ΟΕΦΕ 2021 - Θέματα

NeferYoustie

Νεοφερμένος

Η Γιουστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Απαντήσεις χημείας
 

Συνημμένα

  • Χημεία ΟΕΦΕ Β Φάση 2021 Απαντήσεις.pdf
    569.3 KB · Εμφανίσεις: 368

marilenak

Νεοφερμένος

Η marilenak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλημέρα. Υπάρχουν μήπως απαντήσεις στα θέματα Βιολογίας β'φάσης του ΟΕΦΕ;
 

T C

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
 

Συνημμένα

  • Βιολογία ΟΕΦΕ Β Φάση 2021.pdf
    580.4 KB · Εμφανίσεις: 182
  • Βιολογία ΟΕΦΕ Β Φάση 2021 Απαντήσεις.pdf
    724.8 KB · Εμφανίσεις: 156

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
μια αλλη λυση για το δ1)
(1)

(2)
προσθετωντας (1),(2) εχουμε :
το για
το δ2) ειναι αυτουσιο αν θυμαμαι καλα απο το σχολικο.. γενικα βαρετο διαγωνισμα κατα την γνωμη μου και δεν εχει να προσφερει κατι στον υποψηφιο
το εχεις ως θεωρια οτι το ισον ισχυει μονο για χ=0 ή πρεπει να το αποδειξεις??δεν θα το προτεινα ως λυση διοτι αν κανει καποιος λαθος την πατησε ενω ειναι μια κλασσικη μεθοδολογια.το διαγωνισμα εχεις δικιο οτι ειναι βαρετο απλα καποιος υποψηφιος θα καταλαβει που κινειται.δηλαδη αν δεν του παει το μυαλο στο θμτ το δ4,αν δεν μπορει να βγαλει το δ1 σημαινει οτι στις πανελλαδικες δε θα ακουμπησει καν το τεταρτο θεμα και παει max για μεχρι το τριτο θεμα δηλαδη κανα 15
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ζινετα

Νεοφερμένος

Η Ζινετα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μήπως ξερει κανεις τα θέματα οεφε στα αρχαία και την κοινωνιολογια; σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Μήπως ξερει κανεις τα θέματα οεφε στα αρχαία και την κοινωνιολογια; σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
Καλημερα κιολας 👍😊
Για τι ταξη ενδιαφερεσαι?
Εγω βρηκα αυτο
Για αρχαια https://www.google.com/search?q=θεμ...9i57.6821j0j4&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

Για κοινωνιολογια
https://www.google.com/search?q=θεμ...GYAQCgAQHIAQjAAQE&sclient=mobile-gws-wiz-serp

Εαν δεν ειναι αυτα που θες μας ενημερωνεις, εγω αυτα βρηκα.
Να σαι καλα👍😊
 

Ζινετα

Νεοφερμένος

Η Ζινετα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ ψάχνω τα θεματα της β φασης
Αν γνωρίζει ας μου πει παρακαλω κάποιος απλώς ποιες ενότητες έβαλε ο ΟΕΦΕ φέτος στα Αρχαία στην Α φάση. Δεν κάνω μάθημα και θα ήθελα να ξέρω. Σας ευχαριστώ πολυ
Τα έχει αναρτήσει το φροντιστήριο Άνοδος.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Ζινετα

Νεοφερμένος

Η Ζινετα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εννοώ του 2021 . Σας ευχαριστω
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

GiwrgosLxs

Νεοφερμένος

Ο GiwrgosLxs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κοινωνιολογίας Παντείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους!
Γνωρίζει κανείς τι θέματα έπεσαν σε Ιστορία και Κοινωνιολογία; Κι αν ναι, μπορεί να τα αναρτήσει;
 

spinalgr1990

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 206 μηνύματα.
ΑΟΘ και ΑΕΠΠ εχουμε για 2η φαση ??
 

maria apostolidi

Νεοφερμένος

Η maria apostolidi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μήπως έχει κάνεις τα θεματα της χημείας γ λυκείου που μπήκαν στην β φαση μαζί με τις απαντήσεις?
 

maria apostolidi

Νεοφερμένος

Η maria apostolidi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

NeferYoustie

Νεοφερμένος

Η Γιουστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Για τα υπολοιπα θεματα πας εδω
 

Συνημμένα

  • Χημεία ΟΕΦΕ Β Φάση 2021.pdf
    403 KB · Εμφανίσεις: 140
  • Χημεία ΟΕΦΕ Β Φάση 2021 Απαντήσεις.pdf
    569.3 KB · Εμφανίσεις: 160

lelos2003

Νεοφερμένος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Τα θεματα και

Τα θεματα και οι απαντησεις
να ρωτησω κατι και οποιος ξερει παρακαλω ας μου απαντησει. Μολις τωρα ελυνα τον ΟΕΦΕ (β φαση) στην φυσικη και δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα. Εχοντας ως οδηγο τις παραπανω λυσεις, διορθωνα το γραπτο μου και οταν εφτασα στο Δ2 συνειδητοποιησα πως η απαντηση που δινει για το πλατος της αατ ειναι Α=0,2 ενω εγω βρηκα Α=0,1. Εφοσον, μετακινουμε το σωμα κατακορυφα προς τα πανω απο την ΘΙ κατα Δl=0,1m και στην συνεχεια το αφηνουμε ελευθερο απο εκεινη την θεση, το μηκος Δl δεν ταυτιζεται με το Α? Δεν καταλαβαινω γιατι μπαινει στην διαδικασια να εφαρμοσει ΑΔΕΤ με αυτον τον τροπο. Δεν εχω ξανα αντιμετωπισει παρομοιο προβλημα σε ασκησεις τετοιου ειδους. Προκειται για λαθος της λυσης ή απλα εχει θολωσει τοσο πολυ το μυαλο μου απο το αγχος που δεν μπορω να καταλαβω τι διαβαζω αυτην την στιγμη?
 

Συνημμένα

  • ΟΕΦΕ Φυσικη Β Φαση 2021 (1).pdf
    512.6 KB · Εμφανίσεις: 159
  • ΟΕΦΕ Φυσικη Β Φαση 2021 απαντήσεις.pdf
    518.3 KB · Εμφανίσεις: 162

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top