[Παλιό Σύστημα] Ποιοι δίνουν Φυσική Γενικής Παιδείας;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Katerina192

Δραστήριο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Παιδιά,έχω ενα προβλημα με την καθηγητρια μου στο σχολείο...Μου λέει συνεχεια πως εξαιτίας μου πρεπει να βγάλει την ύλη στις προβλεπόμενες ημερομηνίες του υπουργείου και λέει συνεχώς σε συμμαθητές μου πως δεν θα γραψω τίποτα στο τέλος ένω σε όλα τα διαγωνισματα και τεστ της έχω γράψει 20...Πως πρέπει να χειριστώ το θέμα?Με κάνει να νίωθω πολυ άσχημα,εδικά την ώρα του μαθήματος γιατι αν τυχει και δε θυμαμαι κατι ακριβως όπως το λέει το βιβλίο,μου απαντάει ειρωνικα και μου λεει:"δεν το ξέρεις και περιμένεις να γράψεις?"....Θέλω να την πιάσω και να την ξεμαλλιάσω πραγματικα....:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
1)Προς το παρόν κάνε υπομονή!
2)Ξεμάλλιασέ την, αφού πάρεις απολυτήριο...
3)Επειδή με αυτά που μου λες δε βλέπω να έχει και πολύ ενδιαφέρον αυτή για το αν θα γράψεις ή όχι, πρόσεχε μήπως και στα διαγωνίσματα βάζει εύκολα θέματα για να γράψουν και οι άλλοι καλά και συνεπώς το 20 σου δεν έχει τόση αξία.
4)Πάρε ένα βοήθημα και λύνε μόνη σου ασκήσεις.
---Τέλος Μηνύματος---

Ελπίζω η μορφή του post να σε έβαλε σε κλίμα πανελληνίων...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parmas

Νεοφερμένος

Ο Victor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Το 2008 έδωσαν 818 άτομα πανελληνίος και το 2009 711 άτομα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina192

Δραστήριο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Πολλοί θα είμαστε πάλι...Αϊ καλά!!!Ευχαριστω πάρα πολυ,μπηκα σε κλιμα παννελληνιών!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Καλησπέρα.
Είμαι από τους -ελάχιστους- που θα δώσουν φέτος μάθημα επιλογής Φυσική Γενικής. Υπάρχει κάποιος άλλος στο γκρουπ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Εγω! (υπαρχει αντιστοιχο θεμα νομιζω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Ω, λάθος μου. Δεν το ήξερα.

Είδες τα θέματα του ΟΕΦΕ; Πόσο πιο άκυρο μπορούσε να είναι το 4ο θέμα;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Ω, λάθος μου. Δεν το ήξερα.

Είδες τα θέματα του ΟΕΦΕ; Πόσο πιο άκυρο μπορούσε να είναι το 4ο θέμα;:P

δεν τα χω δει :/: Τι επεσε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Τέταρτο θέμα έπεσε πυρηνική αντίδραση όπου έπρεπε να βρούμε κάποιους μαζικούς και ατομικούς αριθμούς, τη θερμότητα που παράγεται, μία θεωρητική άσκηση και δύο ερωτήματα με ισχύ και τύπους mol από την Α λυκείου. -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
δηλαδη αμα συνεχισω και του χρονου θετικη κατ. κ παρω μαθημα επιλογης τα μαθηματικα ανοιγω 2,3,4ο πεδιο(Χωρεις να χασω μορια;;;;:worry: )απαππα ιστορια μακρια μας!! φυσικη γεν; εχω ακουσει κ γ αυτη οτι ειναι ευκολη αλλα ποιος την παιρνει;; :P
Εγώ δίνω φέτος Φυσική Γενικής και δοξάζω το Θεό για την απόφασή μου.
Είναι ΓΕΛΟΙΑ. Είχα πάντα πρόβλημα με τη Φυσική γιατί μέχρι και την πρώτη λυκείου δεν ήξερα Χριστό. Γνώριζα όμως πως η ύλη είναι πετσοκομμένη και εύκολη και επειδή με ενδιαφέρει η πυρηνική φυσική (που είναι πετσοκομμένη στο βιβλίο >.>) είπα να το πάρω το μάθημα.
Η ύλη είναι κατανοητή και εύκολη. Η Φυσική Γενικής είναι πιο σίγουρη από τα Μαθηματικά Γενικής. Δεν πρέπει να ξεχνάτε πως το μάθημα επιλογής είναι το μάθημα που ΠΡΕΠΕΙ να γράψουμε 20.

Μην τη φοβάστε τη φυσική. Συμμαθητές μου που πήραν Μαθηματικά μου 'χουν πει πως μετανιώνουν για την απόφασή τους γιατί στα μαθηματικά μπορούν να χάσουν πολύ εύκολα μόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Μην τον δοξάζεις τόσο μέχρι να γράψεις τουλάχιστον. Δε λέω ότι δε θα γράψεις, λέω απλά περίμενε, you know, points and things. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Εγώ πάντως απορώ που σύμφωνα με την στατιστική η φυσική είναι το μάθημα το οποίο είχε τα μεγαλύτερα ποσοστά επιτυχίας(18-20) το 2011...:confused::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Αν λες για φυσικη γενικης ειναι λογικο αφου δεν δινουν πανω απο 1000 ατομα το χρονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Αν λες για φυσικη γενικης ειναι λογικο αφου δεν δινουν πανω απο 1000 ατομα το χρονο.
Nαι αλλά γιατί όσοι δίνουν γράφουν πολύ καλά;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Nαι αλλά γιατί όσοι δίνουν γράφουν πολύ καλά;:hmm:
Είναι (και σε λίγο θα λέω "είμαστε") καμένοι με την φυσικοί όσοι πάνε(-με) να δώσουμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Εγώ δεν είμαι και ποτέ δεν ήμουν καμένη με τη Φυσική.
Το μάθημα το επέλεξα επειδή είχε την πυρηνική ενέργεια στην ύλη (αν και αρκετά πετσοκομμένο >.>). Απλά είναι τόσο εύκολο και τόσο καλογραμμένο με μερικά αστεία -έως γελοία- σημεία που διαβάζετε πολύ εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

princess18

Νεοφερμένος

Η princess18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Αχ. Κι εγώ ήθελα τη φυσική, αλλά άκουσα ότι είσαι επιρρεπής σε λάθη στις εξετάσεις.
Βέβαια, σε όλα ισχύει αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Τι κατευθυνση εισαι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Παιδιά,πείτε μου κάτι γιατί ενδιαφέρομαι για μια φίλη μου που δίνει Φυσική...Το 4ο θέμα του φετινού ΟΕΦΕ δεν είχε κάτι που ήταν εκτός ύλης??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Παιδιά,πείτε μου κάτι γιατί ενδιαφέρομαι για μια φίλη μου που δίνει Φυσική...Το 4ο θέμα του φετινού ΟΕΦΕ δεν είχε κάτι που ήταν εκτός ύλης??

Όχι, ήταν όλα μέσα στην ύλη :P

Δίνω κι εγώ φυσική γενικής! Βέβαια την επέλεξα για 1 παράγραφο που είναι εκτός ύλης, αλλά δε το μετανιώνω! Με 2 ώρες διάβασμα τη βδομάδα χτυπάς άνετα 100αρι! (Για θετικοτεχνολογική πάντα, η θεωρητική ίσως αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top