Οργάνωση και Διοίκηση Επιχειρήσεων ΔΙ.ΠΑ.Ε. vs Κοινωνικής εργασίας

eri548

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eri548 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά.. είμαι ανάμεσα σε αυτές τις δύο σχολές.. ξέρω θα μου πείτε καμία σχέση η μία με την άλλη, αλλά είμαι σε επαλ στα οικονομικά και μπήκε αυτή η σχολή στο ΔΠΘ . Μου αρέσουν και οι δύο. Τι θα προτείνατε και γιατί; Ευχαριστώ εκ των προτέρων ☺️
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι κοινωνικοί λειτουργοί σήμερα έχουν καλύτερη επαγγελματική αποκατάσταση ακόμα και από τους ψυχολόγους.
Εκτός από τους πολλούς φορείς στους οποίους μπορούν να απασχοληθούν (https://www.et.gr/idocs-nph/search/p...ijPwg3sundcWeRa1vb6g6pAVV7tlI80kHI40B4jOw69s4 -σελίδα 346), πρόσφατα έχουν ένταχθεί στον κλάδο ΠΕ30 και διορίζονται και στα σχολεία.
Για τα Οικονομικά έχουν γίνει πολλές συζητήσεις σε διάφορα θέματα του φόρουμ τις οποίες μπορείς να δεις.
Η τελική επιλογή είναι καθαρά προσωπική σου υπόθεση και θα πρέπει να γίνει σύμφωνα με το ποιο επάγγελμα θα σου άρεσε περισσότερο να ασκήσεις στο μέλλον.
 

eri548

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eri548 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου. Η αλήθεια είναι πως μου αρέσουν και τα δύο επαγγέλματα και πραγματικά ψάχνω τα πάντα.. άρα πιστεύεις καλύτερη αποκατάσταση έχει η κοινωνική λειτουργός
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου. Η αλήθεια είναι πως μου αρέσουν και τα δύο επαγγέλματα και πραγματικά ψάχνω τα πάντα.. άρα πιστεύεις καλύτερη αποκατάσταση έχει η κοινωνική λειτουργός


΄Οχι δεν είπα αυτό. Απλά σου είπα αυτά που ξέρω για τους Κοινωνικούς Λειτουργούς. Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να κάνω σύγκριση των δύο επαγγελμάτων για να σου πω ποιο από τα δύο έχει την καλύτερη αποκατάσταση.
Και ούτε νομίζω ότι μπορεί κάποιος να πάρει το ρίσκο να σε οδηγήσει με σιγουριά στο ένα από αυτά. Γι΄αυτό σου είπα ότι μπορεί να ακούς διάφορες γνώμες όμως η τελική απόφαση πρέπει να είναι δική σου καθώς μόνο εσύ ξέρεις τι σου αρέσει και τι σε ικανοποιεί περισσότερο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top