Πανελλήνιες 2021 ΕΠΑ.Λ.

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Ναι πράγματι, θεωρούν τα μαθήματα ειδικότητας εύκολα, όμως αν δουν τα βιβλία πχ των ψηφιακών ηλεκτρονικών και των δικτύων υπολογιστών που καλούμαστε να μάθουμε και να διαγωνιστουμε, θα διαπιστώσουν ότι είναι αντίστοιχα με αυτά που διδάσκεται κάποιος στο πανεπιστήμιο σε αντίστοιχη ειδικότητα. Απλά δεν εμβαθύνουν σε τόσο μεγάλο βαθμό, διότι αλλιώς θα ονομάζαμε το επαλ - πανεπιστήμιο μετά, μιας και θα θέλαμε 4χρονια και βάλε να βγαλουμε την ύλη.
Όπως και να χει, ένας καλός μαθητής όπου κ αν βρίσκεται, είτε επαλ είναι, είτε ΓΕΛ, είναι ικανός να φοιτήσει σε ΑΕΙ και δε βλέπω το λόγο να μη μας επιτρέπεται αυτό το δικαίωμα.
 

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Προφανώς το κάθε σαιτ λέει και τα δικά του για τις βάσεις..
Για τις γνώμες των άλλων για τα επαλ μπορώ να αναγνωρίσω πως ειναι, δε θα ήθελα να πω άδικο( γιατί και από επαλ με κόπο μπαίνουν), αλλά κάπως περίεργο για την ίδια σχολή να δίνουν εντελώς διαφορετικα μαθήματα και συνεπώς να έχουν εντελώς διαφορετικές βάσεις.
Ότι κάποια από τα Μαθήματα ως σύνολο είναι πιο " εύκολα" στο επαλ αυτό είναι αντικειμενικά σωστό και δεν το θεωρώ και κακό απαραίτητα. Από κει και πέρα, όταν κάποιος είναι αξιος και έχει στόχους θα προοδεύσει και θα πετύχει και από γελ και από επαλ.
 

Nat Dor

Νεοφερμένος

Η Nat Dor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Προφανώς το κάθε σαιτ λέει και τα δικά του για τις βάσεις..
Για τις γνώμες των άλλων για τα επαλ μπορώ να αναγνωρίσω πως ειναι, δε θα ήθελα να πω άδικο( γιατί και από επαλ με κόπο μπαίνουν), αλλά κάπως περίεργο για την ίδια σχολή να δίνουν εντελώς διαφορετικα μαθήματα και συνεπώς να έχουν εντελώς διαφορετικές βάσεις.
Ότι κάποια από τα Μαθήματα ως σύνολο είναι πιο " εύκολα" στο επαλ αυτό είναι αντικειμενικά σωστό και δεν το θεωρώ και κακό απαραίτητα. Από κει και πέρα, όταν κάποιος είναι αξιος και έχει στόχους θα προοδεύσει και θα πετύχει και από γελ και από επαλ.
Έχεις απόλυτο δίκιο.. Όταν κάποιος έχει την επιμονή ν καταφέρει τους στόχους του δεν έχει σημασία αν είναι Γελ επαλ ιδιωτικό δημόσιο σχολείο... απλά με εκνευρίζουν διότι παντού δεν δίνουν σωστή ενημέρωση για τα παιδιά των επαλ και το θεωρώ άδικο και διογκώνουν την αγωνία μας... Εγώ προσωπικά έβγαλα 17655 μόρια και έχω ανασφάλεια αν θα πετύχω τον σκοπό μου διότι δεν έχω καμία ορθή ενημέρωση..άρα περιμένω μέχρι τέλος Αυγούστου...
Σίγουρα υπάρχουν εύκολα κ δύσκολα μαθήματα παντου αλλα μην ξεχνάμε ότι εμείς μπαίνουμε με 5% στις ιατρικές σχολές και με 10 στις υπόλοιπες.... μακάρι να πάνε ολοι καλά και να πετύχουμε τα όνειρα μας...
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Προφανώς το κάθε σαιτ λέει και τα δικά του για τις βάσεις..
Για τις γνώμες των άλλων για τα επαλ μπορώ να αναγνωρίσω πως ειναι, δε θα ήθελα να πω άδικο( γιατί και από επαλ με κόπο μπαίνουν), αλλά κάπως περίεργο για την ίδια σχολή να δίνουν εντελώς διαφορετικα μαθήματα και συνεπώς να έχουν εντελώς διαφορετικές βάσεις.
Ότι κάποια από τα Μαθήματα ως σύνολο είναι πιο " εύκολα" στο επαλ αυτό είναι αντικειμενικά σωστό και δεν το θεωρώ και κακό απαραίτητα. Από κει και πέρα, όταν κάποιος είναι αξιος και έχει στόχους θα προοδεύσει και θα πετύχει και από γελ και από επαλ.

Γι αυτό όμως τα σχετικά εύκολα μαθηματα του επαλ έχουν αρκετά μικρό συντελεστή βαρύτητας, ενώ τα ειδικότητας που είναι αρκετά πιο απαιτητικά και σχετικά δύσκολα έχουν σχεδόν διπλάσιο συντελεστή.
Στα ειδικότητας αν δεν παρακολουθήσεις απ τη Β τάξη με προσοχή το μάθημα και αφήσεις εστω λίγα κενά, χάνεις τη μπάλα μετά και δε θα μπορέσεις να γράψεις. Δεν παπαγαλιζονται μαθήματα όπως πχ τα ψηφιακά ηλεκτρονικά, διοτι έχουν ασκήσεις μέσα και θέλουν να ξέρεις τι σου γίνεται για να μπορέσεις να γράψεις.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

αλλα μην ξεχνάμε ότι εμείς μπαίνουμε με 5% στις ιατρικές σχολές και με 10 στις υπόλοιπες....
Και όχι μόνο ιατρικές, αλλά και πολυτεχνικες!
 

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Ούτε η φυσική η χημεία και τα μαθηματικά κατεύθυνσης που δίνουν απο τα γελ παπαγαλιζονται.
Καταλαβαίνω την προσπάθεια σας να υπερασπιστείτε τον κόπο σας,αλλα μην κάνετε αυτό που κάνουν άλλοι προς εσάς δε σας αρέσει. Και στα γελ εάν δεν παρακολουθήσεις χάνεις τη μπάλα, και στα γελ υπάρχουν ασκήσεις.

Επαναλαμβάνω, και τα δύο έχουν τις δυσκολίες τους και δε χρειάζεται να προβαίνουμε άλλο σε συγκρίσεις.
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Καταλαβαίνω την προσπάθεια σας να υπερασπιστείτε τον κόπο σας,αλλα μην κάνετε αυτό που κάνουν άλλοι προς εσάς δε σας αρέσει. Και στα γελ εάν δεν παρακολουθήσεις χάνεις τη μπάλα, και στα γελ υπάρχουν ασκήσεις.
Μα δεν είπε κανείς το αντίθετο, φυσικά και είναι δύσκολα και τα μαθήματα των ΓΕΛ.
Απλά ανέφερα πριν ότι ένας μαθητής επαλ έχει μεγαλύτερο πλεονέκτημα στην πράξη έναντι ενός μαθητή ΓΕΛ, διότι τελειώνοντας το λύκειο έχει περισσότερα εφόδια σε περίπτωση που δε συνεχίσει στην τριτοβάθμια εκπαίδευση και βγει στην αγορά εργασίας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Αυτό θα ήταν το ιδανικό σενάριο
Τα παιδιά από επαλ δεν ειχαν εξ αρχής το "δικαίωμα" να εισαχθούν στο πανεπιστήμιο. Τα επαλ δημιουργήθηκαν για τον ακριβώς αντίθετο λόγο, για να μάθουν δηλαδή όσοι δεν επιθυμούσαν να σπουδάσουν στο πανεπιστήμιο μια "τέχνη" και να βγουν στην τότε αγορά εργασίας και αυτό υποτίθεται θα αρκούσε για να το κάνουν αυτό. Πλέον τα πράγματα δεν είναι έτσι και ούτε πρόκειται να γίνουν.
Όπως υποτιμούν αυτοί που βλέπετε τα επαλ έτσι τα υποτιμούν και οι υποψήφιοι εργοδότες σας. Ένας απόφοιτος γελ θα έχει καλύτερη αντιμετώπιση από έναν απόφοιτο επαλ (χωρίς πτυχία και οι δύο) στην τρέχουσα αγορά εργασίας.
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Αυτό θα ήταν το ιδανικό σενάριο
Τα παιδιά από επαλ δεν ειχαν εξ αρχής το "δικαίωμα" να εισαχθούν στο πανεπιστήμιο. Τα επαλ δημιουργήθηκαν για τον ακριβώς αντίθετο λόγο, για να μάθουν δηλαδή όσοι δεν επιθυμούσαν να σπουδάσουν στο πανεπιστήμιο μια "τέχνη" και να βγουν στην τότε αγορά εργασίας και αυτό υποτίθεται θα αρκούσε για να το κάνουν αυτό. Πλέον τα πράγματα δεν είναι έτσι και ούτε πρόκειται να γίνουν.
Όπως υποτιμούν αυτοί που βλέπετε τα επαλ έτσι τα υποτιμούν και οι υποψήφιοι εργοδότες σας. Ένας απόφοιτος γελ θα έχει καλύτερη αντιμετώπιση από έναν απόφοιτο επαλ (χωρίς πτυχία και οι δύο) στην τρέχουσα αγορά εργασίας.

Επέτρεψε μου να διαφωνήσω με τα παραπανω. Το τεχνικό λύκειο ήταν και είναι ένα λύκειο το οποίο σε προετοιμάζει για την αγορά εργασίας και αν το επιθυμείς για την τεχνολογικης φύσεως κυρίως, τριτοβάθμια εκπαίδευση.

Προφανώς έχεις μπερδέψει τους μαθητές επαλ με τους μαθητές των σχολών οαεδ ή αλλιώς επας, οι οποίοι δεν είναι μαθητές λυκείου, είναι απόφοιτοι γυμνασίου που μαθαίνουν μια τέχνη και προορίζονται καθαρά για την αγορά εργασίας και μόνο.

Ο απόφοιτος επαλ όταν αποφοιτήσει, εχει στα χέρια του πτυχίο της ειδικότητας που φοιτούσε συν απολυτήριο λυκείου, εν αντιθέσει με τον μαθητή του ΓΕΛ που έχει απλώς ένα απολυτήριο λυκείου.

Έτσι στην αγορά εργασίας, ειδικά σε τομείς που έχει κάποιος εξειδικευτεί, θα προτιμηθεί απ τους εργοδότες διότι θα μπορεί να ανταπεξέλθει στον τομέα του ο εργαζόμενος, ενώ ο μαθητής ΓΕΛ θα χρειαστεί να πάει σε κάποιο ΙΕΚ μετά, ώστε να μην είναι ανειδίκευτος εργάτης.
 

ada1974

Νεοφερμένος

Η ada1974 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Μεγάλη αυξηση των βάσεων στα ΕΠΑΛ προβλέπεται στον Τομέα Υγείας ειδικότερα.Απο 3800 που ήταν περίπου πέρσι οι υποψήφιοι έγιναν 4.500. Οι περισσότεροι υποψήφιοι είναι από βοηθούς Νοσηλευτικής!Το 2018 έκαναν στροφή λόγω διαφήμισης πολλοί μαθητές και κάποιοι άριστοι στο ΕΠΑΛ.Το υπουργείο Παιδείας το 2019 έκοψε σε 10% το ποσοστό των πρωην ΤΕΙ.Επισης έδωσαν το δικαίωμα σε αποφοίτους νυχτερινού ΕΠΑΛ να δώσουν αντί με το 1% με το ποσοστό των ημερήσιων.Και τέλος στο τελευταίο μάθημα Υγιεινή έπεσαν πολύ εύκολα θέματα έτσι ώστε να μην φαίνεται απαραίτητα αυτός που ειχε διαβάσει περισσότερο.Ολα αυτά θα ανεβάσουν τις βάσεις.
 

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Επέτρεψε μου να διαφωνήσω με τα παραπανω. Το τεχνικό λύκειο ήταν και είναι ένα λύκειο το οποίο σε προετοιμάζει για την αγορά εργασίας και αν το επιθυμείς για την τεχνολογικης φύσεως κυρίως, τριτοβάθμια εκπαίδευση.

Προφανώς έχεις μπερδέψει τους μαθητές επαλ με τους μαθητές των σχολών οαεδ ή αλλιώς επας, οι οποίοι δεν είναι μαθητές λυκείου, είναι απόφοιτοι γυμνασίου που μαθαίνουν μια τέχνη και προορίζονται καθαρά για την αγορά εργασίας και μόνο.

Ο απόφοιτος επαλ όταν αποφοιτήσει, εχει στα χέρια του πτυχίο της ειδικότητας που φοιτούσε συν απολυτήριο λυκείου, εν αντιθέσει με τον μαθητή του ΓΕΛ που έχει απλώς ένα απολυτήριο λυκείου.

Έτσι στην αγορά εργασίας, ειδικά σε τομείς που έχει κάποιος εξειδικευτεί, θα προτιμηθεί απ τους εργοδότες διότι θα μπορεί να ανταπεξέλθει στον τομέα του ο εργαζόμενος, ενώ ο μαθητής ΓΕΛ θα χρειαστεί να πάει σε κάποιο ΙΕΚ μετά, ώστε να μην είναι ανειδίκευτος εργάτης.

Αναλόγως τον τομέα λοιπόν, διότι δεν νομίζω ότι παίρνοντας ένα απολυτήριο από τομέα οικονομικών πάει να πει πως είσαι έτοιμος να βρεις δουλειά σε εταιρεία.. Ισως έχω άδικο, απλώς το βλέπω να συμβαίνει
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μεγάλη αυξηση των βάσεων στα ΕΠΑΛ προβλέπεται στον Τομέα Υγείας ειδικότερα.Απο 3800 που ήταν περίπου πέρσι οι υποψήφιοι έγιναν 4.500. Οι περισσότεροι υποψήφιοι είναι από βοηθούς Νοσηλευτικής!Το 2018 έκαναν στροφή λόγω διαφήμισης πολλοί μαθητές και κάποιοι άριστοι στο ΕΠΑΛ.Το υπουργείο Παιδείας το 2019 έκοψε σε 10% το ποσοστό των πρωην ΤΕΙ.Επισης έδωσαν το δικαίωμα σε αποφοίτους νυχτερινού ΕΠΑΛ να δώσουν αντί με το 1% με το ποσοστό των ημερήσιων.Και τέλος στο τελευταίο μάθημα Υγιεινή έπεσαν πολύ εύκολα θέματα έτσι ώστε να μην φαίνεται απαραίτητα αυτός που ειχε διαβάσει περισσότερο.Ολα αυτά θα ανεβάσουν τις βάσεις.
Όντως σε αυτόν τον τομέα προβλέπεται άνοδος των βασεων
 

foteiniandr

Νεοφερμένος

Η foteiniandr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Αναλόγως τον τομέα λοιπόν, διότι δεν νομίζω ότι παίρνοντας ένα απολυτήριο από τομέα οικονομικών πάει να πει πως είσαι έτοιμος να βρεις δουλειά σε εταιρεία.. Ισως έχω άδικο, απλώς το βλέπω να συμβαίνει
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Όντως σε αυτόν τον τομέα προβλέπεται άνοδος των βασεων
Εγω επιασα 16505 μορια (νοσηλευτες)η βαση περσι ηταν 15700-14255 σε ολη την Ελλαδα ,λετε να μην μπορεσω να μπω στην σχολη σε σε καποια πολη??? εγω τρομερο αγχος γιατι ειναι η μονη σχολη που με ενδιαφερει πραγματικα...
 

ada1974

Νεοφερμένος

Η ada1974 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Εγω επιασα 16505 μορια (νοσηλευτες)η βαση περσι ηταν 15700-14255 σε ολη την Ελλαδα ,λετε να μην μπορεσω να μπω στην σχολη σε σε καποια πολη??? εγω τρομερο αγχος γιατι ειναι η μονη σχολη που με ενδιαφερει πραγματικα...
Έχω γράψει τα ίδια μόρια κ εγώ!Είμαστε μπροστά από 3500 υποψηφίους και πίσω από 820 περίπου σύμφωνα με τα στατιστικά μορίων.Παντα με επιφύλαξη γιατί δεν έκανα και ακριβής έρευνα.Οποτε μέσα είσαι σε κάποια σχολή αλλά το θέμα είναι τι θα δηλώσουν οι υποψήφιοι.Το μεγαλύτερο ποσοστό που προστέθηκε φέτος και μιλάμε για αύξηση περίπου 800 ατόμων στον τομέα υγείας είναι από νοσηλευτικής! Βέβαια οι υποψήφιοι οι θέσεις νοσηλευτικής είναι περίπου -μην τι δενετε κιόλας- 350 με πρόχειρο υπολογισμό.Οποτε θεωρώ ότι ναι έχετε αρκετές πιθανότητες για νοσηλευτικής απλά δεν ξέρω εάν θα είναι σε κάποια πόλη η όχι.Αν σας αρέσει πολύ η πόλη δεν έχει σημασία!
 

foteiniandr

Νεοφερμένος

Η foteiniandr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
καλη επιτυχια και σε εσενα ελπιζω το καλυτερο !!
 

Nat Dor

Νεοφερμένος

Η Nat Dor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Καλή επιτυχία σε όλους μας... Όλα εξαρτώνται στις προτιμήσεις του κάθε υποψηφίου... Από εμένα είναι αλλά 488 άτομα πάνω από εμένα... κάνω υπολογισμούς από εδώ κάνω υπολογισμούς από εκεί δεν βγάζω άκρη... Δεν μ ενδιαφέρουν οι σχολές π έχουν σχέση με αίμα (ιατρική, οδοντιατρική, μαιευτικη, νοσηλευτικη) αλλά δεν ξέρω την ζήτηση στις υπόλοιπες... Και η ερώτηση μου είναι αν εχετε ακουσει κάποιοςπου θέλει πχ νοσηλευτική η ιατρική σαν δεύτερη επιλογή τι θα έβαζε?? Τρίτη κλπ.. Η παίζει να μην έχουν δηλώσει τπτ άλλο πέρα από αυτό που επιθυμουν??? Κάποιος από αυτούς θα έβαζε όλες τις νοσηλευτικής της Ελλάδας για να πετύχει το όνειρο του η μόνο κοντά στον τόπο του...? Ρωτάω αν έχετε ακούσει δλδ την ζήτηση στον περίγυρο σας από παιδιά του Επαλ.
Χιλιάδες τα ερωτήματα. Που δυστυχώς έχουμε ακόμα 1 μήνα για να μας λυθούν οι απορίες...
Να θυμίσω ότι υπάρχουν σχολές σε όλη την Ελλάδα όπως και οι στρατιωτικές των τεφαα και των Αστυφυλάκων που έχουν υψηλές βάσεις.
 

foteiniandr

Νεοφερμένος

Η foteiniandr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
αν βαλεις την σχολη που σε ενδιαφερει σε καθε πολη,πχ ιατρικη ή νοσηλευτικη να σκεφτεις το ενδεχομενο πως ισως περασεις σε αλλη πολη και δεν μπορεσεις να παρεις μεταγραφη.Σκεψου τους διαφορους λογους που δεν θα ηταν εφικτη η φοιτηση σου σε αλλη πολη πχ το οικονομικο εμενα με αποσχολει παρα πολυ και θα ηθελα να περασω στην πολη μου...
 

Nat Dor

Νεοφερμένος

Η Nat Dor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
αν βαλεις την σχολη που σε ενδιαφερει σε καθε πολη,πχ ιατρικη ή νοσηλευτικη να σκεφτεις το ενδεχομενο πως ισως περασεις σε αλλη πολη και δεν μπορεσεις να παρεις μεταγραφη.Σκεψου τους διαφορους λογους που δεν θα ηταν εφικτη η φοιτηση σου σε αλλη πολη πχ το οικονομικο εμενα με αποσχολει παρα πολυ και θα ηθελα να περασω στην πολη μου...
Συμφωνώ ιδιαιτερα για φετος που οι μετεγγραφές εγιναν πιο δύσκολες. απλά δεν ξέρω πώς σκέφτονται οι περισσότεροι... Και εγώ μόνο Αθήνα δήλωσα λόγω ότι μένω εδώ και λόγω υποχρεώσεων που δεν μπορώ να απομακρυνθω ... απλα θα ήθελα ν δω απόψεις επί του θέματος.. Όπως και την ζήτηση πέρα την πρώτης επιλογής
 

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Συνήθως όσοι είναι σίγουροι πως θέλουν ιατρικη δεν βάζουν άλλες σχολές στο μηχανογραφικο τους αλλά αυτό είναι απλά μια εμπειρική υπόθεση που κάνω, μπορεί να είναι έτσι μπορεί και να μην είναι.😅
 

Nat Dor

Νεοφερμένος

Η Nat Dor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Συνήθως όσοι είναι σίγουροι πως θέλουν ιατρικη δεν βάζουν άλλες σχολές στο μηχανογραφικο τους αλλά αυτό είναι απλά μια εμπειρική υπόθεση που κάνω, μπορεί να είναι έτσι μπορεί και να μην είναι.😅
Κ η αδερφή μου που έχει τελειώσει νοσηλευτική κ ξέρει άτομα που δίνουν στοχευμένα ιατρική αυτό που λες κάνουν ... κ ξαναδινουν πανελληνιες..Αλλά δεν μπορώ να το καταλάβω...😂😂😂 εμένα με έχει φάει η περιέργεια διότι η πρώτη μου επιλογή (φαρμακευτικη) δεν ξέρω το ζήτηση έχει...
 

Pharmacist01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pharmacist01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Κ η αδερφή μου που έχει τελειώσει νοσηλευτική κ ξέρει άτομα που δίνουν στοχευμένα ιατρική αυτό που λες κάνουν ... κ ξαναδινουν πανελληνιες..Αλλά δεν μπορώ να το καταλάβω...😂😂😂 εμένα με έχει φάει η περιέργεια διότι η πρώτη μου επιλογή (φαρμακευτικη) δεν ξέρω το ζήτηση έχει...
Καλή επιτυχία εύχομαι, ελπίζω να μπεις!!!
 

Nat Dor

Νεοφερμένος

Η Nat Dor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top