Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

alkistis

Νεοφερμένος

Η alkistis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Υποθετω οτι δεν σε κοβει ο κοφτης 2750 για ΑΠΘ. Ειναι ετσι?
οχι... εχω πιθανοτητες για απθ; Θεσσαλονικη θελω πιο πολυ αλλα φοβαμαι πως θα απορριφθει η αιτηση μου και για αυτο δηλωνω και Ιωαννινα αφου ειναι κοντα στον τοπο μονιμης κατοικιας μου
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Αλκιστη περιμενε , λες οτι τα μορια σου +2750 ειναι λιγοτερα απο 15275 , σωστα?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
η βαθμολογια μου συν τα 2750 μορια ειναι 16300

σουπερ ντουπερ ουαου.
χωρις να βαλω μολυβι κατω, θα σου πω οτι.
Κοιτα η θεσσαλονικη θα υποφερει φετος απο τον κοφτη 2750 και μαλλον θα παιξει στα 4-5 μορια με εσενα να επιτίθεσαι με 1000 μορια πλεονεκτημα.
Τα ιωαννινα παλι εκει στα 3-4 μορια με 2500 μορια πλεονεκτημα
Οποτε και στις δυο εχεις καλες πιθανοτητες.
 

alkistis

Νεοφερμένος

Η alkistis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
σουπερ ντουπερ ουαου.
χωρις να βαλω μολυβι κατω, θα σου πω οτι.
Κοιτα η θεσσαλονικη θα υποφερει φετος απο τον κοφτη 2750 και μαλλον θα παιξει στα 4-5 μορια με εσενα να επιτίθεσαι με 1000 μορια πλεονεκτημα.
Τα ιωαννινα παλι εκει στα 3-4 μορια με 2500 μορια πλεονεκτημα
Οποτε και στις δυο εχεις καλες πιθανοτητες.
Επίσης υπάρχει περίπτωση ενώ έχω δηλώσει πρώτα θεσσαλονικη και γίνομαι δεκτη επειδή έχω δηλώσει Ιωάννινα μετά να με πάρουν στην δεύτερη επιλογξ
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Λογικά αυτήν την εβδομάδα θα βγει η εγκύκλιος , σωστά;
ετσι ειπαν
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης υπάρχει περίπτωση ενώ έχω δηλώσει πρώτα θεσσαλονικη και γίνομαι δεκτη επειδή έχω δηλώσει Ιωάννινα μετά να με πάρουν στην δεύτερη επιλογξ
Διατυπωσε σε παρακαλω πιο απλα την ερωτηση ,ειναι λιγο μπουμπουνιασμενο το μυαλο μου.
 

alkistis

Νεοφερμένος

Η alkistis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
ετσι ειπαν
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Διατυπωσε σε παρακαλω πιο απλα την ερωτηση ,ειναι λιγο μπουμπουνιασμενο το μυαλο μου.
Αν περνάω και στις δύο πόλεις θα μπω στην πρώτη που έχω βάλει σωστα;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Αν περνάω και στις δύο πόλεις θα μπω στην πρώτη που έχω βάλει σωστα;

ακριβως . δυο επιλογες εχεις με προτεραιοτητα 1 και 2.
Αν εχεις τα μορια για την πρωτη επιλογη και δεν σε τσακισει καποια ισοβαθμια τοτε μπαινεις στην πρωτη επιλογη. Αν κατι απο τα παραπανω δεν κατσει εξεταζεται η δευτερη.
 

alkistis

Νεοφερμένος

Η alkistis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
ακριβως . δυο επιλογες εχεις με προτεραιοτητα 1 και 2.
Αν εχεις τα μορια για την πρωτη επιλογη και δεν σε τσακισει καποια ισοβαθμια τοτε μπαινεις στην πρωτη επιλογη. Αν κατι απο τα παραπανω δεν κατσει εξεταζεται η δευτερη.
Τέλεια ευχαριστώ πολυ
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
χαιρομαι που τα βρισκεις τελεια
 

alkistis

Νεοφερμένος

Η alkistis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.

alkistis

Νεοφερμένος

Η alkistis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όσοι επιθυμούμε να πάρουμε μετεγγραφή και κατά πάσα πιθανότητα θα πάρουμε , αξίζει να βγάλουμε το φοιτητικό πασο της σχολής που είμαστε γραμμένοι τώρα ;
Οι φοιτητές μπορούν να υποβάλλουν ηλεκτρονική αίτηση για την απόκτηση της ακαδημαϊκής ταυτότητας καθ΄όλη τη διάρκεια του ακαδημαϊκού έτους (https://academicid.minedu.gov.gr/).
Αν είστε σχεδόν σίγουροι ότι θα πάρετε μετεγγραφή και δεν σας είναι απόλυτα απαραίτητη για το διάστημα που θα μεσολαβήσει από τώρα μέχρι την ανακοίνωση των μετεγγραφών, γιατί να κάνετε δύο φορές τη διαδικασία;
Μπορείτε να την κάνετε κατευθείαν όταν εγγραφείτε στο Τμήμα που θα μετεγγραφείτε.
Ο,τι προτιμάει ο καθένας μπορεί να κάνει.
 

zoi._k3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η zoi._k3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Παιδιά
Πιστεύετε τώρα θα είναι πιο λίγες οι αιτήσεις των μετεγγραφων?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Παιδιά
Πιστεύετε τώρα θα είναι πιο λίγες οι αιτήσεις των μετεγγραφων?
Αυτος ειναι ο στοχος του υπουργειου βαζοντας τον κοφτη 2750 και τις παραξενες αντιστοιχιες.
Και πραγματι θα κοψει πολλες αιτησεις για αθηνα θεσσαλονικη.
Υπαρχει επακολοθα ομως μια ταση των παιδιων να αναζητουν μια ευνοϊκότερη (ως προ την διαμονη τους) σχολη επαρχιας.
 

zoi._k3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η zoi._k3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Αυτος ειναι ο στοχος του υπουργειου βαζοντας τον κοφτη 2750 και τις παραξενες αντιστοιχιες.
Και πραγματι θα κοψει πολλες αιτησεις για αθηνα θεσσαλονικη.
Υπαρχει επακολοθα ομως μια ταση των παιδιων να αναζητουν μια ευνοϊκότερη (ως προ την διαμονη τους) σχολη επαρχιας.
Αυτό ναι όντως 😂τουλάχιστον εγώ να μπορέσω να πάω στο πάδα 😅
 

maria20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Πέρασα φέτος με το 6% εργοθεραπεια πτολεμαιδας.Με 3 μόρια έχω πιθανότητες να πάρω μετεγγραφη;
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top