Παιδαγωγικό vs Φιλολογία

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Παιδαγωγικό ή φιλολογία;;;;

Φιλολογία μου αρέσουν τα μαθήματα αλλά δεν έχει αποκατάσταση, ενώ παιδαγωγικό το αντίθετο!



Βοήθεια για την επιλογή?:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Εγώ λέω παιδαγωγικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Inferno29278

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Inferno29278 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Εγώ θα σου έλεγα φιλολογία. Αν σου αρέσει κάτι, τρέχα να το κάνεις. Πολλοί, επειδή έγιναν κάτι για χάρη των γονιών τους, είναι μίζεροι μια ζωή. Όσο για την αποκατάσταση... Το δόγμα μου είναι πως αν είσαι καλός σε κάτι, σίγουρα θα βρεις δουλειά. Και καλός σε κάτι είσαι μόνο αν σου αρέσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RainbowEU

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 57 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Συγχαρητήρια! Μία λύση είναι πρώτα παιδαγωγικό για αποκατάσταση και μετά φιλολογικό είτε με κατατακτήριες είτε με κάποιο μεταπτυχιακό. Στο τέλος θα έχεις κάνει και τα δύο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Ευχαριστώ! Κι εγώ αυτό σκέφτομαι με τις κατατακτήριες! Γιατί με τόσα μόρια καλύτερα παιδαγωγικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Ευχαριστώ! Κι εγώ αυτό σκέφτομαι με τις κατατακτήριες! Γιατί με τόσα μόρια καλύτερα παιδαγωγικό!
Κοιτα, θα σου πω και γω την αποψη μου... Μαρακι μου, πιστευω πως πρεπει να πας φιλολογια για πολλους λογους!! Πρωτα απ'ολα, οπως ειπες και συ, σου αρεσει το αντικειμενο... Δευτερον, και σημαντικοτερο, αντεχεις επι 4 συνεχομενα χρονια να εισαι σε μια σχολη που δε σου αρεσουν τα μαθηματα?? Γιατι να το κανεις αυτο στον εαυτο σου?? Δεν υπαρχει χειροτερη τιμωρια και βασανιστηριο!! Και επιπλεον, αφου εβγαλες τοσα μορια, δε θα δυσκολευτεις ιδιαιτερα να διοριστεις μεσω του ΑΣΕΠ... Σκεψου οτι σε παρομοια τμηματα περνανε μαθητες με πολυ λιγοτερα μορια, που σιγουρα δεν εχουν τις γνωσεις σου και το δικο σου επιπεδο!! Ασε που μπορεις να δουλεψεις και στον ιδιωτικο τομεα... Απο την αλλη, αν τελικα <κλεισουν> τα παιδαγωγικα τι γινεται?? Και θα χεις τελειωσει μια σχολη που δε σε συναρπαζει και θα δυσκολευτεις να διοριστεις, λογω των υψηλων επιδοσεων, και οι προοπτικες στον ιδιωτικο τομεα δεν ειναι και οι καλυτερες!! Βεβαια εγω ο ιδιος που σου αραδιαζω ολα αυτα θελω παιδαγωγικο, και μαλλον το πιανω, αλλα ηταν το ονειρο μου απο την πρωτη γυμνασιου, οταν ακομα ειχαν 13000 και 14000 μορια... Προσωπικη μου αποψη ειναι να ακολουθεις την καρδια σου και αν πραγματικα αγαπας αυτο που κανεις θα πετυχεις!! Παντως ο,τι και να αποφασισεις, σου ευχομαι ολοψυχα να το πετυχεις!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια!!! Θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά πριν κάνω μηχανογραφικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

220volt

Νεοφερμένος

Ο 220volt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Δευτερον, και σημαντικοτερο, αντεχεις επι 4 συνεχομενα χρονια να εισαι σε μια σχολη που δε σου αρεσουν τα μαθηματα?? Γιατι να το κανεις αυτο στον εαυτο σου?? Δεν υπαρχει χειροτερη τιμωρια και βασανιστηριο!!

Οντως φοβερο βασανιστηριο. Τυχεροι αυτοι που δουλευουν απ τα 18 οικοδομη και ντελιβερι. Ειδικα αμα μιλαμε για τα πανδυσκολα μαθηματα του παιδαγωγικου που σε εχουν να διαβαζεις 8 ωρες τη μερα 9 μηνες το χρονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Οντως φοβερο βασανιστηριο. Τυχεροι αυτοι που δουλευουν απ τα 18 οικοδομη και ντελιβερι. Ειδικα αμα μιλαμε για τα πανδυσκολα μαθηματα του παιδαγωγικου που σε εχουν να διαβαζεις 8 ωρες τη μερα 9 μηνες το χρονο.
Mπραβο φιλε μου, εισαι πολυ αστειος!! Εμεις προσπαθουμε να βοηθησουμε και συ μπαινεις με σκοπο να ειρωνευτεις και να σπαμαρεις... Κανονικα δε θα πρεπε καν να σου απαντησω, αλλα κατι τετοιοι <εξυπνοι> που τα ξερουν ολα και κατανουουν τα μισα απ'οσα λενε οι αλλοι μου σπανε τα νευρα!! Αν διαβασεις ολο μου το ποστ, πουθενα δεν αναφερω οτι τα μαθηματα του παιδαγωγικου ειναι δυσκολα!! Το μονο που λεω ειναι πως αν δεν της αρεσει η σχολη θα βαρεθει τη ζωη της και στην πορεια, αν δεν κανει αυτο που θελει, ισως και να καταληξει δυστυχισμενh... Και ναι, δεν υπαρχει χειροτερο βασανιστηριο απο το να κανεις μια δουλεια που δε σου αρεσει!! Εσενα για παραδειγμα θα σου αρεσε να ησουν κομμωτρια (προς θεου, δεν εχω τιποτα με το επαγγελμα, απλα το εφερα ως παραδειγμα)?? Και οσο για τα παιδια που επιλεγουν να δουλευουν απο τα 18 τους στην οικοδομη η ντελιβερι, εχω να πω οτι ολα θεμα επιλογης ειναι... Προφανως και τους αρεσει η εστω συμβιβαζονται με αυτο!! Τωρα, αν και παλι δεν καταλαβες το σκεπτικο μου, τι να σου πω?? Συνεχισε να σπαμαρεις και να μη δινεις ουσιατικη βοηθεια σε κανεναν!! Σε ευχαριστω που με ακουσες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια!!:iagree: Απ'ότι είδα χθες υπάρχουν αρκετά μαθήματα στο παιδαγωγικό που είναι σχεδόν παρόμοια με αυτά που μου αρέσουν και κατά πάσα πιθανότητα λέω να πάω παιδαγωγικό και αν δεν μου αρέσει, να δώσω του χρόνου με το 10% για φιλολογία, γιατί νομίζω την πιάνω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

220volt

Νεοφερμένος

Ο 220volt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Κοιτα φρικ, απλα ο τροπος γραφης σου ηταν υπερβολικος σε σημειο γελοιοτητας, και σχεδον τρομοκρατικος για τον οριτζιναλ ποστερ. Το ποστ σου ειναι ακομα εκει. σου θυμιζω:
Δευτερον, και σημαντικοτερο, αντεχεις επι 4 συνεχομενα χρονια να εισαι σε μια σχολη που δε σου αρεσουν τα μαθηματα?? Γιατι να το κανεις αυτο στον εαυτο σου?? Δεν υπαρχει χειροτερη τιμωρια και βασανιστηριο!!
Κι ολα αυτη η βαρια τιμωρια και τα βασανιστηρια επειδη βλεποντας τους τιτλους των μαθηματων στο προγραμμα σπουδων ο OP σκεφτηκε οτι ισως να μη του αρεσουν και τοσο.

Επρεπε να το πω, αν το θεωρεις σπαμινγκ, τι να σου πω.
Εγω επιμενω οτι το ποστ σου ηταν τρελη υπερβολη και αποπροσανατολιστικο.
Και ναι, δεν υπαρχει χειροτερο βασανιστηριο απο το να κανεις μια δουλεια που δε σου αρεσει!!
Ειδες πουθενα να λεει οτι δε θελω να γινω δασκαλος ο ΟΡ?
Απλα με μια ματια στο προγραμμα σπουδων δε του εκατσαν καλα τα μαθηματα, αυτο ειναι ολο.
Απ τους τιτλους ομως δε μπορεις να εχεις και μεγαλη εικονα ..

οβερ εν αουτ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Κοιτα φρικ, απλα ο τροπος γραφης σου ηταν υπερβολικος σε σημειο γελοιοτητας, και σχεδον τρομοκρατικος για τον οριτζιναλ ποστερ. Το ποστ σου ειναι ακομα εκει. σου θυμιζω:
Κι ολα αυτη η βαρια τιμωρια και τα βασανιστηρια επειδη βλεποντας τους τιτλους των μαθηματων στο προγραμμα σπουδων ο OP σκεφτηκε οτι ισως να μη του αρεσουν και τοσο.

Επρεπε να το πω, αν το θεωρεις σπαμινγκ, τι να σου πω.
Εγω επιμενω οτι το ποστ σου ηταν τρελη υπερβολη και αποπροσανατολιστικο.

Ειδες πουθενα να λεει οτι δε θελω να γινω δασκαλος ο ΟΡ?
Απλα με μια ματια στο προγραμμα σπουδων δε του εκατσαν καλα τα μαθηματα, αυτο ειναι ολο.
Απ τους τιτλους ομως δε μπορεις να εχεις και μεγαλη εικονα ..

οβερ εν αουτ.
Δεν ξερω πως σου φανηκε ο τροπος γραφης μου, παντως δεν ειχε σκπο να τρομοκρατησει κανεναν, ποσο μαλλον τη Μαρια!! Απλα επειδη ειμαι καλλιτεχνικο και ανησυχο πνευμα, λεω αυτο που σκεφτομαι χωρις να βαζω φραγμο στις σκεψεις μου... Ισως για αυτο να σου φανηκε καπως υπερβολικος, ενω στην ουσια δεν ηταν, απλα ηταν εντονος!! Τωρα το αν γινομαι γελοιος δε μπορω να το κρινω εγω, αλλα δε νομιζω πως συμβαινει κατι τετοιο... Οσο για το <αποπροσανατολιστικο> δεν το σχολιαζω καν!! Τουλαχιστον εγω της ειπα την αποψη μου και αυτο που εβγαινε απο την καρδια μου, ενω εσυ αρκεστηκες στο να ειρωνευτεις, να βγεις εντελως off και στο τελος να μην της προτεινεις τιποτα... Και να ξερεις πως αυτο που μας ελεγαν παντοτε οι καθηγητες μας ειναι το εξης: <Πριν επιλεξετε τη σχολη να δειτε καλα το προγραμμα μαθηματων για να μην εχουμε δραματα>!! Ξερω παιδια που περασαν σε μια σχολη που δεν ηθελαν, εμειναν με το ζορι να παρακολουθησουν τα μαθηματα (υπο την πιεση των συγγενων) και την παρατησαν το τελευταιο εξαμηνο... Με λιγα λογια πεταξαν 4 χρονια απο τη ζωη τους τζαμπα και μεχρι να βρουν αυτο που πραγματικα ηθελαν, ηταν τουλαχιστον δυστυχισμενοι!! Οποτε ναι, δεν υπαρχει χειροτερο μαρτυριο... Γι αυτο το τονισα ιδιαιτερα αυτο στη Μαρια, γιατι τα ξερω απο πρωτο χερι!! Τεσπα, το προβλημα ομως εχει πλεον λυθει, η Μαρια ξανακοιταξε τα μαθηματα του παιδαγωγικου και ανακαλυψε πως τελικα της αρεσουν (να που βοηθησαν τα προηγουμενα ποστς ολων οσων της απαντησαν) και τελικα εχει παρει την αποφαση της... Οποτε σταματαω εδω για να μη βγω εντλως off, κατι που δεν το θελω!! Απλα επρεπε να βαλω καποια πραγματα στη θεση τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Αρκετά μαθήματα της φιλολογίας όπως για παράδειγμα η γλώσσα και άλλα είναι σχεδόν κοινά, όπως και στο 6ο εξάμηνο αν διαλέξεις ειδίκευση ελληνικών έχει αρχαία ελληνική φιλολογία και νεότερη ιστορία, που μου αρέσουν τρελά! Οπότε παιδαγωγικό με 1000!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Αρκετά μαθήματα της φιλολογίας όπως για παράδειγμα η γλώσσα και άλλα είναι σχεδόν κοινά, όπως και στο 6ο εξάμηνο αν διαλέξεις ειδίκευση ελληνικών έχει αρχαία ελληνική φιλολογία και νεότερη ιστορία, που μου αρέσουν τρελά! Οπότε παιδαγωγικό με 1000!:D
Γιουπιιι... Παμε ολοι παιδαγωγικο:D!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Πάντως όσον αφορά τα μαθήματα και το πόσο θα αρέσουν σε έναν φοιτητή, θεωρώ αδύνατο να σου αρέσουν ΟΛΑ τα μαθήματα της εκάστοτε σχολής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Ναι, αυτό σκέφτηκα...Δεν υπάρχει σχολή που να σου αρέσουν όλα,οπότε συμβιβάζεσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Inferno29278

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Inferno29278 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Να μην σου αρέσουν όλα είναι φυσικό. Να σου αρέσουν τα περισσότερα όμως είναι θέμα επιλογής....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evh Papadopoulou

Νεοφερμένος

Η Evh Papadopoulou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
πάνω απ΄ολα πρέπει να κανεις κάτι που να σε ευχαριστεί πάντως λογικά κάποια στιγμή θα ανοίξει ο κλάδος όπως και τα παιδαγωγικά και αν κανεις ματαπτυχιακά θα βρεις δουλειά στον ιδιωτικό τομεά. Εγω θέλω παιδαγωγικό και με τις περσινές βάσεις πιάνω και Αλεξανδρούπολη είναι ωραία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
παιδαγωγικο:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss2009

Νεοφερμένος

Ο boss2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Παιδαγωγικό ή φιλολογία;;;;

Φιλολογία μου αρέσουν τα μαθήματα αλλά δεν έχει αποκατάσταση, ενώ παιδαγωγικό το αντίθετο!



Βοήθεια για την επιλογή?:thanks:
Παιδαγωγικό χωρίς δεύτερη σκέψη είναι στην αλεξανδρούπολη πρώτον πράγμα που σημαίνει ότι δεν θα πληρώνεις ενοίκιο και δεύτερον θα έχεις σίγουρη επαγγελματική αποκατάσταση και έναν σχετικά καλό μισθό.Α και μπορεί να σου αρέσουν και τα μαθήματα μέσα στην σχολή!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top