Είμαι τρίτη Λυκείου ΕΠΑΛ και θέλω να δώσω πανελλήνιες εξετάσεις από ΓΕΛ

nativepurpur

Νεοφερμένος

Η nativepurpur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μαθήτρια Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Είμαι τρίτη Λυκείου ΕΠΑΛ και θέλω να δώσω πανελλήνιες εξετάσεις από ΓΕΛ.

Μπορώ να δώσω κατευθείαν φέτος ή θα πρέπει να κάνω δύο χρόνια στο Γενικό;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Είμαι τρίτη Λυκείου ΕΠΑΛ και θέλω να δώσω πανελλήνιες εξετάσεις από ΓΕΛ.

Μπορώ να δώσω κατευθείαν φέτος ή θα πρέπει να κάνω δύο χρόνια στο Γενικό;
Νομιζω φετος μπορεις μονο απο επαλ , του χρονου και απο τα δυο (ρωτα κανενα γελ) δεν εχω προχειρη την εγκυκλιο
οχι δεν μπορεις να ξαναφοιτησεις σε γελ πλεον, μονο σε επαλ και μονο στα μαθηματα ειδικοτητας
 

nativepurpur

Νεοφερμένος

Η nativepurpur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μαθήτρια Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Νομιζω φετος μπορεις μονο απο επαλ , του χρονου και απο τα δυο (ρωτα κανενα γελ) δεν εχω προχειρη την εγκυκλιο
οχι δεν μπορεις να ξαναφοιτησεις σε γελ πλεον, μονο σε επαλ και μονο στα μαθηματα ειδικοτητας

Άρα μπορεί να επηρεάσει το γεγονός ότι δεν έχω απολυτήριο λυκείου ακόμα. Από τη στιγμή που παίρνεις το απολυτήριο μπορείς να δώσεις από οποία κατεύθυνση θες από επαλ.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Άρα μπορεί να επηρεάσει το γεγονός ότι δεν έχω απολυτήριο λυκείου ακόμα. Από τη στιγμή που παίρνεις το απολυτήριο μπορείς να δώσεις από οποία κατεύθυνση θες από επαλ.
δεν καταλαβαινω τι λες για το απολυτηριο
απο επαλ μπορεις να δωσεις μονο στον τομεα που τελειωσες.
αν τελειωσες κομωτικη πχ μπορεις να δωσεις για ιατρικη δεν μπορεις ομως να δωσεις για μηχανολογος.
για να το κανει αυτο θα πρεπει να κανεις αλλα 2 χρονια επαλ.
 

nativepurpur

Νεοφερμένος

Η nativepurpur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μαθήτρια Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
δεν καταλαβαινω τι λες για το απολυτηριο
απο επαλ μπορεις να δωσεις μονο στον τομεα που τελειωσες.
αν τελειωσες κομωτικη πχ μπορεις να δωσεις για ιατρικη δεν μπορεις ομως να δωσεις για μηχανολογος.
για να το κανει αυτο θα πρεπει να κανεις αλλα 2 χρονια επαλ.
Ναι συγγνώμη ήθελα να γράψω από οποια κατεύθυνση γίνεται από το ΓΕΛ

Από τη στιγμή που έχεις απολυτήριο λυκείου είτε είναι από ΕΠΑΛ είτε από γελ μπορείς να δώσεις από οποιαδήποτε κατεύθυνση στο ΓΕΛ
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Ναι συγγνώμη ήθελα να γράψω από οποια κατεύθυνση γίνεται από το ΓΕΛ

Από τη στιγμή που έχεις απολυτήριο λυκείου είτε είναι από ΕΠΑΛ είτε από γελ μπορείς να δώσεις από οποιαδήποτε κατεύθυνση στο ΓΕΛ
ναι οποια θες.. το ιδιο ισχυει και για τους γελιτες
οταν ειναι μαθητες Γ μονο στο πεδιο που βρισκονται ....τον αλλο χρονο παντου
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top