Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Ωραια.. καλη τυχη , τα 4 φτανουν?
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
@Elena78

Έτσι κι αλλιώς η νομική Αθήνας χρειάζεται παρα πάνω από 6 μόρια , ίσως με κατ εξαίρεση να έχετε περισσότερη τύχη .

Πάντως λογικά ειναι το μεγαλύτερο ποσό .
Δηλαδή τα 4 μόρια .
Στη φορολογικη δήλωση φαίνεται.
 

ΕΛΛΗ*

Νεοφερμένος

Η ΕΛΛΗ* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους! Φέτος πέρασα Επιστημών της Εκπαίδευσης στην Προσχολική Ηλικία στην Αλεξανδρούπολη ΔΠΘ και θα αιτηθώ μετεγγραφής στο Παιδαγωγικό Προσχολικής Εκπαίδευσης Βόλου ή στο Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Ιωαννίνων. Θα μπορούσα να έχω μία πρόβλεψη στα πόσα μόρια θα κλείσουν; Το σύνολο του ατομικού μου εισοδήματος (είμαι άνω των 25) των 3 τελευταίων χρόνων είναι 5591,10. Πόσα μόρια μου δίνει αυτό; Έχω μόνο το συγκεκριμένο οικονομικό κριτήριο και όχι κάτι άλλο. Σας ευχαριστώ!
 

zoi._k3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η zoi._k3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Καλησπέρα

Θα ήθελα να ρωτήσω όσο αφορά το Ωρολόγιο Πρόγραμμα της σχολής..λεει ότι έχεις 9-12 και μετά πάλι στις 4 είναι έτσι?
 

ΕΛΛΗ*

Νεοφερμένος

Η ΕΛΛΗ* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Καλησπέρα

Θα ήθελα να ρωτήσω όσο αφορά το Ωρολόγιο Πρόγραμμα της σχολής..λεει ότι έχεις 9-12 και μετά πάλι στις 4 είναι έτσι?
Καλησπέρα. Δεν έχω κοιτάξει καθόλου το πρόγραμμα της σχολής. Είναι τρίτο πτυχίο για μένα. Οπότε δε θα παρακολουθώ τα μαθήματα. Μόνο στις εξεταστικές θα πηγαίνω για να δίνω μαθήματα. Απ΄ ό,τι έχω ακούσει δεν υπάρχουν εργαστήρια ή ελάχιστα.
 

Xristinaqui

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristinaqui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους! Φέτος πέρασα Επιστημών της Εκπαίδευσης στην Προσχολική Ηλικία στην Αλεξανδρούπολη ΔΠΘ και θα αιτηθώ μετεγγραφής στο Παιδαγωγικό Προσχολικής Εκπαίδευσης Βόλου ή στο Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Ιωαννίνων. Θα μπορούσα να έχω μία πρόβλεψη στα πόσα μόρια θα κλείσουν; Το σύνολο του ατομικού μου εισοδήματος (είμαι άνω των 25) των 3 τελευταίων χρόνων είναι 5591,10. Πόσα μόρια μου δίνει αυτό; Έχω μόνο το συγκεκριμένο οικονομικό κριτήριο και όχι κάτι άλλο. Σας ευχαριστώ!
Καλησπέρα, συγκεντρώνεις 3 μόρια με βάση το εισόδημα σου.
Για να ξέρεις περίπου αν υπάρχουν ελπίδες μετεγγραφής τσέκαρε με πόσα μόρια έκλεισε πέρυσι η σχολή.
 

marakiloveee

Δραστήριο μέλος

Η marakiloveee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 533 μηνύματα.
Η μεταγραφή αφορά και τα τμήματα;Γίνεται κάποιος πχ να πάρει μεταγραφή από το τμήμα φιλοσοφίας στην φιλολογια;(διαφορά 400 μόρια);;;
 

Xristinaqui

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristinaqui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Η μεταγραφή αφορά και τα τμήματα;Γίνεται κάποιος πχ να πάρει μεταγραφή από το τμήμα φιλοσοφίας στην φιλολογια;(διαφορά 400 μόρια);;;
Αυτό ονομάζεται μετακίνηση και ισχύει από φέτος. Ωστόσο αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι θα είναι πολύ δύσκολες οι μετακινήσεις. (Δεν γνωρίζω πολλές λεπτομέρειες κυρίως γιατί έχω κι εγώ μπερδευτεί, μπορείς να το ψάξεις όμως)
 

marakiloveee

Δραστήριο μέλος

Η marakiloveee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 533 μηνύματα.
Αυτό ονομάζεται μετακίνηση και ισχύει από φέτος. Ωστόσο αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι θα είναι πολύ δύσκολες οι μετακινήσεις. (Δεν γνωρίζω πολλές λεπτομέρειες κυρίως γιατί έχω κι εγώ μπερδευτεί, μπορείς να το ψάξεις όμως)
Πφφφ που μπορω να το ψάξω;;Υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου εξηγήσει;
 

Xristinaqui

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristinaqui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.

marakiloveee

Δραστήριο μέλος

Η marakiloveee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 533 μηνύματα.

Γιωργος15773

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος15773 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Καλησπέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: κάποιος που παίρνει μετεγγραφή στο 2ο έτος για άλλη πόλη και όσον αφορά κάποιο μάθημα του 1ου έτους, έχει πάρει κανονικά σύγγραμα από τον εύδοξο αλλά δεν έχει περάσει το μάθημα, έχει δικαίωμα στη νέα σχολή που θα πάει, να πάρει από τον εύδοξο ένα από τα συγγράματα που προτείνουν εκεί?
 

ΕΛΛΗ*

Νεοφερμένος

Η ΕΛΛΗ* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Καλησπέρα, συγκεντρώνεις 3 μόρια με βάση το εισόδημα σου.
Για να ξέρεις περίπου αν υπάρχουν ελπίδες μετεγγραφής τσέκαρε με πόσα μόρια έκλεισε πέρυσι η σχολή.
α) Οικονομικά κριτήρια:
αα) Έξι (6) μόρια, εάν το κατά κεφαλήν εισόδημα δεν υπερβαίνει το ποσό των τριών χιλιάδων (3.000) ευρώ,
αβ) τέσσερα (4) μόρια, εάν το κατά κεφαλήν εισόδημα κυμαίνεται από το ποσό των τριών χιλιάδων ευρώ και ενός λεπτού (3.000,01) έως το ποσό των έξι χιλιάδων ευρώ (6.000),
αγ) τρία (3) μόρια, εάν το κατά κεφαλήν εισόδημα κυμαίνεται από το ποσό των έξι χιλιάδων ευρώ και ενός λεπτού (6.000,01) έως το ποσό των εννέα χιλιάδων ευρώ (9.000),
αδ) δύο (2) μόρια, εάν το κατά κεφαλήν εισόδημα κυμαίνεται από το ποσό των εννέα χιλιάδων ευρώ και ενός λεπτού (9.000,01) έως το ποσό των δώδεκα χιλιάδων ευρώ (12.000) ευρώ.
Η μοριοδότηση των υποπεριπτώσεων αα΄ έως και αδ΄ γίνεται πάντα διαζευκτικώς




Σας ευχαριστώ για την απάντηση. 3 ή 4 μόρια;
Στην κατηγορία αβ δεν αντιστοιχεί το ποσό των 5591,10; Αυτό δεν ισχύει για μένα (ατομικό εισόδημα); Υπάρχει κάπου η αντιστοιχία ατομικού εισοδήματος και μορίων;
 

Xristinaqui

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristinaqui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Πφ χαμός!Εχουν ξεκινήσει;
Οι μετεγγραφές; Όχι ακόμη, περιμένουμε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

α) Οικονομικά κριτήρια:
αα) Έξι (6) μόρια, εάν το κατά κεφαλήν εισόδημα δεν υπερβαίνει το ποσό των τριών χιλιάδων (3.000) ευρώ,
αβ) τέσσερα (4) μόρια, εάν το κατά κεφαλήν εισόδημα κυμαίνεται από το ποσό των τριών χιλιάδων ευρώ και ενός λεπτού (3.000,01) έως το ποσό των έξι χιλιάδων ευρώ (6.000),
αγ) τρία (3) μόρια, εάν το κατά κεφαλήν εισόδημα κυμαίνεται από το ποσό των έξι χιλιάδων ευρώ και ενός λεπτού (6.000,01) έως το ποσό των εννέα χιλιάδων ευρώ (9.000),
αδ) δύο (2) μόρια, εάν το κατά κεφαλήν εισόδημα κυμαίνεται από το ποσό των εννέα χιλιάδων ευρώ και ενός λεπτού (9.000,01) έως το ποσό των δώδεκα χιλιάδων ευρώ (12.000) ευρώ.
Η μοριοδότηση των υποπεριπτώσεων αα΄ έως και αδ΄ γίνεται πάντα διαζευκτικώς




Σας ευχαριστώ για την απάντηση. 3 ή 4 μόρια;
Στην κατηγορία αβ δεν αντιστοιχεί το ποσό των 5591,10; Αυτό δεν ισχύει για μένα (ατομικό εισόδημα); Υπάρχει κάπου η αντιστοιχία ατομικού εισοδήματος και μορίων;
Με συγχωρείς, νόμιζα ότι είδα 3 μόρια, λάθος μου.
 

Andreas_b

Νεοφερμένος

Ο Andreas_b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας. Μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα πόσα μόρια περίπου θα χρειαστούν για μετεγγραφή στο ΑΠΘ τμήμα γεωλογίας Θεσσαλονίκης? Έχω κοιτάξει το περσινό αλλά δεν είμαι σίγουρος τι επιπτώσεις θα έχει στη διαδικασία η αλλαγή συστήματος.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους! Φέτος πέρασα Επιστημών της Εκπαίδευσης στην Προσχολική Ηλικία στην Αλεξανδρούπολη ΔΠΘ και θα αιτηθώ μετεγγραφής στο Παιδαγωγικό Προσχολικής Εκπαίδευσης Βόλου ή στο Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Ιωαννίνων. Θα μπορούσα να έχω μία πρόβλεψη στα πόσα μόρια θα κλείσουν; Το σύνολο του ατομικού μου εισοδήματος (είμαι άνω των 25) των 3 τελευταίων χρόνων είναι 5591,10. Πόσα μόρια μου δίνει αυτό; Έχω μόνο το συγκεκριμένο οικονομικό κριτήριο και όχι κάτι άλλο. Σας ευχαριστώ!
Μπορω να ρωτησω γιατι θελεις μετεγγραφη σε αυτες τις πολεις?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γεια σας. Μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα πόσα μόρια περίπου θα χρειαστούν για μετεγγραφή στο ΑΠΘ τμήμα γεωλογίας Θεσσαλονίκης? Έχω κοιτάξει το περσινό αλλά δεν είμαι σίγουρος τι επιπτώσεις θα έχει στη διαδικασία η αλλαγή συστήματος.

Ο μοναδικος τροφοδοτης της Γεωλογιας ΑΠΘ ειναι η γεωλογια πατρας οπου φετος ενεργει αποτελεσματικα ο κοφτης 2750. Περυσι η μετεγγραφη εκλεισε στα 4, φετος στα 2 βια 3 μορια , ισως και να μην συμπληρωσει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πφφφ που μπορω να το ψάξω;;Υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου εξηγήσει;

Μετακινηση ειναι η εισαγωγη σε αλλη σχολη του πεδιου σου, της οποιας πιανεις την βαση της ,την εχεις δηλωσει στο μηχανογραφικο, εχεις κανεις ηδη αιτηση μετεγγραφης που εχει απορριφθεί και η σχολη αυτη δεν εχει συμπληρωσει το ποσοστο μετεγγραφομενων (15%).
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Καλησπέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: κάποιος που παίρνει μετεγγραφή στο 2ο έτος για άλλη πόλη και όσον αφορά κάποιο μάθημα του 1ου έτους, έχει πάρει κανονικά σύγγραμα από τον εύδοξο αλλά δεν έχει περάσει το μάθημα, έχει δικαίωμα στη νέα σχολή που θα πάει, να πάρει από τον εύδοξο ένα από τα συγγράματα που προτείνουν εκεί?

Οχι δεν το εχεις. Αν ομως ο ευδοξος σου εχει ανοκτο το 1ο ετος και σε αφησει να επιλεξεις τοτε το πηρες, Μετα η νεα γραμματεια μπορει να στο ζητησει πισω και εκει διαπραγματευεσαι να επιστρεψεις αυτο που δεν θελεις. Τα βιβλια αυτα πηγαινουν στην βιβλιοθηκη του ιδρυματος οποτε ο οποιος τιτλος σχετικου βιβλιου ειναι χρησιμος.
 

Γιωργος15773

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος15773 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Μάλιστα. Ας πούμε ότι εγώ πχ δεν έχω περάσει την ανατομία στη σχολή μου και στην συγκεκριμένη πόλη έχουν προτεινόμενο το βιβλίο 1, αλλά στην πόλη που θα πάρω μετεγγραφή ο καθηγητής της ανατομίας βάζει θέματα από το βιβλίο 2 το οποίο προτείνει. Εγώ που δεν έχω δικαίωμα να το πάρω το 2 από που θα διαβάσω; Η μόνη μου ελπίδα είναι η δανειστική βιβλιοθήκη όπως το βλέπω...
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Υποθετω οτι το μαθημα αυτο χρειαζεται και πολλες καλες εικονες κατανοησης , οποτε σημειώσεις δεν παιζουν οπως τα μαθηματικα. Η βιβλιοθηκη παιζει αλλα δανειζουν για λιγο εκτος και βρεις καμια καλη κοπελα εκει και σου δινει συνεχεια παρατασεις.Αν δεν βοηθήσει ο ευδοξος σε βλεπω να το αγοραζεις ή να το δανείζεσαι απο καποιον που το εχει περασει, αν και απο το τιτλο καταλαβαινω οτι ειναι βιβλιο προσωπικής βιβλιοθηκης. Καλη τυχη
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top