια υποθέτω και αν απορριφθεί μόλις ανοίξουν οι αιτήσεις θα κάνουμε ΚΑΤ εξαίρεση σωστά;
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top