Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Δε νομιζω πως θα χρειαστει καπου αυτη η βεβαιωση, οσον αφορα τις εγγραφες.
Εμενα δε μου ειπε κανεις να την παρω, οποτε δεν εχω σκοπο να την παρω.
Αν το συστημα κατα την εγγραφη το ζητησει, τοτε θα κανω ενα κοπο να παω στο σχολειο.

Να πας να την παρεις ,ειναι η μονη αποδειξη του βασανισμου που υπεστεις , δεν καταγραφεται πουθενα δεν αποτελει τιτλο μορφωσης ,ειναι μονο ελληνικο πολιτικαντικο φαινομενο, θεσφατο αντισυνταγματικοτητας και λησμονειτε πολυ συντομα.
Να εχεις κατι να δειχνεις στα παιδια σου για τον αγωνα σου .

 

Smr912

Νεοφερμένος

Η Smr912 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά .
Θα ήθελα να κανω μια ερώτηση πανω στο θεμα, αν καποιος γνωριζει κατι παρακαλω να απαντήσει.
Φετος περασα Νοσηλευτικη στην Τριπολη και η δύδιμη αδερφη μου Νοσηλευτικη στην Πατρα .Το οικογενιακο εισοδημα μας ειναι κατω απο 12.000 ευρω ετησιως και θέλουμε να κανουμε μεταγγραφη στην Αθηνα (πολη κατοικιας μας) (να πω επισης οτι ειμαστε ενταξει με τα 2750 μορια και οι δυο) . Αρχικα μπορουμε να κανουμε μεταγγραφη; Για την μεταγγραφη χανουμε σιγουρα το πρώτο εξάμηνο ; Και αν αποφασισουμε να παμε στην Πατρα μεχρι να γινει η μεταγγραφη εγω που εχω περασει στην Τριπολη δεν μπορώ να παρακολουθω τα μαθήματα μαζι με την αδερφή μου;
Ειναι πιο πιθανο τελικα να με στείλουν και εμενα στην Πατρα με την μεταγγραφη ή να μας στειλουν και τις δυο στην Αθήνα ;
ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γεια σας παιδιά .
Θα ήθελα να κανω μια ερώτηση πανω στο θεμα, αν καποιος γνωριζει κατι παρακαλω να απαντήσει.
Φετος περασα Νοσηλευτικη στην Τριπολη και η δύδιμη αδερφη μου Νοσηλευτικη στην Πατρα .Το οικογενιακο εισοδημα μας ειναι κατω απο 12.000 ευρω ετησιως και θέλουμε να κανουμε μεταγγραφη στην Αθηνα (πολη κατοικιας μας) (να πω επισης οτι ειμαστε ενταξει με τα 2750 μορια και οι δυο) . Αρχικα μπορουμε να κανουμε μεταγγραφη; Για την μεταγγραφη χανουμε σιγουρα το πρώτο εξάμηνο ; Και αν αποφασισουμε να παμε στην Πατρα μεχρι να γινει η μεταγγραφη εγω που εχω περασει στην Τριπολη δεν μπορώ να παρακολουθω τα μαθήματα μαζι με την αδερφή μου;
Ειναι πιο πιθανο τελικα να με στείλουν και εμενα στην Πατρα με την μεταγγραφη ή να μας στειλουν και τις δυο στην Αθήνα ;
ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γεια σας παιδιά .
Θα ήθελα να κανω μια ερώτηση πανω στο θεμα, αν καποιος γνωριζει κατι παρακαλω να απαντήσει.
Φετος περασα Νοσηλευτικη στην Τριπολη και η δύδιμη αδερφη μου Νοσηλευτικη στην Πατρα .Το οικογενιακο εισοδημα μας ειναι κατω απο 12.000 ευρω ετησιως και θέλουμε να κανουμε μεταγγραφη στην Αθηνα (πολη κατοικιας μας) (να πω επισης οτι ειμαστε ενταξει με τα 2750 μορια και οι δυο) . Αρχικα μπορουμε να κανουμε μεταγγραφη; Για την μεταγγραφη χανουμε σιγουρα το πρώτο εξάμηνο ; Και αν αποφασισουμε να παμε στην Πατρα μεχρι να γινει η μεταγγραφη εγω που εχω περασει στην Τριπολη δεν μπορώ να παρακολουθω τα μαθήματα μαζι με την αδερφή μου;
Ειναι πιο πιθανο τελικα να με στείλουν και εμενα στην Πατρα με την μεταγγραφη ή να μας στειλουν και τις δυο στην Αθήνα ;
ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά .
Θα ήθελα να κανω μια ερώτηση πανω στο θεμα, αν καποιος γνωριζει κατι παρακαλω να απαντήσει.
Φετος περασα Νοσηλευτικη στην Τριπολη και η δύδιμη αδερφη μου Νοσηλευτικη στην Πατρα .Το οικογενιακο εισοδημα μας ειναι κατω απο 12.000 ευρω ετησιως και θέλουμε να κανουμε μεταγγραφη στην Αθηνα (πολη κατοικιας μας) (να πω επισης οτι ειμαστε ενταξει με τα 2750 μορια και οι δυο) . Αρχικα μπορουμε να κανουμε μεταγγραφη; Για την μεταγγραφη χανουμε σιγουρα το πρώτο εξάμηνο ; Και αν αποφασισουμε να παμε στην Πατρα μεχρι να γινει η μεταγγραφη εγω που εχω περασει στην Τριπολη δεν μπορώ να παρακολουθω τα μαθήματα μαζι με την αδερφή μου;
Ειναι πιο πιθανο τελικα να με στείλουν και εμενα στην Πατρα με την μεταγγραφη ή να μας στειλουν και τις δυο στην Αθήνα ;
ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γεια σας παιδιά .
Θα ήθελα να κανω μια ερώτηση πανω στο θεμα, αν καποιος γνωριζει κατι παρακαλω να απαντήσει.
Φετος περασα Νοσηλευτικη στην Τριπολη και η δύδιμη αδερφη μου Νοσηλευτικη στην Πατρα .Το οικογενιακο εισοδημα μας ειναι κατω απο 12.000 ευρω ετησιως και θέλουμε να κανουμε μεταγγραφη στην Αθηνα (πολη κατοικιας μας) (να πω επισης οτι ειμαστε ενταξει με τα 2750 μορια και οι δυο) . Αρχικα μπορουμε να κανουμε μεταγγραφη; Για την μεταγγραφη χανουμε σιγουρα το πρώτο εξάμηνο ; Και αν αποφασισουμε να παμε στην Πατρα μεχρι να γινει η μεταγγραφη εγω που εχω περασει στην Τριπολη δεν μπορώ να παρακολουθω τα μαθήματα μαζι με την αδερφή μου;
Ειναι πιο πιθανο τελικα να με στείλουν και εμενα στην Πατρα με την μεταγγραφη ή να μας στειλουν και τις δυο στην Αθήνα ;
ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γεια σας παιδιά .
Θα ήθελα να κανω μια ερώτηση πανω στο θεμα, αν καποιος γνωριζει κατι παρακαλω να απαντήσει.
Φετος περασα Νοσηλευτικη στην Τριπολη και η δύδιμη αδερφη μου Νοσηλευτικη στην Πατρα .Το οικογενιακο εισοδημα μας ειναι κατω απο 12.000 ευρω ετησιως και θέλουμε να κανουμε μεταγγραφη στην Αθηνα (πολη κατοικιας μας) (να πω επισης οτι ειμαστε ενταξει με τα 2750 μορια και οι δυο) . Αρχικα μπορουμε να κανουμε μεταγγραφη; Για την μεταγγραφη χανουμε σιγουρα το πρώτο εξάμηνο ; Και αν αποφασισουμε να παμε στην Πατρα μεχρι να γινει η μεταγγραφη εγω που εχω περασει στην Τριπολη δεν μπορώ να παρακολουθω τα μαθήματα μαζι με την αδερφή μου;
Ειναι πιο πιθανο τελικα να με στείλουν και εμενα στην Πατρα με την μεταγγραφη ή να μας στειλουν και τις δυο στην Αθήνα ;
ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Δυστηχως οταν κανατε τα μηχανογραφικα σας δεν λογαριασατε καλα τις μετεγγραφες.
Εσυ εχεις αντίστοιχη στην αθηνα μονο του ΕΚΠΑ και δεν εχεις τα μορια (2750) για μετεγγραφη στην σχολη αυτη.
Με το ΠΑΔΑ δεν εχεις αντιστοιχια , με την Πατρα δεν εχεις αντιστοιχια, οποτε μενεις Τριπολη.
Η αδελφη σου μπορει να ελθει στην αντιστοιχη ΠΑΔΑ εφοσον λες οτι το εισοδημα σας ειναι κατω των 12500.
Συνοπτικα , εσυ μενεις Τριπολη και η αδελφη σου ερχεται ΠΑΔΑ. Το εξαμηνο δεν το χανει θα δωσει εξετασεις στο ΠΑΔΑ , καλο ειναι απο οκτωβρη να παρακολουθει νοσημευτικη ΠΑΔΑ.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δυστηχως οταν κανατε τα μηχανογραφικα σας δεν λογαριασατε καλα τις μετεγγραφες.
Εσυ εχεις αντίστοιχη στην αθηνα μονο του ΕΚΠΑ και δεν εχεις τα μορια (2750) για μετεγγραφη στην σχολη αυτη.
Με το ΠΑΔΑ δεν εχεις αντιστοιχια , με την Πατρα δεν εχεις αντιστοιχια, οποτε μενεις Τριπολη.
Η αδελφη σου μπορει να ελθει στην αντιστοιχη ΠΑΔΑ εφοσον λες οτι το εισοδημα σας ειναι κατω των 12500.
Συνοπτικα , εσυ μενεις Τριπολη και η αδελφη σου ερχεται ΠΑΔΑ. Το εξαμηνο δεν το χανει θα δωσει εξετασεις στο ΠΑΔΑ , καλο ειναι απο οκτωβρη να παρακολουθει νοσημευτικη ΠΑΔΑ.

Από τη στιγμή που η Περιφέρεια Αττικής νοείται ως μία Περιφερειακή Ενότητα και η κοπελιά δηλώνει ότι πληρούνται οι υπόλοιπες προϋποθέσεις μετεγγραφής γιατί δεν μπορεί η ίδια να κάνει αίτηση για το ΕΚΠΑ και η δίδυμη αδελφή της για το ΠΑΔΑ;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Από τη στιγμή που η Περιφέρεια Αττικής νοείται ως μία Περιφερειακή Ενότητα και η κοπελιά δηλώνει ότι πληρούνται οι υπόλοιπες προϋποθέσεις μετεγγραφής γιατί δεν μπορεί η ίδια να κάνει αίτηση για το ΕΚΠΑ και η δίδυμη αδελφή της για το ΠΑΔΑ;

Ενταξει ειναι ετσι, μια περιφερειακη ενοτητα αλλα...
Για να το κανουν αυτο θελουν 5000 € κατα κεφαλην και δεν το εχουν.
Η Τριπολη δεν γινεται να εχει τα μορια ( +2750) για ΕΚΠΑ , αν τα ειχε θα ηταν ηδη ΠΑΔΑ ή Πατρα.
Οταν το κοριτσι της Τριπολης μιλα για Αθηνα οτι πληρει τα μορια 2750 εχει στο μυαλο της το ΠΑΔΑ και της διαφευγει ο κοφτης αντιστοιχιας.
 

miak

Νεοφερμένος

Η miak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Από τη στιγμή που η Περιφέρεια Αττικής νοείται ως μία Περιφερειακή Ενότητα και η κοπελιά δηλώνει ότι πληρούνται οι υπόλοιπες προϋποθέσεις μετεγγραφής γιατί δεν μπορεί η ίδια να κάνει αίτηση για το ΕΚΠΑ και η δίδυμη αδελφή της για το ΠΑΔΑ;
Γιατι μαλλον δεν εχει τα απαραιτητα μορια (διαφορα βαθμολογιας μεχρι 2750)
 

sofia.kp

Νεοφερμένος

Η sofia.kp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Στις μετεγγραφές παίζει μεγάλο ρόλο ο τόπος κατοικίας;;;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Στις μετεγγραφές παίζει μεγάλο ρόλο ο τόπος κατοικίας;;;

Για μετεγγραφη με τα κοινωνικα οικονομικα κριτηρια (μορια) οχι καμμια.
Για μετεγγραφη ως αδελφια πολυ μεγαλη.
 

Smr912

Νεοφερμένος

Η Smr912 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ευχαριστω για την απαντηση !
Οταν λες 5000 ευρώ κατα κεφαλην εισοδημα τι ακριβως εννοεις ;
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ενταξει ειναι ετσι, μια περιφερειακη ενοτητα αλλα...
Για να το κανουν αυτο θελουν 5000 € κατα κεφαλην και δεν το εχουν.
Η Τριπολη δεν γινεται να εχει τα μορια ( +2750) για ΕΚΠΑ , αν τα ειχε θα ηταν ηδη ΠΑΔΑ ή Πατρα.
Οταν το κοριτσι της Τριπολης μιλα για Αθηνα οτι πληρει τα μορια 2750 εχει στο μυαλο της το ΠΑΔΑ και της διαφευγει ο κοφτης αντιστοιχιας.

Πιθανότατα να έχεις δίκιο όμως όταν η ίδια δηλώνει ότι πληρούνται οι προϋποθέσεις εγώ το δέχομαι!
Αν δεν ξέρει η ενδιαφερόμενη, πώς μπορώ να ξέρω εγώ;
Ούτε την κατάταξη των Τμημάτων του μηχανογραφικού της ξέρω ούτε τα μόριά της.
Ξέρουμε ότι εισήχθησαν σε Τμήματα που εδρεύουν σε διαφορετική Περιφερειακή Ενότητα τόσο μεταξύ τους όσο και με τη μόνιμη κατοικία τους, ότι αντίστοιχο Τμήμα για να ζητήσει μετεγγραφή η μία στην περιοχή εισαγωγής της άλλης δεν υπάρχει, ότι αντίστοιχα Τμήματα για να να μετεγγραφούν από κοινού σε άλλη περιοχή δεν υπάρχουν και ότι αντιστοιχία της ίδιας για το ΕΚΠΑ και της αδελφής της για το ΠΑΔΑ υπάρχει.
Δηλώνει λοιπόν ότι συγκεντρώνουν τα μόρια της βάσης μετεγγραφής (Νοσηλευτική ΕΚΠΑ βάση εισαγωγής 14174-2750=11425 βάση μετεγγραφής και Νοσηλευτική ΠΑΔΑ βάση εισαγωγής 11425-2750=8675 βάση μετεγγραφής).
Επίσης δηλώνει και το εξής: "το οικογενειακό εισόδημά μας είναι κάτω από 12.000 ευρώ ετησίως" .
Πόσο κάτω δεν μας λέει!
Αν λοιπόν το κατά κεφαλήν εισόδημα δεν υπερβαίνει το ποσό των πέντε χιλιάδων (5.000) ευρώ, μπορούν και οι 2 αδελφές να μετεγγραφούν από κοινού σε αντίστοιχο Τμήμα της Περιφερειακής Ενότητας Αττικής στην οποία διαμένουν μόνιμα.
Στην πρώτη σελίδα αυτού του θέματος είναι η εγκύκλιος, ας την δει.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Ευχαριστω για την απαντηση !
Οταν λες 5000 ευρώ κατα κεφαλην εισοδημα τι ακριβως εννοεις ;

Αν η οικογενεια εχει 4 μελη τοτε ο μεσος ορος εισοδηματος τριετιας να ειναι 5.000x4=20.000€
 

sofia.kp

Νεοφερμένος

Η sofia.kp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Για μετεγγραφη με τα κοινωνικα οικονομικα κριτηρια (μορια) οχι καμμια.
Για μετεγγραφη ως αδελφια πολυ μεγαλη.
Ρωτάω γιατί θέλω να κάνω μετεγγραφη σε σχολή που είναι πιο μακριά από τον τόπο κατοικίας μου σε σχέση με αυτήν που πέρασα κ σκεφτόμουν μήπως δεν την δεχθούν για αυτό.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Ρωτάω γιατί θέλω να κάνω μετεγγραφη σε σχολή που είναι πιο μακριά από τον τόπο κατοικίας μου σε σχέση με αυτήν που πέρασα κ σκεφτόμουν μήπως δεν την δεχθούν για αυτό.

Σοφια πες μας και με ποιο τροπο θα κανεις την μετεγγραφη , με μορια ? ή αδελφια?
 

sofia.kp

Νεοφερμένος

Η sofia.kp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Σοφια πες μας και με ποιο τροπο θα κανεις την μετεγγραφη , με μορια ? ή αδελφια?
Τα αδέλφια μου δεν σπουδάζουν πλέον άρα υποθέτω με τα κοινωνικά κ οικονομικά κριτήρια. Είμαι σε σχολή χαμηλής ζήτησης που συνήθως κλείνει στα 0 μόρια.Ξερουμε πότε θα αρχίσουν οι μετεγγραφές κ τι διαδικασία έχουν;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Πιθανότατα να έχεις δίκιο όμως όταν η ίδια δηλώνει ότι πληρούνται οι προϋποθέσεις εγώ το δέχομαι!
Αν δεν ξέρει η ενδιαφερόμενη, πώς μπορώ να ξέρω εγώ;
Ούτε την κατάταξη των Τμημάτων του μηχανογραφικού της ξέρω ούτε τα μόριά της.
Ξέρουμε ότι εισήχθησαν σε Τμήματα που εδρεύουν σε διαφορετική Περιφερειακή Ενότητα τόσο μεταξύ τους όσο και με τη μόνιμη κατοικία τους, ότι αντίστοιχο Τμήμα για να ζητήσει μετεγγραφή η μία στην περιοχή εισαγωγής της άλλης δεν υπάρχει, ότι αντίστοιχα Τμήματα για να να μετεγγραφούν από κοινού σε άλλη περιοχή δεν υπάρχουν και ότι αντιστοιχία της ίδιας για το ΕΚΠΑ και της αδελφής της για το ΠΑΔΑ υπάρχει.
Δηλώνει λοιπόν ότι συγκεντρώνουν τα μόρια της βάσης μετεγγραφής (Νοσηλευτική ΕΚΠΑ βάση εισαγωγής 14174-2750=11425 βάση μετεγγραφής και Νοσηλευτική ΠΑΔΑ βάση εισαγωγής 11425-2750=8675 βάση μετεγγραφής).
Επίσης δηλώνει και το εξής: "το οικογενειακό εισόδημά μας είναι κάτω από 12.000 ευρώ ετησίως" .
Πόσο κάτω δεν μας λέει!
Αν λοιπόν το κατά κεφαλήν εισόδημα δεν υπερβαίνει το ποσό των πέντε χιλιάδων (5.000) ευρώ, μπορούν και οι 2 αδελφές να μετεγγραφούν από κοινού σε αντίστοιχο Τμήμα της Περιφερειακής Ενότητας Αττικής στην οποία διαμένουν μόνιμα.
Στην πρώτη σελίδα αυτού του θέματος είναι η εγκύκλιος, ας την δει.

Σορρυ που σε εβαλα να ψαχνεις λιστες. Πραγματι υπαρχει το φαινομενο τα παιδια να λενε λιγες πληροφοριες σαν να εισαι μεσα στο σπιτι και ξερεις τα υπολοιπα. Εγω δισταζω να γυρισω πισω την ερωτηση , θεωρω οτι ο ερωτων δισταζει να πει αλλα. Οποτε κανω διερευνηση παραμετρων επιτυχως ή ατυχως. Ας παιρνουν τα παιδια αυτο που επιθυμει η ψυχη τους και ας γραφω στον αερα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τα αδέλφια μου δεν σπουδάζουν πλέον άρα υποθέτω με τα κοινωνικά κ οικονομικά κριτήρια. Είμαι σε σχολή χαμηλής ζήτησης που συνήθως κλείνει στα 0 μόρια.Ξερουμε πότε θα αρχίσουν οι μετεγγραφές κ τι διαδικασία έχουν;

Πολυ Ωραια
Τις αιτησεις μετεγγραφων τις περιμενουμε αισιως μεταξυ 15-20 οκτωβριου, και αποτελεσματα τελος νοεμβριου
Σιγουρα θα χρειαστεις :
Κωδικους gunet , ειναι οι κωδικοι της σχολης σου.
ΑΦΜ : δικο σου , πατερα, μητερας, και ολων των αδελφων απο 18-25 ανυπατρων αλλα και μικροτερου αν δεν ειναι προστατευομενο μελος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

sofia.kp

Νεοφερμένος

Η sofia.kp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Σορρυ που σε εβαλα να ψαχνεις λιστες. Πραγματι υπαρχει το φαινομενο τα παιδια να λενε λιγες πληροφοριες σαν να εισαι μεσα στο σπιτι και ξερεις τα υπολοιπα. Εγω δισταζω να γυρισω πισω την ερωτηση , θεωρω οτι ο ερωτων δισταζει να πει αλλα. Οποτε κανω διερευνηση παραμετρων επιτυχως ή ατυχως. Ας παιρνουν τα παιδια αυτο που επιθυμει η ψυχη τους και ας γραφω στον αερα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Πολυ Ωραια
Τις αιτησεις μετεγγραφων τις περιμενουμε αισιως μεταξυ 15-20 οκτωβριου, και αποτελεσματα τελος νοεμβριου
Σιγουρα θα χρειαστεις :
Κωδικους gunet , ειναι οι κωδικοι της σχολης σου.
ΑΦΜ : δικο σου , πατερα, μητερας, και ολων των αδελφων απο 18-25 ανυπατρων αλλα και μικροτερου αν δεν ειναι προστατευομενο μελος.
Κατάλαβα.
Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου!Δύο ερωτήσεις ακόμα έχω γιατί σαν πρωτοετής είμαι άσχετη 😂 Αξίζει να κάνω αίτηση για πάσο στην σχολή που είμαι τώρα η να περιμένω τα αποτελέσματα μετεγγραφης;;
Επίσης η ημερομηνία των αποτελεσμάτων των μετεγγραφων (τέλος Νοεμβρίου όπως είπες) είναι στάνταρ για όλες τις σχολές;; Πχ η δικιά μου είναι χαμηλής ζήτησης παίζει να βγει νωρίτερα μιας κ δεν θα έχουν πολλές αιτήσεις;;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Κατάλαβα.
Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου! Μια τελευταία ερώτηση γιατί σαν πρωτοετής είμαι άσχετη 😂 Αξίζει να κάνω αίτηση για πάσο στην σχολή που είμαι τώρα η να περιμένω τα αποτελέσματα μετεγγραφης;;

Κανενα προβλημα ολοι ασχετοι ξεκινησαν και εν μερη παραμενουμε ασχετοι ,οτι θες εδω.
Ακου να δεις τι εκανα εγω σημερα , ο παλιος του ενος ετους. Εγγραφα μαθηματικα Αναλυση Ι . Ενα δυσκολο ολοκληρωμα με ζορισε και πηρα τυπο απο το σαιτ που δεν ειναι στις σημειωσεις. Δεν απογορευεται αλλα δεν ειναι και αληθοφανες οποτε ισως παρει ο δασκαλος την τσεκουρα ,αυτοι οτι θελουν κανουν, αν και γραφουμε με ανοικτα βιβλια με πολυ περιορισμενο χρονο και δεν προλαβαινουμε. Ξερεις τι ειναι να μενεις με τις λυσεις στο χερι γιατι προτιμας να σκαναρεις παρα να τις γραψεις και να μην καταθεσεις τιποτα.

Αν κανεις πασο στην παλια σχολη θα το παρεις αρχες νοεμβριου και θα το επιστρεψεις πριν τα χριστουγεννα ή μεσα δεκεμβριου αν η τελικη σου σχολη ειναι επαρχια. Οποτε εσυ κρινεις αν αξιζει.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σορρυ που σε εβαλα να ψαχνεις λιστες. Πραγματι υπαρχει το φαινομενο τα παιδια να λενε λιγες πληροφοριες σαν να εισαι μεσα στο σπιτι και ξερεις τα υπολοιπα. Εγω δισταζω να γυρισω πισω την ερωτηση , θεωρω οτι ο ερωτων δισταζει να πει αλλα. Οποτε κανω διερευνηση παραμετρων επιτυχως ή ατυχως. Ας παιρνουν τα παιδια αυτο που επιθυμει η ψυχη τους και ας γραφω στον αερα.

Μπα, μην σε προβληματίζει αγαπητέ! Μπροστά μου έχω ο,τι χρειάζεται αφού ξαδέλφια, αδέλφια φίλων, παιδιά φίλων των γονιών μου, φίλοι φίλων κτλ. μου ζητούν διευκρινίσεις (και όχι μόνο για τις μετεγγραφές)...
Λόγω του ότι αυτήν την εποχή ζορίζομαι κι εγώ αρκετά με προθεσμίες πέραν των απολύτως βασικών, τους προτρέπω να περιμένουν την εγκύκλιο όπου ασφαλώς κάθε κατηγορία θα αναλύεται περισσότερο από ο,τι στον Νόμο.
Ο ερωτών αν θέλει μια τεκμηριωμένη απάντηση, θα πρέπει να παραθέτει όλα τα στοιχεία.
Δεν είναι δυνατόν κάποιος που θέλει να τον βοηθήσει απαντώντας του, να υποθέτει όλους τους πιθανούς συνδυασμούς ευχόμενος να έχει συμπεριλάβει και την περίπτωσή του.
΄Ετσι διευκολύνεται και αυτός που ρωτάει αφού θα πάρει την απάντηση που επιθυμεί αλλά και αυτός που απαντάει αφού επικεντρώνεται στη συγκεκριμένη περίπτωση.
Για το να παίρνουν όλα τα παιδιά αυτό που επιθυμεί η ψηχή τους, είναι και δική μου ευχή!
Να είσαι καλά!
 

sofia.kp

Νεοφερμένος

Η sofia.kp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Κανενα προβλημα ολοι ασχετοι ξεκινησαν και εν μερη παραμενουμε ασχετοι ,οτι θες εδω.
Ακου να δεις τι εκανα εγω σημερα , ο παλιος του ενος ετους. Εγγραφα μαθηματικα Αναλυση Ι . Ενα δυσκολο ολοκληρωμα με ζορισε και πηρα τυπο απο το σαιτ που δεν ειναι στις σημειωσεις. Δεν απογορευεται αλλα δεν ειναι και αληθοφανες οποτε ισως παρει ο δασκαλος την τσεκουρα ,αυτοι οτι θελουν κανουν, αν και γραφουμε με ανοικτα βιβλια με πολυ περιορισμενο χρονο και δεν προλαβαινουμε. Ξερεις τι ειναι να μενεις με τις λυσεις στο χερι γιατι προτιμας να σκαναρεις παρα να τις γραψεις και να μην καταθεσεις τιποτα.

Αν κανεις πασο στην παλια σχολη θα το παρεις αρχες νοεμβριου και θα το επιστρεψεις πριν τα χριστουγεννα ή μεσα δεκεμβριου αν η τελικη σου σχολη ειναι επαρχια. Οποτε εσυ κρινεις αν αξιζει.
Μονο που αναφερθηκες σε μαθηματικα δεν νομιζω να θελω να πω κατι :laugh:
Εστω οτι μου δεχθουν την μετεγγραφη θα πρεπει παλι να κατσω να στειλω φωτοτυπιες απο ταυτοτητα,φωτογραφιες, η αιτηση που εκανα χθες για την εγγραφη κ πχ κατι εξτρα που εκανα η αιτηση απαλλαγης απο συγκεκριμενο μαθημα(αγγλικα, το εχουν κ οι δυο σχολες) ??? η θα τα βρουνε μεταξυ τους οι γραμματιες? Ρωταω περισσοτερο γιατι δεν θα ειμαι στον τοπο κατοικιας μου εκεινη την περιοδο λογο δουλειας κ θα μου ειναι πιο δυσκολο να τα συγκεντρωσω ξανα.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top